PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند تا سوال مهم

noor_programer
29-05-2007, 11:06
با سلام

چند سوال از محضر اساتید محترم دارم که تمنا دارم با دقت به انها پاسخ بفرمایید

1- کدام یک از زبان های برنامه نویسی با توجه به پیشرفت علوم کامپیوتر بهتر است؟

2- درامد یک برنامه نویس به طور متوسط چقدر است؟( با توجه به اینکه من لیسانس کامپیوتر ندارم و رشته ام تجربی بوده)

3- برای کسی که می خواهد از صفر برنامه نویسی شروع کند چه زبان هایی را پیشنهاد می کنید؟

4- برای اینکه یه برنامه نویس حرفه ای شد حتما نیاز به تحصیلات دانشگاهی هست؟

خواهشمندم به این سوالات به دقت پاسخ دهید چون میخواهم براساس انها برنامه ریزی کنم

متشکرم

noor_programer
29-05-2007, 11:08
با سلام

چند سوال از محضر اساتید محترم دارم که تمنا دارم با دقت به انها پاسخ بفرمایید

2- درامد یک برنامه نویس به طور متوسط چقدر است؟( با توجه به اینکه من لیسانس کامپیوتر ندارم و رشته ام تجربی بوده)

3- برای کسی که می خواهد از صفر برنامه نویسی شروع کند چه زبان هایی را پیشنهاد می کنید؟

4- ایا برایه اینکه برنامه نویس حرفه ای شد و کار پیدا کرد حتما باید تحصیلات دانشگاهی داشته باشم؟

خواهشمندم به این سوالات به دقت پاسخ دهید چون میخواهم براساس انها برنامه ریزی کنم

متشکرم

تکنیک برتر
29-05-2007, 11:18
vb.net
بستگی به نوع کارت داره مثلا برنامه نویسی انبارداری حسابداری و......
vb.net
4- برای اینکه یه برنامه نویس حرفه ای شد حتما نیاز به تحصیلات دانشگاهی هست؟
خیر احتیاج نیست چون دانشگاها فقط علمل یاد میدن و درست و حسابی یاد نمی دن فقط علمی مثلا الگوریتم و...
برای اینکه برنامه نویسی حرفه ای بشوی کتاب مقاله بخوان سورس کدهای آماده جمع کن ببین نگاه کن .دنبال ترفندها باش و...

mazi_z_PSP
29-05-2007, 11:37
به نظر من هم بهترين زبان VB.net هستش. در آمدت هم بستگی به کاری که داری تغيير ميکنه. اما به نظر من بهترين کار برنامه حسابداری نوشتن تحت شبکه های محلی برای شرکت هايی که از شبکه برای به اشتراک گزاشتن اطلاعات خود استفاده ميکنن.که بايد يه برنامه بدون نقص و ساده باشه که ميتونی به قيمت حتی بالاتر از 9 ميليون بفروشی

mazi_z_PSP
29-05-2007, 11:38
به نظر من هم بهترين زبان VB.net هستش. در آمدت هم بستگی به کاری که داری تغيير ميکنه. اما به نظر من بهترين کار برنامه حسابداری نوشتن تحت شبکه های محلی برای شرکت هايی که از شبکه برای به اشتراک گزاشتن اطلاعات خود استفاده ميکنن.که بايد يه برنامه بدون نقص و ساده باشه که ميتونی به قيمت حتی بالاتر از 9 ميليون بفروشی

