PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش برنامه persian oc با توضيحات كامل ( فروشگاه ساز اينترنتي )

Mohsen khan
11-05-2007, 07:38
با سلام
از امروز قصد دارم در مورد اين سيستم مديريت سايت
كه براي ساخت فروشگاه هاي اينترنتي بكار مي رود و نحوه نصب آن ،‌ و ....براي شما مطلب بگذارم .
براي قرار دادن اين مطالب علاوه بر تجربيات شخصي ،‌از سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] كه فارسي كننده اين برنامه بوده است ،‌كمك زيادي گرفته ام و منبع بسياري از مطالب خواهد بود .

Mohsen khan
11-05-2007, 07:45
persian oc يك سيستم ديريت سايت براي پياده سازي يك فروشگاه اينترنتي در سايت شما مي باشد .
نسخه اصلي اين برنامه با نام os commerce منتشر مي شود .
اين سيستم مديريت سايت ، توسط يكي از برنامه نويسان ايراني به نام آقاي فرهاد زارع فارسي سازي شده است و نام نسخه فارسي همان طور كه قبلا گفته شد ،‌persian oc گذاشته شده است .
با استفاده از اين سيستم فروشگاهي ،‌شما يك فروشگاه بزرگ و كامل اينترنتي با تمام امكانات خ.واهيد داشت .
قابليت هايي از قبيل ،‌ثبت انواع محصول ،‌تعريف عكس براي محصول ،‌تعريف وزن و ماليات براي محصول ،‌ ثبت نام كاربران و مشتريان براي خريد محصول ،‌حفظ سابقه خريد مشتري ،‌قابليت پيگيري محصول توسط مشتري،‌ثبت نام كامل با تمام جزئيات ،‌و ....
بسايري از امكانات ديگر
اين محصول بصورت اپن سورس و تحت ليانس gnu مي باشد و كاملا رايگان است .

نمونه فروشگاه ساخته شده توسط persian oc
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما مي توانيد مراحل ثبت نام و ثبت محصول را يكبار انجام دهيد تا با نحوه سيستم آن آشنا شويد.

در تاپيك هاي بعد نحوه نصب و اشكال يابي سيتم برا براي شما توضيح مي دهم .

Mohsen khan
11-05-2007, 07:47
اطلاعات كلى در رابطه با FarsiCommerce

1- مقدمه‌اى بر FarsiCommerce

FarsiCommerce يك پروژه ايجاد فروشگاه الكترونيك مى‌باشد كه به صورت كدباز در حال توسعه است. اين پروژه به هر شخصى كه قصد ايجاد فروشگاه برروى اينترنت را دارد اين اجازه را مى‌دهد كه در كمترين زمان ممكن و به آسانى و بدون صرف هيچ هزينه اضافى صاحب فروشگاه منحصر به فرد خود برروى اينترنت شود.
FarsiCommerce كاملا به طور رايگان و آزاد و بدون داشتن هيچگونه محدوديتى تحت ليسانس عمومى GNU/GPL قابل استفاده است. اين پروژه با بهره‌گيرى از امكانات قدرتمند زبان PHP و سرعت پايگاه داده MySQL و همچنين امنيت وب سرور Apache بهترين امكانات را به صاحبان فروشگاه ارائه مى‌كند كه مى‌توانند بدون داشتن هرگونه اطلاعات اضافى در رابطه با برنامه‌نويسى و طراحى صفحات وب فروشگاه زيباى خود را مديريت كنند. FarsiCommerce بدون هيچ چيز اضافى برروى هرمحيطى اعم از لينوكس, سولاريس و ويندوز قابل نصب و اجرا است.

شما مى‌توانيد اطلاعات اضافى را در رابطه با FarsiCommerce در سايت پشتيبانى اين پروژه پيدا كنيد:
PersianOC.com ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2- تاريخچه FarsiCommerce

اين پروژه در شهريور ماه سال 1383 متولد شد. در اين تاريخ بنيانگذار پروژه (فرهاد زارع) كه قصد ايجاد يك فروشگاه الكترونيك برروى اينترنت براى فروش انواع محصولات را داشت به دنبال برنامه‌اى بود كه بتواند نيازهاى خودش را برطرف كند بعد چندين روز جستجو در ميان سايتهاى انگليسى زبان بالاخره او به وجود يك پروژه قدرتمند به نام OSCommerce پى‌برد كه با داشتن سابقه‌اى درخشان يكى از برترين‌ها بود. او بعد از انجام مطالعات زياد برروى اين برنامه تصميم گرفت كه آنرا مطابق نيازهاى خود ويرايش كند تا بتواند از آن براى ايجاد يك فروشگاه فارسى استفاده كند. هردقيقه‌اى كه او با اين پروژه كار مى‌كرد بيشتر و بيشتر عاشق آن مى‌شود امكاناتى فوق‌العاده در قالب يك پروژه بى‌همتا. بالاخره بعد از سه هفته سعى و تلاش شبانه روزى او موفق شد برنامه OSCommerce‌را به آن حالتى كه موردنظرش بود دربياورد.
در اين لحظه بود كه فكر جديدى به ذهنش رسيد چرا پروژه‌اى با اين همه امكانات نتواند راه‌گشاى مشكلات تجارت الكترونيك در ايران باشد. با سابقه قبلى كه او در انجام پروژه‌هاى كدباز داشت تصميم گرفت كه اين برنامه را به طور كدباز در اختيار همه قراردهد. و اين درست نقطه آغاز پروژه FarsiCommerce بود بعد از آن با استقبال بى‌نظيرى كه از اين حركت شد او روز به روز مصمم‌تر مى‌شد كه پروژه را به طور كاملا حرفه‌اى ادامه دهد. بالاخره او تصميم به ايجاد مكانى گرفت كه همه بتواند با مشاركت خود اين پروژه را گسترش دهند تا شايد روزى روياى تجارت الكترونيك در ايران به واقعيت بپيوندد.
سال 84 سال فوق‌العاده‌ای هم برای پروژه وهم برای توسعه‌دهنده اصلی پروژه بود. بعد از ارائه نسخه اولیه سیستم استقبال خوبی از آن شد و پیام های تبریک زیادی رسید و همچنین افرادی تمایل به همکاری برای توسعه سیستم داشتند ولی در عمل افراد زیادی همکاری طولانی و کاملی نداشتند. در این حین شرکتهای با توسعه دهنده اصلی تماس گرفته و پیشنهادی مبنی بر اینکه سیستم رو به یک نرم‌افزار تجاری تبدیل کنند دادند ولی توسعه دهنده اصلی که همواره مجذوب نرم‌افزار آزاد بود هیچ تمایلی به این کار نداشت. البته در این بین افرادی هم بودند که سعی داشتند با کمکهای مالی و معنوی خود به توسعه برنامه کمک کنند. بعد از گذشت چندماهی که تنها فعالیت پشتیبانی و جواب دادن به سوالات بود برنامه‌ریزی برای نسخه جدید آغاز شد. هنوز کار برروی نسخه جدید آغاز نشده بود که پیشنهاد فوق‌العاده‌ای داده شد و آن هم در راستای توسعه سیستم به صورت آزاد بود. این پیشنهاد بعد از گفتگوهای فراوان مورد پسند توسعه دهنده اصلی قرار گرفت و برنامه‌ها و نقشه‌های بسیاری برای آینده نرم‌افزار کشیده شد. توسعه به سوی استاندارد شدن و کامل شدن حرکت کرد و بعد از تقریبا 2 ماه تلاش بدون وقفه نسخه جدید آماده ارائه شد. با اینکه سیستم هنوز به جایی که همه می‌خواستند نرسیده بود ولی باید حتما نسخه جدیدی ارائه می‌شد تا توسعه مرحله به مرحله ادامه پیدا کند. سال 84 سال واقعا فوق‌العاده‌ای بود.

3- توسعه‌دهندگان FarsiCommerce

فعلا فقط يك نفر:
1- فرهاد زارع
مديريت پروژه و بنيانگذار آن

شدیدا به همکاری شما در توسعه این نرم‌افزار احتیاج دارم. اگر شما تمايل داريد كه در اين راه به من بپيونديد حتما با من تماس بگيريد: farhad@persianoc.com

4- تاريخچه انتشارات

تاريخ 20 شهريور سال 1383: انتشار اولين نسخه به طور آزمايشى FarsiCommerce-1.0rc

تاريخ 22 فروردين سال 1384: انتشار اولين نسخه پايدار FarsiCommerce-1.0 Final

تاريخ 2 فروردين سال 1385: انتشار نسخه آزمایشی FarsiCommerce-1.1rc

تاريخ 22 تیر سال 1385: انتشار نسخه نهایی FarsiCommerce-1.1

5- درباره انتشار فعلى

اين نسخه از FarsiCommerce هم اكنون روبروى شماست مسلما كاملترين نسخه نيست ولى با اطمينان مى‌توانم بگم كه يكى از پايدارترين نسخه‌هايى است كه تاحالا منتشر شده است. من سعى كردم با تغييرات اساسى در پروژه اصلى علاوه اضافه كردن امكانات فارسى, امكانات امنيتى و اضافى ديگرى نيز در آن بگنجانم. با اينكه من سعى كردم در مدتى كه اين برنامه به طور آزمايشى منتشر شده بود تمامى اشكالات را برطرف كنم ولى هنوز ممكن است حفره‌هايى در برنامه پيدا شود. اگر شما موفق شديد كه حفره‌اى رو در برنامه شناسايى كنيد لطفا با آدرس ايميل support@persianoc.com من را در جريان بگذاريد. متشكرم.

6- درباره آينده FarsiCommerce

اين نسخه از FarsiCommerce هنوز فاصله زيادى با آن چيزى كه من انتظارش را دارم دارد. من از همان اولين انتشار هم اعلام كرده بودم كه از اين به بعد FarsiCommerce به طور مستقل انتشار و توسعه پيدا خواهد كرد يعنى ديگر جزئى از پروژه OSCommerce محسوب نمى‌شود و به انتشارهاى آن ربط زيادى ندارد. من سعى خواهم كرد بهترين‌ها را براى پروژه در نظر بگيرم و مطمئن باشيد كه طرحهاى زيادى در سر دارم كه اگر تحقق پيدا كنند انقلاب بزرگى در صنعت تجارت الكترونيك در ايران رخ خواهد داد.
ولى تمامى اينها تنها با همكارى و كمك شما مى‌تواند ادامه داشته باشد پس خواهشمندم مرا در اين راه تنها نگذاريد:
براى همكارى با پروژه حتما صفحه پشتيبانى از پروژه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را در سايت مطالعه كنيد.

