PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور میشه تو فتوشاپ یک Curve کشید

hamidreza_buddy
15-05-2007, 20:43
سلام
چه جوری میشه توی فوتوشاپ یک cuve کشید. مثلاً اگه دیده باشید گوشۀ بعضی از عکسا تیز نیست کمی به صورت دایره ایه.
یا مثلاً یه خط موجی شکل؟
با تشکر

Saeed kmss-D
15-05-2007, 21:47
اگه منظورت اينجوريه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما بايد عكس مورد نظر رو باز كني.
بعد با ابزار Rectangular Marquee Tool يه مستطيل به اندازه دلخواه بكش.
سپس به منوي Select > Modify > Smooth برو و به دلخواه يه عدد مثلا 15 رو وارد كن.(بعد از اين كار ميتوني از همين منو گزينه Feather رو بزني و عدد كمي رو براش در نظر بگيري.
حالا كليد هاي Ctrl+Shift+I رو براي برعكس شدن انتخاب بزن.
در آخر كليد Delete رو از روي كيبورد بزن تا همچين شكلي داشته باشي.(قبلش قفل لايه رو باز كن)
ميتوني عكس رو فرمت png ذخيره كني.

اميدوارم منظورت همين بوده باشه.

موفق باشي.

ma4nafar
16-05-2007, 00:19
جالب بود سعید جان من هم استفاده کردم

aram_nfs
16-05-2007, 06:07
اگه منظورت همین چیزی بود که سعید جان گفت فبها

اما اگه منظورت اینه که لبه عکس برگرده توی فتوشاپ سی اس تو می تونی این کار ور با پلاگین ها انجام بدی مثل پلاگین vizrus که مخصوص این کاره ولی توی فتوشاپ سی اس دو و به بالا امکان وارت برای عکس ها هم وجود داره که می تونی با سلیقه خوت این کار رو بکنی

چرا سلیقه؟: چون عکسی رو کهمی بینی تویه یه محیط دو بعدی کار میشه و تنها حالتی که می تونی به سه یعید شبیهش کنی اینه که خطای دید ایجاد کنی که این دستت خودته

موفق باشی

mahsoft
17-05-2007, 00:05
البته بهتره که از ابزار

استفاده کنید ابزاری که سعید جان گفتن برای گرد کردن لبه ها و البته مات و کمرنگ کردن اونها استفاده میشه

و برای کشیدن چنین شکلهایی بهتره از این ابزار کمک بگیرید که امکان دادن درصد هم داره

hamidreza_buddy
19-05-2007, 17:40
سلام
با تشکر از هم.
یه چیز دیگه. ابزاری که باهاش یه Curve وسط صفحه بکشن چیه. دو تا عکس دارم که می خام با یه دونه از این خط های مورب از هم جداشون کنم که اینور خط یه عکس و سمت دگه اون یکی عکس باشه.

hamidreza_buddy
19-05-2007, 17:57
سلام
با تشکر از هم.
یه چیز دیگه. ابزاری که باهاش یه Curve وسط صفحه بکشن چیه. دو تا عکس دارم که می خام با یه دونه از این خط های مورب از هم جداشون کنم که اینور خط یه عکس و سمت دگه اون یکی عکس باشه.

mahsoft
19-05-2007, 21:51
میشه بیشتر توضیح بدید

یعنی 2 عکس با خط مورب از هم جدا بشن ؟

hamidreza_buddy
20-05-2007, 01:00
مثلاً این: (با Paint کشیدم)
که یک سمت یه عکس و سمت دیگه یه عکس دیگه باشه.
میشه یه کاری کرد که یه سمتش یه Layer و سمت دیگه یه Layer دیگه باشه؟

Saeed kmss-D
20-05-2007, 11:12
ببينم ميخواي خطي كه اين دو عكس رو از هم جدا ميكنه همينجوري معلوم باشه.يعني مثلا محو و نرم نباشه.
به هر حال:
شما اول ابزار Pen رو بردار و سپس يه خط منحني دلخواه روي يكي از عكسا بكش.
براي اينكار بايد به شكل توجه كني:

بعد كه اين شكل رو رسم كردي روي اون راست كليك كن و گزينه Make Selection رو انتخاب كن (بايد همون ابزار قبلي دستت باشه)

توجه : اگه ميخواي اون خطي كه عكسا رو از هم جدا ميكنه نرم باشه بايد بعد از زدن گزينه Make Selection در پنجره اي كه باز ميشه مقداري Feather براش در نظر بگيري.

حالا ميتوني لايه اون شكل رو پاك كني.(روي لايه راست كليك كن و گزينه Delete Layer رو انتخاب كن)
اون يكي عكست رو باز كن و با Ctrl+A تمام عكس رو انتخاب كن و از منوي Edit گزينه Copy رو انتخاب كن.
به عكس اصلي (كه هنوز قسمتي از اون در حالت انتخابه ) برگرد. به منوي Edit برو و گزينه Paste Into رو انتخاب كن.
شكلو از حالت انتخاب خارج كن.
در آخر بايد با ابزار Move دو عكس رو جا به جا كني تا به نماي دلخواه برسي.

توجه : براي جا به جايي لايه بك گراند بايد دوبار روش كليك كني تا قفلش باز بشه.

موفق باشي.

hamidreza_buddy
21-05-2007, 15:00
با تشکر از دوستان مخصوصاً Saeed kmss-D .

Saeed kmss-D
21-05-2007, 18:54
حميدرضا جان خوشحالم مشكلت حل شد.
خواهش ميكنم قابل نداشت.