PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كسايي كه رشته ي كامپيوتر خوندن لطفا كمك كنن!

shayan_p30
12-04-2007, 08:48
سلام:46:

من يه نوجوان (تقريبا جوان) هستم كه خيلي نگران آينده امم.به زودي هم مجبورم راهي رو كه آينده ام رو بايد با اون بسازم انتخاب كنم.
همچنين به خاطر علاقه اي كه به كامپيوتر دارم مي خوام رشته ي كامپيوتر رو انتخاب كنم.:20:
به خاطر همين مي خواستم از همه ي شما بچه هاي با مرام پي سي ورلد كه رشته ي كامپيوتر خوندين يا دارين مي خونين كمك بگيرم كه وقتي من تو دانشگاه رشته ي كامپيوتر خوندم تو آينده ميتونم چي كاره بشم؟ آيا ميتونم با اين تحصيلات يه خونواده رو بچرخونم؟ آيا ميتونم به شغلم افتخار كنم؟ و هزارن ميتونم يا نميتونم ديگه:question:.

از همه ي شما عزيزان خواهشمندم كه هر چند كوتاه منو راهنمايي كنيد.:)
با سپاس فراوان
موفق باشيد.;)

WooKMaN
12-04-2007, 09:20
عزيزدل شما چرا نتوني يه خانواده رو بچرخوني ... مگه كامپيوت چشه !؟ ...

َآره كه ميتوني به شغلت افتخار كني چون ميتوني خودت رو يه متخصص صدا كني ... كسي كه حداقل يه فن بلته ....

شغل كه ميتونه از يه خدمات كامپيوتر كوچولو باشه تا صاحب بزرگترين و معتبرترين شركت كامپيوتري ...

يا يه برنامه نويسي كه ميتونه حرفه اي باشه يا معمولي كه فقط پروژه دانشجويي بلته انجام بده ...

يا اينكه ميتوني اداري شي (مثل خودم) ... البته بند پ هم لازم داري ...

اينكه ميخواي چيكار كني فقط به خودت بستگي داره و كسي نميتونه جات تصميم بگيره ...

مهم اينكه ببيني از موارد بالا كدوم بيشتر راسه كارته و اون رو ادامه بدي ...

سعي كن روي يكي از شاخه هاي اين رشته بيشتر مانور بدي و بقول معروف تخصص پيدا كني ...

چون اگه قرار باشه تو هر شاخه كار كني تو هيچ كدوم حرفه اي نميشي و فقط از هر كدوم يه خورده حاليت ميشه ...

nw_nk
12-04-2007, 10:49

من يه نوجوان (تقريبا جوان) هستم كه خيلي نگران آينده امم.به زودي هم مجبورم راهي رو كه آينده ام رو بايد با اون بسازم انتخاب كنم.
همچنين به خاطر علاقه اي كه به كامپيوتر دارم مي خوام رشته ي كامپيوتر رو انتخاب كنم.:20:
به خاطر همين مي خواستم از همه ي شما بچه هاي با مرام پي سي ورلد كه رشته ي كامپيوتر خوندين يا دارين مي خونين كمك بگيرم كه وقتي من تو دانشگاه رشته ي كامپيوتر خوندم تو آينده ميتونم چي كاره بشم؟ آيا ميتونم با اين تحصيلات يه خونواده رو بچرخونم؟ آيا ميتونم به شغلم افتخار كنم؟ و هزارن ميتونم يا نميتونم ديگه:question:.

با سپاس فراوان
موفق باشيد.;)

من خودم وسط راهم! 2 سال تا اتمام لیسانس نرم افزارم مونده!

این سول رو زیاد تو فروم پرسیدم ولی کسی راهنمایی درست حسابی بهم نکرد!

شاید دوستان شاغل , دلشون نمی خواهد ما راه درست رو انتخاب کنیم و موفق بشیم!

-----------------------

بزار چند تا چیز مهم رو بهت بگم:

اول اینکه رشته کامپیوتر (تو شهرهای بزرگ) از اون رشته های مغز سوزه! مثل برق و الکترونیک!

ریاضیات و برنامه نویسی و زبان تو رشته نرم افزار خیلی کمکت می کنن!

برای حل مشکل سختی این رشته , دو راه داری:

1- یا باید به کامپیوتر و برنامه نویسی و ... علاقه داشته باشی تا با شور شوق پیگیر درسها بشی!

2- یا باید به اصطلاح خرخون باشی که از روی عادت زیاد درس بخونی!

