PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور میتونم برنامه ای رو که تو Vb6 نوشته شده، به صورت اسکی در بیارم؟

kavehtanhaeivash
23-04-2007, 10:01
سلام. چطور میتونم برنامه ای رو که تو VB6 نوشته شده، به صورت اسکی در بیارم؟ در واقع میخوام از یه جا این برنامه رو import کنم اما اعلام میکنه که فقط از userform پشتیبانی میکنه و باید برنامه رو برای این کار ASCII کنم. با احترام و تشکر.

Mitibob
23-04-2007, 15:14
توضیحت واضح نیست! برنامه رو کجا نوشتی؟ از کجا می خوای Import کنی؟ در ضمن ما تو VB اصلا Import نداریم؟ شاید منظورت کلیدImport برای name space هاست؟

به هر حال فایل های کد تو VB به صورت Text utf-8 ذخیره می شن که با Note pad به راحتی باز میشه اگر می خوای Ascii باشه تو متن کدت از کاراکتر های زبان های دیگه استفاده نکن تا به هم نریزه بعد توNote pad بازش کن موقع Save کردن کرکره ی Encoding رو بزار روANSI .

kavehtanhaeivash
23-04-2007, 20:18
برنامه رو تو VB6 نوشتم؛ میخوام از نرم افزار import, catia کنمش. میگه در VBE پشتیبانی نشده. اما فقط ماژول این برنامه import میشه. تو help میگه : Visual Basic for Applications only supports UserForm form objects و بعد میگه : If you can save the form in ASCII format, you may be able to modify the form and import it . ممنون.

Mitibob
24-04-2007, 12:22
می خوای تو Catia برنامه تو import کنی؟ در ضمن VBE دیگه چیه؟ اگر catia از VBA پشتیبانی می کنه نمی تونی از VB6 کد وارد کنی یا فرم بسازی! VBA فقط از اشیای اختصاصی نرم افزاری که روش کار می کنه می تونه استفاده کنه.

به احتمال زیاد توی خود Catia محیطی برای پشتیبانی و توسعه VBA مجود داره.

قالب فرم های VB6 خودش ASCII هست!

پیغام اول می گه که فرم های Catia از object های خودش ساخته میشه! پیغام دوم هم می گه اگه می تونی فرم رو در حالت Ascii ببینی خودت ویرایشش کن بعد Import کن.

Mitibob
24-04-2007, 12:28
اگر catia از vba پشتیبانی می کنه نمی تونی تو vb6 فرم بسازی و import کنی چون vba فقط از اشیای نرم افزاری که ازش پشتیبانی می کنه می تونه استفاده کنه. پیغام اول همین رو می گه که form باید از اشیای catia باشه. پیغام دوم هم می گه اگر فرم های import شده از نوع ASCII هستن (که همه ی فرم های VB در قالب ascii هستن)
تغییرش بده (خودت ویرایشش کن) بعد import کن.

kavehtanhaeivash
25-04-2007, 16:26
مرسی، فرم و کنترل هاشو تو خودش ساختم. فقط تو کنترلهاش PictureBox نداره، تو component هاشم نیست، چطور میتونم ایجادش کنم؟ باید از تو References چیزی رو انتخاب کنم ؟

Mitibob
25-04-2007, 16:45
تو Refrence نه باید تو Componentsباشه! بعید می دونم داشته باشه به هر حال Picture box که توVB هست مال Windows نیست! نمی دونم توچهOCX هست بهتره یه کنترل دیگه خودت پیدا کنی.

kavehtanhaeivash
25-04-2007, 18:44
میشه این کنترل رو بهش اضافه کرد ؟