PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ه مطلب خیلی مهم و حیاتی در مورد باطری گوشیتون

nima_949
03-05-2007, 01:00
معوملا زمان استاندارد برای شارژ یک باطری گوشی موبایل 45 دقیقه است اگه زمان زیادی گوشی تو شارژر باشه یعنی گوشی کاملا شارژ شده ولی یادمون بره اونو از شارژ دربیاریم میخوام ببینم باطری صدمه میبینه از عمر باطری کاسته میشه؟؟؟

CD-RW
03-05-2007, 08:32
به نظر من قیمت باطری اونقدر نیست که به خاطرش اینقدر اضطراب داشته باشیم
حتما باید خالی بشه که شارژ بشه حتما باید شارژ بشه که شارژر رو بکشیم و از این جور چیزها
نگران موضوع نباش چون خود گوشی روند شارژ رو قطع میکنه - میخوایی مطمئن بشی 2 ساعت بعد از شارژ باطری ( شارژر رو جدا نکن ) دست به باطری بزن اگه باطری گرم بود داره شارژ میشه ولی اگه سرد بود یعنی شارژ قطع شده

farid ejay
03-05-2007, 09:39
دوست عزیز این که یه چیز واضحی است :13:
باتری در حدود دو ساعت شارز کامل میشود و گوشی بعد از شارز کامل شارز را خودکار قطع می کند تا به باطری صدمه نزند
و اگر ای کار رو نمیکرد کسانی که گوشی رو شب میزارند تا صبح شارز شه که بعد از چند ساعت باید باتری گوشی بترکه :31:

Saman-tci
03-05-2007, 10:09
دوست عزیز این که یه چیز واضحی است :13:
باتری در حدود دو ساعت شارز کامل میشود و گوشی بعد از شارز کامل شارز را خودکار قطع می کند تا به باطری صدمه نزند
و اگر ای کار رو نمیکرد کسانی که گوشی رو شب میزارند تا صبح شارز شه که بعد از چند ساعت باید باتری گوشی بترکه :31:
قسمت اول حرفهاتو قبول دارم ولی قسمت دومو نه چون درسته که وقتی شارژ گوشی پر بشه اتوماتیک خود گوشی قطع میکنه ولی اگه زیاد بمونه مثلا شب تا صبح گوشی صدمه میبینه یکی از دوستان 6260 داشت یه شب گوشیشو تا صبح تو شارژ گذاشت صبح که اومد گوشیشو دربیاره دید پشت گوشیش داغ شده و جای محافظ باتری باد کرده و برامده شده برای همین میگم جز برای بار اول که 8 ساعت باید تو شارژ باشه بقیه زمانها باید فقط همون 2 ساعت شارژ بشه

THE AMIMAN
03-05-2007, 16:04
قسمت اول حرفهاتو قبول دارم ولی قسمت دومو نه چون درسته که وقتی شارژ گوشی پر بشه اتوماتیک خود گوشی قطع میکنه ولی اگه زیاد بمونه مثلا شب تا صبح گوشی صدمه میبینه یکی از دوستان 6260 داشت یه شب گوشیشو تا صبح تو شارژ گذاشت صبح که اومد گوشیشو دربیاره دید پشت گوشیش داغ شده و جای محافظ باتری باد کرده و برامده شده برای همین میگم جز برای بار اول که 8 ساعت باید تو شارژ باشه بقیه زمانها باید فقط همون 2 ساعت شارژ بشه

اصلا هم این جوری که شما میگی نیست!
من هرشب گوشیم رو میزارم شارژ تا صبح میمونه!
پس چرا مال من طوریش نمیشه؟!:27: :31: :21:

J A V I D
03-05-2007, 16:11
نوشته شده توسط saman_23

شايد گوشي هاي مزخرف نوكيا شارژ رو قطع نمي كنن والا گوشي منم هر وقت شارژش كامل مي شه به طور خودكار قطع مي شه ... شايدم گوشي دوست شما مشكل داشته !

nima_949
03-05-2007, 16:51
بله دوستان شما به نکته ای خوب اشاره کردید ولی فکر کنم اشتباه میکنید درسته شارژ قطع میشه ولی یه مطلب یه جا خوندم سلول های داخلی باطری آسیب میبند

n_yaghmaei
04-05-2007, 00:11
در گوشی یک آی سی به نام آی سی شارژ وجود داره که کارش کنترل شارژ گوشیه این گوشی دوست شما به احتمال زیاد آی سی شارژش سوخته بوده که نتونسته کنترل کنه و گوشی رو از بین برده

vahid_mota
04-05-2007, 00:31
البته برای یه شب تا صبح موندن صدمه ای به باتری وارد نمیاد ولی اگه مدت زیادی مثلا یک هفته بمونه به مرور زمان باتری صدمه میبینه

ShahabSAMSUNG
04-05-2007, 01:22
به نظر من قیمت باطری اونقدر نیست که به خاطرش اینقدر اضطراب داشته باشیم
حتما باید خالی بشه که شارژ بشه حتما باید شارژ بشه که شارژر رو بکشیم و از این جور چیزها

تائید میشه.

