PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نخستین نگاه به Internet Explorer 7 Beta 1

Saeed_TnT
30-07-2005, 12:35
مایکروسافت جدیدآ نسخه جدیدی از نرم افزار مرورگر وب خود را با نام IE 7 Beta 1 عرضه کرده است. این نسخه فقط در دسترس تعداد معدودی از امتحان کنندگان برای پیدا کردن مشکلات احتمالی و کمک به بهتر شدن آن است. در این مقاله به بررسی ویژگی های جدید، سرعت در بارگزاری صفحات و پیوستن این نسخه به GUI می پردازیم.

نصب:
در خبر ها آمده است که تعدادی از امتحان کنندگان گزارش داده اند که IE 7 Beta 1 بر روی سیستم آنها نصب نشده است. در شروع نصب اخطاری به شما داده می شود که یک بک آپ از سیستم خود بگیرید و تمام پنجره های باز را ببندید چون ممکن است که سیستم نیاز به restart داشته باشد. مراحل نصب هم مثل بقیه Setup ها است.
یکی از مراحل نصب Windows Genuine Advantage Validation است، یعنی که برنامه نصب می خواهد بفهمد که شما از نسخه قانونی ویندوز استفاده می کنید یا خیر که در این صورت نصب کامل نخواهد شد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برنامه به صورت خودکار چک می کند که آیا شما از Windows XP SP2 استفاده می کنید یا خیر که فقط در این صورت است که نصب انجام خواهد شد.

رابط کاربری گرافیکی(GUI):
با نگاه اول شما متوجه می شوید که تیم طراحی IE 7 وقت زیادی صرف طراحی لایه ها نکرده است. IE 7 Beta 1 تعداد زیادی از آیکون های درون task bar اصلی خود را از دست داده است. در این تسک بار تنها آیکون های Forward و back وجود دارد. آیکون های دیگر مثل home page، favorites، history و Print در این نسخه دقیقآ زیر tab در یک task جداگانه قرار گرفته اند. این آیکون ها دقیقآ همون گونه هستند که در IE 6 بود ولی اندازه ی آنها کوچک تر شده است. ممکن است اول جای این آیکون ها بد به نظر بیاید ولی با این کار فضا برای نشان دادن صفحه بیشتر شده است. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آیکون shortcut داخل دسکتاپ اندکی نصبت به ورژن های قبل تغییر کرده است. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ویژگی ها:
اولین ویژگی که همه انتظار داشتند در این نسخه وجود داشته باشد Tabbed Browsing بود. به این معنی که شما می توانید در یک پنجره تعداد زیاد تری صفحه ی اینترنت را مشاهده کنید. برای ایجاد یک tab جدید شما بایستی بر روی mini-tab موجود در سمت راست بقیه tab ها کلیک کنید یا اینکه اگر از موس اسکولر دار استفاده می کنید با کلیک کردن توسط آن بر روی یک لینک آن لینک در یک صفحه ی جدید باز می شود، مثل فایر فاکس. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته شما می توانید با زدن کلید های Ctrl+T یک tab جدید درست کرده هم چنین می توانید ویژگی Tabbed Browsing را به طور دستی خاموش کنید. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آیا کسی واقعآ یادش رفته است که یک دکمه ی Stop در task bar قرار دهد؟ من هنوز باور نمی کنم که این کار عمدآ انجام شده باشد. چون در صورت نبود وجود چنین دکمه ای چه چیزی لود شدن صفحه را متوقف خواهد کرد؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
-------------------------------------
winbeta
منبع خبر: Micro Dump (نقل از Flexbeta)

EhsanHF
30-07-2005, 12:53
این جور که به نظر میاد هکر ها با این یکی بیشتر حال میکنند !

mahan
30-07-2005, 14:38
البته دکمه استاپ و رفرش داره که در انتهای ادرس بار به شکلی تقریبا ناپیدا قرار داره
:mrgreen:

sAsAn.K
30-07-2005, 14:45
stop و refresh داره بگو جون من واااااااااااای ی ی
:mrgreen:
:wink:

EhsanHF
30-07-2005, 14:48
حالا این روی ویندوز های ( اوجینال !!!) ما نصب میشه ؟

AveCina
30-07-2005, 14:54
آره بابا !
من تویه همون تاپیکم که گفتم !
نصب کردم ولی خوب چون کنده باهاش حال نکردم ! ولی از نظر نصب برای من که مشکلی نداشت ! تازه وقتی Validate خودش رو چک کرد کلی ازم بخاطر اینکه نسخه اصلی ویندوز رو دارم تشکر کرد ! :mrgreen: :mrgreen:

EhsanHF
30-07-2005, 21:09
پس ایول به برو بچ هکری که ویندوز رو کرک کردن !!!