PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی موسیقی پاپ ایران : بنیامین بهادری

farmanfarma
05-05-2007, 02:45
سلام دوستان
من با اجازه شما دوستان تصمیم گرفتم در 3 صفحه جداگانه در مورد 3 البوم پر فروش اخیر بحث کنیم :8:
البوم متاسفم : محسن چاووشی
البوم کما : حمید عسکری
البوم 85 : بنیامین بهادری
مسایلی که در این صفحات بحث میشود:
شما کدامیک از این 3 البوم را ترجیح میدهید و چرا؟
نقاط ضعف و قدرت هر یک کجاست؟
ایا در سطح یک البوم با کیفیت هستند؟
ایا جایگاهی که به دست اوردن حقشان بوده ؟
.
دلیل موفقیت یا عدم موفقیت
.
.
.
.
.
.
و هر مساله ی دیگه که ذکر انرا لازم میدانید
و در پایان شما به کار این خواننده از 10 چه نمره ای میدهید؟

این صفحه باز شده تا دوستان نظرات و انتقادات خودشونرو درباره ی بنیامین بهادری بیان کرده و بحث تخصصی و زیبایی را در این محیط فراهم کنند
:10:

Actros
06-05-2007, 01:38
موسیقی پاپ حال حاضر ایرن یکی از بی معنی ترین و مسخرع ترین موسیقی دنیاس
شما مقایسه کنید موسیقی پاپ 30 سال پیش رو با الان. اون موقع خواننده هایی مثل داریوش .میخوندن. الان دارم اهنگ کارونشو گوش میدم
خدایی اصلا نمیشه مقایسه کرد. سطح درک مردم پایین اومده.

farmanfarma
06-05-2007, 20:58
موسیقی پاپ حال حاضر ایرن یکی از بی معنی ترین و مسخرع ترین موسیقی دنیاس
شما مقایسه کنید موسیقی پاپ 30 سال پیش رو با الان. اون موقع خواننده هایی مثل داریوش .میخوندن. الان دارم اهنگ کارونشو گوش میدم
خدایی اصلا نمیشه مقایسه کرد. سطح درک مردم پایین اومده.

حرف شما صحيح . ولي فكر نمي كنيد سطح درك مردم خواننده ها تعريف ميكنند
مثلا شما كاهاي قديم داريوش / ابي / حبيب ... را با كار هاي الانشون مقايسه كنيد
راستي مي تونم تعريف شما رو از موسيقي با كيفيت بدونم ؟

Actros
08-05-2007, 02:01
حرف شما صحيح . ولي فكر نمي كنيد سطح درك مردم خواننده ها تعريف ميكنند
مثلا شما كاهاي قديم داريوش / ابي / حبيب ... را با كار هاي الانشون مقايسه كنيد
راستي مي تونم تعريف شما رو از موسيقي با كيفيت بدونم ؟

کارهای قدیم داریوش با الانش فرقی نکرده .. کار جدیدش که همش شعرش از مولانا و خیلی زیبا
موسیقی با کیفیت موسیقی آدم از شنیدنش موسیقی و ابیات چیزی بفهمه.در یک کلمه با معنی بشه
نه ای
دنیا دیگه مثل تو نداره

farmanfarma
09-05-2007, 23:47
کارهای قدیم داریوش با الانش فرقی نکرده .. کار جدیدش که همش شعرش از مولانا و خیلی زیبا
موسیقی با کیفیت موسیقی آدم از شنیدنش موسیقی و ابیات چیزی بفهمه.در یک کلمه با معنی بشه
نه ای
دنیا دیگه مثل تو نداره

