PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یکسری مشکلات در ویندوز برایم بوجود امده که نمیدونم چگونه باید رفع شود پس بنده را برای رفع آن...؟؟؟؟

Ship Storm
21-04-2007, 23:07
با سلام خدمت کلیه دوستان

دوستان عزیز وقتی ویندوز بنده بالا میآید در Task Manager بنده یک فایل به نام rscmpt.exe وجود دارد که حدود 97%

از CPU کامپیوتر بنده را مشغول خود کرده است وهر بار که ویندوز بالا میآید ابتدا باید این فایل را End Process کنم

وبعد با ویندوز خودم کار کنم ویندوز را عوض کردم باز هم همین فایل وجود دارد نمیدونم چکار کنم بنده جدیدا یک کارت

گرافیک Geforce 5500 خریدم و آن را نصب کردم قبل از نصب آن خاطرم نیست که آیا فایل rscmpt.exe در

Task Manager وجود داشت که بخواهد CPU کامپیوتر بنده را مشغول خود کند یا خیر؟ البته فکر کنم نبود آیا امکان دارد

بخاطر کارت گرافیک باشد .بنده زیاد هم در اینترنت هستم آنتی ویروس هم نصب کردم 4 تا ویروس پیدا کرد و پاکشون

کرد ولی باز هم مشکل حل نشد به نظر شما چکار باید انجام دهم؟

مشکل دیگری که دارم هم اینه که بنده یک DVD ROM از یکی از دوستانم گرفتم که یک DVD محتوی عکس را درون

کامپیوتر خودم کپی کنم بعد از پایان کپی تونستم فولدر محتوی عکس ها را از درون هارد خود فراخوانی کنم و ببینم

ولی بعد از یک روز دیگر که آمدم با کامپیوتر کار کنم دیدم وقتی میخواهم وارد فولدر شوم با پیغام زیر مواجه شدم و

حجم فولدر را صفر نشان میداد ولی بنده 2 تا ویندوز داشتم از درون ویندوز که DVD را با آن کپی کرده بودم وارد شدم

به راحتی وارد فولدر شد و حجم فولدر را حدود 3.5 گیگابایت نشان داد امروز که ویندوز خود را عوض کردم دیگر

هرکاری کردم نتونستم فولدر عکس ها را مشاهده کنم و مثل قبل با پیغام زیر مواجه شدم.به هر حال منتظر

راهنمایی های شما عزیزان هستم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MB_Danger
22-04-2007, 05:28
سلام ...

کارت گرافیک جدید مبارک :31:

اگه فایل rscmpt.exe قبل از نصب Driver کارت گرافیک وجود داشته ، معلوم میشه که ربطی به کارت گرافیکت نداره .
اگه نمی دونی که بعد از نصب Driver به وجود اومده یا قبل از اون ، Driver کارت گرافیکت رو Uninstall کن ( که در این صورت اگه این فایل یکی از فایل های Driver کارت گرافیکت باشه حذف میشه )
اگه امکان Uninstall کردن Driver کارت گرافیکت وجود نداره ، برنامه ی Process Master ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو دانلود و اجرا کن ، ببین این فایل از کدام قسمت هارد اجرا شده ( مسیر و حجم اون فایل رو به ما بگو )
توصیه می کنم برای اطمینان بیشتر با آخرین ورژن آنتی ویروس Kaspersky یا NOD32 سیستمت رو Scan کنی .
اگر با End کردن این فایل هیچ مشکلی برای سیستمت به وجود نمیاد ، می تونی با تایپ عبارت MSConfig در کادر محاوره ای Run برنامه ی System Configuration Utility رو اجرا کنی و بعد به زبانه ی Startup بری و تیک آیتم مربوط به این فایل را برداری و روی شستی OK کلیک کنی ...
اگه نتونستی پیداش کنی ، بیشتر دقت کن !
اگه باز هم نتونستی پیداش کنی ، اطلاع بدید تا روش های دیگری رو پیشنهاد کنیم .
نهایتش می تونی بعد از اینکه مسیر این فایل رو با برنامه ی Process Master ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پیدا کردی ، اون رو Delete کنی !
اگه دیگه به وجود نیومد و سیستم هم عین ساعت کار میداد و هیچ مشکلی براش پیش نیومد که خدا رو شکر ولی اگه دوباره درست شد باید ببینیم سازنده ی این فایل کدوم برنامه س !
که با اندکی دقت میشه فهمید .
اگه برنامه ی سازنده ش یه برنامه ی معتبر بود ، دو احتمال وجود داره یکی اینکه با سیستم شما سازگار نیست که 97 درصد از CPU رو اشغال می کنه .
دوم اینکه ممکنه همون لحظات اول این مقدار از CPU رو اشغال کنه و بعد به حالت Normal بر می گرده !
به هر حال احتمالات خیلی زیاده ....