7- انجمن‌هاى پشتيبانى

بهترين جايى كه شما مى‌توانيد به جواب سوالات خود در رابطه با اين پروژه و تجارت الكترونيك برسيد انجمنهاى پشتيبانى پروژه مى‌باشد:
انجمنهاى پشتيبانى ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
8- تشکر ویژه

از کلیه کسانی که مرا در توسعه این نرم‌افزار کمک کرد‌ه‌اند واقعا متشکرم و سعی دارم در اینجا با آوردم اسم آنها تشکر کوچکی هرچند ناچیز از آنها داشته باشم. مطمئنا بدون یاری این دوستان توسعه این نرم‌افزار برای من بسیار مشکل بود.
آقای نادر ماکاراچی به خاطر همکاری گسترده با من
تیم توسعه OsCommerce به خاطر هسته اصلی این سیستم
گروه امنیتی KAPDA به خاطر گزارش مشکلات امنیتی و کمک به من در امنتر کردن این سیستم
تیم توسعه سیستم عامل قدرتمند گنو/لینوکس
تیم توسعه زبان برنامه‌نویسی قدرتمند PHP
تیم توسعه وب سرور وفق‌العاده Apache
تیم توسعه پایگاه داده سریع MySQL
تیم توسعه نرم‌افزار قدرتمند SubVersion
تیم توسعه مرورگر قدرتمند و بی نظیر FireFox
تیم توسعه نرم‌افزار Planner
تیم توسعه دیکشنری قدرتمند XFardic
تیم توسعه نرم‌افزار انجمن زیبای MyBB
تیم توسعه نرم‌افزار بی‌نظیر OpenOffice
با تشکر از تمامی افرادی که در مرحله آزمایش اولیه نرم‌افزار مرا یاری کردن به خصوص آقای پیام صادری
با تشکر از کلیه کسانی که در توسعه این پروژه کمکهای مالی خود رو دریغ نکردند
با تشکر از تمامی کسانی که در انجمن رسمی پروژه هم مرا یاری کرده و هم به من روحیه‌ای دوچندان دادند.
شاید این لیست کامل نباشد ولی در کل هدف من تشکر از تمامی کسانی است که مرا در این راه برای رسیدن به توزیعی بی‌نظیر یاری کردند.

9- حمايت كنندگان

در اينجا به طور رسمى از مسئولان Persian services ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تشكر مى‌كنم كه همواره حامى جامعه كدباز در ايران بوده‌اند. persian Services با پشتيبانى از اين پروژه و تمايل در ميزبانى سايت PersianOC برروى سرورهاى قدرتمند خود واقعا روح تازه‌اى را به پروژه اهدا كرده‌اند.

Mohsen khan
11-05-2007, 07:50
در اين تاپيك با راهنماي نصب برنامه بصورت سريع آشنا خواهيد شد .

* قبل از ظروع به كار ،‌براي دانلود فايل هاي برنامه به سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه فرماييد .

سپس مراحل انجام نصب را طبق توضيحات زير انجام دهيد .

راهنماى نصب برنامه

روش نصب سريع

بعد از دريافت فايلهاى برنامه از روى سرور براى نصب و راه‌اندازى سريع مراحل زير را طى كنيد:
فايل فشرده‌اى را كه دريافت كرده‌ايد از حالت فشردگى خارج كنيد. براى اين كار مى‌توانيد از برنامه رایگان 7zip استفاده كنيد.
حال پوشه‌اى به نام farsicommerce-1.1 ايجاد خواهد شد كه در داخل آن پوشه‌اى به نام catalog موجود است. اين پوشه را به مسير root سرور Upload كنيد براى اينكار مى‌توانيد از يك برنامه FTP‌استفاده كنيد. پوشه root در بيشتر موارد همان پوشه www يا HTML_PUBLIC مى‌باشد.
توجه كنيد اگر مى‌خواهيد كه FarsiCommerce را به صورت برنامه اصلى سايت استفاده كنيد بايد به جاى Upload پوشه catalog تمامى محتويات اين پوشه را به مسير root سرور Upload كنيد.
حال با استفاده از مرورگر مورد علاقه خود به آدرس سايت خود برويد و اگر پوشه catalog را Upload كرده‌ايد در انتهاى نام سايت خود اسم پوشه را بياوريد برنامه FarsiCommerce به صورت خودكار اينستالر را نمايش خواهد داد.
از اين قسمت به بعد شما مى‌توانيد به راحتى مراحل نصب برنامه را با راهنمايى اينستالر ادامه دهيد و اطلاعات خواسته شده را وارد كنيد و اگر در وارد كردن اطلاعات با مشكلى‌مواجه شديد مى‌توانيد از علامت سوال موجود در كنار آن كادر براى گرفتن راهنمايى استفاده كنيد.
به ياد داشته باشيد كه در آخرين مرحله از مراحل نصب حتما نام كاربرى و كلمه عبور مخصوص صفحه مديريت را براى داشتن امنيت بيشتر وارد كنيد.
بعد تمام شدن مراحل نصب شما مى‌توانيد به راحتى به بخش فروشگاه و مديريت دسترسى داشته باشيد. فقط به ياد داشته باشيد كه به خاطر مسائل امنيتى پوشه install را بعد از نصب برنامه از روى سرور حذف كنيد. همچنين سطح دسترسى فايل configure.php در داخل پوشه includes را با استفاده از كنترل پانل سرور يا برنامه FTP به مقدار مناسب تغيير دهيد.
موفق باشيد
محسن

Mohsen khan
11-05-2007, 08:01
* راهنماي نصب تصويري برنامه ،‌تا چند روز آينده قرار داده مي شود .

Mohsen khan
11-05-2007, 08:03
من وقتی می‌خوام از فروشگاه خودم استفاده کنم خطای زیر توی صفحه نمایش داده می شه؟ لطفا منو برای حل این مشکل راهنمایی کنین.
خطاي مهم: مقدار register_globals در فايل پيكربندي php.ini غيرفعال مي باشد, لطفا آنرا فعال كنيد!

جواب :
اگه شما برروی کامپیوتر شخصی خودتون می‌خواین از این برنامه استفاده کنین. باید فایل PHP.ini مربوط به سرور خودتون رو پیدا کنین. (محل این فایل با توجه به اینکه از چه سیستم عامل و وب سروری استفاده می‌کنین متفاوت است ولی شما می‌تونین با یه جستجو ساده اون رو سریع پیدا کنین) بعد این فایل رو با یک ادیتور مناسب باز کرده و خط زیر رو توی فایل پیدا کنین:
register_globals = Off
بعد اون خط رو به صورت زیر ویرایش کنین:
register_globals = On
حال فایل رو Save کرده و بعد وب سرور خودتون رو دوباره راه اندازی کنین. مشکلتون باید حل شده باشه.
ولی اگه شما می‌خواین این سیستم رو برروی سایت اصلی خودتون نصب کنین نمی‌تونین به فایل PHP.ini دسترسی داشته باشین و فقط مدیر سرور است که می‌تونه این فایل رو ویرایش کنه و به احتمال قوی اونها هم حاضر نخواهن شد که تغییرات دلخواه شما رو به دلیل مسائل امنیتی توی فایل بدن. در این حالت شما یا می‌تونین منتظر باشین تا این مشکل در نسخه‌های آتی به طور کامی حل بشه یا اینکه از یک سرور دیگه که این مقدار روش فعاله استفاده کنین. من بهتون پیشنهاد می‌کنم که از سرورهای PersianServices.com استفاده کنین که این گزینه روش فعال است.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:03
من برنامه رو با موفقیت نصب کردم ولی بعضی از صفحات فروشگاه مثل صفحه عضویت در فروشگاه به خوبی کار نمی‌کنه و وقتی به آدرس صفحه نگاه می‌کنم به جای http مقدار [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو می‌بینم؟ مشکل کار من از کجاست و چطوری‌ می‌تونم مشکل رو حل کنم؟

جواب :
مشکل شما مربوط به این می‌شه که شما هنگام نصب برنامه گزینه استفاده از SSL رو انتخاب کردین درحالی که انتخاب این گزینه به تنهایی برای استفاده از یک ارتباط امن SSL کافی نیست. برای استفاده از SSL اول با گواهینامه مربوط به اون رو از طرف یک شرکت معتبر فعال در این زمینه خریداری کنین و بعد اون گواهینامه رو روی سایت خودتون نصب کنین. که انجام این مراحل کمی پیچیده و هزینه‌بر است. من به شما پیشنهاد می‌کنم که اگه فروشگاهتون هنوز به قدر کافی بزرگ نشده استفاده از SSL رو در وضعیت غیرفعال قرار بدین. مطمئن باشین که فعلا برای فروشگاهتون از نظر امنیتی مشکلی پیش نمی‌یاد.
حالا برای برطرف کردن مشکلتون شما دوتا راه حل دارین یا اینکه فروشگاه رو از اول نصب کنین و ایندفعه استفاده از SSL رو انتخاب نکنین ویا اینکه به صورت دستی فایلهای includes/configure.php و admin/includes/configure.php ویرایش کرده و وضعیت سایت رو در حالی که SSL غیرفعال است قرار بدین. البته اگه آشنایی زیادی با کدهای PHP ندارین بهتره مشکلتون رو به روش اول حل کنین.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:04
چه طور می‌توان سطح دسترسی فایل configure.php رو تغيير داد؟

جواب :
در سیستم عامل قدرتمند لینوکس برای تغییر سطح دسترسی از دستور زیر استفاده کنین:
chmod 706 includes/configure.php
که باید به جای 706 سطح دسترسی موردنظر خودتون رو قرار بدین. اما در سیستم عامل ویندوز که در کل مفهومی به اسم سطح دسترسی وجود نداره شما می‌تونید برای شبیه‌سازی این مورد فایل رو در حالت Read-Only قرار بدین ویا از این حالت خارج کنید.
اگه هاست شما لینوکس است شما می‌تونید سطح دسترسی فایل رو از طریق کنترل پنل نیز عوض کنین. برای این کار با استفاده از بخش File manager فایل یا پوشه موردنظر خودتون رو پیدا کنین و روش کلیک کنین حالا در منوی سمت راست بالا با استفاده از گزینه Change Permissions به صفحه تغییر سطح دسترسی برید و در این صفحه می‌تونید سطح دسترسی مناسب رو برای فایل یا پوشه تعریف کنید.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:05
نسخه‌ای که توی سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] است با نسخه‌ای که شما ارائه کردین خیلی فرق داره. مثلا توی نسخه انگلیسی موقع وارد شدن به بخش مدیریت هیچ کلمه‌عبوری پرسیده نمی‌شه. قضیه از چه قراره؟

