PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال راجع به منو بازشو و دریافت ایمیل از user

H_T_O_A
16-04-2007, 23:51
سلام به همه اساتید
سوالام شاید یه کم ابتدایی باشه (آخه تازه شروع کردم کار با دات نت رو) ولی خواهشا کمک کنید
من یه پروژه سایت در حد مبتدی از استادمون گرفتم برای تمرین تا ASP.NET رو یاد بگیرم اونم با کدهای سی شارپ! کم کم فهمیدم که غیر سی شارپ و ASP باید جاوا اسکریپت و... رو هم بدونم
خلاصه الان کارم تو 3 جا گیره
1.می خوام منو بازشو داشته باشم شبیه او چیزی که سمت چپ صفحه My Computer وجود داره
2.یه textbox دارم که یوزر باید ایمیل خودشو وارد کنه!حالا اگه ایمیل اشتباه بود پیغام خطا ظاهر بشه
3.اگه بخوام محتویات داخل یه textbox با کلیک روی یه Button به ایمیل سایت یا هر ایمیل دیگه ای بره چه کدی باس تایپ کنم
4.وقتی دکمه run واسه تست سایت می زنم تو مرورگر internet explorer خوب نمایش میده ولی تو firefox همه چی در هم برهمه! یکی این ور یکی اون ور ! اصلا یه وضعی!

تو رو خدا اگه میدونید جواب بدید؟
ممنون

siavosh1
02-06-2007, 19:36
به ترتیب جوابا رو میگم:
1- برای استفاده از منو می تونی از کدهای آماده استفاده کنی...به این لینک یه سر بزن :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته تو استفاده از منو ها حتما به حجم برنامه نویسیش توجه کن تا سرعت لود شدن صفحه رو زیاد نگیره

2- چنین امکانی تقریبا غیر ممکن است..مثلا کاربر می تونه بیاد و این آدرس رو وارد کنه :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
phgh ]حالا چه طور می خوای بفهمی که این میل درسته؟؟ مگر اینکه ایمیل رو تست کنه مثلا یه فرم برای اون آدرس بفرسته و جواب از اون بخواد که این کار شدنی هست ولی از لحاظ زمانی بسیار وقت گیر هست (پیشنهاد نمی شه) ولی می تونی کاری کنی که کاربر نتونه هر چیزی توی box مربوط به ایمیل وارد کنه و مجبورش کنی از رسم الخط آدرس نویسی ایمیل استفاده کنه :

3- اگه میخوای محتویات داخل box ها از طریق ایمیل ارسال بشن باید توی تگ form رو اینطوری بنویسی:

که به جای" action="mailto:you@site.com آدرس ایمیل مورد نظر قرار میگیره

4- کلا یک مقدار تفاوت بین IE و firefox هست...ولی به تجربه دیدم که برای اینکه firefox درست صفحه رو نشون بده باید خیلی دقت کرد ...مثلا اگه از css استفاده میکنی باید بدونی که هر مشخصه رو توی تگ مربوط به خودش بنویسی مثلا اگر می خوای یک متن رو پیکربندی کنی بعضی جاها باید توی تگ P
تغییرات رو اعمال کنی و بعضی جاها توی تگ div خیلی از جاها تفاوت تو ظاهر صفحه توی browser های مختلف به همین خاطره...بهت پیشنهاد میکنم از برنامه هایی مثل dreamweaver استفاده کن که بتونن ایرادهای احتمالی کد نویسی رو بهت بگن!!!

Bisavad_Moshtagh
23-06-2007, 16:13
از سایت Sothink بازدید کنید. دو تا نرم افزار داره که به دردتون میخوره، یکی Menu Builder هستش و اون یکی Tree. چیزی که تو MyComputer هست یک Tree هستش. با این نرم افزار یک تکه کد جاوا تولید میشه که باید در بخش HTML مورد نظر خودت و با تگ های Script واردکنید و یک فایل رو هم به صفحه لینک کنید..... سخت به نظر میاد اما آسونه
Crack مربوط به Menubuilder رو دارم ، اگر خواستید ....