اینجور مشکلات رو خود آدم باید از نزدیک ببینه و نمیشه از دور نسخه پیچید !

در مورد مشکل دومتون هم 2 تا سوال دارم :
1 . آیا درایوی که پوشه ی عکس ها در آن وجود داره NTFS ـه ؟
2 . در صورت مثبت بودن جواب ســوال اول ، آیا این پوشه رو خودت یا شخص دیگه ای Encrypt نکرده ؟
موفق باشید .

Ship Storm
22-04-2007, 12:51
MB_Danger جان ممنون بخاطر وقتی که برای سوال بنده صرف کرده اید:
شما گفته بودید :

اگه نمی دونی که بعد از نصب Driver به وجود اومده یا قبل از اون ، Driver کارت گرافیکت رو Uninstall کن (
که در این صورت اگه این فایل یکی از فایل های Driver کارت گرافیکت باشه حذف میشه )
این کار را کردم ولی باز هماین فایل بود.
شما گفته بودید :

توصیه می کنم برای اطمینان بیشتر با آخرین ورژن آنتی ویروس Kaspersky یا NOD32 سیستمت رو Scan کنی
آخرین ورژن را گرفتم و آپدیت هم کردمش و کامپیوتر را اسکن هم کردم ولی باز هم هستش.
شما گفته بودید :

اگر با End کردن این فایل هیچ مشکلی برای سیستمت به وجود نمیاد ، می تونی با تایپ عبارت MSConfig در کادر محاوره ای Run برنامه ی System Configuration Utility رو اجرا کنی و بعد به زبانه ی Startup بری و تیک آیتم مربوط به این فایل را برداری و روی شستی OK کلیک کنی ...
با End کردن این برنامه مشکلی پیش نمی آید اگر در آخر نتوانم از طریق MSConfig تیک آن را بر میدارم . درMSConfig جستجو کردم و دیدم که فایل rscmpt.exe از داخل فوادر System32 اجرا شده است و آدرس رجیستری آن هم بصورت زیر است :
HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
شما گفته بودید :

آیا درایوی که پوشه ی عکس ها در آن وجود داره NTFS ـه ؟
در جواب باید بگویم بله
شما گفته بودید :

آیا این پوشه رو خودت یا شخص دیگه ای Encrypt نکرده ؟
خیر کسی این کار را نکرده رفتم و دیدم البته کسی به غیر از من با کامپیوتر کار نمیکند .
با تشکر از زحمات شما
دوستدار شما Ship Storm

MB_Danger
22-04-2007, 17:21
MB_Danger جان ممنون بخاطر وقتی که برای سوال بنده صرف کرده اید:
شما گفته بودید :

اگه نمی دونی که بعد از نصب Driver به وجود اومده یا قبل از اون ، Driver کارت گرافیکت رو Uninstall کن (
که در این صورت اگه این فایل یکی از فایل های Driver کارت گرافیکت باشه حذف میشه )
این کار را کردم ولی باز هماین فایل بود.
شما گفته بودید :

توصیه می کنم برای اطمینان بیشتر با آخرین ورژن آنتی ویروس Kaspersky یا NOD32 سیستمت رو Scan کنی
آخرین ورژن را گرفتم و آپدیت هم کردمش و کامپیوتر را اسکن هم کردم ولی باز هم هستش.
شما گفته بودید :

با End کردن این برنامه مشکلی پیش نمی آید اگر در آخر نتوانم از طریق MSConfig تیک آن را بر میدارم . درMSConfig جستجو کردم و دیدم که فایل rscmpt.exe از داخل فولدر System32 اجرا شده است و آدرس رجیستری آن هم بصورت زیر است :
HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
سلام دوست من
وارد Registry شوید ، به مسیر فوق الذکر بروید و آیتم مربوط به این فایل مشکوک را Delete کنید .
وارد پوشه ی System32 شوید ، ببینید حجم فایل مشکوک چقدره ؟
اگه اندازه ش زیاد نبود ، اون رو یه جایی آپلود کنید تا ما هم ببینم ... :31:
و سپس آن را Delete و سیستم را Restart نمایید .
وقتی سیستم بالا اومد چک کنید ببینید توی Task Manager هست یا نیست ؟

شما گفته بودید :

آیا درایوی که پوشه ی عکس ها در آن وجود داره NTFS ـه ؟
در جواب باید بگویم بله
شما گفته بودید :

آیا این پوشه رو خودت یا شخص دیگه ای Encrypt نکرده ؟
خیر کسی این کار را نکرده رفتم و دیدم البته کسی به غیر از من با کامپیوتر کار نمیکند .
با تشکر از زحمات شما
دوستدار شما Ship Storm
برای مشکل دوم هم به این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه فرمایید .
موفق باشید .