جواب :

این مورد امنیتی در FarsiCommerce به برنامه اضافه شده و در نسخه انگلیسی وجود نداره. البته شما باید بدونین که این FarsiCommerce دیگه از این به بعد به طور مستقل توسعه داده می شه و شاید در نسخه های بعدی چیزهای دیگه ای در این برنامه ببینید که در نسخه انگلیسی اصلا وجود نداره. پس لطفا این برنامه رو با OSCommerce مقایسه نکنید.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:06
آيا امكان آپديت كردن نرم افزار به نسخه‌های جدید وجود داره؟

جواب :

100% وجود داره. البته فقط با نسخه های استاندارد که از طرف سایت رسمی پروژه ارائه می‌شه.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:07
من ميخوام وارد بخش مديريت بشم ولی اين ارور رو ميده
Fatal error: Cannot re-assign $this in \opt\lampp\htdocs\catalog\admin\includes\classes\u pload.php on line 32

جواب :
این مشکل در نسخه 1.0 برنامه وجود داشت و مربوط بود به ناسازگاری برنامه با نسخه 5 و بالای php که در نسخه 1.1 به بعد این مشکل برطرف شده است.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:08
می‌خواستم ببينم شما ورژن ASP برای FarsiCommerce دارید؟ من هرچقدر گشتم نتونستم پیدا کنم.

جواب :
من چنين چيزی تا حالا نديدم. اگه تونستين پيدا كنين خيلی دلم می‌خواد كه اون ورژن رو هم ببينم.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:08
آیا در FarsiCommerce محدوديتی در تعداد اجناس وجود دارد يا نه ؟

جواب :
هیچ محدودیتی در تعداد اجناس وجود ندارد. شما هرجور فروشگاه رو تنظیم کنید اونجور کار می کنه.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:09
كار شركت ما فروش لوازم جانبي كامپيوتر هست. چون شركت ما فروش کاربری نداره قيمت ها بايد مخفی باشن و معمولا خريدها با چك و يا حواله به حساب انجام ميشن و احتياجی به پی پال, ايگود و ... نيست. آيا ميشه اين امكانات رو حذف كرد!؟

جواب :
شما می تونید قابلیتهای پرداخت پول از طریق پی پال و ایگولد رو در بخش مدیریت غیرفعال کرده و قابلیت خرید از طرق ارسال چک رو فعال کنید. در مورد مخفی بودن قیمت ها متاسفانه شما باید خودتون دست به کار بشین و برنامه رو کمی تغییر بدین چون به صورت پیش فرض این امکان وجود نداره.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:09
ميشه ديتابيس و كالاها رو تو لوکال وارد فروشگاه كرد و بعد فرستاد روی سرور... كه ديگه برای وارد کردن کالاها نخواد آنلاین باشيم؟

جواب :
بله می شه همچنین کاری رو کرد البته باید دقت کمی دقت به خرج بدین تا اشتباهی رخ نده.
شما می تونید همه اطلاعات لازم رو توی لوکال در فروشگاه وارد کنین و بعد از اتمام کار از کل دیتابیس فروشگاه لوکال یه فایل SQL ایجاد کنین و اون رو توی برنامه موجود برروی سرور Import کنین. البته باید تمامی تصاویر و فایلهای که مربوط به محصولات می شه رو هم آپلود کنین.
ولی اگه نظر من بخواین بهتره این کار رو نکنین به دردسرش نمی ارزه. وارد کردن اطلاعات روی خط کار سختی نیست.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:10
من می خواستم بدونم که چطوری می شود کلمه عبور مدیر کل را عوض کرد و آیا می توان چند تا مدیر مختلف برای فروشگاه تعریف کرد؟

جواب :
برای تغییر کلمه عبور مدیر کل شما می‌تونید با استفاده از اطلاعات فعلی مربوط به مدیر کل وارد بخش مدیریت بشین و سپس در بخش حساب کاربری با کلیک برروی دکمه ویرایش و وارد کردن کلمه عبور فعلی می‌تونید کلمه عبور رو به راحتی عوض کنین.
ضمنا در نسخه جدید برنامه شما می‌تونید به راحتی گروههای مختلف مدیریت برای فروشگاه خودتون درست کنین و برای هرکدام سطح دسترسی مناسبی تعیین کنید و سپس مدیران مختلفی رو در این گروههای مدیریت ایجاد کنین. همه اینکارها به راحتی از طریق بخش مدیریت و منوی مدیریت فروشگاه قابل انجام است.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:10
من هرچقدر توی فروشگاه دنبال زبان انگلیسی گشتم پیدا نکردم. درحالی که خود OsCommerce زبان اصلیش انگلیسی است. من از کجا می‌تونم این زبان رو فعال کنم؟

جواب :
به دلیل ناسازگاری که سیستم اصلی با زبانهای راست به چپ داشت من مجبور شدم که زبان انگلیسی رو به طور کامل از روی سیستم پاک کنم. فعلا سیستم فقط با زبان فارسی قابل استفاده است ولی دارم روی این مشکل کار می‌کنم و به امید خدا در نسخه‌های بعدی زبان انگلیسی به سیستم اضافه خواهد شد.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:11
من سیستم رو به طور کامل نصب کردم ولی وقتی که می‌خوام در فروشگاه عضو بشم Error زیر نمایش داده می‌شه؟
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/user/public_html/catalog/includes/languages/farsi.php:1) in /home/user/public_html/catalog/includes/functions/general.php on line 30

جواب :
خوب این مشکل به خودی خود ایجاد نمی شه شما حتما قصد داشتین محتویات فایلی رو با یک ادیتور غیراستاندارد مثل notepad ویندوز عوض کنین و اون ادیتور در اول فایلی که تغییرش دادین حروف نامربوطی رو اضافه کرده که سبب می شه برنامه نتونه cookieها رو به درستی ارسال کنه چون قبلا مقداری رو به مرورگر ارسال کرده. برای حل این مشکل شما سعی کنین از یک ادیتور استاندارد مانند Gedit استفاده کنین و اون حروف رو پیدا کرده و پاکشون کنید.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:12
وقتی در قسمت تماس با ما فرم را پر ميكنيم و نامه رو ؟ ؟ ارسال ميكنيم بايد به آدرس مدير فروشگاه بره ولی اين اتفاق نمی‌افته؟ مشکل ار کجاست؟

جواب :
در بخش مديريت فروشگاه شما بايد دو تا آدرس ايميل را وارد می‌كردين كه در منوی "تنظيمات فروشگاه من" این آدرس ایمیل‌ها رو می‌تونید تغییر بدید. شما در این قسمت هر آدرسی را که وارد کنین نامه‌ها به اون آدرس فرستاده می‌شن.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:12
آيا می‌شود برای محصولات عكس آنها را دريك سايت ديگر آپلود كرد و لينك عکسها را به فروشگاه داد به جای اينكه فروشگاه عكس را بروی هاست خود ما آپلود كند؟

جواب :
نه دوست عزيز فعلا چنين امكانی در سيستم وجود نداره. و البته معقولانه هم به نظر نمی‌رسه چون اگه شما بخواين عكس اون همه محصول رو توی يه سرور ديگه قرار بدين و از اونجا فراخوانی كنين به نظر من سرعت بالا اومدن صفحه خيلی خيلی پايين می‌ياد..

Mohsen khan
11-05-2007, 08:13
من وقتی می‌خواهم سیستم رو نصب كنم اين Error ؟ رو می‌ده؟
Unknown MySQL server host '[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]' (1)

جواب :

مشکل شما مربوط به می‌شه به اطلاعات که برای استفاده از پایگاه داده MySQL وارد کردین. شما باید در فیلد سرور پایگاه داده مقدار localhost رو وارد کنین و در فیلدهای بعدی به ترتیب نام‌کاربری و کلمه عبور مربوط به پایگاه داده تا سیستم بتونه با پایگاه داده ارتباط برقرار گنه. در فیلد آخر هم باید نام دیتابیس خودتون رو وارد کنین تا تمامی اطلاعات توی اون دیتابیس ذخیره بشه
البته اگر قصد دارین که سیستم رو روی کامپیوتر شخصی خودتون راه‌اندازی کنین به احتمال قوی می‌تونید به جای نام کاربری از مقدار root و به جای کلمه عبور از جای خالی( نه Space) استفاده کنین.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:14
من می‌خوام برنامه OsCommerce رو از طریق کنترل پنل سایتم نصب کنم و بعدش اون رو با تغییراتی فارسی کنم. لطفا برای این کار منو راهنمایی کنین.

