PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد دمای Cpu

szr
12-05-2007, 13:34
سلام و عرض ادب
CPU E6400
از ابتدا کامپیوتر که روشن می شود دمای 50 درجه است...
بنده قبلا یه مادر برد GIGA 965P-S3 داشتم که دما تو اون 35 تا 40 بود...
حالا که مادربرد Asus P5B-E گرفتم دماع رفته بالا؟
چــــــــــــــــــــــــ ــرا؟

آیا امکان دارد که دمای دو CPU از یک مدل با هم متفاوت باشند؟

یه سوال دیگه اینکه من برای اپدیت بایوسش رفتم تو سایتش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])....
اونجا که نوشه **Please update AsusUpdate to V7.09.02 or later prior making this update.**
**This BIOS does not support roll back to earlier BIOS**
یعنی چی؟متوجه منظورش نمی شم،با اینکه اپدیتش کردم اما EIST را ندارد.

با تشکر

musa
12-05-2007, 17:27
آيا مادربرد شما مشكل داشت ؟
شما با كارت گرافيك هم مثل اينكه همين مشكل رو دارين.

szr
12-05-2007, 17:44
آيا مادربرد شما مشكل داشت ؟
شما با كارت گرافيك هم مثل اينكه همين مشكل رو دارين.

منظورتان از مشکل چیه؟من تازه دیروز راش انداختم.
بله درست فرمودید ظاهرا ایسوس به من نمی سازه....
نمی دونم طبیعی است یا نه؟

با تشکر

s_a_m4000
12-05-2007, 18:12
به احتمال زیاد امکان داره فن cpu رو درست نصب نکرده باشی چون خود من هم چند روز پیش که کامپیوترمو از اول مونتاژ کردم این مشکل برام پیش اومد یه امتحانی بکن ببین درست نصب شده یا نه!
دمای CPU معمولا بین 40 تا 50 عادیه ولی در کل بیشتر از 60 خطریه.
اون چیزی هم که نوشته بودی معنیش اینه که BIOS کامپیوترت را آپدیت کنی تا بتونه قابلیت <برگشت به عقب> داشته باشه

javadshahvand
12-05-2007, 20:12
شما به احتمال زیاد فن سی پی یو رو درست جا نزدید
اگه ممکن دور فن cpu رو هم ببین چنده

szr
12-05-2007, 22:28
شما به احتمال زیاد فن سی پی یو رو درست جا نزدید
اگه ممکن دور فن cpu رو هم ببین چنده

با سلام و عرض ادب
عرض کنم که بنده اینقدر حساس هستم که صدها بار همه چیزو چک میکنم...
جمع کردن همین سیستم با اینکه فقط مادربرد و سی پی یو رو عوض کردم 6 ساعت وقتمو گرفت!

همین الان که دارم این مطلبو می نویسم دما 51 درجه و دور فن 2008 می باشد و 1:08 دقیقه (یک ساعت و هشت دقیقه) از روش بودن سیستم میگزره....

با تشکر فراوان

s_a_m4000
12-05-2007, 23:58
!

همین الان که دارم این مطلبو می نویسم دما 51 درجه و دور فن 2008 می باشد و 1:08 دقیقه از روش بودن سیستم میگزره....

با تشکر فراوان
گفتم احتمال خیلی زیاد ایراد از فن هستش چون 51 درجه برا 1 دقیقه زیاده

Gabana
13-05-2007, 00:12
دور فنت كه پايينه . ببين اگه روي مادربورد جاي ديگه اي براي اتصال فن Cpu هست به اونجا وصل كن .
فنت را هم چك كردي كه درست جا رفته باشه ؟

Actros
13-05-2007, 01:24
60 درجه برای core2 خیلی زیاده
دور فنت پایینه

Mezzo
13-05-2007, 02:18
بعيد نيست سنسور درجه رو اشتباه اعلام كنه... تو بعضي از بردهاي جديد Asus همچين مشكلي هست. اگه سينك رو لمس كني متوجه ميشي چون 51 درجه بطور محسوسي سينك رو گرم مي كنه.

szr
13-05-2007, 09:34
با سلام
منظورم یک ساعت و هشت دقیقه است...
دور فن روی چند باید باشه؟

صد رحمت به همون گیگا،حالا باز از این Asus طرف داری کنید.....

