PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در تغيير حجم درايو

Hossein_Bahal
09-08-2005, 19:00
با عرض سلام .
من یه مشکل بزرگ تو پارتیشن بندی دارم و اون اینه که وقتی حجم درایو c رو تو پارتیشن مجیک افزایش میدم و ویندوز ریستارت میشه بعد از گذشت یک مرحله از انجام کار یک دفعه ارور میده و میاد تو ویندوز بدون اینکه تغییرات انجام بشه . :cry: :cry: :cry:
من حتما باید حجم درایو C رو زیاد کنم چون ویندوزم تو درایو C هست و این درایو من هم لبریز شده .
در ضمن دو تا فضای بیخودی تو پارتیشن مجیک ایجاد شده که پاک هم نمیشه و حدود 5گیگ فضا هم اشغال کرده . ( عکس پارتیشن مجیک رو هم گذاشتم تا شاید بتونید بیشتر به من کمک کنید )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

reza12100
09-08-2005, 20:53
دوست عزیز احتمال میدم چون در درایوی که ویندوز توی ان درایو و میخوای تغیرات راهم در همون درایو ویندوز بدی مشکل ارور را داری
به عنوان مثال اگر میخوای تغییراتی در حجم درایو c بدی بهتره یک ویندوز تو درایو d یا هر درایو دیگری نصب کنی و ازطریق ان تغییرات مورد نظرت را روی c اجرا کنی
اما برای ان دو فضای ایجاد شده بهتره کا اینکه دو تا پارتیشن جدید با ان دوتا فضا بسازی بعد میتونی ان دوتا پارتیشن جدید را با درایوهای بقلیش به هم بچشبونی یا merge کنی و یا اینکه انها را به درایو c که میگی لبریز شده اضافه کنی
برای افزایش درایو c بهترین راه به نظر من اینکه از درایو D یه مقدار فضا جدا کنی و یک پارتیشن جدید بسازی بعدش به درایو c اضافه کنی

Hossein_Bahal
10-08-2005, 14:43
تمام اين كارهايي رو كه گفتيد انجام دادم و حتي رو يه ويندوز ديگه امتحان كردم ولي باز اين ارور رو داد . :( :( :(

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

HamidFULL
10-08-2005, 18:46
Hossein_Bahal عزيز فايل های سيستمی شما اشکال داره اول کامل بکنيد بعد تکرار کنيد نتيجه رو اينجا بگيد

Hossein_Bahal
10-08-2005, 19:11
Hossein_Bahal عزيز فايل های سيستمی شما اشکال داره اول کامل بکنيد بعد تکرار کنيد نتيجه رو اينجا بگيد

اول چي رو كامل كنم ؟ :?: :?: :?:

HamidFULL
10-08-2005, 21:14
Hossein_Bahal عزيز شرمنده حواس نميمونه! منظورم Scan Disk کامل بود با chkdsk /f

IVAN
10-08-2005, 22:09
سلام دوست عزيز شما اول از محيط داس وارد پارتيشن مجيك ميشي
بعد اون دو تا فضاي خالي رو فرمت ميكني با FAT32 بعد ميتوني اون فضاهاي خالي رو به ديگر درايوهات اضافه كني
واسه وارد شدن به پارتيشن مجيك بهتر و راحت تر اينه كه دوتافلاپي خالي پيدا كني وبعد از اين مسير كه مينويسم برنامه رو رو فلاپي بريزي و از محيط داس خيلي راحت كاركني
Start Menu ->>All programs ->>Norton PartitionMagic 8.0 ->>Norton PartitionMagic 8.0 Tools ->>Create Rescue Diskettes

يه بار سيستم رو ريبوت ميكني و بوت رو ميندازي رو فلاپي اول و ادامه ي ماجرا
به احتمال زياد درست ميشه :wink: :wink:

Hossein_Bahal
16-08-2005, 11:50
بالاخره اين مشكل رو حل كردم . :lol: :lol: :lol:
از كمك همه ممنونم . :roll: :roll:
كساني كه همچين مشكلي پيدا كرده اند فقط كافيه درايوها رو NTFS كنند .

hadi_gamer
16-08-2005, 17:17
سلام حسين جان.چه طوري ميشه درايو هاي يكه fat32 هستند را ntfs كرد؟

Hossein_Bahal
17-08-2005, 08:03
سلام حسين جان.چه طوري ميشه درايو هاي يكه fat32 هستند را ntfs كرد؟

خيلي راحت . ابتدا PartitionMagic رو باز ميكني و روي هر درايوي كه خواستي كليك راست ميكني و Convert رو ميزني بعدش فرمت مورد نظر رو انتخاب ميكني و بعد هم OK . :lol: :lol:

hadi_gamer
17-08-2005, 16:49
ممنون