جواب :

خوب به نظر من اگه شما اين كار رو نكنيد بهتر است چون من برای فارسی سازی اين سیستم فايلهای بسيار زيادی رو برای سازگاری كامل با زبان فارسی عوض كردم و فقط با اضافه كردن فايلهای زبان به سيستم امكان فارسی سازی اون وجود نداره. این مورد در ضمن این مورد رو هم باید بگم که سیستم FarsiCommerce سیستم کامل جدایی از OsCommerce است که به صورت مستقل توسعه پیدا می‌کنه و شاید در نسخه‌های آینده هیچگونه سازگاری با OsCommerce نداشته باشه.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:15
من فایل Zip سیستم رو روی هاستم آپلود کردم ولی دیگه نمی تونم اون رو از حالت فشرده خارج کنم و ازش استفاده کنم. وقتی رو فایل کلیک می‌کنم فایل دانلود می‌شه؟
جواب :

برای اینکه فایل رو از حالت فشرده خارج کنین اگر از هاست لینوکس استفاده می‌کنین به بخش File manager برین و بعد در این قسمت فایل Zip خودتون رو پیدا کرده و روی اون کلیک کنین. حالا از منویی که سمت راست بالا ظاهر می‌شه می‌تونین به راحتی کل فایل رو Extract کنین.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:15
من وقتی تمامی محصولات رو از فروشگاه حذف می‌کنم اين Error می‌یاد.
1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '-15, 15' at line 1
جواب :

این مشکل مربوط بود به ناسازگاری سیستم با نسخه‌های جدید پایگاه داده MySQL که در نسخه 1.1 به بعد این مشکل به طور کامل حل شده است.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:16
می‌خواستم بدونم آیا می‌شه این فروشگاه رو در Subdomain هم نصب کرد یا فقط باید در root نصب بشه؟

جواب :

بله 100٪ چنین کاری ممکن است.اگه به سایت رسمی پروژه توجه کنین می‌بینین که دموی برنامه برروی Subdomain نصب شده.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:17
من چطور می‌تونم محتویات صفحاتی مثل قوانین فروشگاه یا حمل ونقل رو تغییر بدم؟

جواب :

برای تغییر محتویات این صفحات شما باید فایلهای زبان مربوط به اون صفحه رو در داخل پوشه includes/languages/farsi ویرایش کنین. مثلا برای تغییر صفحه قوانین فروشگاه باید از داخل همین پوشه فایل conditions.php رو با یک ادیتور مناسب باز کرده و ویرایش کنین.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:18
آیا می‌تونم برای فروشگاه خودم قالب دیگه‌ای طراحی کنم و کل ظاهر فروشگاه رو عوض کنم؟

جواب :

متاسفانه باید بگم نه به طور کامل. این سیستم فعلا ساختار قالب‌بندی کاملی نداره و بنابراین شما نمی‌تونین قالب کل فروشگاه رو تغییر بدین. ولی من دارم روی این موضوع کار می‌کنم و به امید خدا در نسخه‌های آتی این مشکل به طور کامل حل خواهد شد. البته شما می‌تونین با ویرایش فایل stylesheet.css تا حدودی رنگ بندی و ظاهر فروشگاه رو عوض کنین ولی این تغییرات خیلی جامع و کلی نیست.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:19
من چطوری می‌تونم از امکانات بانک سامان جهت استفاده از کارتهای شتاب به هنگام خرید در فروشگاه خودم استفاده کنم؟ یعنی مشتری بتونه با استفاده از بانک سامان مبلف سفارش خودش رو پرداخت کنه؟

جواب :

من برای استفاده از امکانات بانک سامان ماژول قدرتمندی رو در سیستم تعبیه کردم که برای استفاده از این ماژول شما ابتدا باید به بانک سامان مراجعه کنین از اونا یک Merchant ID به همراه Password بگیرین و همچنین باید IP سایت خودتون رو به اونا بدین تا بهتون اجازه دسترسی به سیستم پرداخت پول را بدن. بعد با استفاده از این اطلاعات که از بانک سامان گرفتین می‌تونین به راحتی به بخش مدیریت فروشگاه خودتون برین و ماژول بانک سامان رو فعال کرده و اطلاعات لازم رو توی بخش تنظیمات اون وارد کنین. امیدوارم این امکان جدید بتونه مشکلات بسیاری رو برای شما حل کنه.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:19
می‌خواستم بدونم شما برای توسعه دادن این سیستم از چه سیستم‌عامل و ادیتوری و کلا چه امکاناتی استفاده می‌کنین؟

جواب :

خوب باید در جواب سوالتون بگم که من برای توسعه این سیستم از سیستم‌عامل قدرتمند گنو/لینوکس استفاده می‌کنم که واقعا امکانات بی‌نظیری داره. من فعلا از توزیع Suse برای کارهای خودم استفاده می‌کنم ولی در آینده خیلی نزدیک قصد دارم که از توزیع بسیار قدرتمند Debian استفاده کنم. همچنین برای ویرایش فایلها هم از ادیتورهای مختلف و قدرتمندی که توی خود لینوکس است استفاده می‌کنم مثلا بیشتر اوقات که می‌خوام با فایلهای زبان کار کنم ادیتور Gedit رو به بقیه ترجیح می‌دم. ابزارهای دیگه‌ای که به من در توسعه نرم افزار کمک می‌کنم Subversion برای کنترل سورس نرم‌افزار, Planner برای کنترل کل پروژه, XFardic برای مواقعی که به یه لغتنامه قدرتمند احتیاج دارم و همچنین مرورگر قدرتمند و بی‌نظیر FireFox که می‌تونم بگم بی‌نظیرتین محصول نرم‌افزار آزاد است. من واقعا هنگام کار با این نرم‌افزارهای آزاد و قدرتمند احساس بی‌نظیری دارم و از همه کسانی که در توسعه این نرم‌افزارها زحمت می‌کشن تشکر می‌کنم و واقعا ازشون ممنونم که آزادی نرم‌افزار به ما هدیه دادن.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:20
آیا من می‌تونم کپی‌رایت پایین صفحات فروشگاه رو پاک کنم و کپی رایت خودم رو به فروشگاه اضافه کنم؟

جواب :
این سیستم تحت مجوز Gnu/Gpl منتشر شده است. بنا به این مقررات این گواهینامه شما می‌تونید این کپی رایت رو از پایین صفحات حذف کرده و کپی رایت خودتون رو به اون اضافه کنین. ولی در حال کلی براحترام به دنیای نرم افزار آزاد و پشتیبانی از پروژه به شما پیشنهاد می‌کنم که تا حدامکان این کپی رایت رو در پایین صفحات حفظ کنین و فقط کپی رایت مخصوص به خودتون رو به اون اضافه کنین تا برای ادامه کار این پروژه به من دلگرمی داده باشین. در هرحال من شما رو مجبور به حفظ این کپی رایت نمی‌کنم و امیدوارم که شما به کار من ارزش گذاشته و این کپی‌رایت رو حفظ کنین.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:21
آیا من می‌تونم این سیستم رو به نام خودم تغییر داده و بفروشم؟ من دیدم که بعضی از شرکتها این کار رو کردن و دارن این سیستم رو به بقیه می‌فروشن.

جواب :
بنا به گواهینامه Gnu/Gpl شما نمی‌تونین این برنامه رو به دیگران بفروشین و یا نمی تونین گواهینامه مربوط به این سیستم رو عوض کنین و خودتون براش کپی‌رایت بزارین. ولی شما می‌تونین خدمات خودتون رو به مشتری ارائه کنین و بابت زحمتی که می‌کشین از مشتری پول دریافت کنین ولی این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنین که این سیستم آزاد منتشر شده و همیشه باید آزاد باشد. بنابراین شما به هیچ وجه نمی‌تونین آزادیهای مشتری خودتون رو محدود کنین. همانگونه که شما می‌تونین از این سیستم به هرنحوی استفاده کنین مشتری هم می‌تونه استفاده کنه. شما به هیچ وجه نمی‌تونین آزادی دیگران رو حداقل در مورد این نرم‌افزار ازشون بگیرین.

Mohsen khan
11-05-2007, 08:21
من سايتی رو دیدم كه از FarsiCommerce +سیستم پرداخت دات كام . استفاده می كنه. ولی يه جای سایت فرق می كنه اونم دكمه مربوط به خريد هستش كه با كليك روی اون به يك لينك بخصوص توی سايت پرداخت ميره. می‌خواستم بدونم چطور می‌تونم از این دو سیستم در کنار هم استفاده کنم؟

جواب :
مسئول سيستم پرداخت شركت رهنما است كه ما قبلا با اين شركت تماس گرفتيم كه از سيستم پرداخت در داخل FarsiCommerce استفاده کنیم ولی بنا به دلایلی اونا حاضر به همکاری نشدن. من فکر می کنم این سایت خودش با شرکت رهنما به توافق رسیده و من حتی قبلا دیده بودم که خود شرکت رهنما با استفاده از FarsiCommerce سایتی رو راه اندازی کرده بود به نظر من اگه شما می خواین از این دو سیستم در کنار هم استفاده کنین بهتره با خود شرکت رهنما تماس بگیرین.

Mohsen khan
11-05-2007, 17:42
سلام به اساتید

اول اینکه این سایت اومده و توی مشخصات کشور رو حذف کرده و تهران رو منطقه بندی کرده در هنگام پرداخت برای هر منطقه تعرفه حمل و نقل متناسب با فاصله اون منطقه گذاشته .. چطور این کارو کنم؟

و سوال دوم اینکه یه قسمت داره که با SMS به مشتری ها خبر میده؟ اون رو چه جوری گذاشته؟
2 تا سوال دارم که هر دو تاش مربوط به سایت tehrankala.com هست

جواب : ذف کردن کشور خیلی سخت نیست میشه از بخش مدیریت غیرفعالش کرد ولی اینکه برای مناطق مختلف تهران تعرفه گذاشتن برای این کار نیاز به برنامه نویسی هستش و به صورت پیش فرض همچین امکانی وجود نداره.

برای SMS هم یا باید منتظر نسخه های بعدی باشید که این امکان رو به سیستم اضافه کنیم که همه استفاده کنن یا اینکه خودتون براش برنامه نویسی کنید.

سوال :‌ من یه کمکی از php سر در میارم یه جورایی راهنمایی کنید فکر کنم از پسش بر بیام ... راستی فکر نمی کنید در قسمت contribute های سایت oscommerce بشه چیزی پیدا کرد؟

جواب :

فکر نمی کنم در قسمت contribute چیز خاصی باشه که این موارد رو برای ایران داشته باشه البته شاید بتونی یه چیزی پیدا کنی که تویه نوشتن این بخشها بهت کمک کنه ولی اینکه همین کاری رو که می خوای انجام بدی سرراست برات انجام بده احتمال پیدا کردنش خیلی خیلی کمه.
برای نوشتن این بخشها هم باید یک ماژول حمل و نقل بنویسی که بسته به منطقه کاربر هزینه سفارش رو محاسبه کنه البته باید فیلد منطقه رو هم به بخش ثبت نام و حساب کاربری اضافه کنی و تویه پروفایل طرف داشته باشی. نوشتن ماژول هم کار زیاد سختی نیست اگه به ماژولهای موجود نگاه کنی می بینی که خیلی ساده میشه یک ماژول رو طراحی کرد.

برای بخش SMS هم باید با یکی از شرکتهایی که تویه این قضیه فعال هستن صحبت کنی و ازش اکانت بگیری تا نسبت به API ای که در اختیارت قرار می دن کدنویسی کنی برای سیستم.