-----------------------

بگذریم , برای اینکه بعدا برای پیدا کردن شغل خوب مشکلی نداشته باشی هم دو راه داری:

1- یا بیشتر به درس بچسبی و تا مدارک دکترا و ... ادامه بدی! زیاد از کامپیوتر سرت نمیشه ولی بخاطر مدرکت کارت راه میافته!

2- یا بیشتر روی کامپیوتر - برنامه نویسی و ... تمرکز کنی و درسها رو در حد قبولی بخونی! اون موقع هم پس از اتمام لیسانس بخاطر معلوماتت راحت میری سر کار (سر کار = سر شغل!)

-----------------------

لطفا دوستانی که در حال حاضر مشغول به کار هستن به ما راهنمایی کنن!

Parsian-Soft.IR
12-04-2007, 14:34

با سپاس فراوان
موفق باشيد.;)

درود بر شما،

والا سؤال شما بهتر بود که بجای که توی اين انجمن همچين سؤالی رو بپرسيد ميرفتيد تو بازار کار و ميديديد که اونهای که موفق تر هستند چيکار کردن.

خوب من بهت سعی ميکنم تا اونجای که ميتونم کمکت کنم.

خوب تحصيلات دانشگاهی هم خوبه اما کافی نيست، شما آخرش هيچی ...
پيشنهاد ميکنم، شما حتماً دانشگاه برو که مدرک دانشگاهی هم داشته باشی، ولی در کنارش دوره های بين المللی رو بگزرون چون اينها سواد کاری و تورو گارانتی ميکنند !

مثلاً بنده مهندس ميکروسافت هستم، خوب اما باز دنبال مدرک دانشگاهی هم هستم چرا ؟؟؟ چون شايد اون مدرک دانشگاهی 5% هم به سواد علمی من کمک نکنه ( که واقعاً همينطور هست ).
مثلاً شما اگه به شبکه علاقه مند باشی ميتونی دوره های microsoft/cisco/wireless/redhat و ... بگذرونی...
اما اگه به بحث برنامه نويسی خوب mcsd/و ...
کامل اينها بستگی به خودت داره که توی کدوم بخش کامپيوتر علاقه خودت رو ميبينی !!!

چون هرچی من بگم فلان چيز خوبه شايد تو علاقه مند نباشی.
اما از حرفام يک نتيجه گيری ميکنم :
شما برای در آمد بالا و موقعيت کاری، که اين در آمد تورو ارضا کنه بايد کنار مدرک دانشگاهی مدارک بين المللی رو هم بگزرنی
هيچکدوم بدون هم ارزش نداره !

شايد مدرک بين المللی 100% کمک کنه تو در آمد بالا ! ولی شايد بعضی از شرکت ها يا جاهای دولتی مدرک دانشگاهی بخوان ! درسته ؟

شما و ديگر دوستان بجای نشستن و تنها سؤال کردن جوابی رو پيدا نميکنيد جز از دست دادن با ارزش ترين چيز يعنی وقتتون !

سؤالی هست در خدمت هستم !

shayan_p30
13-04-2007, 12:44
دوستان عزيز و محترم
از كمكتون خيلي خيلي ممنونم:11: .
راستش من به برنامه نويسي علاقه ي بسيار بسيار زيادي دارم:40: به خاطر همين رفتن به رشته ي كامپيوتر يكي از آرزوهام بود.مي دونين چرا آرزو بود.چون من فكر مي كردم كه وقتي برنامه نويسيت قوي باشه حتي از همه بهتر باشه بازم آدم به جايي نميرسه:37:.ولي الان با توضيحاتتون...:26:
در ضمن چند تا سوال داشتم كه اگه جواب بدين خيلي خيلي ممنون ميشم:
همون طور كه من گفتم به برنامه نويسي خيلي خيلي علاقه مندم.دوست عزيز Parsian-Soft.IR كمي توضيح بيشتري ميدي كه كودوم مدرك هايي رو بايد بگيرم و از كجا و همچنينتو دانشگاه بايد چي بخونم و با تخصص در اين زمينه چه شغل هايي ميتونم بگيرم و ... چون شما مي خواستي كه درباره ي يكيشون توضيح بدي ولي نميدونستي كودوم مورد علاقمه:43::question:

با سپاس فراوان
موفق باشيد:46:

Programer
13-04-2007, 16:19
به نظر من برنامه نویسی رو بیخیال شو برو دنبال شبکه.حداقل فرصت های شغلی بیشتری داری به نظر من.همونطور که دوستان گفتن کم کم به فکر مدارک بین المللی هم باش که بیشتر به کارت میاد

dkhx2000
13-04-2007, 16:28
منم با نظر دوستمون موافقم قید برنامه نویسی رو بزنید و بچسبید به شبکه که هم باحاله و هم پولساز

venlo
13-04-2007, 16:32
تحصیلات دانشگاهی فقط اسم داره ... تازه اونم نباید فقط به لیسانس اکتفا کنی ... فقط کارتو راه میندازه .
باید توی یه رشته که فکر می کنی علاقه بیشتری داری یا موفق تری خودت رو قوی کنی وگرنه دانشگاه کاری برات انجام نمی ده !
مگر این که خودت بخوای ... من 4 سال کامپیوتر خوندم و لیسانسمو گرفتم . برای همینه که دارم می گم از همین الان باید بدونی می خوای تو چه رشته یا تخصصی از کامپیوتر قوی شو و کار کنی ... اون وقت از حالا بچسب به اون .
وگرنه دانشگاه خبری نیست فقط مدرک !

بگذریم , برای اینکه بعدا برای پیدا کردن شغل خوب مشکلی نداشته باشی هم دو راه داری:

1- یا بیشتر به درس بچسبی و تا مدارک دکترا و ... ادامه بدی! زیاد از کامپیوتر سرت نمیشه ولی بخاطر مدرکت کارت راه میافته!

2- یا بیشتر روی کامپیوتر - برنامه نویسی و ... تمرکز کنی و درسها رو در حد قبولی بخونی! اون موقع هم پس از اتمام لیسانس بخاطر معلوماتت راحت میری سر کار (سر کار = سر شغل!)

مورد 1 بسیار بسیار تایید میشه . کما اینکه نمونه اش رو من تو دانشگاه ها دیدم.
مورد 2 هم که روزی حلاله [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و واقعا چون همه چیز بلدی به همه جا می رسی و پیشرفت می کنی نه مثل مورد 1 ...
موفق باشی.
بردیـــا

*PiNk PaNTHeR*
13-04-2007, 16:34
ببخشید برای مهندسی نرم افزار باید به رشته ی ریاضی رفت؟

M A T I N
13-04-2007, 17:07
راستی دوستان میتونید بگید کدوم زبان برنامه نویسی بهتره ... ؟ ( یعنی به درد بخور تره ...)
(من خودم تقریبا JavaScript رو بلدم ...)

آره دیگه ...

robert
13-04-2007, 18:30
به نظر من برنامه نویسی رو بیخیال شو برو دنبال شبکه.حداقل فرصت های شغلی بیشتری داری به نظر من.همونطور که دوستان گفتن کم کم به فکر مدارک بین المللی هم باش که بیشتر به کارت میاد

آره بابا راست میگه :20: :20:
بلند شو بیا رشته خودمون(( سخت افزار)) حالشو ببر.
دیگه هم لازم نیست دروس تخصصی و خفن نرم افزار رو بخونی(( مثل پایگاه داده و چه میدونم طراحی کامپایلر و پیاده سازی زبانهای برنامه نویسی و ...))
یه رشته ای هست که واقعا متخصص میده بیرون و پس فردا که فارغ التحصیل میشی واقعا به خودت افتخار میکنی.
هم میتونی عشق برنامه نویسی خود رو در این رشته ((سخت افزار)) با پاس کردن هفت واحد برنامه نویسی به حد اعلاء برسونی هم اینکه میتونی 15 واحد دروس اختیاری رو از دروس نرم افزار برداری و تازه فوق لیسانس هم پدرت در نمیآد:41: ((مثل بچه های نرم افزار که کنکور فوق اونها خیلی سخته))

منتها یه چیز خیلی خیلی مهم دیگه :46:
در کل در رشته مهندسی کامپیوتر شما مجبورید!!! که به دو شاخه از دانش علاقه داشته باشید .یکی برنامه نویسی و آشنائی با اصول نرم افزار و چیز دومی که تا حالا فکر نمیکنم کسی تو این تاپیک بهش اشاره کرده باشه
مبحث زیبای الکترونیک است.مخصوصا برای بچه های سخت افزار که از ترم پنجم به بعد درسهاشون حسابی تخصصی میشه . بطور کلی میشه گفت بین شصت تا هفتاد واحد با مهندسی الکترونیک مشترک هستیم.
شما که به فکر مایه دار شدن هم هستی بلافاصله بعد از قبولی در دانشگاه (( انشاءالاه صنعتی شریف:20: ))
به فکر فوق لیسانس باش که تازه از اونجا به بعد پول پارو کردن شروع میشه و به گفته دوستمون تو((چند تا پست قبل)) یکی از تخصصهای فوق العاده بدرد بخور شما شبکه هست.ولی سر جمع رشته کامپیوتر چه نرم و چه سخت افزار چیزی مثل بیکاری و رکود اقتصادی و دست زیاد شدن و این جور چرت و پرت ها توش نیست.
اینقدر هم سخت میگیرند که موقع فارق التحصیلی به توانائی و دانش خودت ایمان داشته باشی.
آخرین صحبت اینکه همونطور که شما به رشته کامپیوتر علاقه داری خیلی ها هم هستند که از شما بیشتر به این رشته علاقه دارند و این همون بحث شیرین رقابت کنکور را یاد آوری میکنه:31:
حداکثر رتبه برای قبولی در مهندسی کامپیوتر دانشگاه های پایتخت (( مثل دانشگاه خودمون:5: )) 1500 و دیگه آخرش 2000 و حداقل تراز برای قبولی در دانشگاه آزاد پایتخت 6700 است.پس تو این مدت بشین تا جائی که میتونی بخون. باز هم بخون . یه بار دیگه هم بخون. کم خوندی باز هم بخون!!!!!
موفق باشی دوست کنکوری من:20:

robert
13-04-2007, 18:41
نه عزیز باید بری حوزه علمیه انشاءالاه هر وقت به اجتهاد رسیدی اونوقت میتونی بری نرم افزار:27: :31:

خوب البته که باید ریاضی رفت عزیز دلم:20: مگه بجز این هم راهی داره آخه؟؟؟
خودت داری میگیمهندسی نرم افزار . و مهندس شدن مستلزم مدرک دیپلم ریاضی است.
آره عزیز اینجوریه:20:

paranoid_android
13-04-2007, 19:25
والا بنده هم software میخونم ولی معتقدم رشته کامپیوتر اونم تو ایران=کشک!
برای موفق شدن باید خودت علاقه مند باشی و خودت کار کنی. از منابع انگلیسی زبان برای یادگیری استفاده کنی. بجای وقت تلف کردن تو انجمن های متفرقه و گفتگوی آزاد فروم های ایرونی بری فروم های خارجی ببینی چه خبره.

هر شاخه ای از کامپیوتر رو شروع کنی به نظرم آینده داره. به این شرط که کار بلد باشی.
مثلا در مورد برنامه نویسی بگم که الان تو اشل های enterprise و این حرفا دات نت حرف اول رو میزنه، بعد جاوا. با این که دلفی تو ایران بیشتر کار میشه. تو برنامه نویسی از VB یا C# شروع کن. بعد برو رو وب اپلیکیشن. اگه زمینه قبلی کار با HTML یا اسکریپ نویسی داری ASP.net انتخاب عالیه. بعدم دیتابیس که اگه دات نت رو انتخاب کنی بی تردید میری طرف SQL Server. البته لزومی نداره تو همه این زمینه ها کار کنی. میتونی یه Windows Developer، Web Developer باشی یا صرفا روی دیتابیس تمرکز کنی.

در مورد شبکه هم که بله. ماشاءالله چیزی که زیاده مهندس مایکروسافته! ولی کسی که واقعا بتونه با شبکه کار کنه کمه. به نظرم اگه تو شبکه مبتدی هستی یه کتاب در مورد Network+ بگیر تا آخر بخون. بعدشم بستگی به خودت داره که رو سیستم های مایکروسافتی یا سیسکو یا لینوکس تمرکز کنی. هر کدوم یه عالمه مدرک دارن برا خودشون.

هدف از گفتن این حرفا این بود مدرک مهندسی کامپیوتر برات هیچ تخصصی به ارمغان نمیاره. بعد از فارغ التحصیل شدن میبینی یکم برنامه نویسی بلدی، یکم سخت افزار، یکم شبکه، یکم دیتابیس ولی در عین حال هیچی بلد نیستی! پس سعی کن از همون اول یه شاخه رو انتخاب کنی و توش استاد بشی. همین...

robert
13-04-2007, 20:55
والا بنده هم software میخونم ولی معتقدم رشته کامپیوتر اونم تو ایران=کشک!
برای موفق شدن باید خودت علاقه مند باشی و خودت کار کنی. از منابع انگلیسی زبان برای یادگیری استفاده کنی. بجای وقت تلف کردن تو انجمن های متفرقه و گفتگوی آزاد فروم های ایرونی بری فروم های خارجی ببینی چه خبره.

هر شاخه ای از کامپیوتر رو شروع کنی به نظرم آینده داره. به این شرط که کار بلد باشی.
مثلا در مورد برنامه نویسی بگم که الان تو اشل های enterprise و این حرفا دات نت حرف اول رو میزنه، بعد جاوا. با این که دلفی تو ایران بیشتر کار میشه. تو برنامه نویسی از VB یا C# شروع کن. بعد برو رو وب اپلیکیشن. اگه زمینه قبلی کار با HTML یا اسکریپ نویسی داری ASP.net انتخاب عالیه. بعدم دیتابیس که اگه دات نت رو انتخاب کنی بی تردید میری طرف SQL Server. البته لزومی نداره تو همه این زمینه ها کار کنی. میتونی یه Windows Developer، Web Developer باشی یا صرفا روی دیتابیس تمرکز کنی.

