PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست یک Ocx بسیار کامل (البته مجانی) برای رسم نمودار با قابلیت دریافت دیتا

mhdsoft
26-04-2007, 16:34
سلام

دوستان عزیز

کسی می تونه منو در پیدا کردن یک OCX بسیار کامل (البته مجانی) برای رسم نمودار با قابلیت دریافت دیتا از دیتابیس کمک کنه من برای برنامه دیتا لاگرم از Microsoft office components استفاده میکردم که بسیار کامل بود ولی دو تا مشکل عمده داشت :

1) تعداد دیتا ها در آن براساس محدودیتهای office بیشتر از 65536 نمی تونه باشه ( در برنامه دیتالاگرم گاهی تست ممکن است به 4 روز طول بکشد و با احتساب 4 دیتا در ثانیه فضا کم می آورد)

2) برای دادن دیتای جدید باید ستون مربوط به دیتا شیت را دوباره براش تعریف کنیم حالا فرض کنید ما 20000 دیتا داریم بخواهیم 20001 امین دیتا را بهش بدیم بنابراین خیلی سرعت رو میگیره

لطفا یک OCX مجانی بهم معرفی کنید
تو اینترنت خیلی زیاده ولی همش پولیه !!!

Mitibob
30-04-2007, 14:34
دوست من برای Log کردن Data با همچین Flow بالایی که من فقط تو شبکه های Field bus دیدم قبل ازOCX باید داده هاتو Arrange کنی و گروه بندی بعد تحلیل و نمودار!

مگر اینکه نمودار Real time بخوای که اون دیگه با این روش ها نمیشه! در مورد مختصات کارت بیشتر توضیح بدی می تونم کمک کنم.

mhdsoft
01-05-2007, 06:49
سلام
دوست عزیز

دقیقا همانطوری که گفتید من نمودارها را بصورت Real Time می خوام بکشم یعنی همون وقتی که از دستگاه وصل شده به پورت RS232 دیتا ها رو میگیرم می برمشون روی نمودار , سرعت Sampling دستگاهم ردر بیشترین حالت 4sample/sec است حالا فرض کن 5 روز تست طول بکشه 1728000 دیتا می رسه !

الان دارم خودم یه OCX براش مینویسم ولی OCX های آماده خیلی بهترن و همه چیز در اونا در نظر گرفته شده.

اگه تو این رابطه (ready to use OCX) به من کمک کنید ممنون می شم.