با تشکر

Zendooni777
13-05-2007, 21:20
تا حالا وسط کار با سیستم هنگ کرده؟
توی بازیها بد عمل میکنه؟
توی برنامه های بنچمارکینگ امتیاز کم میارید؟ ( نسبت به اون دمای قبلی)
وسط بازی ریستارت میشه؟

اگه جواب سوالهای بالا " نــــه " هست باید بگم که هیچ مشکلی نداره پردازنده تون

p30time
13-05-2007, 22:09
توی بازیها بد عمل میکنه؟
وسط بازی ریستارت میشه؟

سلام....
جواب تمام سوال ها براي من " بـــله " است.....
به نظر شما مشكل از چيه؟
( البته در بازي ها اول يك صفحه آبي كه حاوي يك سري كد و .... است مياد و ريست مي شه!)
لطفا كمك كنيد....
من CPU3000 فول كش گرفتم ولي در بازيهايي كه با cpu1800 به راحتي بازي مي كردم، به هنگ برخورد مي كنم!
(Cou intel )

آقا اگر كمك كني واقعا متشكر مي شم!

szr
14-05-2007, 12:42
بعيد نيست سنسور درجه رو اشتباه اعلام كنه... تو بعضي از بردهاي جديد Asus همچين مشكلي هست. اگه سينك رو لمس كني متوجه ميشي چون 51 درجه بطور محسوسي سينك رو گرم مي كنه.

با سلام
عرض كنم كه ظاهرا حق با شماست، سينك خنك است.....

توی بازیها بد عمل میکنه؟
وسط بازی ریستارت میشه؟

تا حالا كه فرست نكردم درست باهاش كار كنم...
ولي يه بار Carbono باهاش بازي كردم همه جزييات در بالاترين حد كه مشكلي نبود ولي خوب كم بازي كردم...
با چي بنچمارکینگ بگيرم ،بفرماييد تا انجام بدهم.

يه مسئله اي....
بنده ديشب يه كارهايي كردم...
يك عدد CPU ديگر مثل براي خودم E6400 را گذاشتم روي مادربرد،دماع هيچ فرقي با CPU خودم نداشت.پس اين نشون مي ده كه CPU مشكل نداره ،جالبتر از اون اينكه هر دو CPU را بر روي مادربرد GiGa 965P-S3 هم امتحان كردم دما 51 درجه دور فن 1704 بود.

با تشكر فراوان

Zendooni777
14-05-2007, 15:14
با سلام
عرض كنم كه ظاهرا حق با شماست، سينك خنك است.....

تا حالا كه فرست نكردم درست باهاش كار كنم...
ولي يه بار Carbono باهاش بازي كردم همه جزييات در بالاترين حد كه مشكلي نبود ولي خوب كم بازي كردم...
با چي بنچمارکینگ بگيرم ،بفرماييد تا انجام بدهم.

يه مسئله اي....
يك عدد CPU ديگر مثل براي خودم E6400 را گذاشتم روي مادربرد،دماع هيچ فرقي با CPU خودم نداشت.پس اين نشون مي ده كه CPU مشكل نداره ،جالبتر از اون اينكه هر دو CPU را بر روي مادربرد GiGa 965P-S3 هم امتحان كردم دما 51 درجه دور فن 1704 بود.

با تشكر فراوان
با این تفاسیر مشکل از سنسور روی مینتون هست
البته به احتمال خیلی زیاد

szr
15-05-2007, 07:46
با این تفاسیر مشکل از سنسور روی مینتون هست
البته به احتمال خیلی زیاد

با سلام...
يعني مي تونه چيز ديگه اي باشه؟

حالا اگه همين سنسور باشه كه مي فرماييد....
اولا از كجا مي شه مطمئن بشم كه سنسور مشكل داره...
دوما چيكار مي شه كرد....

از همه اينها كه بگذريم...
خوب اين دو CPU روي يه مادربرد ديگه هم همين دما را داشتن!
به نظرتون اين طبيعي نيست؟
يعني بيش از اندازه داغ مي شه؟

با تشكر

musa
15-05-2007, 23:59
CPU رو براي يك ساعت تو حداكثر (100% Usage ) قرار بديد مثلآ با تبديل .
بعد از انجام كارهاي بالا نتيجه رو اطلاع دهيد.
دور فن پايين هست , اين CPU روي يك كامپيوتر ديگه چطور هست دما و دور فن؟

