PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تبديلide به Sata

naser_2006
13-05-2007, 12:43
سلام:5:
اگه ممكنه در مورد مبدل Ide به Sata توضيح دهيد
مثلا ممكن است درست كاركنند امكان داره مادربورد اون رو ساپورت نكنه:11: :18:

R£ɀД
13-05-2007, 12:49
دوست عزیز اولا درست کار می کنند. من خودم دارمش. مطمئنا به هیچ مادربردی مشکلی نخواهد داشت.
قیمتش هم پارسال که من خریدم 7 هزار تومان بود. یک قطعه کوچک (اندازه بردش هم اندازه باتری کتابی هست) که یک طرفش به ide وصل میشه و یک سیم برای تغذیه برد بهش وصل میشه و یک سیم خروجی داره که به ساتا متصل میشه.

SaMsUnG
13-05-2007, 12:50
سلام اگه امکان داره در مورد برعکسش یعنی تبدیل sata به ide نیز توضیح دهید
ممنون میشم:8:

R£ɀД
13-05-2007, 12:52
اینم عکسش :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون میشم

به لینک زیر مراجعه کنید

naser_2006
13-05-2007, 19:40
دوست عزيز آخه من يكي خريدم كه خوب كا نميكنه يعني هار رو به طور كامل به مادر بورد نمي شناسونه
به نظرت عيب از مادر بورده يا مبدل

naser_2006
15-05-2007, 21:41
يه سوال ديگه؟؟؟
روي برد مبدل چند چراغ وجود داره؟؟؟
روي برد من سه تا چراغ كوچيك است كه وقتي مبدل رو به برد وصل مي كنم 2 تاش روشن مي شن
آيا مبدل عيب داره يا اصلا اون چراغ ديگر رو شن نمي شه

yas.shah
19-07-2007, 17:25
منم یکی خریدم اصلا هاردو نمیشناسه.تازه گفتن گارانتی داره.لازم نیست تنظیمات خاصی کنم همین جوری نصب میکنم هاردو نمیشناسه.

amin123
19-07-2007, 23:53
reza-s جان جالب بود.ممنون از عکسی که گذاشتی......

Lord_theOne
20-07-2007, 11:55
من فكر كنم موقع نصب شما احتياج به فلاپي هارد داريد بايد از سايت بگيريش

yas.shah
21-07-2007, 21:53
ممنون دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدی.این هارد من ide فلاپی نداشت.میشه لینک دانلود بدی.ممنون

aria irani
28-07-2007, 13:25
ممنون دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدی.این هارد من ide فلاپی نداشت.میشه لینک دانلود بدی.ممنون

آقا برعکسشم هست من میخام یک دی وی دی رایتر ساتا بگیرم و بعدش روی مادربردم که IDe هست وصل کنم.

خب ایریختیش هم هست یا نه ؟

چون چند وقت دیگه که بخام سیستم جدیدی بگرم دیگه لازم نباشه برم یک دی وی دی رایتر ساتا اوندفعه بخرم.

منتظر جوابتون هستم

mostafaharvest
31-07-2007, 10:02
آقا Reza_S خیلی خیلی ممنون
یه مشکل بزرگ رو حل کردی دستت درد نکنه

سیاوش با مرام
02-08-2007, 16:11
دوست عزیز اولا درست کار می کنند. من خودم دارمش. مطمئنا به هیچ مادربردی مشکلی نخواهد داشت.
قیمتش هم پارسال که من خریدم 7 هزار تومان بود. یک قطعه کوچک (اندازه بردش هم اندازه باتری کتابی هست) که یک طرفش به ide وصل میشه و یک سیم برای تغذیه برد بهش وصل میشه و یک سیم خروجی داره که به ساتا متصل میشه.
می شه بپرسم از لحاظ سرعت و ... هیچ مشکلی نداره این تبدیل ها

javadshahvand
02-08-2007, 16:31
ممنون میشم:8:

بوسیله این کابل شما میتوانید بدون باز کردن کیس هرگونه سخت افزار IDE یا SATA را از طریق پورت USB استفاده نمایید . دیگر نیاز به خرید باکس هارد یا سی دی رام اکسترنال ندارید.

