PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پيش نمايش متن براي چاپ

seyd1061
18-04-2007, 20:15
به نام خدا
باز هم سلام
از دوستان كسي كامپوننت dll ، پيش نمايش متن براي چاپ رو داره
به من معرفي كنه ممنونش مي شم
البته مي خوام توي vb6 كار كنه
يكي از اينجا دان كردم ولي بايد كرك شه نمي شه ازش استفاده كرد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
يا حق

Mitibob
18-04-2007, 20:32
دوست من من نظر دیگری دارم. بهتره شما از Crystal Report استفاده کنی. اگر چه کاربرد اصلی این نرم افزار گزارش گیری از بانک اطلاعاتیه ولی برای تهیه ی یک صفحه ی از قبل تنظیم شده به همون خوبی عمل میکنه. در ضمن قابلیت های بیشتری هم داره.

اگر از VB6 استفاده می کنی Crystal report 9 خوبه اگرم رو Net. هستی که یک پارچه شده.

bad_boy_2007
18-04-2007, 23:18
یه ocx هم هست بنام report البته بایس کرک بشه ولی کار باهاش خیلی راحته چند وقت پیشا کرک شده اش رو هم فک کنم تو همین انجمن دیدم .
ولی همونطور که Mitibob جان هم گفت بهتره بری سراغ crystal یا datareport

seyd1061
20-04-2007, 13:01
به نام خدا
با تشكر از دوستاني كه
زحمت كشيدن و جواب دادن
از اونجايي كه تازه كارم
فقط كامپوننت هاي كريستال ريپورت رو مي خوام كه باهاش توي vb كار كنم
اينو از كجا مي تونم دان كنم
در ضمن قبل هر چيز آيا من مي تونم چنين گزارشي به كريستال ريپورت بدم:
يك فيلد از بانك آ يك فيلد از بانك ب يك عكس خودكار اون بالا و .... يعني اينقدر پراكنده
بازم ممنونم
يا حق

majj
22-04-2007, 05:46
دوست من من نظر دیگری دارم. بهتره شما از Crystal Report استفاده کنی. اگر چه کاربرد اصلی این نرم افزار گزارش گیری از بانک اطلاعاتیه ولی برای تهیه ی یک صفحه ی از قبل تنظیم شده به همون خوبی عمل میکنه. در ضمن قابلیت های بیشتری هم داره.

اگر از VB6 استفاده می کنی Crystal report 9 خوبه اگرم رو Net. هستی که یک پارچه شده.

با سلام
میخواستم بدونم چجوری باید یک گزارش تهیه کرد که در اون فیلد ها ی بانک فیلتر شده باشه البته با بیسیک 6 و Crystal report 9
مثلا من یک بانک اکسس دارم که هرروز تو اون ورود اطلاعات میکنم میخواهم یک گزارش با بیسیک 6 بگیرم که در اون
گزارش نام مشتریها وارد شده در بانک که هر روز هم تکرار میشه و تاریخ خرید رو به من به تفکیک بر اساس تاریخ بده ایا این کار تو کریستال امکان پذیره
البته من یک کتاب کریستال 8.5 خریدم اما وقتی مطابق دستورات اون عمل میکنم برنامه بیسیک خطا میگیره و کلا بسته میشه

Mitibob
23-04-2007, 15:09
برای seyd باید بگم بری یه CD به نامCrystal report 9 بخری و نصب کنی بعد از نصب کامپوننتش از طریق منوی گزینه ی Components به برنامه ت اضافه ش کن. کنترل رو بیار رو فرم تا بتونی فایل های RPT. رو نشون بدی.

این فایل ها تو محیط Crystal report ایجاد می شن. تو می تونی داده ها رو از چند بانک و از انواع مختلفی مثل Imag و multimedia روی گزارش هات بگذاری. باید کار با Crystal report رو یاد بگیری.

برای majj بهتره کد Basic تو رو ببینم تا نظر بدم. اما اینو بگم که تو محیط Crystal report یه Realation manager هست که بهتره اونجا و به کمک Relation ها بانک های مختلف رو به هم وصل کنی و بعد تو محیط VB به String های تعریف شده ات Filter بدی. با کد می تونم بهتر توضیح بدم.

majj
27-04-2007, 00:48
دوست عزیز من کد خاصی رو ننوشتم فقط از کامپونت کریستال استفاده کردم واونو به فرم خودم اضافه کردم

Mitibob
28-04-2007, 14:32
می تونی از طریق VB به این Component هم Query بدی و هم filter و در شمن اگر جای درستی این کنترل رو Load نکرده باشی ممکنهNotrespond بشه.

به هر حال خیلی پیش میاد این کنترل قاطی کنه.