در مورد چاووشي و عسگري هم همين نظر داري ؟
لطفا در صفحه خودون جواب بده

farmanfarma
10-05-2007, 00:18
به به و ادم واقعا لذت مي بره از اين همه محبوبيت بنيامين
ولی کسی هست جواب هین 2 سوال منو بده
اگه المبش مزخرفه چرا انقدر گل کردو همه گوش کردن
2. اشکاله کاراش چیه که همه میگن چیزی حالیش نیستو خوششون نمياد؟

sepideh_248
10-05-2007, 23:27
ببین منم با actros تقریبا موافقم
به نظر من کار بنیامین نسبت به اکثر خواننده هایی که الان دارن در داخل کشور فعالیت می کنن خوبه و از همه سره واسه همینه که خوب می فروشه یا حمید عسگری هم همین طور
اما کلا آهنگا نسبت به 30 سال پیش افت کرده از همه لحاظ متن ترانه صدای خواننده ها و ....
قبول نداری؟

mohsenshahab
11-05-2007, 01:05
ببین البته من مخالفم که میگی کارای بنیامین از بقیه سره؟
ولی واقعا این آقا صدای دلچسبی نداره (البته آهنگهاش قشنگه)
یکی از دوستام میگفت به نظر من بنیامین بیشتر به خاطر قیافش معروف شده ولی آخه اون وقتی هم که هیچ عکسی ازش بیرون نیومده بود همه بنیامین گوش میدادن
نمیدونم والا چی بگم همه ازش بد میگن ولی 1000000 کاست میفروشه!!!

farmanfarma
11-05-2007, 01:31
ببین البته من مخالفم که میگی کارای بنیامین از بقیه سره؟
ولی واقعا این آقا صدای دلچسبی نداره (البته آهنگهاش قشنگه)
یکی از دوستام میگفت به نظر من بنیامین بیشتر به خاطر قیافش معروف شده ولی آخه اون وقتی هم که هیچ عکسی ازش بیرون نیومده بود همه بنیامین گوش میدادن
نمیدونم والا چی بگم همه ازش بد میگن ولی 1000000 کاست میفروشه!!!

مرسي .ولي شما كه دوباره سواله منو مطرح كردي
در ضمن همچين قيافه ي تاثير گذاري هم نداره

farmanfarma
11-05-2007, 01:38
ببین منم با actros تقریبا موافقم
به نظر من کار بنیامین نسبت به اکثر خواننده هایی که الان دارن در داخل کشور فعالیت می کنن خوبه و از همه سره واسه همینه که خوب می فروشه یا حمید عسگری هم همین طور
اما کلا آهنگا نسبت به 30 سال پیش افت کرده از همه لحاظ متن ترانه صدای خواننده ها و ....
قبول نداری؟

در جواب ماساله اول بايد خدمتتون عرض كنم كه هدف ما هم همينه كه بدونيم چرا اين 3 تا البوم نسبت به بقيه بهتر فروخته
در مورد مساله دوم هم ، من زياد قديمي گوش نكردم ، اما به نظر من چرا صدا ها ضعيف تر شده ، اونم بخاطر پيشرفت ادوات صوتييه
اما از لحاظ شعر كاراي قشنگ زياد داريم ، به نظر من در مواردي قويتر هم شده

Actros
12-05-2007, 02:42
در جواب ماساله اول بايد خدمتتون عرض كنم كه هدف ما هم همينه كه بدونيم چرا اين 3 تا البوم نسبت به بقيه بهتر فروخته
در مورد مساله دوم هم ، من زياد قديمي گوش نكردم ، اما به نظر من چرا صدا ها ضعيف تر شده ، اونم بخاطر پيشرفت ادوات صوتييه
اما از لحاظ شعر كاراي قشنگ زياد داريم ، به نظر من در مواردي قويتر هم شده