اینم تبدیل pci به IDE

می شه بپرسم از لحاظ سرعت و ... هیچ مشکلی نداره این تبدیل ها

از لحاظ ....هیچ مشکلی نداره مطمئن

mobiledead
02-08-2007, 16:45
باحال بود
من تا حالا از این تبدیلا ندیده بودم
اصلا فکرشم نمیکردم که وجود داشته باشه:18:

ممنون بچه‌ها

سیاوش با مرام
02-08-2007, 17:55
سلام جواد جان کجایی که در به در دنبالتم یه سر به پست دیشبی بزن در باره نصب نشدن وین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی این کابلا قیمتش چنده ؟باید قیمتش بالا باشه

Ali_k
05-08-2007, 17:58
سلام
دوستان این مبدلهای pci به sata الان حدودا چه قیمت هستند ؟
و همچنین مبدل ide به sata ؟

peiman_hp
24-09-2007, 21:18
من امروز رفتم پاساژ رضا از 4 ، 5 تا مغازه پرسدم حالا جوابایی که اونا بهم دادن رو اینجا می ذارم شما قضاوت کنین که راست میگن یا نه:
اولی می گفت: قیمت IDE به sata نه تومنه و الآن همه این تبدیل ها ماله sata 2 هست و دیگه کسی sata 1 نداره وقتی ازش در مورد ساپورت شدنش توسطه مادربورد و سرعتش پرسیدم گفت هیچ مشکلی نداره و همه مادربورها رو ساپورت می کنه و سرعتشم هیچ تغییری نمی کنه
دومی می گفت: اینا کار کردنشون پنجاه پنجاست و هیچ تضمینی نمی ده که حتما کار کنه و اگه هارد IDE بگیرم خیاله خودمو راحت کردم
سومی می گفت: کارت PCI به sata داره و نمی دونه که sata 2 رو هم ساپورت می کنه یا نه و قیمتشم 19 تومنه در مورد ساپورت کردنش و اینکه مشکلی نداشته باشه هم می گفت فقط می تونم اینو بهت بگم که تا حالا هر کی برده پس نیاورده حتی 1 نفر ولی خودش تضمین نمی کنه که حتما ساپورت کنه و کار کنه و آخر سر هم گفت تبدیل های IDE به sata ممکنه رو بعضی مادربوردها مشکل داشته باشه و PCI به sata فکر نمی کنه این طوری باشه
چهارمی هم می گفت: خوش نداره ولی رو بعضی از مادربوردها بدون هیچ مشکلی میاد و روی بعضی از مادربودها هم ممکنه کار نکنه
از یه نفر هم که طبقه دوم پاساژ علائدین کارش فقط تبدیلات و این حرفا بود پرسیدم می گفت IDE به sata رو می ده 8 تومن و اصرار هم داشت که بدون هیچ مشکلی روی همه مادربوردها کار می کنه(البته بهش نمی خورد که خیلی بارش باشه به نظر من همین طوری رو هوا می گفت)
حالا من چند تا علامت سوال هنوز برام روشن نشده اگه کسی می دونه برام توضیح بده:
1- این تبدیل ها sata 2 رو ساپورت می کنه یا نه؟
2- این که pci به sata از IDE به sata بهتره درسته چون قیمتش هم 2 برابره IDE به sata هست
3- من تو همین چند روزه می خوام یه هارد بگیرم به نظر شما چی کار کنم(مادر بوردم IDE هست)

ehsankalak
25-09-2007, 00:33
سلام دوست عزیز به نظر من برو یه Ide بگیر خیال خودتو راحت کن هر وقتم مادربرد ساتا گرفتی برو یه هارد ساتا بگیر اینقدرم وسواس الکی به خرج نده چون کامپیوتر همینه هر روز یه تکنولوژی جدید میاد اگرم ما بخواهیم با اون تکنولوژِی پیش بریم باید گنج قارون داشته باشیم درحالی که همین قطعاتی که فعلا موجوده می تونه جوابگوی کارامون باشه!

Dr_hacker
21-02-2008, 15:02
دوستان سلام
من امروز یک هارد ساتا خریدم که با تبدیل pci وصلش کردم توی ویستا بالا میاد مشکلی نیست ولی می خوام روی این هارد ویستا نصب کنم چون با تبدیل وصل شده توی ستاپ ویستا هارد رو نمیشناسه.
کمکم کنید؟؟؟