PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال:چگونگی پاک کردن سیستم عامل

alireza_monfared
09-08-2005, 20:43
سلام!
میخوااستم اگه میشه یه نفر یه مقاله ی کامل در موردنحوه ی پاک کردن کامل یک سیستم عامل و فرمت کردن کامل سیستم برای نصب یک سیستم عامل جدید مراراهنمایی کندیا اگر قبلادرانجمن مقالاتی دراین
زمینه بوده به من لینک بدهید
خیلی خیلی ممنون

termite62
09-08-2005, 22:31
ببخشيد دوست من مي خواهي از سي دي ويندوز 98 و ويندوز ملنيوم يا با سي دي ويندوز 2000 ويندوز xp يا با لاترر
بگو برات مقا لش را بذارم

Soda
12-08-2005, 19:47
خوب براي پاك كردن يه سيستم عامل بايد از طريق داس يا يه سيستم عامل ديگه وارد عمل بشي و اگه از سري 9x هستش با پاك كردن پوشه هاي windows , program files , my documents به هدف خودت ميرسي و اگه از سري ويندوز nt ,xp هستش كه با پاك كردن windows, program files , Documents and Settings به هدفت ميرسي
البته بايد بوت سيستم رو هم بعدش درست كني كه من قبلا دربارش يه جا چيز نوشته بودم تو همين فروم
پيداش كردم لينك ميدم

alireza_monfared
13-08-2005, 10:10
دوستان عزیزراستش من میخواستم ویندوزXP-SP2را کاملا ازسیستم پاک وبه جای آنMedia Center بریزم ولی خیلی خوشحال میشم اگه یکی از شما دوستان نحوه ی این کار رو خصوصا توضیحات مربوط به اصلاح بوت و کارهایی که باید در DOSانجام بشه رو توضیح بده. البته خواهش میکنم توضیحاتتون خیلی سطح بالا نباشه.فکر کنم یه همچین مقاله ای برای من و خیلی دیگه از دوستان انجمنی جالب و مفید باشه.به هر حال اگه کسی این کار رو بکنه من به شخصه خیلیازش ممنون میشم

Soda
13-08-2005, 13:51
خوب غير از xp sp2 چي داري روي سيستمت
منظورم اينه كه سيستم عامل ديگه اي هم نصبه
هر كدوم رو كدوم درايو نصبن
؟

alireza_monfared
13-08-2005, 16:44
من فقط XP SP2 دارم و میخام اون رم کاملا پاک و به جاش XP MediaCenterبریزم وویندوزم هم روی درایو Cهست

Soda
13-08-2005, 21:21
خوب اين كه اصلا كاري نداره
ميتوني با خيال راحت c رو فرمت كني و بعد با سي دي بوتيبل media center بوت كني كامپيوتر رو و xp جديد رو نصب كني

AveCina
13-08-2005, 21:25
soda, جان ! سلام !
یه نکته فقط ، باید مطمئن بشه که سی دی بوت ایبل هستش ! وگرنه مثله من :cry: اولش نمیدونه چیکار کنه ، بعد یه سی دی بوتیبل میذاری و ... سی دی رو عوض میکنی و ... !

اون موقع نمیدونستم فایل winnt رو باید اجرا کنم ! تویه داس همش setup رو اجرا میکردم اون هم خب ارور میداد ! :mrgreen:

alireza_monfared
13-08-2005, 22:14
sodaجان میشه یه کم هم در مورد نحوه ی تنظیمات بوت سیستم و بخش setup که با زدنdelete پس ازز روشن کردن کامپیوتر وارد آن میشویم هم توضیح بدی
آیا پس از نصب ویندوز جدید لازم است در آنجا هم تغییراتی بدم و اصولا در آن قسمت چه تغییراتی میتوان داد و چه کارهایی میتوان کرد؟

Soda
13-08-2005, 22:41
اونجا فقط زماني لازمه بري و تغيير بدي كه بخواي ترتيب بوت يا همون boot sequence رو تغيير بدي تا كامپيوتر اول از هارد بخواد بالا بياد يا از سي دي رام يا از فلاپي
همين خودت بري به بخش boot sequence در advanced bios feature ميبينيش و تغيير دادنش هم راحته

alireza_monfared
14-08-2005, 00:06
sodaجان یه سوال دیگه هم برای اطمینان خودم داشتم اونم اینه که اگه من الان درایوCروکه ویندوز روش هست فرمت کنم آیا مشکلی برای نصب ویندوز جدید پیش نمیاد؟یعنی من وقتی الان در محیطXPهستم بعد در همان محیط ویندوزXPدرایوویندوزرا فرمت کنم مشکلی پیش نمیاد.آیا امکان نصب ویندوز ازDOSوجود ندارد؟(راستش درک این موضوع یه ذره برام مشکله و اگه سوالم به نظرت مسخره میاد امیدوارم منو ببخشی)
در ضمن میخواستم اگه بشه دوتا سوال دیگه ی من رو هم جواب بدی
اول:آیا میسه پس از نصب ویندوز درایوی را که ویندوز در آن قرار ذارد عوض کرد(مثلا ازCبهD)
دوم:اگر بخواهیم دو تا سیستم عامل را همزمان روی سیستم نصب کنیم میشه که هر دو روی یه درایو باشند یا بهتره روی درایو های جداگانه ای نصب بشن؟

arkadas
14-08-2005, 01:06
alireza_monfared جان(با اجازه داش سودا)2 تا ویندوز را می شه توی یه درایو نصب کرد ولی یه خورده گرفتاری داره و تو صیه نمی شه.
اگر ویندوزت تو درایو سی نصب شده را نه نمی شه عوض کرد،امیدوارم منظورت را خوب فهمیده باشم،
alireza_monfared جان در داخل ویندوز ،درایوی که ویندوز توش نصب شده،فرمت نمی شه و حتما باید از داس عمل کنی.
امکان نصب ویندوز از داس هم وجود داره باید فایل winnt را از داس اجرا کنی.

alireza_monfared
14-08-2005, 07:21
مرسی!من جواب اون دو سوال رو گرفتم.
میشه یه کم بیشتر درباره ی نحوه ی نصب ویندوز از DOS توضیح بدین.کاری که من میخوام بکنم دقیقا اینه که یه ویندوز رو که تنها ویندوز نصب شده ام هم هست را کاملا از سیستم پاک و به جاش یه ویندوز دیگه بریزم

Soda
14-08-2005, 12:48
بچه ها كه همه سوالاتو روشن جواب دادن ديگه چيزه مبهمي نمونده كه دوباره بگيم
با يه سي دي بوت مثل سي دي ويندوز 98 بالا مي آري كامپيوتر رو و بعد دستور :format C رو ميزني البته به شرطي كه درايو سي شما ntfs نباشه چون اونوقت اشتباها درايو d رو فرمت ميكنه البته همينجور اگه d هم ntfs نباشه
بعد دوباره restart ميكني كامپيوتر رو با اين شرايط كه اينبار cd نصب xp رو داخل دستگاه ميزاري و نصب رو ادامه ميدي
---------------------
در ضمن ميل كوچولو جان اجازه ما هم دست شماست

alireza_monfared
14-08-2005, 16:47
sodaجان و میل کوچولو دستتان درد نکند فکر کنم فهمیدم باید چکار کنم. امیدوارم دوباره مجبور نشم مزاحمتان بشم..(فقط sodaجان اگه اون مقاله ات در مورد بوت رو پیدا کردی لطفا لینک بده)به هر حال ممنون