PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت کارت گرافیک AGP با PCI Express چیه ؟

nooshima
15-04-2007, 15:15
سلام تفاوت کارت گرافیک AGP با PCI Express چیه و هر کدام در چه مواردی استفاذه میشوند ؟

robert
17-04-2007, 01:05
سلام تفاوت کارت گرافیک AGP با PCI Express چیه و هر کدام در چه مواردی استفاذه میشوند ؟
سلام دوست من عضویتت مبارک خوش اومدی:11:
عرض کنم که مورد استفاده هردو مدل که معلومه: نمایش تصویر رو صفحه مانیتور :20: در حقیقت کارت گرافیک همونطور که حتما" میدونی یه پردازنده تصویری هست و برای همین بعضا به اون gpu هم گفته میشه.
اما اینکه تفاوت کارتهای agp با pci express در چیه باید عرض کنم اولین تفاوت در سرعت پردازش تصویر هست و همین باعث میشه که کارتهای pci کیفیت خیلی بالاتری نسبت به کارتهای agp داشته باشند.
دومین تفاوت مربوط به شکل slot مادر برد هست که برای agp و pci فرق میکنه.
سومین تفاوت مریوط به چیزهایی مثل باس و کلاک پردازنده گرافیکی هست . اکثر مدلهای agp حداکثر DDR 2 هستند در حالیکه همین الان هم تو بازار های ایران کارتهای pci از نوع DDR3 کم نیستند.
اما چهارمین تفاوت "قیمت" است!!!
با توجه به گفته های بالا (( که البته بچه های p30world خیلی بهتر هم میتونن توضیح بدند)) میشه نتیجه گرفت که قیمت کارتهای pci تقریبا همواره گرونتر از قیمت مدل agp است و البته این بدلیل کیفیت بالای این مدل کارتهاست.
حالا بچه های دیگه مخصوصا مدیران گروه سخت افزار میان توضیح توپ !! و درست حسابی میدن(( با شکل و تمام جزئیات))
موفق باشی

Actros
17-04-2007, 14:41
robert همه رو توضیح داد
نتیجه اینه که agp تقریبا از رده خارجه
ولی pci هم جدیده هم پر سرعت تره هم ارزونتره
pci experes از هر جهت برتره.

robert
18-04-2007, 17:08
robert همه رو توضیح داد
نتیجه اینه که agp تقریبا از رده خارجه
ولی pci هم جدیده هم پر سرعت تره هم ارزونتره
pci experes از هر جهت برتره.

ما چاکریم و شما استاد:10: :11:
خیلی چیزها رو از همین p30world و از طریق بچه هایی مثل شما یاد گرفتیم.
آره باز هم میگم الان تکنولوژی ساخت پردازنده های تصویری بیشتر داره به سمت تولید کارتهای pci میره. به نظر من اگر کسی قصد خرید کارت گرافیک یا اصلا در کل بستن یک سیستم جدید رو داره اولا به مدل مادربرد و نوع slot های کارت گرافیک توجه کنه و ثانیا بیشتر به فکر تهیه کارتهای pci باشه . چون اینجور که فکر میکنم کاتهای گرافیکی مثلا با چیپست nvidia برای نوع pci از مدل 6600 شروع میشوند که همین مدل 6600 از کارتی مثل کارت خودم((geforce6200)) خیلی بهتره دیگه چه برسه به کارت گرافیکی های مدل 7300gx و 7900gtx که دیگه اصلا نیاز به توضیح ندارند:21: !!!
ممنونم

duke_m96
18-04-2007, 17:09
البته اگر مادربرد اجازه بده!!!

Hamid69
28-04-2007, 18:42
چطور میشه فهمید مادربورد PCI Express داره یا نه؟

@R3Z
28-04-2007, 21:15
من تو یه مجله خوندم که مادربردهایی که نمیتونن pci-exp رو پشتیبانی کنن میتونن با usb به یک جای گرافیک pci-exp مجهز شن البته تاکید داشت تو لپ تاب ها خواستم ببینم همچین چیزی حقیقت داره؟واگه داره قیمتش چه حدودیه و از کجا میشه گیرش آورد؟
ضمنا قویترن گرافیک agp چیه و قیمتش چنده؟

mohamad.hejazi
03-05-2007, 23:00
چطور میشه فهمید مادربورد PCI Express داره یا نه؟

از خود مادر بورد.
از روی جعبه ی مادر بورد
از setup سیستم
و...

Zendooni777
06-05-2007, 15:30
سومین تفاوت مریوط به چیزهایی مثل باس و کلاک پردازنده گرافیکی هست . اکثر مدلهای agp حداکثر DDR 2 هستند در حالیکه همین الان هم تو بازار های ایران کارتهای pci از نوع DDR3 کم نیستند.

میخوای برات یه AGP با مموری GDDR4 بیارم ؟
ضمنا اون GDDR3 هست نه DDR3