PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اینجا را کلیک کنید تا آلوده به ویروس شوید

satttanism
20-05-2007, 23:29
تحقیقات نشان میدهد که کاربران علاقه فراوانی به کلیک کردن بر روی جملاتی دارند که 'هدف مخرب هکرها میباشد.' یک پژوهشگر امنیتی با نام "Didier Stevens" در یک دوره تحقیق شش ماهه با استفاده از سرویس تبلیغات متنی گوگل توانسته است ثابت کند که تعداد کلیک کردن کاربران بر روی جملاتی که به واضح به آنها اعلام خطر میکند فراوان است.

تبلیغات متنی درون صفحات وب، محور اصلی این تحقیق بوده است و متن " Is your PC virus-free? Get it infected here!" به معنای "آیا رایانه شما پاکیزه از ویروس است؟ اینجا آنرا آلوده کنید!" باعث شده است تا کاربران از 259,723 مرتبه نمایش، 409 مرتبه بر روی آن کلیک کنند.

این پژوهشگر در اینباره می گوید:" من تبلیغ را به شکلی طراحی کردم تا آنرا به طور مشکوک به بیننده نمایش دهم. اما همچنان این تبلیغ از سوی سرویس گوگل پذیرفته شد و هیچ شکایتی از من صورت نگرفت. در سوی دیگر، کاربران فراوانی بر روی آن کلیک کرده اند. احتمال دارد شما بگوئید تمام آن کسانی که بر روی تبلیغ من کلیک کرده اند از کاربران غیر حرفه ای ویندوز بوده اند اما چه چیزی آنها را به کلیک کردن بر روی تبلیغ جذب کرد؟"

وی با برخورداری از تجهیز اتی مانند: استفاده از یک دامین .info و هزینه 25 دلار آمریکا، توانسته است یک پژوهش با ارزش به همراه نتایج قابل تامل را به جامعه امنیت اطلاعات ارائه کند.

اکثر سایت ها و صفحات مخرب هکرها توسط جملات متنی و یا تصاویر متنی که برای کاربران جذاب باشند تبلیغ میشوند. بر این اساس بود که در ماه های گذشته تعدادی از هکرهای مخرب موفق شدند تا تعدادی تبلیغ متنی جعلی و مخرب را از سرویس گوگل سفارش دهند.

گفتنی است که تحقیق Stevens به هیچ رایانه ای صدمه نزده است و یک فایل ویدئو در رابطه با این آزمایش توسط وی در سایت YouTube منتشر شده است.

مشاهده: وبلاگ Didier Stevens ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
منبع خبر: WinBeta.Net (نقل از ComputerWorld)