PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت رویداد Mouse_Exit

AghaMoez
30-04-2007, 10:02
میخام ساخت رویداد Mouse_Exit بسازم
کمک میکنید؟
مرسی:10:

whisper
30-04-2007, 10:36
میشه درباره کارش یه خورده توضیح بدی که کاملا چه کارهای انجام میده ؟
من تاحالا در موردش چیزی نشنیدم

LOVEMT
30-04-2007, 13:48
اون طوري كه من فهميدم !‌:

برعكس رويداد Mouse_Move هست يعني هنگامي كه موس روي اون قسمت مورد نظر وجود ندارد !

درسته ؟

Mitibob
30-04-2007, 14:58
نه این رویداد به نظر می رسه شبیه Key release باشه وقتی mouse از Scope خارج شد اتفاق بیفته. یه راه شبیه سازیش اینه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

یه Timer یه Command و یه label بذار این رو امتحان کن. شبیه سازیه خوبیه ولی برای اینکه فکر کنی این Event به Vb اضافه شده! نه چون کد محکمی نیست. بگو چرا به فکر این Event افتادی شاید راه بهتری پیدا کنم.

AghaMoez
01-05-2007, 09:24
شما از یک ترفند استفاده کردی درسته؟
ولی من می خوام یک رویداد وقتی موس از روی usercontrol خارج شد بسازم.
من چندتا سرس دارم که این کار رو میکرد ولی شکل کارش رو نفهمیدم.
بیشتر کمک میکنید؟:10:

LOVEMT
01-05-2007, 12:56
من تو سرچ ميكنم اگه Uc پيدا كردم ..
تا ببينيم چي ميشه

_H2_
01-05-2007, 14:37
سلام،
رویدادهاتی ماوس پشتیبانی شده در VB8

MouseCaptureChanged
MouseClick
MouseDoubleClick
MouseDown
MouseEnter
MouseHover
MouseLeave
MouseMove
MouseUp
MouseWheel

AghaMoez
01-05-2007, 15:54
خوب اگه ممکنه همون کد mouseLeave رو بده
ممنون

AghaMoez
02-05-2007, 09:58
کسی نیست کمک کنه؟:10:

Mitibob
02-05-2007, 13:17
دوست من اون سورسی هایی که داشتی رو بذار شاید بتونم بیشتر کمک کنم.

_H2_
03-05-2007, 09:41
خوب اگه ممکنه همون کد mouseLeave رو بده
ممنون

سلام
دوست عزیز، رویداد MouseLeave در ذات VB8 است مثل رویداد Click و... و اگر با VB6 در پیت کار نمیکنید، برای استفاده از این رویداد نیاز به هیچ کار خاصی ندارید! کافیست مثل رویدادهای دیگر برای آن هم کد نویسی دستوراتتان شروع کنید.

AghaMoez
03-05-2007, 13:37
خوب توی vb6 توضیح بدید.:10:

_H2_
03-05-2007, 17:30
سلام
باید ببخشید! قصد من کمک مستقیم برای حل شکل شما نبود!!!!! (خیلی خیلی خیلی میبخشید!)
نیت من صرفاَ یاد آوری این مسئله بود که عمر خودتان را با نسخه قدیمی و خارج از رده VB6 تلف نکنید، خودتان را Update کنید و با آخرین نسخه VB یعنی VB8 کار کنید (که بزودی میشود VB9) و به جای فکر کردن به ساخت رویداد MouseLeave و کارهای ابتدایی، این کارها را به VB8 بسپارید و وقت ارزشمندتان را برای مسائل مهم تری مثل طراحی سایت های چند رسانه ای، پروتکل های شبکه و ارتباطات آنها، طراحی هایی وب سرویس ها ، کلاسسهای Remote و ... صرف کنید.

موفق باشید.

Mitibob
04-05-2007, 15:07
H2 جان خیلی تند می ری! نظر کارشناسای دیگه رو در باره ی VB6 بخون. این قدر هام که می گی در پیت نیست. انتخاب زبان و محیط توسعه به کاربرد بستگی داره! نه آخرین گونه و جدیدترین کامپایلر.

در ضمن زبان هایnet. به هیچ عنوان ادامه دهنده ی زبان های Visual studio 6 نیستند بلکه نسل جدیدی هستن که به جز ++C بقیه هیچ فرقی جز در رسم خط با هم ندارند!

Agha moez اون سورس هارو نذلشتی! در ضمن تو VB6 بدون ترفند که نمی شه Event اضافه کرد من دنبال راه های دیگه می گردم شاید Hook کردن mouse بتونه کمک کنه. به هر حال...

_H2_
05-05-2007, 09:57
H2 جان خیلی تند می ری! نظر کارشناسای دیگه رو در باره ی VB6 بخون. این قدر هام که می گی در پیت نیست. انتخاب زبان و محیط توسعه به کاربرد بستگی داره! نه آخرین گونه و جدیدترین کامپایلر.

