PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ايجاد حساب كاربري

naser_2006
16-04-2007, 15:56
با عرض سلام خدمت دوستان عزيز
من ميخواستم براي پروژه ام كه در آن از پايگاه داده استفاده كرده ام حساب كاربري ايجاد كنم كه اين حساب كاربري شامل مدير و كاربر و ... باشه كه محدوديت هاي مربوط به خودشان را هم داشته باشند (مانند ويندوز)
حالا من از شما كمك مي خواهم:40: :40: :11: :31: :46:

Mitibob
16-04-2007, 21:19
دوست من از چه پایگاه داده ای استفاده می کنی؟ اگر بخوای اون حساب های کاربری با پایگاهت مجتمع باشن
بهتره از SQL Server یا Oracle استفاده کنی در غیر این صورت باید روال های دستیابی به بانک رو طوری بنویسی که
پیش از اتصال درخواست کننده رو Authenticate کنن. به هر حال باید در مورد پروژه توضیح بیشتری بدی.

naser_2006
17-04-2007, 15:03
راستش از Sqlاستفاده كرده ام
لطفا بيشتر كمك كنيد

Mitibob
18-04-2007, 20:43
توی SQL SERVER Analyzer می تونی USER و Roles تعریف کنی و به هر User نقش های مختلفی اختصاص بدی
همچنین می تونی دسترسی یک User رو به Table های مختلف در سطوحRead Write Modify تعیین کنی و بیشتر از این.

در ضمن بهتره SQL Server رو روی SQL Authentication قرار بدی.

در متن نرم افزار از کاربران UserPass بگیر که با اون User هایی که تعریف کردی هماهنگ باشند. این User Pass ها رو درون ConnectionString قرار بده و و پاسخ های بازگشتی از Sql server رو Error handling کن.

این جوری هر کس فقط می تونه به اشیایی که اجازه داره دسترسی داشته باشه.

کافیه؟!

naser_2006
23-04-2007, 18:23
لطفا كمي دقيق تر توضيح دهيد
يا يه نمونه بگذاريد

Mitibob
24-04-2007, 12:34
دوست من این توضیحاتی که دادم چند سال پیش به نام ACESS SYSTEM توی یه کارخونه پیاده کردم روی سیستم های دفتریشون! خیلی پیچیده و مفصله به نظرم بخش بخش روش کار کن اگه گیر کردی من کمکت می کنم.

فعلا sql server 2000 نصب کن و تو analyzer به rules و rights نگاه بنداز.