با تشكر

Mezzo
16-05-2007, 01:53
از همه اينها كه بگذريم...
خوب اين دو CPU روي يه مادربرد ديگه هم همين دما را داشتن!
به نظرتون اين طبيعي نيست؟
يعني بيش از اندازه داغ مي شه؟
اگه اینو نمی گفتی میشد مطمئن شد که دما رو اشتباه نشون میده ولی سنسور همه مادربردها که دیگه اشکال نداره...
برای من E6600+P5B DLX دماش 36 هست و دور فن 2400 پس میشه نتیجه گرفت برای شما یه اشکالی غیر از سنسور در کاره... از اونجایی که گفتی سینکش خنکه فقط میشه نتیجه گرفت دما از cpu به سینک خوب انتقال پیدا نمی کنه (شاید خمیر سیلیکون به اندازه کافی استفاده نشده؟)

szr
16-05-2007, 08:22
CPU رو براي يك ساعت تو حداكثر (100% Usage ) قرار بديد مثلآ با تبديل .
بعد از انجام كارهاي بالا نتيجه رو اطلاع دهيد.
دور فن پايين هست , اين CPU روي يك كامپيوتر ديگه چطور هست دما و دور فن؟

با تشكر

با سلام و عرض ادب
چشم ،تست مي كنم و نتيجه را علام ميكنم...
اينجا قبلا عرض كردم....

با تشكر فراوان

szr
16-05-2007, 08:39
اگه اینو نمی گفتی میشد مطمئن شد که دما رو اشتباه نشون میده ولی سنسور همه مادربردها که دیگه اشکال نداره...
برای من E6600+P5B DLX دماش 36 هست و دور فن 2400 پس میشه نتیجه گرفت برای شما یه اشکالی غیر از سنسور در کاره... از اونجایی که گفتی سینکش خنکه فقط میشه نتیجه گرفت دما از cpu به سینک خوب انتقال پیدا نمی کنه (شاید خمیر سیلیکون به اندازه کافی استفاده نشده؟)

با سلام و عرض ادب
اگه خاطرتون باشه عرض كردم كه براي تست، CPU را عوض كردم،اون روز يا بهتر بگم شب وقتي كه مي خواستم CPU ها را در بيارم ،خوده CPU را هم لمس مي كردم ولي اصلا گرم نبود حتي اون ماس ماسكي كه CPU را نگه مي داره هيچ كدوم گرم نبودند.(در ضمن اين كار در در كمتر از 40 ثانيه انجام مي شد) فكر نمي كنم در عرض اين مدت بتونه اينقدر خنك بشه،اين در حالي است كه سينك مادربرد همچنان داغ بود.
در مورد خمير هم من كه چيزي نزدم،همون كه از اول زير فن بوده هست.

خوب شما كيستون چه جورياس؟
مكاني كه كيس را گذاشته ايد؟

با تشكر فراوان

hiwa_it
16-05-2007, 19:32
سی پی یو رو 10 ساعت به حالت دفالت بندازید زیر orthos و در عین حال هر ساعت دما رو کتنرل کنید میشه از coretemp,speedfan,TaT برای کنترل دما استفاده کرد اگه سیستم رستارت کنه یعنی دما بالاست و استیبل نیست این تنها راهی هست برای اطمینان

Mezzo
17-05-2007, 03:09
با سلام و عرض ادب
اگه خاطرتون باشه عرض كردم كه براي تست، CPU را عوض كردم،اون روز يا بهتر بگم شب وقتي كه مي خواستم CPU ها را در بيارم ،خوده CPU را هم لمس مي كردم ولي اصلا گرم نبود حتي اون ماس ماسكي كه CPU را نگه مي داره هيچ كدوم گرم نبودند.(در ضمن اين كار در در كمتر از 40 ثانيه انجام مي شد) فكر نمي كنم در عرض اين مدت بتونه اينقدر خنك بشه،اين در حالي است كه سينك مادربرد همچنان داغ بود.
در مورد خمير هم من كه چيزي نزدم،همون كه از اول زير فن بوده هست.

خوب شما كيستون چه جورياس؟
مكاني كه كيس را گذاشته ايد؟

با تشكر فراوان

همون خمیر معمولا کافیه... فقط نباید بکلی پاک بشه. الان دمای کیس من 26 و دمای پردازنده 33 هست. البته این کم نشون میده... بایه نرم افزاری بنام core temp دمای واقعی 40 نشون میده. کیسم هم یه کیس معمولی با دو فن دمنده کناری (8*8).
راستی گفتی سینک مادربرد... دمای چیپست رو چقدر نشون میده؟ شاید بشه دقت سنسور رو از این طریق محک زد.

