PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تلفن گويا - طراحي و ساخت

ekhorasan
22-05-2007, 17:08
كساني كه مايل به ساخت تلفن گويا مي باشند ميتوانند در ايم محل به بحث در اين زمينه بپردازند

hamidreza_buddy
22-05-2007, 18:51
یکم اگه در این مورد توضیح بدی خیلی خوبه. مثلاً از چه زبانی استفاده می کنی؟ از چه Api استفاده می کنی؟ و یا ساختار کلی یه همچین برنامه ای چه جوریه؟

bad_boy_2007
22-05-2007, 21:42
:10: تو برنامه کاریم بود که بعد از sql یه سر دنبال کار با مودم و این جو مباحث برم :31: بنظرم کار خوبیه و واسه کار کردن تو بازار قدرت مانورت رو بالا میبره یه نمونه از سیستمهای گویایی که من دیدم سیستم گویای دانشگاههای پیام نوره که یه چیزی حدود 10 تومن فروختن !! دیتابیسهاش هم DBF فاکسپرو تحت داسه

ekhorasan
23-05-2007, 20:34
تا اونجا كه من تحقيق كردم سيستم تلفن گويا كه الان در كشور و در ادارات بكار مي ره از يه كارت سخت افزاري (و در مواقعي از يه باكس كه به يكي از پورتها يا يو اس بي و يا كام) اتصال پيدا ميكه(البته كارت در اسلات مادر بورد جا مي خوره) تعدادي از اين سخت افزارها كه الان معمول شده در بازار ساخت چينه اما بعضي از ايرانيها هم اين كارت ها و باكسها رو ساختن . نحوه كار به اين صورته كه خط تلفن به اين كارت يا باكس وارد ميشه دقيقا مثل مودم و هنگام زنگ زدن كامپيوتر اقدام به پاسخگويي به كاربر پشت خط ميكنه مثلا ميگه با زدن كليد 1 به اتاق 346 و يا با زدن كليد 4 به معاونت مالي ادره وصل ميشويد در حقيقت كار تلفن چي رو ميكنه. يه نمونه ديگه اون در بانكهاست كه شما با زنگ زدن به بانك و برقراري ارتباط ميتونيد شماره حساب و كلمه عبورتون رو بزنيد و موجودي بگيريد و.... فكر كنم كافي باشه.

payam118
03-07-2007, 18:15
من چند برنامه برای این کار دیدم
مثلا ساعت گویا وندای قران و تلفن اداری
همگی نرم افزار یه و بدون باکس های خارجی کار می کنند
دو تای اول تحت داس و روابط عمومی تحت ویندوز بود
فقط برای تعداد خط تلفن بیشتر از مودم 4 خط استفاده می شود

hamidreza_buddy
04-07-2007, 19:29
اینجور برنامه ها که کارت خارجی لازم ندارن (و با مودم معمولی کار می کنن) رو با api های خاصی به نام TAPI می نویسن. (Telephony API)

nahid20
06-07-2007, 09:11
من برنامه تلفن گويايي با vtapi نوشتم برنامم درسته و مودمم voice داره ولي برنامم كار نمي كنه كسي مي دونه چرا؟

mk110
07-07-2007, 00:34
دوست عزيز سلام
دقيقا بفرماييد براي چه كاري ميخواهيد تا راهنماييتان كنم.
اين نوع سيستمها داراي انواع خاصي هستند كه هر كدام كاربرد خاصي دارند.
اگر با vb يا vc ,ويا دلفي آشنا باشيد به راحتي يك سيستم يك كاناله مثل نداي قران( يادش بخير چه كسايي از ش نون خوردن ) را به شما آموزش خواهم داد.
براي وقت هر دو طرف گرفته نشود همينجا درخواست ميكنم كه فقط پرسشها بصورت علمي فني و جهت دانش افزايي باشد . من خودم شخصا اعتقاد دارم پروژه شسته رفته اينجا گذاشته نشود تا ديگران هم بتوانند از ابتدا با اصول اساسي آشنا شوند و همينكه در نهايت آنهايي كه ميخواهند استفاده علمي يا مالي خودشان را هم ببرند و هم زمينه هاي رقابت سالم علمي و تجاري هم فراهم شود.
به اميد حق

nahid20
07-07-2007, 23:44
من با vb اشنايي دارم برنامه تلفن گويام رو هم با vtapi نوشتم مشكلم اينه كه با اينكه برتامم درسته و مودمم voice داره ولي وقتي با يه تلفن ديگه به مودم زنگ ميزنم زنگ رو تشخيص نمي ده و اصلا هيچ اتفاقي در برنامه نمي افته

mk110
08-07-2007, 01:10
سلام
كاش كد بخش كنترل وقفه را ميگذاشتيد تا ببينيم چه نوشته ايد تا بهتر شما را راهنمايي كنم.