سوال :

میشه بدون دستکاری دیتابیس این کارو بکنم ؟ مثلا میشه فیلد کشور رو ادیت کنم و از همون هم استفاده کنم؟ یا پیشنهاد میدید کل ماژول رو دوباره بازنویسی کنم؟

جواب :

وب کار که نشد نداره ولی به نظر من بهتره یک فیلد جدید براش اضافه کنی که بعدا هم مشکلی پیش نیاد چون ممکنه اگه از فیلد قبلی استفاده کنی تداخلی با بخشهای دیگه به وجود بیاد.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] انجمن پشتيباني

Mohsen khan
11-05-2007, 17:44
من می خوام در box جدید اضافه شده توسط خودم یک عکس قرار بدم لطفا من رو راهنمایی كنيد

منم به همچين چيزي براي تبليغات نياز دارم.
ببينين خيلي خوب ميشه شما يك box خالي طراحي كنيد و مثلا با 1 سطر نوشته يا يكدونه عكس....و در اختيار دوستان قرار بدين فكر كنم خيليا نياز به يك باكس اضافي دارند ولي بلد نيستن !

جواب :
box مربوط به رو باید به صورت یک فایل php ایجاد کرده و در پوشه includes/boxes قرار بدید و اسم فایل رو تویه یکی از فایلهای column_left.php یا column_right.php در پوشه Includes اضافه کنید. بقیه موارد برمی گرده به برنامه نویسی و دیگر مسائل

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] انجمن پشتيباني

Mohsen khan
11-05-2007, 17:46
من در بخش ماليت كلاس ماليات 10 % براي ايران تعريف كرده ام و در قسمت محصولات جديد در منو ميشه كلاس مالياتي رو انتخاب و در زمان دادن مبلغ كالا همون ماليات 10% رو اتوماتيك اضافه ميكن . تا اينجا همه چيز درست و كامل انجام ميشه ولي در هنگام خريد مشتري تا آخرين مرحله يعني تائيد فاكتور كه قيمت در ان به نمايش در مياد به هيچ وجه ماليات رو به قيمت كالا اظافه نميكنه . چگونه میتوانم این مشکل را حل کنم .

جواب :
من همین الان بررسی کردم اگه شما گزینه "نمایش قیمتها با مالیات" رو در تنظیمات فروشگاه True کنید تمامی قیمتها با مالیاتی که وارد کردید نمایش داده خواهند شد.

Mohsen khan
11-05-2007, 17:47
من یه قالب از سایت مانستر برای فروشگاه خریدم که این قالب oscommerce هم همراش بود

تونستم قالب رو جدا کنم ولی برای قسمت عضویت وقتی اطلاعات رو وارد میکنم از ایمیلم خطا میگیره:

"آدرس پست الكترونيك شما صحيح نميباشد لطفا آنرا اصلاح نماييد"

لطفا راهنمایی کنید.

در ضمن من از localhost استفاده میکنم هنوز Upload نکردم.

جواب :

نمیشه گفت مشکل از کجاست. اصولا قالب OSCommerce رو اگه بخواین رویه این سیستم نصب کنین حداقل باید یه مقدار رویه کدهاش کار کنید تا ناسازگاریهای ممکن از بین بره. یعنی نمیشه همینطور قالب رو کپی زد و استفاده کرد چون این سیستم نسبت به OScommerce دارای تغییرات زیادی هست که سبب میشه قالبها نتونن به درستی کار کنن.

Mohsen khan
12-05-2007, 09:42
چه شکلی میشه قسمت اول سایت رو تغییر داد؟
همون قسمتی که نوشته جستجو در سایت ما بسیار آسان می باشد.

جواب :
باید فایل includes/languages/farsi/index.php رو با یک ادیتور مناسب باز کنید (به هیچ وجه از notepad ویندوز استفاده نکنید) و بعد تویه سطرهای اول اون عبارت رو پیدا کنید و تغییر بدید.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) انجمن پشتيباني

Mohsen khan
12-05-2007, 09:43
سلام
در قسمت مدیریت سه جا برای آدرس ایمیل وجود دارد. :آدرس پست الکترونیکی-ایمیل از طرف -فرستادن سفارش به آدرس ایمیل. من هر سه تای اینها را بر روی یک میل تنظیم کرده ام ولی وقتی که مشتری خرید می کند برای مشتری ایمیل می آید ولی برای ایمیل مدیر هیچ میلی نمی آید. آیا این طوری است یا بایستی میلی هم برای مدیر ارسال شود؟

جواب :

نه برای مدیر هیچ ایمیلی ارسال نمیشه.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) انجمن پشتيباني

Mohsen khan
12-05-2007, 09:43
سلام
يه سوال در مورد ميزباني اين فروشگاه داشتم سرويس دهنده هايي كه fantastico دارند و تو ليست برنامه هاشون os commerce هم هست يعني اين فروشگاه با اون هاستها سازگاري داره؟

جواب :

قیقا نمیشه گفت چون fantastico امکانی است که به Cpanel اضافه میشه ولی ما اینجا نیاز به برخی تنظیمات خاص php داریم که باید فعال یا غیرفعال باشن بهتره قبل از گرفتن host حتما با مسئولین سرور مشورت کنید تا با اطمینان از بدون مشکل کار کردن این سیستم نصب به خرید اقدام کنید.

Mohsen khan
12-05-2007, 09:44
من اين برنامه رو نصب كردم.
اما وقتي با مرورگر اكسپلورر كار ميكنم، هنگامي كه بر روي پرداخت نهايي يا عضويت ميزنم The page cannot be displayed ميده. و هيچ جور باز نميكنه.
وقتي با مرورگر فايرفاكس باز ميكنم و به اون مراحل بالا ميرسم اين ارور رو ميده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) has sent an incorrect or unexpected massage. error code: -12263
من نميدونم چيكار كنم.

جواب :
: ارور در هنگام خريد يا ثبت نام و يا موجودي سبد

موقع نصب برنامه گزینه SSL رو انتخاب کردید که این مشکلات پیش اومده. در حالت پیش فرض نباید این گزینه رو انتخاب کنید. این گزینه نیاز به تنظیمات ویژه و خرید گواهینامه امنیتی بین المللی داره.

farid-a
30-05-2007, 18:45
ببخشید ولی این سایت رو نمیاره تا دانلود کنم برنامه رو/
چیکار کنم حالا؟؟؟

Mohsen khan
01-06-2007, 06:07
سلام
تا چند وقت پيش كه مشكلي نداشت
نمي دونم !!! چرا الان اين طوريه

morteza_ss
04-08-2007, 07:46
سلام محسن جان
اگر بتوني يك فايل آموزشي pdf بزاري خيلي عالي ميشه
آخه ميدوني اين جوري يه خورده گيج كننده به نظر ميرسه
تشكر

Mohsen khan
04-08-2007, 10:20
چشم
سعي مي كنم يكي بسازم و براي دانلود بزارم

swap
07-08-2007, 21:54
آقا محسن مرسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بسیار عالی بود.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد باز کردن سایتم هم باید به دوستمون بگم که مشکلی نداره منتها فکر کنم که فـیــلـتـر شده به سبک چینی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چون من هم همین مشکل را داشتم ولی با برنامه فـیــلـتـر شکن به راحتی باز کردم.

-------------------------
فـیــلـتـرچینی : فـیــلـتـرکردن یک سایت بدون دادن پیغام به کاربر در مورد فـیــلـتـر بودن سایت

swap
08-08-2007, 01:49
از دوستان کسی این سیستم را روی هاست نصب کرده یا نه ؟
نسخه اصلی را چطور . کسی نصب کرده؟

------------------------------
من که همین امشب هر دوتا رو دانلود کردم و روی localhost نصب کردم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به نظر میاد نسخه فارسی مشکل زیاد داشته باشه و برای رفع اونا حتما باید به پشتیبانی این سیستم مراجعه بشه که خوب بدون هزینه نیست.

Mohsen khan
08-08-2007, 05:51
سلام
شما چه مشكلاتي در سيستم ديديد ؟

swap
08-08-2007, 05:53
مشکل در ثبت نام و سفارش جنس

Mohsen khan
08-08-2007, 12:09
من خودم يكبار نصب كردم
مشكلي در ثبت نام نداشت
چه مشكلي در ثبت نام بوجود مي ياد ؟
آيا ايميل تاييديه ارسال نمي شه ؟

morteza_ss
09-08-2007, 08:37
سلام محسن جان
من توي اين register_globals = Off موندم يه 2تا فايل همين عبارت توش بود كه on كردم اما جواب نميده؟
چي كار كنم

Mohsen khan
09-08-2007, 10:42
ورژن cpanel هاستينگ شما چند است؟

در ورژن هاي جديد register global جواب نمي دهد

morteza_ss
10-08-2007, 07:30
سلام
نميدونم محسن جان اما من فعلا ميخوام براي تست و ويرايش اون رو روي لوكال و به وسيله برنامه EasyPHP اجرا كنم
برنامه EasyPHP من ورژن 1.8 هستش

Mohsen khan
10-08-2007, 07:39
روي لوكال را تست نكردم و نمي دونم چطور بايد رجيستر گلوبال را تغيير داد
ولي بصورت آنلاين نصب كردم
نمونه آنلاين سايت زير :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

morteza_ss
10-08-2007, 09:25
مرسي محسن جان
باز هم تشكر
بالاخره يه راهي پيدا ميشه ممنون
راستي يه سوال در مورد فروم چرا فروم اينطوري ميشه عكس زير رو مشاهده كنيد.

morteza_ss
10-08-2007, 09:29
ميخوام مثل همين سايت آواتار و بقيه متنهاي مربوط به آن در قسمت راست و پشت سر هم قرار بگيره

Mohsen khan
10-08-2007, 12:11
سلام
من وي بولتين كار نكردم
ولي بايد توي تنظيماتش باشه
يك تاپيك وي بولتين داريم
بپرس تا بچه ها جواب بدن

Falconin
14-09-2007, 12:39
سلام،
من همین امروز این فروشگاه از سایتش گرفتم و نصب کردم، ولی توی نصب وقتی که میگه "اتصال به پایگاه داده موفقیت امیز بود" خطا می ده که "فایل install/samples.sql موجود نمی باشد" ، در صورتی که من چند بار چک کردم که فایلsamples.sql و farsicommerce.sql روی سرور قرار داره،
می شه راهنمایی کنید.

