PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد طرز کار قفل هایی برنامه ها

khaiyam
21-05-2007, 12:34
با سلام من لطفا طرز کار این قفل ها را به من بگید بعضی از نرم افزار ها هستند که برای نصب باید از خود شرکتشون سریال بگیری وبا اون سریال فقط یکبار می تونی رو کامپیوتر نصب کرد و حتی با عوض کردن ویندوز هم دوباره با اون سریال نمی تونی باید سی پی یو یا بقیه قطعات عوض بشن مگه تو سی دی اطلاعاتی ذخیره میشه که با اون

hakhamanesh
21-05-2007, 13:12
اين يك نوع حفاظت هست با عنوان ActicationCode يا LicenceCode
روش كار هم به اين صورته كه هر بسته نرم افزاري اون شركت يه سريال يونيك داره
وقتي برنامه روي دستگاه نصب ميشه ميره كد يكي از قطعات سخت افزاري سيستم كه معمولا هارد باشه ارو ميخونه و اون كد رو با سريال شما در يك فرمول قرار ميده كه اون ميشه كدفعالسازي سيستم شما.كه در اين صورت اون كد هميشه ثابت هست و با فرمت كردن يا تغيير ويندوز هم شما ميتونيد با همون كد قبلي مجددا از برنامه استفاده كنيد.اما اگر بعد از فرمت كردن ديگه اون كد قبلي كار نكنه برنامه كد رو از روي VolumSerial هارد برداشته كه مسلما با فرمت كردن تغيير ميكنه.
در ضمن اطلاعات هم در سي دي ذخيره نميشه شما وقتي زنگ ميزني به اون شركت تا كد فعالسازي رو دريافت كني اطلاعات در كامپيوتر اون شركت ذخيره ميشه.
به نظر من كه اين نوع حفاظت پر دردسر ترين نوع حفاظته هم براي خود شركتها دردسر داره هم براي كاربرها.

v65j
21-05-2007, 13:39
در کل هخامنش جوابتون رو دادن ولی یه نکته ی کلی که می مونه اونم اینه که بیشتر این قفل ها (ایرانی هاش) رو می شه با روش سریال فیشینگ حل کرد واسه نمونه همین برنامه های شرکت سپاهان (پنل یا سی دی های آموزشی مثل پروتوس یا پی ال سی ) و یا برنامه های سایت Needsoft.info که این خیلی بدتر هست و با سریاله یکی از برنامه ها می شه همه ی برنامه ها رو ریجستر کرد (با سریال فیشینگ سریال بدست میاد) .
در بیشتر مواقع هم می شه با تغییر حداکثر 4 بایت برنامه رو با خوبی و خوشی اجرا یا نصب یا فعال کرد.(یعنی نیازی به مجیک بایت و اینجور چیزا نیست قفل و رد کنی برنامه کار میکنه)

khaiyam
22-05-2007, 21:37
آخه اونها از کجا سریال هارد ما را می دونند

Alireza_Shafaei_PCworld
22-05-2007, 21:56
این که خیلی سادس عزیز!
با یک کامپوننت برنامه در حین اجرا شدن سریال هارد را میفهمه!

khaiyam
23-05-2007, 17:51
من این رو می دونم حتی کامپوننت اون را هو دارم که با سی پی یو کار می کنم می خواستم دونم که این سریال هارد را خودمان به شرکت می دیم

Alireza_Shafaei_PCworld
23-05-2007, 18:15
مجبوریم این کار را بکنیم
در ضمن ما سریال هارد را نمیدیم
کد ساخته شده توسط طریال هارد را میدیم
به اینا میگن قفل تلفنی!