PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وقتي يك سطر از دبي گريد اتخاب مي كنم ان سطر در اديت ها نمايش داده بشوند

hamidehsadat
08-05-2007, 10:32
من يك فرم ثبت نام(table3 )دارم كه چتد ات اديت روي فرم قرار دلرد وهر دانشجو كه براي ثبت نام مي ايد اطلاعات ان در جدول 3 سيو مي شود. و هر دانشجو ممكن است در چندين كلاس ثبت نام كند و اگر دانشجويي در چند كلاس ثبت نام كرده است اطلاعات اودر يك دبيگريد نمايش داده مي شود. حالا من مي خواهم اطلاعات يك دانشجو را ويرايش يا حذف كنم وقتي كه يك سطر از دبيگريد را انتخاب كرده ام ان سطر در اديت ها نمايش داده بشود و من داده هام را ويرايش يا حذف كنم و با نكم پارادكس است .
اميدوارم متوجه منظورم شده باشيد.

مرد مباح
08-05-2007, 10:50
بايد رو Table.AfterScroll كدهاي مورد نظرت رو وارد كني. براي مثال :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hamidehsadat
08-05-2007, 11:55
بايد رو Table.AfterScroll كدهاي مورد نظرت رو وارد كني. براي مثال :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن اديت روي فرم دارم بعد هم از اين كدي كه شما گفتيد استفاده كردم ولي وقتي يك سطر از دبي گريد را انتخاب مي كنم دانشجويي كه در ان كلاس ثبت نام كرده است در اديت نمايش داده نمي شود
ممنون

F A R H A D
08-05-2007, 14:24
با اجازه مرد مباح!
کد هایی که شما نوشتی درسته اما فکر کنم باید توی DBGrid1.OnCellClick کدها رو بنویسه. Table.AfterScroll برای زمانی هست که جدول پیمایش میشه.
پیروز باشید.

مرد مباح
09-05-2007, 10:10
ممنون از تذكرت فرهاد جان.
ولي بايد در نظر داشت كه هميشه كارها با ماوس انجام نميشه.
اين كاري كه شما فرمودين براي كيبورد جواب نميده ولي روش من جواب ميده.

سركار سعادت.
بسته به تيبلي كه دوست داري ميتوني اون اطلاعات رو جور كني.
مثلا اگه از يك تيبل ديگه ميخواي ، ميتوني به راحتي يه سرچ توش بكني و دوباره از فرامين بالا استفاده كني.

موفق باشي.

F A R H A D
09-05-2007, 13:51
ممنون از تذكرت فرهاد جان.
ولي بايد در نظر داشت كه هميشه كارها با ماوس انجام نميشه.
اين كاري كه شما فرمودين براي كيبورد جواب نميده ولي روش من جواب ميده.
موفق باشي.

حرف شما هم درست. ولی...
راه سوم!
کد رو توی هر دو رویداد (event) بنویس، که جواب کامل بگیری :)

ahmad1358
15-05-2007, 10:08
ساده ترین راه حل اینه که edit هایی که انتخاب کردی از نوع dbedit باشه که با تغییر بر روی dbgrid محتوی dbedit با توجه به فیلدی که برای آن منظور کردی تغییر پیدا کنه .

hamidehsadat
15-05-2007, 10:14
ممنون از همه دوستان مشكلم حل شد