PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور برنامه ای بنویسم که هنگام بالا آمدن ویندوز اجرا شود

Persian_Gun's
20-04-2007, 12:51
چه جوری میشه برنامه ای که مینویسم با بالا آمدن ویندوز برنامه ی من هم اجرا بشه .(فوری)

v65j
20-04-2007, 15:04
از چند تا راه می تونی استفاده کنی 1 اینکه تو ریجشتری برنامت رو بالا بیاری 2 برنامت رو سرویس کنی اونجوری بیاد بالا 3 یکم سرچ کنی تو خود همین فروم

Persian_Gun's
20-04-2007, 17:09
لطفا دربرشون توضیح بده .:37:

Mitibob
23-04-2007, 16:30
دوست من Short cut برنامه ت رو کپی کن یا بزار تو پوشه ی Startup.

در مورد روش های پیش نهادی v65j بهترین راه همون Registry هست که باید به کمک چند تا API تو کلید Run (معروفه اما حفظ نیستم آدرسشو) مسیر برنامه ت رو بگذاری.

این کد ها تو MSDN هستن برای ایجاد کلید تو Registry و ویرایش اون اما محدودیت دارن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

یه نگاه بنداز روش استفاده از API هم هست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کلید run هم برات Search کردم:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Run
– these programs automatically start when any user is logged in. It is used for all users on this computer

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\RunOnce
– The programs here start only once when any user is logged in and will be removed after the Windows boot process would have finished.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\RunOnceEx
– The programs here start only once when any user is logged in and will be removed after the Windows boot process would have finished. Also the RunOnceEx registry key does not create a separate processes. The RunOnceEx registry key also support a dependency list of DLLs that remain loaded while either all the sections or some of the sections are being processed.

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run
– The programs here automatically start when the current user logs in. It is used only for current logoned user.

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\RunOnce
– The programs here automatically start only once when the current user logs in and it will be deleted after the Windows boot process would have finished.

HKEY_USERS\.DEFAULT\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\Run
– The programs here automatically will be copied into HKEY_CURRENT_USER\...\Run for every new user account.

HKEY_USERS\.DEFAULT\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\RunOnce
– The programs here automatically will be copied into HKEY_CURRENT_USER\...\RunOnce for every new user account.

Romina2006
23-04-2007, 17:15
به این تاپیک مراجعه کن :

zozi
23-04-2007, 17:29
من كدشو با دلفي نوشتم . البته با استفاده از رجيستري خيلي هم ساده است اگه هنوز مشكلي داريد مي تونم كمكتون كنم

mazi_z_PSP
24-04-2007, 14:04
من يه سری کد رجيستری دارم که این کارو انجام ميده. اما ميتونی بری به آدرس : Start-AllPrograms-startup و اونجا برنامتو کپی کنی

mazi_z_PSP
24-04-2007, 14:05
اگر اون کد هارو ميخوای بگو بفرستم. در ضمن این کدها فقط برايه VB هستش

Mitibob
25-04-2007, 16:28
اگر اون کد هارو ميخوای بگو بفرستم. در ضمن این کدها فقط برايه VB هستش

اگه نمی خواست تو فروم سوال نمیگذاشت! بهتره به جای این همه Post تبلیغاتی یه جواب به درد بخور بدی!

برای اجرا برنامه به کمک Services تو VB ابزاری پیدا کردم کار با اونو یاد بگیرم اینجا توضیح می دم. مشکلت حل شد؟
در ضمن باید بگم انتخاب هر راه حل از اینایی که گفته شده به کاربردت بستگی داره.

v65j
26-04-2007, 01:44
اینجا
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Run
یه کلید از نوع استرینگ می سازی (بابا اینقدر ماجول برای کار با ریجستری هست ) و تو Value اون آدرس برنامت رو می دی اگه هم می خوای یکم جیگول بازی بکنی (برنامت یکم ویروس باشه یا یکم نخوای یه همچین جای تابلویی باشه ) می تونی سرویس کنیش یا یه جا های دیگه با یه برنامه های دیگه اجراش کنی . مثلاً بیای برنامت رو با Explorer بایند کنی یا بیای تو ریجستری جایی که ایکسپلورر رو همی شه ران می کنه پشت سرش آدرس برنامت رو بنویسی و خیلی کار های دیگه . شما دقیق نمی گین برای چه کاری نیاز به ران شدن برنامتون دارین بنده هم نمی تونم دقیق کمکتون کنم همین و بس.

برای اجرا برنامه به کمک Services تو VB ابزاری پیدا کردم
یه کامپوننت هست با سورسش فکر کنم یه توابع API ای هم برای این کار موجوده

کار با اونو یاد بگیرم اینجا توضیح می دم

اگه چیزی که شما پیدا کردین توضیح بدین ما هم خوشحال می شیم

Payman_62
26-04-2007, 15:29
اگه نمی خواست تو فروم سوال نمیگذاشت! بهتره به جای این همه Post تبلیغاتی یه جواب به درد بخور بدی!

برای اجرا برنامه به کمک Services تو VB ابزاری پیدا کردم کار با اونو یاد بگیرم اینجا توضیح می دم. مشکلت حل شد؟
در ضمن باید بگم انتخاب هر راه حل از اینایی که گفته شده به کاربردت بستگی داره.

سلام.
موافقم. mazi_z_MCSD پست بیهوده زیاد میدی. اول فکر کن بعد پست بده.

در مورد سرویس ها هم باید بگم اگه برنامه به عنوان سرویس ران شه فرم برنامه نمایش داده نمیشه. ضمنا استفاده از بعضی از کنترل ها باعث میشه سرویس استاپ شه. اگه یوزر لیمیت باشه مشکلات زیادی پیش میاد. خلاصه دردسر داره. استفاده از رجیستری بهتره.

Mitibob
28-04-2007, 14:57
مقاله اینه روش هم از Microsoft اما به C ربط پیدا می کنه! نم دونم مناسب اینجا هست یا نه.

LOVEMT
29-04-2007, 20:03
Set Reg = CreateObject("wscript.shell")
Reg.RegWrite "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURR ENTVERSION\RUN\" & App.EXEName, App.Path & "\" & App.EXEName & ".exe"

همين رو تو رويداد مناسب كپي كن