PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چجوری چت کنم؟

بهنازی
23-05-2007, 19:35
با سلام شاید باورتون نشه ولی من چت کردن رو بلد نیستم چون خودم ار اول نخواستم که چت کنم ولی الان میخوام چت کنم.ولی هیچی نمیدونم لطفا کمک کنید من از ب بسم ا.. باید چی کارکنم؟اصظلاحاتی مانند اد کردن یا پیدا کردن یه شخص به خصوص وکلا چیزهای عمومی دیگه؟ ممنون میشم جواب بدین.

nw_nk
23-05-2007, 20:12
با سلام شاید باورتون نشه ولی من چت کردن رو بلد نیستم چون خودم ار اول نخواستم که چت کنم ولی الان میخوام چت کنم.ولی هیچی نمیدونم لطفا کمک کنید من از ب بسم ا.. باید چی کارکنم؟اصظلاحاتی مانند اد کردن یا پیدا کردن یه شخص به خصوص وکلا چیزهای عمومی دیگه؟ ممنون میشم جواب بدین.

برای شروع شما باید یکی از نرمافزارهای سرویس چت نظیر Yahoo Messenger یا Windows Live Messenger یا ... رو نصب کنی! اگر تو Yahoo ایمیل داری همون Yahoo Messenger رو نصب کن!

بعد از نصب تنها کاری که لازمه اجرای برنامه است! برنامه در کادری از شما ID و Password میخواهد که همون ID و Password ایمیل شما در یاهو است! آنها را وارد کنید!

شما الان وارد محیط چت شده اید!

یک سری مفاهیم مثل Invisible و Room و ... هست که خیلی ساده اند و شما خودتون براحتی با اونها آشنا میشید!

حالا در محیط برنامه شما دو راه اصلی چت پیش رو دارید:

1- وارد شدن به Room ها (اتاقهای چت) و گفتگو با افراد موجود در Room ها! پیغامی که شما می نویسید رو همه افراد در آن Room مشاهده میکنند!

2- صحبت مستقیم با اشخاص از طریق ID آنها! در این حالت شما با فرد مورد نظرتون که ID ایشو دارید به طور دونفره و مستقیم چت میکنید!

راه های دیگه هم مثل کنفرانس و .. برای صحبت کردن هست!

فعلا همین

امیدوارم دوستان توضیحات بیشتری بدهند!

nw_nk
23-05-2007, 20:15
راستی

بجای نصب نرمافزار هم میتونی از سایتهایی مثل meebo استفاده کنی , که محیط چت رو در Messenger های معروف در اختیار شما میزاره!

fazilat1385
23-05-2007, 22:51
میتونی یه کتاب بخری به اسم آموزش Yahoo messanger .زیاد گرون نیست.
البته ما که چند سال چت کردیم چیزی گیرمون نیومد . فقط وقت صرف کنیه بجاش میتونی از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده کنی.

saviss
23-05-2007, 23:14
سرکاری جالبی بود....
آخر شبی کلی خندیدم.........
ممنون

بهنازی
24-05-2007, 09:07
دوستان میشه از جزئیات بیشتر بگین؟ممنون میشم.

persian365
24-05-2007, 09:29
به نظر من چون کار خیلی اساسی هست و از ب بسم ا... هست
نیمشه همه کار ها رو اول توضیح داد
اول شما کم کم پیش برو بعد مرحله به مرحله سئوال کن
کل مراحل رو نیمشه این طوری توضیح داد
اول شما باید ایدی ( ایمیل ) داشته باشی که بیشتر از یاهو استفاده می کنند و رواج بیشتری هم داره
دوم . باید نرم افزار یاهو مسنجر رو داشته باشی . که به وسیله ایدی که ساخته با اون آنلاین بشی
فعلا مهم تر از همه این دو روش هست
شما این مراحل رو انجام بده یا بگو تا کجا پیش رفتی بعد سئوالتون رو مرحله به مرحله بپرس
از این تایپک هم می تونی کمک بگیری و یک سری بزنی مطالبش رو بخونی بد نیست
همه چیز درباره Yahoo Messenger : ياهو مسنجر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

persian365
24-05-2007, 09:31
دوستان میشه از جزئیات بیشتر بگین؟ممنون میشم.

