PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال : Access,SQL و Vb

mahsa_nice1819
14-04-2007, 03:18
سلام
این پست دوم منه :5:
میخوام بدونم SQL در چه مواردی خوبه و در چه مواردی نیست !
یعنی کی خوبه که از Access به عنوان بانک استفاده بکنم و کی از SQL ؟
برایه کار با SQL باید چی رو کامپیوتر نصب کنم ؟
آیا SQL رو ویندوز XP نصب میشه ؟
چطور باید از SQL در VB استفاده کنم ؟
کد ها SQL رو از کجا میتونم پیدا کنم ؟
اگه میشه چند تا مثال برای VB,SQL بزارید ! :11:

kbdfa
14-04-2007, 09:02
سلام
بهتره از SQLاستفاده كنين چون هم سرعت دسترسي به بانك اطلاعاتي زياده و هم Query هاي اون خيلي كارا و به درد بخور و راحت هستن روي XP هم نصب ميشه براي استفاده از SQL توي وي بي يكي دو خط دستور داره كه از طريق اون ميشه به SQL وصل شد متاسفانه به كامپيوتر خودم دسترسي ندارم تا برات يه نمونه بذارم
در ضمن براي كار با SQL كمي لازمه كه بتوني ازش استفاده كني
فعلا

Mitibob
16-04-2007, 21:17
قبل از هر چیز باید بدونی SQL و SQL Server با هم تفاوت دارن. SQL یک زبان برای پرس و جو از هر بانک اطلاعاتیه
حتی اگر غیر از SQL Server باشه. مشخصه که SQL Server یه نرم افزار بانک اطلاعاتیه.

SQL Server اساسا یه Database تحت شبکه است یعنی میشه با IP به اون وصل شد به همین دلیل وقتی
سیستمی می نویسی که توزیع شده است و کلاینت های زیادی به اون وصل می شن بهتره از SQL Server استفاده
کنی.

اما اگر Database ت کمتر از 500 هزار رکورد داره بهتره از همون Access استفاده کنی. همچنین وقتی که Databas ت
محلیه یعنی روی سیستمی فرار گرفته که نرم افزارت روش نصب میشه باز هم Acزess انتخاب مناسب تریه اگر چه
می شه SQL Server رو محلی هم نصب کرد.

برای کار با SQL Server باید یکی از گونه های Microsoft SQL Server رو بخری و روی سرورت نصب کنی که در دو
نسخه ی 2000و2005 ارائه شده. باید بگم اگر چه می شه نسخه ی 2000 رو روی XP (فقط به صورت محلی) نصب
کرد اما 2005 فقط روی Windows server 2003 نصب می شه.

برای استفاده از بانک های اطلاعاتی در VB باید دانشی در مورد ADO و SQL داشته باشی که برای همه ی Database
ها یکسان هستند و تنها کاری که برای وصل شدن به SQL Server باید انجام بدی استفاده از Connection string درسته که بستگی به آرایش سیستمت داره و می تونی با جستجو روی GOOGLE پیداش کنی.

کدها و فرامین SQL رو می تونی توی کتاب های SQL و SQL Server پیدا کنی و برای مثال VB به سایت هایی مثل
Codeproject.com و VBzone و ... بری و در بخش Database samples دنبال مثال های SQL Server بگردی.