Ship Storm
22-04-2007, 19:10
MB_Danger جان ممنون از لطف و همکاری صمیمانه شما برای رفع مشکلات بنده
MB_Danger جان بنده رفتم و این فایل را دیدم هنوز پاکش نکردم ولی حتما بعد از اینکه شما نظر خودتون رو درباره این فایل به بنده بگویید با امر شما پاکش میکنم.
حجمش 470 کیلوبایت هستش که میتونید از لینک زیر بگیریدش:

MB_Danger
22-04-2007, 21:54
MB_Danger جان ممنون از لطف و همکاری صمیمانه شما برای رفع مشکلات بنده
MB_Danger جان بنده رفتم و این فایل را دیدم هنوز پاکش نکردم ولی حتما بعد از اینکه شما نظر خودتون رو درباره این فایل به بنده بگویید با امر شما پاکش میکنم.
حجمش 470 کیلوبایت هستش که میتونید از لینک زیر بگیریدش:
سلام دوست من
این فایل مربوط میشه به کارت گرافیک !! :31:
شاید همون لحظات اولی که ویندوز بالا میاد ، CPU رو به اون صورتی که گفتید اشغال می کنه ...
وقــتـی ویندوز بالا اومد ، یه مقدار صبر کنید ، ممکنه CPU آزاد بشه .
اگه همچنان با همان شدت CPU مشغول بود ، ممکنه به خاطر نصب نادرست Driver کارت گرافیک باشه !
مطمئن بشید که Driver ی که دارید دقیقا مربوط به همین کارت گرافیکه ...
عبارت Runcheck.exe و data.ini را در کامپیوترتان جستجو کنید و نتیجه را به من گزارش بدید .
موفق باشید .

Ship Storm
22-04-2007, 22:38
MB_Danger جان شما گفته بودید که :

برای مشکل دوم هم به این تاپیک مراجعه فرمایید .
بنده به این تاپیک رفتم ولی فایده ای نداشت نتونستم درستش کنم یک آدرسی از سایت ماکروسافت داده بودند ولی بنده روی فولدرم نتونستم گزینه ایی که آدرس دهی میکند را پیدا کنم زده بود :
Click the Security tab, and then click OK on the Security message
اصلا من وقتی Properties فولدر را میبینم چنین چیزی مشاهده نمیکنم.

Ship Storm
22-04-2007, 22:51
MB_Danger عزیز درایور برای خود کارت گرافیک است من از خود CD که همراه کارت بود نصبش کردم CPU هم بعد از اینکه ویندوز بالا اومد آزاد نمیشه جدیدا برسی کردم و متوجه شدم که اولش که ویندوز بالا میآید 20% از CPU را اشغال کرده ولی بعد از مدتی کار با ویندوز میرسد به 97%.
MB_Danger جان فایل های Runcheck.exe و data.ini را جستجو کردم ولی Runcheck.exe را اصلا نتونستم پیدا کنم ولی data.ini را در آدرس C:\data.ini بود که پیداش کردم فکر نمیکنم زیاد مهم باشه احتمالا جدیدا ساخته شده چون درون خود درایو c هستش به هر حال بنده درون آن را باز کردم و دیدم نوشته 256 و همین.
با تشکر ازشما

MB_Danger
23-04-2007, 01:08
MB_Danger جان شما گفته بودید که :

بنده به این تاپیک رفتم ولی فایده ای نداشت نتونستم درستش کنم یک آدرسی از سایت ماکروسافت داده بودند ولی بنده روی فولدرم نتونستم گزینه ایی که آدرس دهی میکند را پیدا کنم زده بود :
Click the Security tab, and then click OK on the Security message
اصلا من وقتی Properties فولدر را میبینم چنین چیزی مشاهده نمیکنم.
سلام ...
به مسیر زیر بروید و تیک گزینه ی (Use simple file sharing (Recommended را بردارید و سپس شستی OK را فشار دهید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بعد از انجام این کار ، Security Tab به Properties فایل ها و پوشه ها اضافه میشه .