جزئیات که زیاده ولی تا زمانی که کلیات هست . جزئیات در مرحله بعدی
اول کلیات رو یاد بگیرید جزئیات هم آشنا میشد

بهنازی
05-06-2007, 22:53
ببخشید یه سوال این پیامهایی هست که بعد از کانکت شدن با یاهو مسنجر دریافت میکنم در حالی که فرستنده آفلاین هستش؟اصلا میشه به کسی که آفلاین هستند پیام چتی فرستاد؟چجوری؟

mir@
05-06-2007, 23:09
ببخشید یه سوال این پیامهایی هست که بعد از کانکت شدن با یاهو مسنجر دریافت میکنم در حالی که فرستنده آفلاین هستش؟اصلا میشه به کسی که آفلاین هستند پیام چتی فرستاد؟چجوری؟

آری این امکان هست.

کافیه شما وقتی آن لاین هستید، روی اسم شخص مورد نظر دو بار کلیک کنید تا صفحه باز بشه.

بعد پیامتون رو بنویسید.

بعد که send کردید پیغام در برای اون شخص ذخیره میشه و در اولین فرصتی که آنلاین بشه و به مسنجر sign in کنه پیغام شما رو می بینه.

:11:

Sasan Info
05-06-2007, 23:14
راستش من تو انجمن كامپيوتر فعاليت نميكنم ولي داشتم رد ميشدم كه اين تاپيك به چشمم خورد
و خيلي هم برام عجيب بود....!!:18:

mohammad_3
06-06-2007, 12:03

ياهو مسنجرو ولش بيا تو گوگل تاك!

بهنازی
06-06-2007, 12:32
چیش عجیب بود پرفوسور؟

بهنازی
06-06-2007, 12:33
وآیا این افراد قبلا منو اد کردند که بلافاصله پیامشونو یا آیدیشونو بعد از ورود دریافت میکنم؟

pooyan.kh
08-06-2007, 12:29
وآیا این افراد قبلا منو اد کردند که بلافاصله پیامشونو یا آیدیشونو بعد از ورود دریافت میکنم؟

ببینین همه این افرادی که شمارو راهنمایی میکنن خودشونم یه زمونی چت کردنو بلد نبودن ولی کم کم یاد گرفتن شما میخواین یه شبه راه صد ساله رو برین که نمیشه به قوله ترکا گاماس گاماس...منم هیچ کی کمکم نکرد خودم انقدر ور رفتم تا یاد گرفتم به نظر منم شما هم همین کارو کنین...

__Genius__
08-06-2007, 12:34

شما لازم نیست حتما و بالاجبار با کسی که میخوائین حرف بزنین ادش کنید .

ya30n
08-06-2007, 15:46
شما خوب كاري كردي!!!
به نظرم از اين به بعد از نچتي بهتره
وقت تلف كردنه!!!
يا حق (:

بهنازی
08-06-2007, 22:09
با تشکر از دوستان سعی میکنم از تجربیات شما که عرق جبین در این راه ریختین استفاده کنم.

__Genius__
08-06-2007, 22:18
با تشکر از دوستان سعی میکنم از تجربیات شما که عرق جبین در این راه ریختین استفاده کنم.

:16::16::16:
ایول دست آخر خوب متلکی گفتی کلی خندیدم دلم درد گرفت :31:
مضخرفترین چیز توی زندگی = چت کردن بی هدف :2:
من تا یاد داشتم 4 تا اد لیست داشتم .
یا من به اونا چیز یاد دادم یا اونا به من
هر وقت هم چت کردم چیزی یاد گرفتم :31:
بهنازی خانم بیخیال چت شو .:31:
یه چیزی یاد بگیر به دردت بخوره :10:

raheman
09-06-2007, 00:50
تایید میشه، ولی وقت تلف کردن خوبی هم هست!!!!(امتحانش می ارزه)

ehsan_talll
09-06-2007, 02:50
اگه شما ميخوايد بيا من بهتون آموزشه فشرده ميدم

ehsan_talll
09-06-2007, 02:56
ولی يه چيز بگم شما همگی سره کاريد
اين خوانوم يا آقا هم خودش اين کارس