اینم تائید میشه.

PC-PC
04-05-2007, 04:47
اصلا هم این جوری که شما میگی نیست!
من هرشب گوشیم رو میزارم شارژ تا صبح میمونه!
پس چرا مال من طوریش نمیشه؟!:27: :31: :21:

تایید میشه
هنوز بلایی سر باطری منم نیومده:31:

shazdeh23
04-05-2007, 08:48
در مورد باتری های نیکل کادمیوم این مورد که باید تا 2 ساعت حتمآ روی شارژ باشه و تا باتری کاملآ تمام نشده صادقه. ولی در مورد باتری های جدید لیتیومی این امر نیازی نیست و با استفاده از مدارهای کنترل کننده در گوشی جریان برق با سوییچینگ اتوماتیک قطع خواهد شد و مشکلی در اینکه چه زمانی گوشی رو شارژ کنی وجود نداره.

nima_949
04-05-2007, 14:56
مثلا باطری 6600 از کدوم نوعه میشه توضیح بیشتری برای دوستان بدید

D o l f i n
04-05-2007, 22:58
منم گوشيم رو از شب تا صبح ميزارم شارژ مشكلي هم پيش نمياد و نيومده و اميدوارم نياد

TempesT
05-05-2007, 01:47
شايد گوشي هاي مزخرف نوكيا شارژ رو قطع نمي كنن والا گوشي منم هر وقت شارژش كامل مي شه به طور خودكار قطع مي شه ... شايدم گوشي دوست شما مشكل داشته !.

من خودم w810 دازم جرا توهین میکنی. همم اینو خوب میدونن که نوکیا خدای گوشیه.
هم نوکیا ها هم سونی اریسون ها همشون به طور اتوماتیک وقتی باطی فول شد قطع میکنن:8: .

CD-RW
05-05-2007, 11:10
.

من خودم w810 دازم جرا توهین میکنی. همم اینو خوب میدونن که نوکیا خدای گوشیه.
هم نوکیا ها هم سونی اریسون ها همشون به طور اتوماتیک وقتی باطی فول شد قطع میکنن:8: .

چرا بر میخوره ( جساراتا ) وقتی فقط نوکیا و سونی اریکسون رو لوازم شارژ شدنی حساب میکنی بقیه هم همچین طرز فکری خواهند داشت

اصولا هر وسیله ای که باطری شارژی داشته باشه شامل قطع خودکار هم میشه ( مگه اینقه چقدر ارزون باشه )
از جمله هندی کم , جارو شارژی , تلفن بی سیم , چراغهای اضطراری , لپ تاپها ( این مورد خیلی حساس تره ) و ... اینقدر لوازم شارژ شدنی داریم که از بحث خارجه
پس بازهم میگم : قیمت یه باطری ارزش اینهمه اضطراب رو نداره , روش کنترل کردن قطع شارژ رو هم گفتم

nima_949
05-05-2007, 12:29
دوستان اصلا ما کاری به قیمت باطری نداریم فقط میخواییم اطلاعاتمون در این مورد بیشتر بشه و درست استفاده کردن از وسیله ای که داریم

بیلچه
05-05-2007, 12:47
tamame nokiahaye symbian 3rd edition ba'd az sharzhe kamel ke bastegi be no'e batri va sharzheresh ham dare sharzher ra az medar ghat' mikone va peyghame FULL BATTRY mide.

oh my god
05-05-2007, 12:51
دوستان عزیز
- تمامی گوشی های موبایل و حتی گوشی های بی سیم مثل سینوس های آلمانی پس از شارژ کامل خودشون عمل شارژینگ رو قطع می کنن.
- بعضی شارژرهایی که توی بازار هستش و به فروش می رسه غیر استاندارد و خطرناکه. بهتر بگم اکثرشون اینطوریه. ممکنه اگه از اونها استفاده کنی گوشی شما را منفجر کنه یا مادر برد یا آی سی شارژ رو بسوزونه. پس خیلی دقت کنید.
- قیمت باتری مهم نیست که مواظبش باشی یا نه. مهم اینه که دیگه باتری اصلی گیرتون نمی یاد. باتری های توی بازار ظاهر بسیار شبیه به باتری اصلی دارند ولی متفرقه و ... هستن که اینها هم توی گوشی خوب کار نمی کنن و ممکنه با تغییر ولتاژشون به دستگاه لطمه بزنن. پس بهتره کاملا مراقب باتری های فابریک دستگاهتون باشید.
با یاد داشته باشید که باتری در حال شارژ بایستی گرم بشه نه داغ!!!!!!!!! داغ دست رو می سوزونه ولی گرم نه. کاملا دقت کنید.
ایام به کام دوستان عزیز. :11: :11: :11: :11: :11: :11: