PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هر وقت دوست داره می خونه!

sokote mordab
19-05-2007, 09:44
سلام

من یک سی دی رام سی دی میزارم یک بار می خونه یک بار نمی خونه همون سی دی را بعضی سی دی ها را که نمی خونه سی دی ها نو هستند علت و راه حل چیست؟

یک سوال دیگه هم داشتم درسته که می گن دی وی دی رام و دی وی دی رایتر سی دی و یا دی وی دی های که یکم خش پیدا کنند را نمی خونه؟

ممنون

M.R.M
20-05-2007, 08:43
سلام دوست عزيز ،
به نظر ميرسد سوال شما سخت افزاري باشد ، و اين مشكل اغلب به سبب افتادگي يا مشكلات لنز سي دي رام رخ ميدهد ( عموما پس از چند ماه استفاده از سي دي رام ). در هر صورت با توجه به اينكه اشاره نموديد سي دي هاي شما نو هستند و چنين مشكلي را داريد بنابراين قطعا بايد به مشكل سخت افزاري سي دي رام خود شك نماييد.
من توصيه ميكنم در اين مورد از قسمت سخت افزار انجمن كمك بگيريد ، دوستان عزيزم در آن قسمت بهتر ميتوانند شما را راهنمايي نمايند.
در مورد سوال دوم شما بنده به شخصه با عكس آن در عمل مواجه هستم ، يعني معمولا سي دي هايي كه خش دار هستند و سي دي رام قادر به خواندن آنها نيست در CD-Writer و يا DVD-Rom/Writer به راحتي خوانده ميشوند اما در مورد DVD هاي خش دار مشكل حالت موازي پيدا ميكند ، يعني DVD-Rom قادر به خواندن آنها نميباشد ولي DVD-Writer آنها را بدون مشكل ميخواند. البته منظور من از خش حدود متوسط خش ميباشد نه ترك هاي عميق در ديسك نوري ... قاعدتا نيز بايد چنين باشد زيرا لنزهاي سيستمهاي Writer قدرتمند تر از سيستمهاي Rom هستند و البته در اين مورد نيز كه مربوط به سخت افزار ميباشد توصيه ميكنم حتما از راهنمايي هاي دوستان عزيزم در انجمن سخت افزار استفاده نماييد تا دقيق تر و كامل تر شما را راهنمايي نمايند.
اميدوارم مشكلتان هر چه سريعتر برطرف گردد.
شاد و پيروز و موفق باشيد :happy: .

nw_nk
20-05-2007, 15:06
سلام

من یک سی دی رام سی دی میزارم یک بار می خونه یک بار نمی خونه همون سی دی را بعضی سی دی ها را که نمی خونه سی دی ها نو هستند علت و راه حل چیست؟

یک سوال دیگه هم داشتم درسته که می گن دی وی دی رام و دی وی دی رایتر سی دی و یا دی وی دی های که یکم خش پیدا کنند را نمی خونه؟

ممنون

توسط دوست فوق کاملا توضیح داده شد!

فقط من در جهت تایید بگم که اون موضوعی رو که در مورد DVDRom و DVDWriter مطرح کردید صحت نداره!

در حالت کلی عملکرد DVDROM و DVDWriter در موردهای خشدار کمتر از CDROM و CDWriter نیست!