peyman1987
29-05-2007, 15:33
1. اين سوالتون اشکال داره اصلا نميشه گفت کدوم زبان بهتره. بستگي به خود برنامه امکاناتي که نياز داره. هزينه‌اي که صاحب برنامه ميخواد پرداخت کنه. و شرايط بازار و صد البته توانايي برنامه‌نويس داره.
2. درآمد برنامه نويس رو نميشه تعيين کرد چون ممکنه کار گروهي باشه. ولي معمولا اگه بخواهيم دستمزدهاي يک گروه برنامه نويسي رو مشخص کنيم بيشترين درامد به تحليلگر سيستم تعلق داره. بعدش طراح سيستم و پايگاه داده بعد ميرسه به پياده ساز يا همون برنامه نويسي که ما فکر ميکنيم. درواقع کسي که با زبون برنامه نويسي کار ميکنه يه پياده سازه و کمترين حقوق رو داره.
3. براي کسي که ميخواد از صفر برنامه نويسي رو شروع کنه هيچ زباني توصيه نميشه. مفاهيم رو ياد گرفتن براش از نون شبم واجبتره
4. ميشه گفت آره ميشه گفت نه. ولي اگه داشته باشه خيلي بهتره چون نوشتن يه برنامه فقط به بلد بودن يه زبان بستگي نداره بايد به مسائل ديگه اي مثل مفاهيم پايگاه داده ، اصول طراحي ، طراحي الگوريتم ، سخت افزار و خيلي مساول ديگه که بيشتر توي دانشگاهها بهشون پرداخته ميشه نياز داره. يه برنامه نويس که ندونه براي پايگاههاي سنگين از چه نوع هاردي بايد استفاده کرد و فقط بگه چون هارد ساتا سرعت بالايي داره براي برنامه ثبت احوال ازش استفاده بشه همون بهتر که اصلا برنامه نويسي نکنه چون ضرري که ايجاد ميکنه براي خودش خيلي بيشتر از حقوقشه.

ببخشين اگه سرتون رو درد آوردم

meysam-OK
29-05-2007, 18:35
البته من هم با نظر آقا پيمان موافقم ولي
1 - معمولا زبان هاي غير ميکروسافتي قويتره مخصوصا اپن سورسهاش
2 - درآمد برنامه نويس معلوم نيست در ماه چقدره ولي در مجموع اگه کارت خوب باشه درآمدت هم ميره بالا( چون تو برنامه نويسي مشتري ، مشتري مياره) اگه راضي باشه
3 - براي شروع به مفاهيم اوليه بچسب
4- اگه فقط ميخواي کد نويس باشي نه ولي اگه ميخواي مستقل کار کني بله

mazi_z_PSP
29-05-2007, 18:43
يکی از مسأله هايی که خيلی در برنامه نويسی بهش اهميت داده ميشه : هوش و استعداد و ابتکار و نواوری هستش.درست مثل بازی سازی ميمونه.اگر شما در يک بازی از خودت ابتکار و نواوری نداشته باشی امتيازی نميگيری و کارت کليشه ای از آب در مياد.پس ببين تو این زمينه استعداد داری و تلاش لازم رو ميتونی انجام بدی.برنامه نويسی صبر و تلاش بسيار ميخواد

noor_programer
29-05-2007, 19:27
واقعا نمی دونم چه طوری ازتون تشکر کنم
به مفاهیم اولیه اشاره کردین شما چه کتاب یا منبعی را برای یک ادم صفر پیشنهاد می کنید؟
متشکرم

mazi_z_PSP
29-05-2007, 20:10
به کتاب خاصی نميشه اشاره کرد اما تو تاپيک آموژش ويژوال بيسيک از تکنيک برتر يه فايل بی دی اف از آموزش کامل ويژوال بيسيک هستش که ميتونی بری دريافت کنی

peyman1987
30-05-2007, 06:29
شما براي شروع ميتونين از کتابهايي مثل تجزيه و تحليل سيستمهاي کامپيوتري يا مفاهيم الگوريتم و فلوچارت استفاده کنين. شايد در ابتدا بنظر خسته کننده بياد ولي مطمئن باشين در آينده از کاري که کردين پشيمون نميشين.

mazi_z_PSP
30-05-2007, 10:09
يکی از کتابهايی که من درباره مفاهيم و پايه و مقدمات برنامه نويسی ديدم کتابهای هنرستان فنی حرفه ای درجه 1 و 2 که خيلی خوبن

peym4ns
30-05-2007, 19:05
من خودم فکر می کنم که دلفی خیلی بهتر و شیرین تره
و درآمد برنامه نویسی هم فکر کنم که خیلی به کر برنامه نویس بستگی داشته بشه خودشم خیلی نوسان داره
به نظر من باید از مفاهیم اصلی شروع کنی بهتر باشه
نه خیلی
چون تو دانشگاه خیلی چیز میزی هم یا د نمی دن

mazi_z_PSP
31-05-2007, 12:50
دلفی زبانی هستش که ديگه داره کم کم فراموش ميشه و ويژوال بيسيک است که جای اونو ميگيره
قدرتی که ويژوال بيسيک داره دلفی نداره

black_storm
31-05-2007, 14:40
من هم دارم در کنار وی بی - وی بی دات نت کار می کنم !