PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آغاز اعمال محدوديت "مايكروسافت" در به‌روزنگاري نسخه‌هاي غيراصيل "ويندوز"

Saeed_TnT
27-07-2005, 18:14
شركت "مايكروسافت" از اين پس به منظور جلوگيري از گسترش نسخه‌هاي غير اصيل "ويندوز"، محدوديتهاي بيشتري را در زمينه به روز شدن نسخه‌هاي غير اصيل سيستم‌عامل خود اعمال خواهد كرد.

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، "مايكروسافت" برنامه‌اي جديد به نام "مزاياي ويندوز اصيل"(‪ (Windows Genuine Advantage‬راه‌اندازي كرده كه هنگامي كه كاربر بخواهد نرم‌افزارهاي به روزكننده "ويندوز" را از سايت اينترنتي مايكروسافت دريافت كند، اين برنامه نگارش ويندوز نصب شده روي رايانه را از لحاظ اصيل و يا غيراصيل بودن، بررسي مي‌كند.

اگر اين برنامه پس از بررسي متوجه غير اصيل بودن نسخه ويندوز نصب شده روي رايانه كاربر شود، دو راه را پيش روي كاربر قرار مي‌دهد.

راه اول اين است كه كاربر مي‌تواند گزارشي را پر كرده و در آن ثابت كند كه نسخه ويندوز خود را به راستي خريداري كرده، زمان و مكان خريداري نسخه غير اصيل و فروشنده آن را ذكر كند و متعهد شود كه از غير اصيل بودن نسخه خريداري شده ويندوز، اطلاعي نداشته‌است.

چنين كاربراني بايد ديسكهاي ويندوز تقلبي خود را به همراه فرم پر شده مذكور براي مايكروسافت ارسال كنند تا بتوانند يك نسخه رايگان از "ويندوز ايكس‌پي" را دريافت نمايند.

راه دوم اين است كه كاربران نسخه‌هاي غير اصيل ويندوز، تنها فرمهاي مذكور را براي مايكروسافت ارسال كرده و سپس يك نسخه اصيل "ويندوز ايكس‌پي" را به نصف قيمت، خريداري مي‌كنند.

تا روز دوشنبه، بررسي اصالت "ويندوز" كاربران به صورت اختياري و پيش از دانلود نرم‌افزارهاي به روزكننده "ويندوز" در سايت مايكروسافت انجام مي‌گرفت اما هم‌اكنون بررسي اصالت "ويندوز" نصب شده روي رايانه براي تمامي كاربراني كه قصد دانلود نرم‌افزارهاي به روزكننده اين سيستم عامل را دارند، اجباري است و مايكروسافت تنها دانلود "پچ"هاي بر طرف‌كننده حفره‌هاي امنيتي "ويندوز" را براي همه كاربران، اعم از استفاده‌كنندگان از نسخه‌هاي اصيل و يا غير اصيل "ويندوز"، آزاد گذاشته‌است.
----------------------------------------
منبع : ایرنا

Hossein_Bahal
27-07-2005, 18:31
منبع رو من مي گم bitaraf.com

اين هم ادرس دقيق : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Spy
27-07-2005, 22:29
آقا منبع خبر اینقدر مهم تر از خبره؟

Hossein_Bahal
27-07-2005, 23:35
آقا منبع خبر اینقدر مهم تر از خبره؟

به نظر من كه منبع خيلي مهمه . :!: :!: :!:

ZiTaNiX
27-07-2005, 23:51
از کجا میشه فهمید ویندوز اصله یا نه؟ :?:

saghy
28-07-2005, 01:55