PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل انتقال text فارسی از ویژوال بیسیک به بانک

amin_ir
30-04-2007, 02:13
وقتی در text box نوشته فارسی دارم و میخوام در بانک SQL ذخیرش کنم بصورت ??????? ذخیره میشه . چه باید کرد ؟

تکنیک برتر
30-04-2007, 02:47
سلام دوست عزيز به احتمال زياد ديگه مورد از نظر فونت است . بتواني به صورت كدي بنويسي فكر كنم راه حل مناسبي باشه

تکنیک برتر
30-04-2007, 02:58
اگر بازهم موفق نشدي ديگه مربوط به نسخه نرم افزاري مي شه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hrp
30-04-2007, 09:25
دوست عزيز بهتره موقع ذخيره اطلاعات رشته اي فارسي يك N‌بزرگ كه نشاندهنده يونس كد است قبل از متن بذاري
اگر درست نشد برو و زبان پيش فرض بانك رو توي اس كيو ال به arabic يا چيزي كه بتونه با فارسي همخواني داشته باشه تغيير بده
مثال:
insert into tbltest field1 values (N 'اين يك متن فارسي است')

Mitibob
30-04-2007, 15:02
اگه از SQL Server2000 استفاده میکنی زبان Database رو روی ARABIC_CI_AS تنظیم کن.
در ضمن به جای انواع Char و text از nChar و nText استفاده کن.

amin_ir
01-05-2007, 21:00
اگه از SQL Server2000 استفاده میکنی زبان Database رو روی ARABIC_CI_AS تنظیم کن.
در ضمن به جای انواع Char و text از nChar و nText استفاده کن.

با تشکر از شما اگر منظورتون تعویض collation در table مورد نظر هست این کار رو کردم البته قابل ذکر می باشدکه در sql collection اصلا عربی وجود نداشت ولی در WINDOWS collation فقط arabic-bin بودکه با تغییر آن فقط یک table من که تنها یک nvchar داشت درست کار کرد و table های دیگر که در آن تعداد بیشتری nvchar بود باز همان مشکل باقی ماند راه دیگری در نظر دارید ؟
در ضمن با تشکر از دوستی که گفت فونت ر و عوض کن ، نمی دونم چه جوابی بدم !!!! مخصوصا وقتی گفت اگر درست نشد نرم افزارتو عوض کن دیگه اصلا نمی دونم چه جوابی بدم !!!!!!!
دوست دیگر هم که گفتند قبل از هر رشته N بذار : حتی اگر اینطور هم مشکل حل شود ولی حرفه ای نیست که به اپراتور گفته شود همیشه قبل از وارد کردن رشته قبلش N بذار

Mitibob
02-05-2007, 14:40
منظورم همون بود. سوالت دقیق نیست باید بگی کدوم گونه ی ASQL Server چون در 2000 زبانی که گفتم پشتیبانی میشه.

در ضمن تو فروم جواب اشتباه کاملا طبیعی و خوبه و اصلا همین جواب هست که جواب نهایی رو مشخص و پر رنگ می کنه به هر حال استفاده از جملات آزار دهنده برای تخطئه کار درستی نیست.

amin_ir
02-05-2007, 15:57
بنده هم در sql server 2000 به اين مشكل برخوردم .
جواب اشتباه طبیعی است ولی خنگ فرض کردن سوال کننده و جواب گمراه کننده نیز مسلما کار درستی نیست.
در ضمن من آدم شوخی هستم به هر حال امیدوارم این جوابهای آزاردهنده من آزارش کمتر از انرژی هسته ای باشه.

amin_ir
02-05-2007, 16:20
با کمال تشکر از کلیه دوستان که جواب دادند مخصوصا تکنیک برتر و با عذر خواهی مجدد از آزرده خاطر کردن دوستان مخصوصا تکنیک برتر.
اینقدر این تکنیک برتر دور و بر خودشو پر از لینک کرده بود که تازه الان متوجه شدم برای من چیزی واسه دانلود گذاشته و قتی بازش کردم دیدم wooooooooooow عجب برنامه جالبی برای تبدیل فونت فارسی .
دستت درد نکنه حتما مورد استفاده قرارش میدم در ضمن از طرف من به این mitibob بگین زیادی ادعای پدربزرگی و نصیحت کردن بهش دست نده.

amin_ir
02-05-2007, 19:04
در اینجا لازمه از hrp تشکر کنم که فقط راه حل اون تونست مشکل منو حل کنه . کی فکرشو میکرد ؟؟فقط اشکال قضیه اینجا بود که منظورشو بد متوجه شدم

ShahinSoft.com
13-07-2013, 21:08
ببخشید من یه سوال کم ربط دارم!!!!

من توی یک فایل text با نوع Unicode و UTF یک کتن فارسی نوشتم و بعد با دستور OPEN محتویات اون رو روی Caption یکی از Label ها گزاشتم ولی نوشته ها به هم ریخته و با کاراکتر های عجیب غریب نمایش داده می شوند اگر کسی می تونه لطفا راهنمایی کنه( فونت و نوع text و ... اینها رو عوض کردم جواب نداد):n18:

مرسی.