دوست عزیز میشه بگین در چه مواردی قویتر شده
؟
ترانه سریان خوانندهای قدیمی اشخاص مثل
ایرج جنتی عطایی. اردلان سر فراز. نادر نادرپور. گاهی اوقا. شاملو و اخوان. که الان مجموعه اثارشو ن تو بازار هست

magmagf
12-05-2007, 06:31
از کارای بنیامین خیلی گذشته که درست بخوام نظر بدم
به نظر من اهنگ ها و به خصوص متن شعرهای خیلی قشنگی برای کاراش انتخاب کرد
اما صداش از اون صداهایی بود که من خیلی بدم می یومد
دلیل موفقیت البومش به نظر من اهنگ سازی قوی اش بود اهنگ هایی که خیلی به حال و هوای اون موقع می خورد و زمان خوبی هم به بازار اومد اما البوم ماندگاری نبود نسبت به بعضی دیگه از خواننده های داخلی

Actros
13-05-2007, 02:32
پست بالا تقریبا تایید میشه:5:

Iraya
13-05-2007, 03:23
عزيز بنيامينن جيجي منه

منكه عاشق آهنگاشم

چيزي بهش نگو

همين آهنگ آقام آقام كه غوغا كرده(واي آهنگ بدون مجوز گوش مي كنم)

اما صد البته كه صد تا بنيامين هم جمع بشن نمي تونن نميچه داريوش هم بشن

farmanfarma
13-05-2007, 10:42
از کارای بنیامین خیلی گذشته که درست بخوام نظر بدم
به نظر من اهنگ ها و به خصوص متن شعرهای خیلی قشنگی برای کاراش انتخاب کرد
اما صداش از اون صداهایی بود که من خیلی بدم می یومد
دلیل موفقیت البومش به نظر من اهنگ سازی قوی اش بود اهنگ هایی که خیلی به حال و هوای اون موقع می خورد و زمان خوبی هم به بازار اومد اما البوم ماندگاری نبود نسبت به بعضی دیگه از خواننده های داخلی

ممنون. جامع و مانع بود

Actros
14-05-2007, 02:26
عزيز بنيامينن جيجي منه

منكه عاشق آهنگاشم

چيزي بهش نگو

همين آهنگ آقام آقام كه غوغا كرده(واي آهنگ بدون مجوز گوش مي كنم)

اما صد البته كه صد تا بنيامين هم جمع بشن نمي تونن نميچه داريوش هم بشن

جمله آخرت رو عالی گفتی عزیز

farmanfarma
19-05-2007, 02:15
از دوستان عزيز دعوت ميشود در نظر سنجي ايجاد شده در رابطه با اين موضوع در تايپيك حميد عسكري شركت كنند

farmanfarma
27-05-2007, 09:57
بيوگرافي مختصر

بنیامین بهادری در18 شهریور 1361 در تهران متولد شد از کودکی علاقه بسیاری به فراگیری موسیقی داشت 16 ساله بود که به شعر و موسیقی روی آورد در سن 19 سالگی به فراگیری گیتار پرداخت و سپس به صورت حرفه ای آهنگ سازی را شروع کرد در این مدت چند آهنگ و ترانه با خوانندگان دیگر موسیقی پاپ همکاری داشت و یک آلبوم به نام گلهای رنگین کمان برای کودکان ساخته و سرانجام با آلبوم 85 وارد دنیای خوانندگی شد

M I S H A
27-05-2007, 10:39
بنیامین بهادری به نظرم بیش از اینکه یک هنرمند سطح بالا باشه یه آدم باهوش بود آلبومش را موقع خوبی عرضه کرد، درست در زمانی که بازار موسیقی رکود را داشت تجربه می کرد.
یکی دیگه از دلایلی که بنیامین موفق شد این بود که در آهنگهاش خلاقیت وجود داشت چیزی که در آلبوم های دیگه کم تر یافت می شد. یکی دیگه از دلایلش که به مورد بالایی ربط داره استفاده از نوع آهنگ و صدای تازه است که بیش از اینکه به هنر ربط داشته باشه به ادوات موسیقی و آهنگ سازی ربط داره. البته به نظر من سبک و موسیقی بنیامین درسته متفاوت بود اما بیشتر شبیه یه موج بود که اومد و رفت.
شاید اشکال کار بنیامین را بتوان در همین متفاوت بودن جست و جو کرد. زیرا ایجاد تفاوت در هز چیزی موافقین و مخالفینی خواهد داشت. و در این مورد شاید قدرت مخالفین بر موافقین به چربه!
اما نمی توان از حقی که بنیامین بر گردن موسیقی داره چشم پوشی کرد چون سطح جدیدی از موسیقی را معرفی کرد(به خوب و بدش کار ندارم)

