PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فقط فقط حرفه ایا بیان تو همین !!

nima_949
06-05-2007, 17:08
یکی پیدا بشه و اطلاعات جامع وخوبی در مورد اینکه گوشی های چنج شده و اصل توضیح بده خواهشا کامل باشه که امروزا باب شده و قیمت خیلی کاهش پیدا کرده مخصوصا سونی اریکسون

online-amir
06-05-2007, 17:23
سلام... .

يكي از برو بچرز تاپيك زده بود كه :

امكان قطع گوشيهاي چنج از 15 /2/86

امروز 16 / 2 / 86 است... .

شما هم اونجا نظر داديد دل انگيز...بعد از اين همه مدت نفهميدي... .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nima_949
07-05-2007, 01:37
مثه اینکه متوجه نشدی دل انگیز من چیکار دارم قطع میکنن یا نمیکنن میگم چنج یعنی چی یعنی چی چنج شده اصلا گوشی چنج شده یعنی چی افتاد حالا؟

TheMohammad
07-05-2007, 14:46
سریال چنج یعنی چه ؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پارسال (سال 85) مخابرات طرحی رو ارائه داد تا تولید گوشی در داخل کشور داشته باشیم!، کاری که هنوز خیلی از کشورهای جلوتر از ما انجام ندادن و زمزمه های بر الکی بودن آن هست ، با این کار تعرفه گمرگی گوشی رو از 6 درصد به 60 درصد بالا بردن! به خاطر همین هم احتمال اینکه گوشی ها به صورت قاچاق وارد بشن و تعرفه گمرگی رو ندن خیلی زیاد بود، با این تفاسیر شرکت ارتباطات سیار (اپراتور یکه تاز ایران در اون زمان) طرحی رو ارائه داد که فقط گوشی هایی در این شبکه کار کنند که سریالشون در پایگاه داده شرکت ثبت شده باشه و این سریال از جایی به جز گمرگ گرفته نمیشه(البته زیرآبی های هم در این شرکت وجود داره)، به خاطر تعرفه 60 درصد اکثرا به سمت واردات قاچاق رفتند و چون سریال این گوشی ها در شبکه ثبت نشده بودند، کار نمیکردند به همین خاطر فروشنده های فعال! به سمت تغییر سریال گوشی های قاچاق به سریال گوشی هایی که در شبکه ثبت شده باشند حرکت کردند، گوشی های سونی اریکسون به خاطر تغییر راحت سریال، قاچاقشون زیاد شد! البته گوشی های دیگه ای مانند موتورولا که نماینده رسمی در ایران ندارند، اکثر اون هایی که سریال اصلی دارند مربوط به قبل از این قضیه هستند. از هنگامی که این طرح اجرا شده بازار Pocket PC ها یا PDAها به شدت با آشفتگی روبرو شده، چون اکثر به تعداد محدود وارد میشدن که با شروع این طرح تعداد ورود به حداقل رسید و اکثرا بازار از مدل های قدیمی پر شده است.
معمولا تغییر سریال با دستگاهی به نام Box صورت میگیره، که بسته به انصاف فروشنده از هزار تا 20 هزار قیمت داده میشه !
سریال چنج یعنی چه ؟

nima_949
08-05-2007, 00:35
خیلی متشکرم محمد عزیز استفاده کردم