Mohsen khan
14-09-2007, 13:51
شايد ديتابيس خودتون مشكل داشته و شايد موقع نصب يوزر و پسورد را درست وارد نكردين

hosseintdk775
15-09-2007, 16:28
سلام محسن جان
من توي اين register_globals = Off موندم يه 2تا فايل همين عبارت توش بود كه on كردم اما جواب نميده؟
چي كار كنم

بسم الله الرحمن الرحيم
با سلام
اگر از easyphp استفاده مي كنيد:
ابتدا به محل نصب برنامه (easyphp) برويد / و بعد وارد پوشه conf_files بشويد / و بعد فايل php.ini را با ويرايشگر باز بكنيد – بهتر است از notepad استفاده نكنيد - / در سطر 383 فايل php.ini شما off را به on تبديل بكنيد / ديگر نبايد مشكلي باشد.
موفق باشيد

Mohsen khan
15-09-2007, 18:58
توي برخي از سرورهاي جديد ديگر register global on جواب نمي ده و هيچ تاثيري نداره

darvish1900
15-09-2007, 19:35
اونهایی که با global مشکل دارند میتوانند از هاست داناج استفاده کنند. سازگاری کامل داره و به راحتی نصب میشود. قیمت فوق العاده عالی هم داره در ضمن خودشون نیز آماده و نصب شده تحویلتون میدن.

Mohsen khan
15-09-2007, 19:52
رجيستر گلوبال يك ضعف امنيتي محسوب مي شود و امنيت هاست را پايين مي آورد .

darvish1900
16-09-2007, 00:11
رجيستر گلوبال يك ضعف امنيتي محسوب مي شود و امنيت هاست را پايين مي آورد .

درست برای هر کی که میخواد فروشگاه رو نصب کنه روشن میکنن. انقدرا هم الکی نیست که هر کی بتونه یک هاست هک کنه.

Mohsen khan
16-09-2007, 07:12
درست برای هر کی که میخواد فروشگاه رو نصب کنه روشن میکنن. انقدرا هم الکی نیست که هر کی بتونه یک هاست هک کنه.
كاملا درسته
ولي با سيستم هاي بهتري هم مي شه فروشگاه راه اندازي كرد
مثل جوملا
در ضمن خيلي از امكاناتي كه persian oc داره بل استفاده مي مونه
چون ما در ايران به معناي واقعي فروشگاه اينترنتي نداريم
فقط كافيه كه از يك سيستم مديريت سايت معمولي استفاده كرد
همين

yar
16-09-2007, 07:28
فکر می کنم جوملا ورژن فروشگاهی هم داره

البته باز هم فکر میکنم که این persian oc یه مشکلی داره هر بار نصب کردم ارور داشته !

Mohsen khan
16-09-2007, 07:47
درسته
جوملا كامپوننت فروشگاه داره
ولي خب اصلا نيازي به اين چيزها نيست
چون ما كه از كارت اعتباري استفاده نمي كنيم .

darvish1900
16-09-2007, 12:22
خوبیت .e-virtu اینه که به بانک سامان متصل میشه بدون هیچ مشکلی و میتونی پرداخت آنلاین داشته باشی

muhammadinfo
02-01-2008, 14:03
از من نصب شد اما مشکلات زیاده.
این ارور های پایین و بالا را چیکارش کنم.
مشکل چیه؟

pmjaberi
02-01-2008, 18:06
من سؤالی داشتم در مورد تم های اين سيستم
آيا امکان اين هست که از تم های اصلی oscom2.2 ا بعد از فارسی شدن بر روی اين سيستم استفاده کرد؟
آيا از دوستان کسی اين کار را انجام ميده ؟

اگر هم نميشه من ميتونم ورژن اصلی oscom را بگيرم و فارسی پک را روش install کنم؟

و بعد يه تم انگيليسی را فارسی کنم و استفاده کنم؟
آيا اين عملی هست يا خير؟ و چه مشکلاتی فارسی پک ممکن هست ايجاد کنه؟

ممنون ميشام کمی در اين مورد من را راهنمايی کنيد،
با تشکر

delta-pt
02-01-2008, 18:59
آقا مححسن اگه ماژول فروشگاه اینترنتی رو نصب کنیم ماله جوملا رو میگم میتونه با این رقابت کنه یعنی یه جنس رو که کسی فارش داد میاره در پست بعد میبره بعد پول رو از طرف میگیره درست مثل اینه؟

mehdvirus
02-01-2008, 22:40
من یه قالب از سایت مانستر برای فروشگاه خریدم که این قالب oscommerce هم همراش بود

تونستم قالب رو جدا کنم ولی برای قسمت عضویت وقتی اطلاعات رو وارد میکنم از ایمیلم خطا میگیره:

"آدرس پست الكترونيك شما صحيح نميباشد لطفا آنرا اصلاح نماييد"

لطفا راهنمایی کنید.

در ضمن من از localhost استفاده میکنم هنوز Upload نکردم.

جواب :

نمیشه گفت مشکل از کجاست. اصولا قالب OSCommerce رو اگه بخواین رویه این سیستم نصب کنین حداقل باید یه مقدار رویه کدهاش کار کنید تا ناسازگاریهای ممکن از بین بره. یعنی نمیشه همینطور قالب رو کپی زد و استفاده کرد چون این سیستم نسبت به OScommerce دارای تغییرات زیادی هست که سبب میشه قالبها نتونن به درستی کار کنن.

این اصلا به قالب ربط نداره , به کد ربط داره !!!

muhammadinfo
03-01-2008, 10:57
اون مشکله اولی با Reado only کردن فایل configure.php حل شد.
اما الان این یکی مونده که اینو میگه
اخطار هشدار: پوشه مربوط به فايلهاي session در مسير مقابل وجود ندارد: /tmp. فايلهاي Session تا وقتيكه اين پوشه ايجاد نشود كار نخواهند كرد.
باید چیکار کرد.

Mohsen khan
03-01-2008, 13:25
يك همچين پوشه اي ايجاد كنيد
توي راهنماي همراه اسكريپت فكر كنم راه حل را نوشته باشد

muhammadinfo
05-01-2008, 08:53
محسن خان من چیزی پیدا نکردم در این مورد.
لطفا کمک کنید

Mohsen khan
05-01-2008, 16:28
يك پوشه در همون مسير به همين نام بسازيد
ببينيد حل مي شه يا نه

muhammadinfo
06-01-2008, 09:07
مسیر tmp/ کجاست.
من که اونو پیدا نکردم.
البته تو شاخه اصلی بغل فولدر www یه tmp هست اونجا هم این فولدر را درست کردم اما نشد.

Mohsen khan
06-01-2008, 19:42
نه
همون جايي كه فروشگاه را نصب كردي
ببين هست
اگر نبود يكي بساز
ببين چي مي شه ؟

muhammadinfo
07-01-2008, 08:51
نشد محسن خان.
میگی چیکار کنیم

Mohsen khan
07-01-2008, 21:18
نمي دونم
من قبلا نصب كردم مشكل خاصي نبود
بعد هم اين فروشگاه چندان جالب نيست
شما با همين سيستم هاي مديريت سايت يك فروگاه بزن
مثلا همين فروشگاه پي سي ورد
از مويبل تايپ استفاده مي كنه

muhammadinfo
10-01-2008, 08:57
سلام محسن خان
من نمیدونم برای نصب در این قسمت روی سرور چی بنویسم میشه بگی چیکارش کنم.
لطفا قدم به قدم
اینم لینکه عکس مشکلم

حالا اگرعکس بازنشد اینجا مینویسم.
در قسمتهای زیر چه بنویسم.

سرور پایگاه داده :
نام کاربری :
کلمه عبور :
نام پایگاه داده:

muhammadinfo
10-01-2008, 09:59
محسن جون با مکافات نصبش کردم.
اما الان اینو میده چه تو بخش مدیریت چه تو بخش فروشگاه .

1046 - No database selected

select configuration_key as cfgKey, configuration_value as cfgValue from configuration

[TEP STOP]

Mohsen khan
10-01-2008, 14:55
من چند سالش پيش يكبار نصبش كردم
مشكلي نبود
به آدرس زير برو و سوالت را بپرس

muhammadinfo
12-01-2008, 08:54
مشکل اختلال Database بود.
حلش کردم.

اما الان یه سوال دیگه هست.
نمیشه برای هر محصول ابعاد تصویر و عکسشا به صورت جداگانه تنظیم کرد؟

iritman
01-02-2008, 04:05
مشکل اختلال Database بود.
حلش کردم.

اما الان یه سوال دیگه هست.
نمیشه برای هر محصول ابعاد تصویر و عکسشا به صورت جداگانه تنظیم کرد؟
سلام نه دوست عزیز اینا بصورت کلی یک جا تنظیم میشن و امکان تغییر موردی نیست

sibater
18-02-2008, 17:23
من هرکاری می کنم نصب نمی شه

mohammad25
21-02-2008, 19:51
ممنون عزیز
به نظرتون این برنامه که پانصد هزارتومان قیمت داره می ارزه؟

برنامه فروشگاه سازشو
وبرنامه ی ایستگاهش که زده 250 هزار تومان
خیلی سایتها از این برنامه استفاده میکنن( سورس برنامشو کسی داره)

ممنون از راهنمایتون

iritman
22-02-2008, 06:29
ممنون عزیز
به نظرتون این برنامه که پانصد هزارتومان قیمت داره می ارزه؟

برنامه فروشگاه سازشو
وبرنامه ی ایستگاهش که زده 250 هزار تومان
خیلی سایتها از این برنامه استفاده میکنن( سورس برنامشو کسی داره)

ممنون از راهنمایتون

سلام بنظر من گرون میده چون فارسی شده نرم افزار coms هست و از نظر سیو هم زیاد جالب نیست و فقط قالب شبیه ایستگاه داره ولی یک نمونه دیدم جالب بود اسم سایتش سازندش یادم نیست ولی کپی رایت زیرش هست webagahi.com قیمتش هم خیلی کمه از صفر هم کار ایرانیاست

muhammadinfo
02-03-2008, 10:11
توی همین پرشین اسی وقتی داخل فروشگاه میشی اون پایین سمت راست یه قسمتی داره به نام اطلاعات که داخلش چند تا مورد هست.
کسی میدونه چطوری میشه این موردها را وارد کرد.

muhammadinfo
04-03-2008, 10:16
توی همین پرشین اسی وقتی داخل فروشگاه میشی اون پایین سمت راست یه قسمتی داره به نام اطلاعات که داخلش چند تا مورد هست.
کسی میدونه چطوری میشه این موردها را وارد کرد.

