PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصالvb به پارادکس7

mostafafree
21-04-2007, 07:39
با سلام خدمت همه ي دوستان.من از ويژوال بيسيک 6 استفاده ميکنم.ميخواستم بدونم آيا با اين نسخه از وي بي مي شه به جدول پارادکس نسخه 7 وصل شد.البته من خودم کدهاي زير رو (که از آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برداشتم و مشابه اون رو براي وصل شدن به جدول نسخه 5 استفاده کردم)نوشتم ولي error زير رو مي ده(روی خط
cnparadox.open...)حالا به نظر شما اشکال از کد نويسي است يا اين نسخه از وي بي ساپورت نمي کنه.

Dim cnParadox As New ADODB.Connection
Dim rsParadox As New ADODB.Recordset

Private Sub Form_Load
_ & ";cnParadox.Open "Provider=MSDASQL.1
_ & ";Persist Security Info=False"
_ & ";Mode=Read"
_ & ";Extended Properties='DSN=Paradox"
_ & ";DBQ=c:\dbpath"
_ & ";DefaultDir=c:\dbpath"
_ & ";DriverId=538"
_ & ";FIL=Paradox 7.X"
_ & ";MaxBufferSize=2048"
_ & ";PageTimeout=600"
";Initial Catalog=c:\dbpath;'"

If cnParadox.State = adStateOpen Then
" MsgBox "Welcome
End If

("Set rsParadox = cnParadox.Execute("SELECT * FROM Tabledb
End Sub
error:

Run-time error '-2147467259(80004005)':
[Microsoft][ODBC Driver Manager] Data source name not found and no default driver specified

Mitibob
23-04-2007, 15:54
به نظر می رسه تو DSN تعریف نکردی و داری یه Connection strig با DSN استفاده می کنی. یا Connection string خودت رو DSN less بنویس که در مورد Paradox چیزی پیدا نکردم یا یهDSN تعریف کن.

برو Administrative tools توی Data sources یه DSN تعریف کن که بهتره تو Tab های User dsn یا File dsn باشه البته یکی شون.

با توجه به Connection string که گذاشتی اسم DSN رو هم Paradox بذار.

mostafafree
24-04-2007, 16:11
Mitibob جان ممنون از پاسخي که دادي اگه امکان داره بيشتر توضيح بديد چون که من مبتدي هستم.
لطفا هم طريقه DSN Less کردن و هم تعريف کردن DSN را توضيح بديد.در ضمن من براي وصل شدن به پارادوکس 5 نيز از کد مشابهي که در بالا لينک منبع اون رو قرار دادم استفاده کردم و به چنين مشکلاتي برخورد نکردم.به نظر شما فکر نميکنيد اين نسخه از وي بي(VB 6) پارادکس 7رو ساپورت نميکنه.
جدولي که من دارم حجم زيادي داره وامکان آپلود اون وجود نداره.اگه شما براتون مقدوره از روشي که گفتيد براي وصل شدن به يک جدول پارادکس 7 ديگه استفاده کنيد تا ببينيم آخر مشکل از چيه.

Mitibob
25-04-2007, 16:34
من Paradox رو نمی شناسم اگه برای Download ش لینک هست براام بزار تست کنم برای تعریف DSN تو ویندوز Paradox 4 و 5 هست ولی 7 نیست شاید اشکال از Windows باشه به هر حال اول باید نصبش کنم.

تعریف DSN ساده است! برو اونجایی که گفتم. تو Tab که اسمش User DSN هست کلید ADD رو بزن درایور مربوطرو انتخاب کن. تنظیمات هر Databas اختصاصیه که باید بدونی! مسیر و این چیزا! بعد Finish

در موردDSN LESS زیر همون DSN که تنظیم کردی نسخه ی DSN less می آد.

mostafafree
05-05-2007, 22:31
با تشکر فروان از Mitibob.
من چون در برنامه نويسي خيلي ابتدايي هستم حرفهاي Mtibob رامتوجه نمي شدم از طرفي ديگه روم نمي شد از ايشان توضيح بيشتري بخوام.واسه همين به صورت خصوصي ازشون خواستم تا مسيرAdministrator Tools رو بهم بگن.ايشان نيز اين کار را انجام دادند.حالامن هم براي کساني که احيانا با اين نوع مشکل برخورد کرده اند مسير رو قرار ميدم:(با اجازه از Mitibob)
Control panel> administrative tools>data source
اما در ادامه
با توجه به کدی که در پست یک قرار دادم بعد از اجرا پیامWelcome داده می شود یعنی cnParadox توانسته باز(conect) شود.اما در ادامه یعنی روی خط... SET rsParadoxخطای زیر را می گیرد :
Run-time error '-2147467259 (80004005 )'
Microsaft][ ODBC Paradox Driver] Unexpected error from external database driver( 11010 ])

حالا به نظر شما باز مشکل چیه.

Mitibob
09-05-2007, 16:12
خبر بدی دارم. ممکنه Driver جت نتونه این نوع یا گونه ی Paradox رو باز کنه. به هر حال تنظیمات Query یا کدExecute رو برام بذار. در ضمن Paradox از SQL Commands پشتیبانی می کنه؟!

mostafafree
16-05-2007, 19:33
با تشکر از همه دوستان.
تمام مشکلات بالا با جایگزینی دوخط زیر :

rsParadox.CursorLocation = adUseClient
rsParadox.Open "select * from Tabledb.DB", cnParadox, adOpenStatic
به جای خط :

("Set rsParadox = cnParadox.Execute("SELECT * FROM Tabledb
رفع شد .

bad_boy_2007
17-05-2007, 17:15
خب خوشبختانه کارت راه افتاد ولی واسه هر جور بانکی conection string مربوطه اینجاست :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]