PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدای خروجی هم ضبط میشود ؟

mehdidll
05-05-2007, 08:29
سلام دوستان
من تازگی که سیستم رو کلا عوض کردم با این کارت صدا یه خوره مشکل دارم اونم اینکه موقع ضبط کردن صدا از میکروفن
هر چیزی که در حال پخش باشه مثلا یه آهنگ اونم ضبط میشه و تنظیمات خود کارت صدا هم رفتم ولی بازم درست نشد
خلاصه اینکه صداهایی که در ویندوز باشه چه آهنگ چه .... هر چی در حال پخش باشه رو میاد با کیفیت بالا ضبط میکنه و من میخوام این امکان برداشته بشه و فقط صدای خودم رو از طریق میکروفن ضبط کنه ( میخوام آهنگ پس زمینه باشه )
ولی ضبط نشه ؟ (با هر نرم افزاری که فکر کنی تست کردم حتی با خود sound record ویندوز هم همینطوره )
منتظر راهنماییتون هستم
ممنون

M.R.M
05-05-2007, 18:47
سلام دوست عزيز ،
توضيحات شما نشانگر اين است كه گزينه Stereo Mix يا Mono Mix در قسمت تنظيمات Recording Control كارت صوتي سيستم شما فعال ميباشد ( البته در صورت وجود اين قابليت كه ظاهرا در سيستم شما وجود دارد ).
براي غير فعال نمودن آن مراحل زير را پيگيري نماييد :
Start Menu --> Control Panel --> Sounds and Audio Devices
سپس در شاخه Volume از قسمت Device volume بر روي دكمه Advanced كليك نماييد.
بعد از منوي Options گزينه Properties را انتخاب نماييد.
سپس بر روي عبارت Recording كليك نماييد ( از قسمت Adjust volume for ) و تيك كنار تمام گزينه هاي ليست زير آن را در قسمت Show the following volume controls فعال نموده و بر روي OK كليك نماييد.
با باز شدن پنجره Recording Control شما ميتوانيد به مديريت قابليت ضبط صدا در سيستم خود بپردازيد.
اگر ميخواهيد قابليتي كه عنوان نموديد غير فعال شود بايد اگر گزينه هاي Stereo Mix و Mono Mix فعال و در حالت انتخاب ( Select ) قرار دارند آنها را غير فعال نماييد و در حالت عادي از گزينه هاي Microphone و Line in استفاده نماييد.
توجه داشته باشيد كه اين تنظيمات اغلب در برنامه هاي ضبط صدايي كه استفاده ميكنيد نيز وجود دارند ، بنابراين به قسمت تنظيمات آنها نيز مراجعه نماييد و از عدم انتخاب گزينه هايي كه نام بردم مطمئن شويد.
اگر باز هم سوالي بود حتما مطرح نماييد.
اميدوارم مشكلتان هر چه سريعتر برطرف گردد.
شاد و پيروز و موفق باشيد :happy: .

mehdidll
06-05-2007, 09:02
M.r.m جان ممنون دوست عزیز
مشکل حل شد .
جوابتون کامل بود خیلی ممنون
یا حق

M.R.M
06-05-2007, 20:03
سلام دوست عزيز ،
از اينكه مشكل شما برطرف شده است بسيار خوشحالم ...
اگر سوال ديگري بود حتما مطرح نماييد.
شاد و پيروز و موفق باشيد :happy: .