حل شد.جوابش تو FAQ هست

jomeha
06-04-2008, 11:26
سلام بنظر من گرون میده چون فارسی شده نرم افزار coms هست و از نظر سیو هم زیاد جالب نیست و فقط قالب شبیه ایستگاه داره ولی یک نمونه دیدم جالب بود اسم سایتش سازندش یادم نیست ولی کپی رایت زیرش هست webagahi.com قیمتش هم خیلی کمه از صفر هم کار ایرانیاست

فكر مي كنم شما اشتباه مي گوييد

اصلا برنامه اي به نام كامز وجود نداره كه كسي بخواهد اون رو فارسي كنه ( يعني من نديدم )

كامز كاملا توسط خودشون طراحي شده ( تا الان كه من اينجوري فكر مي كردم )

allen_a88
11-05-2008, 21:12
با سلام
من فروشگاه رو نصب كردم و هيچ مشكلي نداره. فقط ميخواستم بدونم اگه بخوام شماره حساب به مشتريها بدم تا هزينه كالا رو به حساب واريز كنن و بعد با وارد كردن شماره فيش در سايت، سفارش براشون ارسال بشه، چكار بايد بكنم؟

Mohsen khan
12-05-2008, 12:30
با سلام
من فروشگاه رو نصب كردم و هيچ مشكلي نداره. فقط ميخواستم بدونم اگه بخوام شماره حساب به مشتريها بدم تا هزينه كالا رو به حساب واريز كنن و بعد با وارد كردن شماره فيش در سايت، سفارش براشون ارسال بشه، چكار بايد بكنم؟
اين روش خوب جواب نمي ده
چون الان فقط روش پستي جواب مي ده

allen_a88
12-05-2008, 22:02
سلام
لطفا درباره پرداخت از طريق پست و هماهنگي آن با فارسي كامرس توضيح دهيد.
متشكرم

muhammadinfo
28-05-2008, 21:34
ماژول پرداخت تازگی به این برنامه اضافه شده و میتونید با شرکت پرداخت قرارداد ببندید

MeHrDaD_MeNaY
03-06-2008, 17:02
كسي oms و نداره؟منظورم رايگانش
چون سيكمارو خريدم پشيمون كردم

Mohsen khan
04-06-2008, 11:03
كسي oms و نداره؟منظورم رايگانش
چون سيكمارو خريدم پشيمون كردم
مشكلش چي بود؟

MeHrDaD_MeNaY
04-06-2008, 12:38
مشكلش چي بود؟
من چون كد نويسي php ياد ندارم نميتونستم باهاش كار كنم من فكر مي كردم مديريت محتوا داره اما هيچي نداره
بايد هر قسمتي كه مي خواي رو بشيني خودت اضافه كني
الانم نميدونم چي شده كه يه كپي از لب تاپ گرفتم واسه pc تمام فايلهاش توش نوشته :
<?php @Zend;
4147;
/*
از لب تاپ هم پاك شده
پشتيبانيشم ميل ميزنم جواب نميدن

Iran_Shiraz
06-11-2008, 21:00
سلام.
من موقع ورود اطلاعات جهت نام سرور - نام پایگاه داده - رمز و ... مشکل دارم و سیستم به من این پیغام را می دهد.
لطفأ راهنمایی کنید

اتصال آزمايشی به پايگاه داده با موفقيت انجام نشد.
پيام خطای زير برگشت داده شده است:
Access denied for user 'sicc3ir'@'rslrs18.rslrs18-server.com' (using password: YES)
لطفا برروی دكمه برگشت كليك كنيد تا تنظيمات پايگاه داده شما نمايش داده شود.
اگر شما در رابطه با تنظيمات سرور پايگاه داده احتياج به راهنمايی داريد, لطفا با شركتی كه سايت شما را ميزبانی می كند تماس بگيريد.

فاطي كماندو
06-11-2008, 22:31
اين سيستم ايرانيه؟
يا برگردون به فارسي؟
سيستم خالص فارسي كسي سراغ نداره؟
طراحي و ساختش ايراني باشه؟

Mohsen khan
07-11-2008, 11:37
سلام.
من موقع ورود اطلاعات جهت نام سرور - نام پایگاه داده - رمز و ... مشکل دارم و سیستم به من این پیغام را می دهد.
لطفأ راهنمایی کنید

اتصال آزمايشی به پايگاه داده با موفقيت انجام نشد.
پيام خطای زير برگشت داده شده است:
Access denied for user 'sicc3ir'@'rslrs18.rslrs18-server.com' (using password: YES)
لطفا برروی دكمه برگشت كليك كنيد تا تنظيمات پايگاه داده شما نمايش داده شود.
اگر شما در رابطه با تنظيمات سرور پايگاه داده احتياج به راهنمايی داريد, لطفا با شركتی كه سايت شما را ميزبانی می كند تماس بگيريد.

شما نام پايگاه داده و نام كاربري پايگاه داده را چي مي زني ؟

اين سيستم ايرانيه؟
يا برگردون به فارسي؟
سيستم خالص فارسي كسي سراغ نداره؟
طراحي و ساختش ايراني باشه؟

فارسي نيست
ترجمه شده است
فارسي آماده و رايگان نداريم
بايد بدين براتون اختصاصي بنويسن
البته يك سري فارسي هم هست ولي قيمت هاشون يك مقدار بالاست

goldooneh2001
11-02-2009, 10:56
محسن خان آیا می شه لطف کنی و نوشتن قالب برای کامرس فارسی رو بذاری؟
همه اینو می خوان؟؟؟ مگه نه دوستان ؟

sam.sum
16-02-2009, 09:56
نمی دونم چرا تا حالا کسی این آموزش رو نزاشته !!!!؟؟؟؟

fly_4550
16-02-2009, 15:46
سلام

بعد از اینکه من پایگاه داده

sql database

رو درست کردم و وارد کردم در قسمتی که خواسته

Database:

Users:

password:

این خطا رو می ده خیلی ممنون می شم یکی بگه مشکل من کجاست ؟
Access denied for user '************'@'linux2.needserver.net' (using password: YES)

Javad_Ed
21-02-2009, 11:01
سلام
من فولدر کاتالوگ رو آپلود میکنم
بعد مثلا اگه اسم سایتم باشه p.com
میزارم
p.com\catalog
ولی تویمرورگر نمیاد اینیستالر....
چه کنم ؟

j a n
21-02-2009, 15:23
من روی لوکال می خوام تستش کنم اما
نصب نمی شه
روی صفحهی اول که اینستال رو میز نم
روی صفحه ی دوم وقتی ادامه رو می زنم هیچ کاری انجام نمیشه و فقط صفحه رفرش میشه
اشکال از چی؟
با Ie-FF-opera تست کردم نشد
از Wamp هم استفاده می کنم

sam.sum
22-02-2009, 00:07
من روی لوکال می خوام تستش کنم اما
نصب نمی شه
روی صفحهی اول که اینستال رو میز نم
روی صفحه ی دوم وقتی ادامه رو می زنم هیچ کاری انجام نمیشه و فقط صفحه رفرش میشه
اشکال از چی؟
با ie-ff-opera تست کردم نشد
از wamp هم استفاده می کنم
مشکل از نسخه php هست بهتره از ورژن 4 php استفاده کنی یا کلاً سیستم رو به صورت دستی نصب کنی

sam.sum
22-02-2009, 00:10
سلام
من فولدر کاتالوگ رو آپلود میکنم
بعد مثلا اگه اسم سایتم باشه p.com
میزارم
p.com\catalog
ولی تویمرورگر نمیاد اینیستالر....
چه کنم ؟
آدرس رو اینجوری بده
p.com\catalog\install

Javad_Ed
22-02-2009, 17:19
آدرس رو اینجوری بده
p.com\catalog\install
 سلام عزیز
ممنون
نمیشه
ارور 404 میده :13:
در حالی که وجود داره ...:18:

Javad_Ed
16-03-2009, 00:21
سلام
بالاخره رفتم ولی با ارور:
خطاي مهم: مقدار register_globals در فايل پيكربندي php.ini غيرفعال مي باشد, لطفا آنرا فعال كنيد!
2 تا فایل رو on کردم ...ولی باز هم همین ارور رو میده
چه کنم

Mohsen khan
16-03-2009, 11:11
سلام
بالاخره رفتم ولی با ارور:
2 تا فایل رو on کردم ...ولی باز هم همین ارور رو میده
چه کنم
اين را خود سرور غير فعال كرده
با مدير هاست تماس بگير

saragol
18-04-2009, 13:01
سلام
من در نصب با یه مشکل برخوردم که عکسش رو اینجا می زارم:

فایل configure.php رو در پوشه include پیدا می کنم اما در پوشه admin به نام configuration.php هست.
سطح دسترسی هرکدوم هم به 777 تغییر دادم
اما باز ارور میده.

چیکار کنم که این مشکل حل بشه ؟

ممنونم

Javad_Ed
18-04-2009, 14:26
سلام
من توی قسمتی که باید یوزر و \س...اینها رو وارد کنم...توی صفحه بعد
این اخطار رو میگیرم:
Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request
یه سوال دیگه
من دقیقا نفهمیدم مثلا بجای سرور پایگاه داده چی باید وارد کنم ؟
ممنون

saragol
19-04-2009, 20:19
سلام
من توی قسمتی که باید یوزر و \س...اینها رو وارد کنم...توی صفحه بعد
این اخطار رو میگیرم:
Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request
یه سوال دیگه
من دقیقا نفهمیدم مثلا بجای سرور پایگاه داده چی باید وارد کنم ؟
ممنون

جواب سوال دومتون رو میتونم بدم و اینکه باید localhost رو وارد کنید.

به نظرم اینطور میاد که مشکل اول از هاست باشه اما مطمئن نیستم، چون خطای داخلی میده
دوباره تنظیمات رو وارد کنید.

nhkARAMI
29-04-2009, 16:15
سلام، ببخشید ما باید تمام فولدر کاتالوگ رو دونه به دونه آپلود کنیم.ایکه خیلی سخته

nhkARAMI
30-04-2009, 09:38
سلام
من توی سایت parsboxیک هاست رایگان گرفتم و لی نمی دونم که از کجا باید فایل config رو دانلود کنم.چکار کنم.کسی کمک میکنه

nhkARAMI
05-05-2009, 07:20
من تاقسمت دوم بیشتر نمی تونم برم جلو.کسیمی تونه کمک کنه.هیچ کس اینجا جواب نمیده.

amir20076
07-05-2009, 10:31
سلام
من سیستم و کامل نصب کردم و کار میکنم من دومین رو عوض کردم یعنی خریدم ولی الان دومین جدید که ست شده سایت که بالا میاد عکس صفحه بالای ساست و بقیه عکسا باز نمی شن ولی دومین قبلی که رایگان هم هست مشکلی نداره الان خودتون ببینید.