farmanfarma
27-05-2007, 11:17
يكي از عمده ترين دلايل مطرح شدن بنيامين ، زمان مناسب ارائه ان بود . ارائه اهنگهاي مذهبي به سبك جديد ، اون هم قبل از محرم باعث شد اسم اون در 3 بازه زماني بر سر زبانها باشه.
اهنگهاي بنيامين ابتدا به صورت غير مجاز وارد شد كه در ان از تراكهاي مذهبي با اهنگسازي و تنظيم جديد ارائه شده بود كه شما هيچكدام رو در البوم 85 مشاهده نميكنيد
3 تراك عاشقانه و 3 تراك مذهبي كافي بود كه اكثر يت مردم رو مايل به گوش كردن كنه. زمان فروكش شدن التهاب البوم برابر شد با شروع محرم كه باعث اشنايي قشر زيادي از مردم در اين برهه زماني شد . زماني كه اكثر مردم براي فرار از كراهت گوش دادن موزيك در ايام سوگواري به سمت اين تراكها رفتند تا به واسطه مذهبي بودن اشعار ، خود رو توجيح كنند .
فاز سوم گرم شدن البوم بعد از محرم بود . زماني كه اكثر مردم كارهاي مذهبي رو گوش كرده بودن و حالا به دنبال اهنگهاي غير مذهبي بنيامين بودن
بنيامين از معدود افرادي بود كه كارش حدود 9 ماه روي بورس باقي موند

farmanfarma
04-06-2007, 15:21
مصاحبه :

بيوگرافی :

بنيامين بهادری

متولد: 1361

محل تولد : تهران - خيابان کارون

آخرین فرزند خانواده هفت نفری با سه برادر ویک خواهر

قبل از گفتگو میگفتی که در مقايسه با آهنگسازی ،علاقه ایی به خوانندگی نداری ، چه شد که تصمیم گرفتی آلبوم بدهی و خواننده شوی؟

از اول قرار نبود خواننده باشم ، چون آهنگسازی را خیلی بیشتر دوست دارم ضمن اينکه فکر مي کنم برای خواننده شدنم کمی زود بود. به هر حال اتفاق که نا خواسته افتاد و چند کارمن غير مجاز پخش شد ، باعث شد که به خودم پيشنهاد خوانندگی مجموعه ان ترانه ها را بدهند من آن کارها را برای خودم نساخته بودم و قرار بود خواننده های اصلی از روی آهنگ هایی که من به صورت ماکت خوانده بودم بخوانند، ولی وقتی که کار به آن صورت بيرون آمد و با استقبال مردم روبه رو شد ، شرکتهایی تهیه کننده و بعضی از دوستان پيشنهاد کردند که خودم آنها را بخوانم.

چرا آهنگسازی را بيشتر دوست داری؟ با خوانندگی که راحت تر شناخته و معروف مي شوی؟

آهنگسازی امنیت کاری بیشتری دارد وقتی که شما آهنگساز هستی کارت ضمانت دارد و دیواره های دفاعی بیشتری را در اطرافت داری ولی وقتی خواننده میشوی بسیاری از اين دیواره های دفاعی را از دست ميدهی. وقتی آهنگسازی ميکنی فرصت انتخاب و فضای ذهنی و کاری بیشتری را در اختیار داری و می توانی خوانندگان و صداهای مورد علاقه ات و در بعضی وقت ها مطرح و تاثير گذار به جامعه موسيقي معرفی کني.ضمن اينکه اگر درخوانندگی موفق شوی دچار استرس زیادی میشوی و اگر موفق نشوی،سرخورده و خسته میشوی و در هر دو صورت ضرر ميکني.

