PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد كيو بيسيك

peikesaba
02-05-2007, 09:58
سلام
مي خواستم بدانم در ويندوز 98 چگونه كيو بيسيك را اجرا كنم من به ام اس داس پرامپت ميرم و اونجا جلوي c:\> windows مي نويسم qbasic ولي پيغام ميده كه اين فايل وجود نداره ايا مسير را درست ميرم يا اينكه موقع نصب ويندوز اون نصب نشده ؟
با تشكر

Mitibob
02-05-2007, 13:29
اگر منظورت Qbasic که یک Compiler نیست بلکه یه جورInterpreter و جز فرامین Dos به حساب می آد و اگر هم روی سیستمتون باشهIncorrect Dos version میده.

باید Quick basic compiler رو دانلود کنی و نصب کنی که تحت ویندوز هم کار می کنه.به این کامپایلر معمولا QB گفته می شد و در ضمن Version 7 آخرین گونه شه.

peikesaba
02-05-2007, 23:04
منظور من زبان برنامه نویسی کیو بیسیک است که مفسر دارد کتابی در مورد ویندوز 98 دارم که توش نوشته کیو بیسیک که از برنامه های تحت داس بوده در ویندوز 98 هم اجرا می شه و اصلا این زبان برنامه نویسی همرا با ویندوز 98 هم ارایه شده اما من وقتی به منوی start , و پرامپت داس میرم و می نویسم qbasic پیغام bad command می ده در صورتی که من موقع نصب ویندوز را کامل نصب می کنم پس باید کیو بیسیک هم نصب شده باشه چجوری اجراش کنم ؟ متشکرم

Ar@m
02-05-2007, 23:20
خب شاید به این علت باشه که داری مسیرش رو در کامند پرامت اشتباه می نویسی
برو توی فولدر ویندوز و دنبال فایل اجرایی بگرد ببین مسیر اصلیش کجاست

peikesaba
02-05-2007, 23:39
من اون را search هم کردم فایده نداره لطفا یکی که مسیرش را می دونه راهنمایی کنه شماها فقط جواب حرفه ای ها را میدید؟!

whisper
03-05-2007, 09:00
دوست من می تونی کیو بیسیک رو از آدرس زیر دانلود کنی
Qbasic ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

_H2_
03-05-2007, 10:33
سلام
QB یک فایل EXE است و باید آن را داشته باشید، درست یادم نیست و ارگر Win98 پکیده دارید سری به مسیرهای C:\Windows\Command و C:\Windows\Command\EBD شاید در آنها وجود داشته.

البته لینک کاربر whisper ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم که کارساز است.