شما ابتدا بايد درگاه مودم را باز كنيد.
دستورات تنظيم كننده صوتي را ارسال كنيد
پس از هر دستور حتما يك تاخير 100 ميلي ثانيه ايي قرار دهيد تا بتوانيد پاسخ مودم را هندل كنيد.
در روتين كنترل وقفه (Mscomm Event) منتظر پاسخ مودم باشيد و آن را در ترمينال نمايش دهيد.
براي آزمايش عملكرد درست مودم برنامه هايپر ترمينال را اجرا كنيد و ببنيد هنگام زنگ خوردن پاسخ مودم RING نمايش داده ميشود يا خير.

اگر همه چيز درست بود و مشكل همچنان باقي بود بفرماييد تا يك مرحله دقيقتر را هنمايي كنم.
موفق باشيد.

nahid20
08-07-2007, 14:01
سلام ممنونم كه لطف كرده و كمكم مي كنيد
من يه سورس كد ساده رو كه در vb است رو براتون گذاشتم اين سورس كد رو استادم در دانشگاه نوشت و اجرا شد ولي در كامپيوتر من وقتي با يه تلفن ديگه به مودم زنگ مي زنم اصلا هيچ اتفاقي نمي افته با اينكه مودمم voice داره به نظر شما چرا مودم من قاطي كرده؟

Private Sub Form_Load()
vt.Open
End Sub
Private Sub vt_OnBusy(ByVal Source As Long)
vt.HangUp
End Sub
Private Sub vt_OnConnected()
vt.PlaybackText ("Welcome Welcome Welcome")

vt.WaitForIdle (-1)
vt.PlaybackFile ("d:\1.wav")
End Sub
Private Sub vt_OnDtmf(ByVal KeyCode As Long)
Text1.Text = Text1.Text + Chr(KeyCode) + " "
End Sub
Private Sub vt_OnRing(ByVal Number As Long)
vt.AnswerCall
End Sub

mk110
09-07-2007, 17:43
سلام
كدي كه گذاشته ايد درست است البته به شرطي كه كامپوننت Vtapi را شما هم در سيستم نصب كرده باشيد و آنرا به پروژه خوتان اضافه كرده باشيد بايد درست عمل كند . اما من مطمئن هستم شما اين نكته را فراموش كرده ايد و فقط كد را كپي كرده ايد . ابتدا كامپوننت را به پروژه اضافه كنيد و بعد آنرا اجرا كنيد حتما درست خواهد شد.
اگر مشكل حل نشد از طريق ايميل پروژه را بفرستيد تا اشكالات كار را برايتان مشخص كنم.

پيروز باشيد

mk110
17-07-2007, 02:28
چي شد
شما هم جوابت را گرفتي و ديگر سراغ اين تاپيك نيامدي.
حداقل بگو جوابت را گرفتي و مشكلت حل شده تا ما هم با خيال راحت ديگر به اين تاپيك سر نزنيم.
در پناه حق

pardaze
20-07-2008, 23:07
من دارم روی یه برنامه تلفن گویا به زبان سی شارپ کارمی کنم که از توابع tapi استفاده می کنه اما حدوداً 4 ماهه که توی دریافت عدداز تماس گیرنده وپخش صداروی مودم موندم کسی هم نیست که به من کمک کنه.خیلی توی سایت های ایرانی وخارجی گشتم ولی هیچی پیدانکردم البته به زبان سی شارپ.توروخداکمک کنید واسه انجام پروژه ام بهش نیازدارم وگرنه درسمو که پاس نمی کنم هیچ دقیقاً 400000 تومن هم ضرر میکنم.:41:

pardaze
11-08-2008, 11:18
با سریال پورت هم میشه تلفن گویا ساخت؟اگه میشه لطفاً راهنمایی کنید.