Mezzo
17-05-2007, 03:12
سی پی یو رو 10 ساعت به حالت دفالت بندازید زیر orthos و در عین حال هر ساعت دما رو کتنرل کنید میشه از coretemp,speedfan,TaT برای کنترل دما استفاده کرد اگه سیستم رستارت کنه یعنی دما بالاست و استیبل نیست این تنها راهی هست برای اطمینان
درسته تنها راهش همینه. من با orthos کار نکردم ولی فکر کنم prime 95 هم همون کارو بکنه.

szr
17-05-2007, 23:55
همون خمیر معمولا کافیه... فقط نباید بکلی پاک بشه. الان دمای کیس من 26 و دمای پردازنده 33 هست. البته این کم نشون میده... بایه نرم افزاری بنام core temp دمای واقعی 40 نشون میده. کیسم هم یه کیس معمولی با دو فن دمنده کناری (8*8).
راستی گفتی سینک مادربرد... دمای چیپست رو چقدر نشون میده؟ شاید بشه دقت سنسور رو از این طریق محک زد.
سلام
الان بعد از گذشت 11 ساعت و 35 دقیقه از زمان روشن شدن سیستم دما CPU 44 دور فن 2070،دما MB 38 می باشد.
با تشکر

szr
17-05-2007, 23:57

با سلام

منظورتون از دفالت، Blend-stress CPU and RAM است؟
با تشکر

hiwa_it
18-05-2007, 10:53
اگه برنامه orthos رو دانلود کنی و بازش کنی میبینی عزیز

szr
18-05-2007, 18:47
اگه برنامه orthos رو دانلود کنی و بازش کنی میبینی عزیز

عــــــــزیز دل انگیز دانلود کردم که دارم می پورسم....
من که تو این دفالت ندیدم.....

متشکرم

hiwa_it
18-05-2007, 19:10
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منظورم این هست که سی پی یو رو اوورکلاک نکنید و بعد orthos رو ١٠ ساعت تست کنید orthos سی پی یو رو شما رو به ١٠٠% میبره اگر سی پی یو شما 10 ساعت بتونه کار کنه با 100 % استفاده یعنی هیچ مشکلی ندارید و همه چیز عادی و خوب کار میکنه
در عکس بالا به فلشها دقت کنید و موارد نشان داده شده در عکس رو انتخاب کنید ا در بالا سمت راست start رو بزنید

szr
25-05-2007, 17:50
با سلام
یه امروز که بعد از مدتها وقت کردم برم سر سیستم یه ده ساعت بزارمش سر کار خودم رفتم سر کار!
هوا حسابی گرم شده این کامی بنده هم مثل اینکه حالش زیاد خوب نیست!
دما CPU 52 دور فن 3276 ،دما مادربرد 45 است!
حقیقتا ترسیدم ازش کار بکشم.
این مادربرد در پیت که هیچ چیز درست و حسابی نداره،حتی جایی نداره که بهش بگم اگه به این دما رسید خاموش بشه مثل مادربردهای گیگا،راستی چرا اینجوری؟
همه مادربردهای Asus اینجوری هستن یا برای من اینجوری از اب دراومده؟
تازه EIST هم که نداره،البته ظاهرا فقط مشکل من نیست این دوستمونم اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گرفتار شده.
یه مسئله دیگه دمای کاری E6400 چقدر است وتا چه دمای را تخمل می کنه؟

با سپاس فراوان

szr
31-05-2007, 22:01
با سلام
یه امروز که بعد از مدتها وقت کردم برم سر سیستم یه ده ساعت بزارمش سر کار خودم رفتم سر کار!
هوا حسابی گرم شده این کامی بنده هم مثل اینکه حالش زیاد خوب نیست!
دما CPU 52 دور فن 3276 ،دما مادربرد 45 است!
حقیقتا ترسیدم ازش کار بکشم.
این مادربرد در پیت که هیچ چیز درست و حسابی نداره،حتی جایی نداره که بهش بگم اگه به این دما رسید خاموش بشه مثل مادربردهای گیگا،راستی چرا اینجوری؟
همه مادربردهای Asus اینجوری هستن یا برای من اینجوری از اب دراومده؟
تازه EIST هم که نداره،البته ظاهرا فقط مشکل من نیست این دوستمونم اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گرفتار شده.
یه مسئله دیگه دمای کاری E6400 چقدر است وتا چه دمای را تخمل می کنه؟

با سپاس فراوان

لطفا یکی کمک کنه!