الان با اينکه توانستی موفق نشان بدهی، این اتفاقی که گفتی ، شامل خودت هم شده است؟

من استرس آنچنانی ندارم، یعنی احساس میکنم اصلا استرس ندارم،چون یک مجموعه خوب در کنارم است که کارش را خوب بلد است من تازه مزه کار تیمی را خوب میچشم.

وقتی کارهای غیرمجازبه بازار آمد ، آلبوم خودت آماده بود؟

آلبومی که برای صدای آن خواننده ها ساخته بودم آماده بود ، ولی کسانی که کار مي شنيدند، میگفتند خودم بهتر از بقیه ملودها را میخوانم. به هر حال وقتی که کارهای غیر مجاز منتشر شد،قضیه آلبوم دادن خودم جدی ترشد چند ملودی دیگر با صدای خودم آماده کنم و آلبوم را به بازار بفرستم.

داستان ترانه های مذهبی چه بود؟می گویند مداح بودی و به همين دلیل اين آلبوم را خواندی؟
اينها شايعه است . قبلا مداح نبودم، ولی به سفارش یک شرکت نيمه دولتی يک آلبوم مذهبی به نام(ماه مهربون)ساختم و به صورت ماکت در استودیو شخصی آن شرکت خواندم تا خواننده اصلی از روی آن تمرين کند و بخواند،به هر حال آن آلبوم از وزارت ارشاد به دلیل ضعف خواننده اصلی مجوز نگرفت ولی جالب اينکه من هنوز نميدانم چرا آن آلبوم با هزینه ای که برایش تمام شده بود به اين صورت پخش شد،چون معمولا کارهای اينچنينی و آلبوم هایی که این طور پخش میشوند هیچ سودی برای تهیه کننده و خواننده ندارد.

خودت ترانه میگویی ،ولی چرا درآلبومت تماما از شعرهای فريد احمدي استفاده کردی؟

فرید احمدی مدتی استاد من بود و از آن زمان رابطه بسیار خوب ونزدیکی باهم داریم.به نظرم کارهای فرید احمدی استانداردهایی دارد که از دیدگاه من خیلی بالاست.الان بیشتر خواننده هایی که در عمرشان یک ترانه هم نگفته اند وقتی قرار میشود که آلبومی را کار کنند،تمامی شعرها را خودشان ميگويند ولی من با وجود اينکه ترانه سرا بودم و کارهای ترانه ام اجرا وپخش شده است چنين کاری نکردم ، چون به فريد بیشتر اعتقاد داشتم وبه همين دلیل انتخابش کردم.

آهنگسازی تمام کارها را خودت انجام دادی برای آهنگسازی دوره خاصی گذراندی؟

نه ، من از 19سالگی آرام آرام گيتار کار کردم و کم کم به آهنگسازی و بعد خوانندگی رسيدم.برای آهنگسازی هيچ دوره ای را نگذارند ام و بیشتر ملودی وکارهایم برپایه احساستم است وبه اضافه آموخته های قبلی از نوازندگی گيتارم.

قبل از اینکه آلبوم به بازار بیاید ، در بخش کارهای غیرمجازت هر روز، بنيامين را با چهره متفاوت مي ديديم خودت از اين موضوع بگو؟

چون چهره من ناشناخته بود به همين دليل این اتفاق افتاد.هیچ کدام از آن عکس ها چهره من نبود.الان در دفتر شرکتهای موسیقی تهیه و پخش اين آلبوم بنيامين را با 15 چهره مختلف از پسر 15 ساله تا مرد 40 ساله داريم که اسمشان را بنيامين را معرفي کردند!! علاوه بر عکس در کليپ ها هم از اسم بنيامين استفاده ميشد و بعضی از افرادی که از من شعروملودی داشتند هنگام معرفی ترانه در کليپ روی اسم من با فونت درشت تر ومدت زمان بيشتر تصویر نگه داشته میشد، مثلا درکليپي اسم خود خواننده حدود3 ثانيه رو تصاوير است.ولی اسم من درحدود10 ثانيه نگه داشته میشد. الان بيشتر کساني که قبلا من را نمي شناختند و به تازگی من را دیده اند،ميگويند فکر کرده اند خواننده آن کليپ ، من(بنيامين) هستم.

