PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شروع برنامه نویسی، با Vb ؟

MortezaJS
15-04-2007, 01:54
سلام دوستان!
یکی از دوستانم مثل من به کامپیوتر علاقه زیادی داره ولی رشته تحصیلیش چیز دیگه ست. این بنده ی خدا با این که با نرم افزارهای زیادی کار کرده، تا حالا برنامه نویسی کار نکرده و حتی جالبه که اطلاع زیادی هم در این مورد نداره(در حد صفر، اونم از نوع کلوین! ). وقتی براش اندر فواید برنامه نویسی نطقی کردم کلی ذوق زد. می گفت که اتفاقا مدرک رایانه کار فنی و حرفه ای که تصمیم داره بگیره یکی از موادش ویژوال بیسیک هستش. من بهش گفتم آخه پسر خوب تو که تا حالا اسم دو تا زبان رو بلد نبودی چطور می خوای یه دفعه بری سراغ VB ؟ شما اول باید با چیزی مثل پاسکال شروع کنی (البته شاید درست راهنماییش نکرده باشم چون من خودم بجز زبان های وب یعنی JS و Php و یه کوچولو پاسکال تجربه دیگه ای ندارم). به هر حال می خواستم نظر شماها رو بدونم که این آدم با چی باید شروع کنه؟ QBasic بهتر نیست؟ یه نفر بهم گفت همون VB راحت تره چون خودش ویژواله و راحته ...
لطفا راهنمایی کنید.

_H2_
15-04-2007, 10:47
سلام
در حال حاضر، قابلیت های آخرین ورژن زبان های برنامه نویسی تقریباَ مثل هم است و فرق کلی ندارند.
فقط پیشنهاد میکنم برای استارت اولیه از ++C و Asm استفاده نکنید.

ضمنا آخرین ورژن فراموش نشود! چیزی یاد نگیرید که دیگر بدرد نخورد!
در این مورد هم پیشنهاد من VB8 است نه VB6. (طراحی اولیه VB6 برای محیط Win98 و WinMe بوده که در حال حاضر موجب مشکلات بسیاری برای برنامه نویسی در XP و Vista میشود و مخصوصاَ در بحث کار کرد فارسی)

Mitibob
16-04-2007, 15:10
با مرتضی موافقم و باید بگم که اگر با رسم خط basic آشنایی بهVisual basic.net شروع کن اما اگر با C راحت تری باVisual C#.net و باید تاکید کنم هیچ تفاوتی با هم ندارن!

زبان های برنامه نویسی بسته یNet. رو بدون هیچ پیش زمینه و از اول می شه یاد گرفت اما زمان برای کسی که صفر کیلومتره طولانی تره (نه طولانی تر از کسی که از Qbasic شروع می کنه!!!)

MortezaJS
19-04-2007, 11:36
ببخشید دیر اومدم! از راهنمایی هردوتون ممنونم.
میتی جان ببین درست متوجه شدم؟ یعنی شروع کردن با Q بهتره؟
پ ن: البته من خودم اگه یه زمانی خواستم برنامه نویسی ویندوز یاد بگیرم، میرم سراغ c و ++c چون هم بین برنامه نویس های حرفه ای محبوب تره و هم برای لینوکس و هر پلتفرم دیگه ای میشه برنامه نوشت، چرا باید خودم رو با وی بی به ویندوز مایکروسافت وابسته و محدود کنم!?
الان وی بی بازها منو از اینجا بیرون میکنن ;-)

Mitibob
19-04-2007, 13:53
نه اصلا بد برداشت کردی شروع از DOS خیلی نا مناسبه! در ضمن Microsoft تو کتابای MCTS تاکید داره که باید از Visual Studio 2005 شروع کرد و مشکل اصلی رسیدن بقیه است که با ورژن های قبلی کار می کردن!

در ضمن با VB به ویندوز Microsoft محدود نمیشیی! میشه با Visual Studio.net برای Linux هم برنامه نوشت!
در موردMONO Project جستجو کن.

mazi_z_PSP
19-04-2007, 19:02
ببخشيد ميام تو حرفتون. ميخواستم کمکی کرده باشم. وی بی زبانی هستش بسيار کامل که ميشه باهاش هر چيزی ساخت. در این شکی نيست. به خصوص چون این زبان به زبان محاوره نزديکه داره خيلی در بين برنامه نويس ها پيشرفت ميکنه.بهترين کار اینه که بری تو تاپيک هايه آموزش وی بی تا بتونی مقاله هاشون رو داونلود کنی.البته من هنوز از وی بی 8 استفاده نکردم اما با همين 6 هم تو ويستا برنامه مينويسم.اما 100% جديدش بهتره.و يک نکته ديگه اینکه از همين اول بايد تصميم بگيری چجور برنامه ای ميخوای بنويسی؟ اینجوری راحت تر ميتونی زبانی رو که ميخوای باهاش کار کنی رو انتخواب کنی.

MortezaJS
21-04-2007, 16:35
بازم از راهنمایی هردوتون ممنونم :lol:
اتفاقا در مورد linux که داشتم گوگل می کردم، این MONO به چشمم خورده بود. بازم تحقیق می کنم.Thx