مرتضی nvcd
16-05-2009, 05:00
من هم سیستم رو روی لوكال نصب كردم و هم روی هاست ... البته اسمش persian os نبود !!!!!

تمام مشكلاتی كه گفتین رو هم داشتم ... البته اولش سیستم نگین رو نصبیدم ... بعد هم farsi commerce ...

تو لوكال برای اینكه ایرور session رو بعد از نصب نده ... تو مراحل نصب تنظیمات session رو به جای فایلها روی پایگاه داده قرار دادم ... مشكلم روی لوكال حل شد ...

اگه تو لوكال مشكل php.ini دارید بهتره همه فایل ها رو پیدا كرده و رجیستر گلوبال رو ان كنید

اگه تو قسمت عضویت در فروشگاه تو لوكال مشكل دارید و ایرور میده ... نگران نباشید ... سیستم می خواد ایمیل تایید بفرسته ... نمی تونه ایرور میده ... تو هاست اینجور نمی شه ...

مشكل عكس ها هم كه دوستمون گفتن دارن ... فكر كنم مربوط به مراحل نصب شون باشه ... نمیدونم چجوری به وجود اومد و چجوری شد كه این مشكل رو هم برای خودم هم تو هاست و هم لوكال حل كردم دی: .... ولی یادمه یه چیزی تو ادرس ها اشتباه بود دی:

اون دو تا ایرور confugration , install رو هم كه همه می دونن دیگه نیاز به توضیح نیست

اگه كسی هنوز لینك این سیستم ها رو گیر نیاورده ... كه فكر نكنم كسی باشه !!! ... بگه تا بدم

اینم فروشگاهی كه روی یه هاست مجانی برای دموی خودم قرار دادم ... البته نال شده است و برای همین اسم فروشگاه یه چیز دیگه است :

خودم هنوز روی بعضی بخش های داخلی مشكل دارم كه بیشترش از ندونستن زبان برنامه نویسی وبه ... ولی خواستن توانستنه .... بالاخره درستش می كنم دی:

hosseintdk775
16-05-2009, 05:37
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
دوستان بنظرم بهتره که کلا از فکر persian os بیرون بیایید / چون تو این نسخه برنامه شما باید رجیسترگلوبات رو فعال کنید / که این هم از نظر امنیتی درست نیست و هم اینکه قراره در نسخه های بعدی php ( تا جای که شنیده ام ) کلا رجیستر گلوبات معنی نداشته باشه / یعنی حذف کنند

این یعنی اینکه اگه شما الان از این برنامه استفاده کنید و به هر روشی رجیسترگلوبات رو در سرور روشن کنید /
و در آینده که مطمئنا مدیران سرورها نسخه php سرورشون رو آپدیت خواهند کرد به نسخه های جدید / در اون صورت هست که مشکلات ایجاد خواهد شد / چون دیگه برنامه شما کارنخواهد کرد

و شما خواهید ماند و یک فروشگاهی که باهاش نمی دونید چیکار کنید / چون اجرا نخواهد شد / چون به چیزی که نیاز خواهد داشت ( رجیستر گلوبات ) وجود نخواهد داشت

حال تصمیم با خود شماست / که چه تصمیمی بگیرید.
کلی سیستم های دیگری هم هستند که نیازی به فعال بودن رجیسترگلوبات ندارند / چرا از اونا استفاده نمی کنید؟ 

مرتضی nvcd
18-05-2009, 05:09
من سیستم oscommerc رو از روی خود هاست ... قسمت fantasy installer نصب كردم ... هیچ مشكلی نداشت و ایروری هم نداد ... ولی خوب چون سیستم payment برای اینجا ها نیست ... حذفش كردم ...

حالا كه خود farsi commerce رو روی همون هاست اپلود كردم ... ایرور register global میده ... !!!!!!! ... مگه اون كامرس با این فرق داره ؟... فارسیش كردن این ایرور بهش اضافه شد ؟!!!!

چجوری می تونم جلوی ایرور گرفتن این فارسی كامرس رو بگیرم ؟... راهی هست ؟... چون php هاست رو نمی شه ان كرد ...

كاری می شه كرد ایرور نده؟

مرتضی nvcd
18-05-2009, 06:09
کلی سیستم های دیگری هم هستند که نیازی به فعال بودن رجیسترگلوبات ندارند / چرا از اونا استفاده نمی کنید؟

كلی !!! ... شما یه دونه اش رو بگو

Mohsen khan
18-05-2009, 06:42
من سیستم oscommerc رو از روی خود هاست ... قسمت fantasy installer نصب كردم ... هیچ مشكلی نداشت و ایروری هم نداد ... ولی خوب چون سیستم payment برای اینجا ها نیست ... حذفش كردم ...

حالا كه خود farsi commerce رو روی همون هاست اپلود كردم ... ایرور register global میده ... !!!!!!! ... مگه اون كامرس با این فرق داره ؟... فارسیش كردن این ایرور بهش اضافه شد ؟!!!!

چجوری می تونم جلوی ایرور گرفتن این فارسی كامرس رو بگیرم ؟... راهی هست ؟... چون php هاست رو نمی شه ان كرد ...

كاری می شه كرد ایرور نده؟

موقع نصب يك سري تنظيمات براي رجيستري داره
احتمالا موقع نصب اتوماتيك خودش تنظيمات را انجام داده
هر چند من اتوماتيك هم كه نصب كردم باز هم ارور مي داد

در هر صورت بايد رجيستري گلوبال فعال بشه
بايد با مدير هاست تماس بگيريد

در كل اين فروشگاه ساز قديمي است و خالي از اشكال هم نيست
اگر بتوانيد از فروشگاه ساز هاي ديگه استفاده كنيد بهتره
مثل همون جوملا

مرتضی nvcd
18-05-2009, 08:24
مثل همون جوملا

ولا من هرچی لینك از فروشگاه جوملا دانلود كردم یه جاش می لنگید ... می شه خودت یه لینك درست و حسابی كه از نصبش هم مطمئنی بدی؟...

Mohsen khan
18-05-2009, 10:07
ولا من هرچی لینك از فروشگاه جوملا دانلود كردم یه جاش می لنگید ... می شه خودت یه لینك درست و حسابی كه از نصبش هم مطمئنی بدی؟...
سلام
خود سايت جوملا بخش اكستنشن ها
اون هم مشكل داشته ؟
مشكلش چي بوده ؟

nvb007
23-05-2009, 17:38
بالاخره این مشکل php.ini رو چجوری حلش کنیم ؟

kiarashyk
05-11-2009, 18:21
به مسير root سرور Upload از کجا بیارم این و

amir_malas
20-11-2009, 11:53
این فروشگاه با سایت پستی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید سازگاری داره؟؟؟

aliali58
24-01-2010, 10:06
روش نصب سريع

بعد از دريافت فايلهاى برنامه از روى سرور براى نصب و راه‌اندازى سريع مراحل زير را طى كنيد:

فايل فشرده‌اى را كه دريافت كرده‌ايد از حالت فشردگى خارج كنيد. براى اين كار مى‌توانيد از برنامه رایگان 7zip استفاده كنيد.
حال پوشه‌اى به نام farsicommerce-1.1 ايجاد خواهد شد كه در داخل آن پوشه‌اى به نام catalog موجود است. اين پوشه را به مسير root سرور Upload كنيد براى اينكار مى‌توانيد از يك برنامه FTP‌استفاده كنيد. پوشه root در بيشتر موارد همان پوشه www يا HTML_PUBLIC مى‌باشد.
توجه كنيد اگر مى‌خواهيد كه FarsiCommerce را به صورت برنامه اصلى سايت استفاده كنيد بايد به جاى Upload پوشه catalog تمامى محتويات اين پوشه را به مسير root سرور Upload كنيد.
حال با استفاده از مرورگر مورد علاقه خود به آدرس سايت خود برويد و اگر پوشه catalog را Upload كرده‌ايد در انتهاى نام سايت خود اسم پوشه را بياوريد برنامه FarsiCommerce به صورت خودكار اينستالر را نمايش خواهد داد.

محسن
من سرور IIS رو روي كامپيوترم نصب كردم و فايل farsicommerce-1.1رو توي مسير C:\Inetpub\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] كپي كردم (ويندوزم توي درايو سي هست) سوالم اين هست كه براي رفتن به سايت بايد آدرس سايتي رو كه موقع ثبت نام وارد كردم رو وارد كنم؟
من براي دريافت فايل زيپ شده موقع ثبت نام آدرس سايتم رو parsnew.com وارد كردم اما بعد از كپي فايل توي مسيري كه گفتم و وارد كردن آدرس سايت به اين شكل
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید با پيام The page cannot be found مواجه ميشم

Amulai
08-02-2010, 15:54
Access denied for user 'golestan_ecomm'@'ns1.goldendns.com' (using password: YES)

موقع نصب برنامه با این ارور مواجه شدم لطفا راهنماییم کنید....

DARRE
30-06-2010, 01:45
سلام استادان عزیز

بنده با کامرس oscommerce 2 یک مشکل اساسی دارم. فروشگاه دوزبانه است و اساس قیمت ها بر اساس دلار میباشد. ولی سیستم به هر دلیلی 1.6 دلار را به 20000 ریال و 1.5 دلار را به 10000 ریال تبدیل میکند. یعنی تمام رقم های زیر 1000 تومان را گرد میکند که بسیار مشکل ساز شده. از دوستانی که در این زمینه تجربه دارند خواهشمندم راهنمایی کنند.
ممنون،
مسعود

Brave Arash
12-09-2010, 20:21
اگه ميشه يك برنامه كم حجم ftp رو با آموزش براي دانلود بذاريد

Silver PC
12-09-2010, 20:57
اگه ميشه يك برنامه كم حجم ftp رو با آموزش براي دانلود بذاريد

چه ربطی به این مبحث داشت ؟