نسخه قدیمی، قدیمی است، تا کی میتوانید با VB6 کار کنید؟! آی ایهاً الناس، بابا VB6 برای Win98 بوده!!! :13:
هیچ ربطی به سلیقه نداره، همونطر که برنامه نویسی تحت داس هیچ ربطی به سلیقه نداره، اگر متوجه شوید که VB.Net2005 همان VB8 است تمام است، من خودم مدت ها منتظر VB7 و تازه VB.Net2003 آمده بود ولی تمایلی برای کار با آن نداشتم، ولی به محض آنکه متوجه شدم VB.Net2003 همان VB7 است که منتظرش بودم و همان نسخه جدیدی است که قرار است VB کارها را از ضعف نجات دهد، فوراَ با VB6 خداهافظی کردم.

در ضمن زبان هایnet. به هیچ عنوان ادامه دهنده ی زبان های Visual studio 6 نیستند بلکه نسل جدیدی هستن که به جز ++C بقیه هیچ فرقی جز در رسم خط با هم ندارند!

صحیح است ولی من ایرادی در آن نمیبینم. و ضمناَ راه VB6 راه پرافتخاری نبود که ادامه اش افتخار باشد، بدون شک تفاوت VB8 با VB6 مثل تفاوت VB6 است با QBasic ، همه از نظر سینتکس یکسان هستند ولی همانطور که VB فصل جدید بر درپیتی های QBasic بود (QBasic صرفاَ یک زبان برای آموزش دانش آموزان بود در حالی که VB6 یک زبان برنامه نویسی واقعی بود) VB.Net نیز فصل جدیدی بر درپیتی های VB6 است و ادامه کار با VB6 مثل ادامه کار با QBasic است در حالی که VB6 بقل دست شماست. در درپیتی VB6 همان بس که هیچ یک از مصادیق شیء گرایی را پشتیبانی نمیکند. (بجز پشتیبانی فوق العاده ضعیف از Interface ها)

بحرحال جملات من را به عنوان درگیری تلقی نکنید، فقط یک توصیعه یا مذاکره دوستانه است! :31: :10: :31:
موفق باشید.

Mitibob
05-05-2007, 15:25
من مخلص شما هم هستم h2 جان. همش دوستانه است.

1. Qbasic یه برنامه ی آموزشی و یه Tool در کنار Dos بود اما Quick Basic یه زبان واقعی قابل مقایسه با Pascal بود و هنوز هم برای کار های مختلف (به ویژه سخت افزاری) تحت Dos استفاده میشه! می دونستی آزمایشگا ههایی تو بعضی دانشگاه ها هست که رو درش نوشته MS Windows forbidden این جور جاها هنوز Quick basic 7 یه ابزار قوی و کارامده!

2. هنوز برای نوشتن نرم افزار های تجاری کوچک مقیاس VB6 بهترین گزینه است. در ضمن کد های VB8 و همه ی زبان های net. به راحتی Resource میشه!! همچنین خیلی جاها نیازی نیست 20meg چهارچوب با برنامه منتشر کنیم! هنوز هم VB6 بهترین ابزار برای تولید Activex dll هست!

3. یه آقایی به نام Matthew Curland هست که یه سایتی داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که هنوز برای VB6 ابزار کمکی می سازه همون Vboost6.dll که خواسته بودم کسی تحویل نگرفت.

به هر حال "نو که اومد به بازار..." می دونی بیشتر تعداد نصب Vista اگر چه به صورت غیر قانونی تو کشور خودمون بوده؟! چون معتقدن که وقتی جدیدش هست چرا قدیمی؟!

_H2_
06-05-2007, 14:47
سلام مجدد
در مورد QB7 اعتراف میکنم که تردید دارم ؟!؟!؟! (چی میگه!)

خوب عزیز جان ما که مثل این خارجی ها گدا نیستیم! تا ورژن جدید بیاد پول میریزیم پاش و تهیه اش میکنیم! ما همیشه از بهترین نسخه ها استفاده میکونیم، مثل خارجی ها آشغال خر نیستیم!!!

راستی با vboost کار کرده بودم، جالب بود.

بحرحال بیشتر از این تاپیکتان را خراب نمیکنم، فکر میکنم به حد کافی تلنگر زدم، ببخشید، موفق باشید و خدانگه دار.

mostafa_gm
06-05-2007, 15:34
2. هنوز برای نوشتن نرم افزار های تجاری کوچک مقیاس VB6 بهترین گزینه است. در ضمن کد های VB8 و همه ی زبان های net. به راحتی Resource میشه!! همچنین خیلی جاها نیازی نیست 20meg چهارچوب با برنامه منتشر کنیم! هنوز هم VB6 بهترین ابزار برای تولید Activex dll هست!

نکته همینه. هنوز خیلی مونده تا ویستا جا بیفته، بنابراین همیشه باید Net Framework. رو ضمیمه برنامه کرد چیزی که اصلا جالب نیست!