MB_Danger عزیز درایور برای خود کارت گرافیک است من از خود CD که همراه کارت بود نصبش کردم CPU هم بعد از اینکه ویندوز بالا اومد آزاد نمیشه جدیدا برسی کردم و متوجه شدم که اولش که ویندوز بالا میآید 20% از CPU را اشغال کرده ولی بعد از مدتی کار با ویندوز میرسد به 97%.
MB_Danger جان فایل های Runcheck.exe و data.ini را جستجو کردم ولی Runcheck.exe را اصلا نتونستم پیدا کنم ولی data.ini را در آدرس C:\data.ini بود که پیداش کردم فکر نمیکنم زیاد مهم باشه احتمالا جدیدا ساخته شده چون درون خود درایو c هستش به هر حال بنده درون آن را باز کردم و دیدم نوشته 256 و همین.
با تشکر از شما

هر دو تا فایل رو پاک کن ...
اگر احیانا مشکلی در زمینه ی تصویر پیش اومد به من اطلاع بدید .

موفق باشید .

Ship Storm
23-04-2007, 03:04
MB_Danger جان ممنون ولی اون کاری که درباره :

به مسیر زیر بروید و تیک گزینه ی (Use simple file sharing (Recommended را بردارید و سپس شستی OK را فشار دهید .
کد:
Control Panel > Folder Options
بعد از انجام این کار ، Security Tab به Properties فایل ها و پوشه ها اضافه میشه .
گفتید انجام دادم ولی باز هم همان پیغام Access Denied را میدهد .
اون فایل data.ini را نیز پاک کردم و همچنین rscmpt.exe را از طریق Msconfig غیر فعالش کردم فعلا که هیچ مشکلی پیش نیومده.
با تشکر از زحمات خوب شما مدیر محترم این بخش
دوستدار همه شما Ship Storm

MB_Danger
23-04-2007, 05:07
MB_Danger جان ممنون ولی اون کاری که درباره :

گفتید انجام دادم ولی باز هم همان پیغام Access Denied را میدهد .
سلام عزیزم
مگه نگفتی :

اصلا من وقتی Properties فولدر را میبینم ، چنین چیزی ( Security Tab ) مشاهده نمی کنم .
خب منم در پست قبل طریقه ی اضافه کردن Security Tab رو به Properties فایل ها و پوشه ها توضیح دادم .
حالا باید به این آدرس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنی و از مرحله ی سوم ادامه بدی !
امیدوارم مشکلت رفع بشه .
موفق باشید .

Ship Storm
23-04-2007, 08:14
MB_Danger جان بنده Security Tab رو به Properties فایل ها و پوشه ها اضافه کردم و کارهایی که گفته بود را انجام دئادم ولی جواب نگرفتم.
به هر حال از شما دوست عزیز و گرامی ممنون

Ship Storm
23-04-2007, 08:23
MB_Danger جان ممنون ایندفعه دیگه درست شد خداییش دستت دردنکند آقا شرمندمون کردید تو این مدت خیلی زحمتتون دادیم.
با تشکر از شما دوست و سرور گرامی دوستدار شما Ship Storm
:10: :10: :10: :10: :10: :10: :40: :40: :40: :40: :40: :11: :11: :11: :11: :11: :20: :20: :20:

H A M E D
23-04-2007, 10:48
من هم با خيلي از برنامه هاي ويندوز اين مشكل رو داشتم به طوري كه مثلا يه برنامه با اشغال 97 درصدcpu همه كارهاي منو مختل مي كرد و وقتي كه از اون برنامه هم خارج مي شدم يه برنامه ديگه جاش رو مي گرفت. ولي به آپديت كردن ويندوز و گرفتن بسته هاي امنيتي از ماكروسافت همه مشكلم حل شد. و حالا طبيعي با همون ويندوز قبلي دارم كار مي كنم. در ضمن اين ممكنه با يه بار نصب درايور به روز كارت گرافيك حل بشه چون يكي از مشتري هاي من هم همين مشكل رو داشت و من براش درايور جديد رو آپديت كردم و مشكلش حل شد.

Ship Storm
23-04-2007, 13:29
H A M E D جان از راهنامیی صمیمانه شما سپاسگزارم

H A M E D
23-04-2007, 13:44
H A M E D جان از راهنامیی صمیمانه شما سپاسگزارم
ممنونم دوست عزيز، ولي آيا مشكلتون كامل رفع شده يا نه؟!

Ship Storm
23-04-2007, 15:53
ممنونم دوست عزيز، ولي آيا مشكلتون كامل رفع شده يا نه؟!

بله بطور کامل رفع شد