PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تنظيم روز هفته بر اساس تاريخ

romixery
28-05-2007, 21:14
دوستان عزيز سلام
بازم يه سوال داشتم كه شايد خيلي به دلفي ربط نداشته باشه ولي اگه جوابشو با كد دلفي بنويسين ممنون ميشم.
حالا شرح سوال:
مي خوام با يه برنامه بنويسم كه وقتي اجرا مي شه تاريخ سيستم رو بگيره و مشخص كنه كه امروز چند شنبه هستش!!!
يا مثلا دو روز ديگه چند شنبس يا ...
فكر كنم يه فرمول داشته باشه. چون خودم خيلي وقت نداشتم دست به دامن دوستان و اساتيد محترم شدم.
با تشكر
Romixery:10:

NoneForce
29-05-2007, 09:52
دوستان عزيز سلام
بازم يه سوال داشتم كه شايد خيلي به دلفي ربط نداشته باشه ولي اگه جوابشو با كد دلفي بنويسين ممنون ميشم.
حالا شرح سوال:
مي خوام با يه برنامه بنويسم كه وقتي اجرا مي شه تاريخ سيستم رو بگيره و مشخص كنه كه امروز چند شنبه هستش!!!
يا مثلا دو روز ديگه چند شنبس يا ...
فكر كنم يه فرمول داشته باشه. چون خودم خيلي وقت نداشتم دست به دامن دوستان و اساتيد محترم شدم.
با تشكر
Romixery:10:

سلام
ببينيد من نميدونم چرا هيچ كس از راهنماي دلفي استفاده نميكند؟!
در مورد سوال شما، فرض كنيم شما انگليسي زبان هستيد(يا حداقل چند كلمه انگليسي بلد هستيد) خب حالا دنبال "روز هفته" مي گرديد، يعني day of week خب، چون نام توابع نمي تواند فاصله داشته باشد، به اين صورت مي نويسيم : dayofweek . كافيه توي محيط اديتور دلفي اينو بنويسيد و ابتداي كلمه كليدهاي Ctrl+F1 را فشار دهيد.

H A M E D
29-05-2007, 10:24
دستوري به اين سادگي ديگه راهنمايي نمي خواد!
دوست عزيز يكم بايد خودت بگردي بعد اگر نتونستي از ديگران كمك بخواي.
به قول نانفورس عزيز خوب نيست هميشه لقمه آماده رو بخوري. بايد براي بدست اوردنش زحمت بكشي.

romixery
29-05-2007, 18:56
دستوري به اين سادگي ديگه راهنمايي نمي خواد!
دوست عزيز يكم بايد خودت بگردي بعد اگر نتونستي از ديگران كمك بخواي.
به قول نانفورس عزيز خوب نيست هميشه لقمه آماده رو بخوري. بايد براي بدست اوردنش زحمت بكشي.
حميد و نانفورس جان سلام
عزيزانم مثل اينكه يادم رفته بنويسم كه من اين برنامه رو براي دلفي نميخوام. چون تابعش رو تو دلفي بلدم.(اينقدرا لقمة آماده كرده نمي خوام)
راستش من كد كامل برنامه رو مي خواستم. اونم نه براي ويندوز و برنامه نويسي ويژوال. بلكه براي توربو C و اونهم توي داس.OK:13: . من زياد C كار نمي كنم اصلا تحت داس كار نمي كنم. براي يك كاري اين كد رو ميخواستم. گفتم به زبان دلفي بنويسيد كه بعد من خودم به توربو C برش گردونم. حالا هم ببخشيد اگه بهتون برخورد كه سوالهاي مزخرف مي پرسم. مي تونيد جواب ندين.
موفق باشن.
باي
:31:

soldier
29-05-2007, 22:33
سلام

اول حمید نه . حامد

دوم چرا جوش میاری.

سوم چون قوانین انجمن دلفی رو زیر پا گذاشتی. مجازاتت اعدام هست. :D ( شوخی )

romixery جان. لازم نیست این رو به دلفی یاد بگیری و برش گردونی.

برای هر زبانی یه انجمن داریم.

برای ویژال بیسیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اینجا مطرح کن.

برای سی یا قبیله سی اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مطرح کن.

داس توی انجمن برنامه نویسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فرمول کلی هم میخواهی میتونی توی انجمن برنامه نویسی درخواست بدی.

چون تابع ها رو که نمیشه برگردوند.

میدونم که فکر می کنی : سلجر کم بود که اونم اومد.

موفق باشی.

romixery
30-05-2007, 08:23
سلام

اول حمید نه . حامد

دوم چرا جوش میاری.

سوم چون قوانین انجمن دلفی رو زیر پا گذاشتی. مجازاتت اعدام هست. :D ( شوخی )

romixery جان. لازم نیست این رو به دلفی یاد بگیری و برش گردونی.

....
موفق باشی.
سلجر جان سلام
آقا تسليم. والا بازم ميگم به خدا نمي خواستم كسي را مجبور به جواب دادن بكنم و يا به كسي توهين بكنم.
من حالا حالاها مديون تمامي دوستان و اساتيد هستم و كمتر از اونم كه به اونا بي احترامي كنم.
اگه هم بي احترامي كردم به هر حال ببخشيد.
راستش من يه كمي از حرف حامد جان ناراحت شدم كه گفتن من لقمة آماده كرده مي خوام. باور كنيد اينجوري نيست.
به هر حال از پيشنهادات شما متشكرم. اميدوارم كه هر كي به دل گرفته ديگه از دلش در اومده باشه.OK!!!!
موفق باشين
باي:10: :11:

H A M E D
30-05-2007, 12:06
سلجر جان سلام
آقا تسليم. والا بازم ميگم به خدا نمي خواستم كسي را مجبور به جواب دادن بكنم و يا به كسي توهين بكنم.
من حالا حالاها مديون تمامي دوستان و اساتيد هستم و كمتر از اونم كه به اونا بي احترامي كنم.
اگه هم بي احترامي كردم به هر حال ببخشيد.
راستش من يه كمي از حرف حامد جان ناراحت شدم كه گفتن من لقمة آماده كرده مي خوام. باور كنيد اينجوري نيست.
به هر حال از پيشنهادات شما متشكرم. اميدوارم كه هر كي به دل گرفته ديگه از دلش در اومده باشه.OK!!!!
موفق باشين
باي:10: :11:
منو ببخش عزيز دل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif
من كه قصد توهين به شما رو نداشتم! ولي به قول سولجر جان هر زباني انجمن خودش رو داره!!