ولی این اتفاقات را ميدیدي چه حالی بهت دست ميداد؟

روزهای اول برایم غیر قابل تحمل بود ولی رفته رفته برایم یک سرگرمی می شد و هر روز منتظر بودم ببینم امروز چه کسی خودش را به جای من جا ميزند!! ولی وقتی که قرار شد آلبوم را با صدای خودم آماده کنم اين مسئله برایم بی اهميت شد چون چند وقت بعد، خودم با آلبومی که خودم آن را ميخوانم، به بازار مي آمدم و تمام حرف و حديث ها تمام شد.

آلبومت اسم دارد؟ روی آلبوم هيچ اسمی به غیر بنيامين 85 نيست؟

قرار شد که هيچ اسمی مثل اسم های مرسوم آلبوم ها برای آن انتخاب نکنيم و اسم آلبوم را 85 بگذاريم که به نظرم، هم کوتاه و جذاب است و تا حدي جديد.

فکر ميکني بازهم اين سبک خواندن برای آلبوم دوم هم جواب بدهد؟

ديگر اين سبک و نوع خواندن را ادامه نميدهم! می خواهم رو به جلو حرکت کنم و ميخواهم مثل آب رودخانه باشم که الان در اینجاست،ولی دوساعت بعد شاید درکرج یا مرزن آبادباشد و در چند روز معلوم نيست در کجاست.نميخواهم آبی باشم که بمانم و مرداب شوم . مثل خوانندگی و آهنگسازی دقیقاً همان رودخانه است. اگر در کاری موفق شدی و همان را مدام تکرار کردی دچاری تکراری میشوی و افت می کنی و بعد از مدتی هم فراموش میشوی. مردم این آلبوم و این سبک یک بار شنيده اندو بابت شنيدن هم وقت وهم هزينه گذاشته اند و دوباره نبايد همان کار را با صرف هزينه و وقت مجدد در سال بعد بشنوند وحق دارند کارجديد تر و بهتري از من داشته باشند.

تصميم نداری کليپ تهيه کني؟

اتفاقا چرا! ولی به دنبال یک فرصت بسیار خوب هستم ، چون نمیخواهم که مردم فقط قيافه من را ببینید و بشناسد. من به فکر اين هستم که من را در يک کلیپ و تصوير خود ببینند.

مثل اینکه اين آلبوم برایت خیلی خوب بوده،چون چندين پيشنهای بازيگری هم داری؟

(با خنده!!) چند پيشنهاد از کارگردان های مطرح دارم،ولی به دلیل اينکه هنوز هيچ کدام را انتخاب نکرده ام،ترجيح ميدهم اسمی نبرم که بعداً مشکلی پيش نياید. بازیگری را دوست دارم،ولی نه به اندازه آهنگسازی ولی بازیگری هم فرصتی است که شاید بعدا به دست نیاید و تجربه نشود.

ظاهرا آهنگی هم برای جام جهاني ساخته اي ؟

سفارش يک آهنگ را گرفت ام وتقريبا ساختنش هم تمام شده است.ملودی را خودم ساخته ام ، شعررا فريد احمدی گفته و تنظيم را نيما وارسته انجام داده است. اين ترانه و آهنگ از آهنگ های آلبوم پر انرژی تر و به دلیل فضايي که دارد،کمی متفاوت تر است ،ولی مطمئنم که از آن استقبال مي شود