در مورد شبکه هم که بله. ماشاءالله چیزی که زیاده مهندس مایکروسافته! ولی کسی که واقعا بتونه با شبکه کار کنه کمه. به نظرم اگه تو شبکه مبتدی هستی یه کتاب در مورد Network+ بگیر تا آخر بخون. بعدشم بستگی به خودت داره که رو سیستم های مایکروسافتی یا سیسکو یا لینوکس تمرکز کنی. هر کدوم یه عالمه مدرک دارن برا خودشون.

هدف از گفتن این حرفا این بود مدرک مهندسی کامپیوتر برات هیچ تخصصی به ارمغان نمیاره. بعد از فارغ التحصیل شدن میبینی یکم برنامه نویسی بلدی، یکم سخت افزار، یکم شبکه، یکم دیتابیس ولی در عین حال هیچی بلد نیستی! پس سعی کن از همون اول یه شاخه رو انتخاب کنی و توش استاد بشی. همین...
اوفففففففففففف بابا بیخیال اینقده نامید نباش :41: چجوری میخوای زندگی کنی مهندس؟؟؟؟با این روحیه ؟؟هان؟؟
گفتی که زمان فارغ التحصیلی یه کم شبکه بلدی یه کم برنامه نویسی پس ممکنه لطف کنید و بفرمائید کدوم رشته هست که میشه همه برنامه نویسی و همه شبکه و سخت افزار رو یاد گرفت؟؟؟؟ اون کسی که همه رو بلده چه رشته ای خونده؟؟؟ هان؟؟؟
ثانیا اگه مملکت به این رشته نیاز نداشت چه لزومی داشت که مهندسی کامپیوتر تو این همه دانشگاه عرضه بشه ولی یه رشته مسخره ای مثل مهندسی راه آهن فقط تو علم و صنعت و بس!!!
در ضمن شما اول پست خود مهندسی کامپیوتر را با لبنیاتی نظیر کشک مقایسه نموده اید !!! بعد نوشته اید برای موفق شدن باید خودت علاقه مند باشی و خودت کار کنی و هر شاخه این رشته آینده داره!! از مقایسه این دو مطلب آدم مخش هنک میکنه !!خوب اگه مهندسی کامپیوتر کشکه پس با علاقه مند بودن هم کشک بودن اون فرقی نخواهد کرد و اگه هم رشته خوبی باشه که از گروه لبنیات خارج میشه !!! درسته؟؟؟
فکر کنم جنابعالی تا به اکنون واحد هایی رو داشته اید که سر پاس کردن اونها اعصابتون حسابی بهم ریخته یا اینکه از محیط دانشگاه خودتون و برخی مسائل دیگه دلخور شده اید که اینگونه در باره این رشته بحث میکنید . در صورتی که بنظر من و به نظر خیلی از دانشجو ها و اساتید این رشته اصلا هم اینطور نیست.

paranoid_android
13-04-2007, 22:20
اوفففففففففففف بابا بیخیال اینقده نامید نباش :41: چجوری میخوای زندگی کنی مهندس؟؟؟؟با این روحیه ؟؟هان؟؟
گفتی که زمان فارغ التحصیلی یه کم شبکه بلدی یه کم برنامه نویسی پس ممکنه لطف کنید و بفرمائید کدوم رشته هست که میشه همه برنامه نویسی و همه شبکه و سخت افزار رو یاد گرفت؟؟؟؟ اون کسی که همه رو بلده چه رشته ای خونده؟؟؟ هان؟؟؟
ثانیا اگه مملکت به این رشته نیاز نداشت چه لزومی داشت که مهندسی کامپیوتر تو این همه دانشگاه عرضه بشه ولی یه رشته مسخره ای مثل مهندسی راه آهن فقط تو علم و صنعت و بس!!!
در ضمن شما اول پست خود مهندسی کامپیوتر را با لبنیاتی نظیر کشک مقایسه نموده اید !!! بعد نوشته اید برای موفق شدن باید خودت علاقه مند باشی و خودت کار کنی و هر شاخه این رشته آینده داره!! از مقایسه این دو مطلب آدم مخش هنک میکنه !!خوب اگه مهندسی کامپیوتر کشکه پس با علاقه مند بودن هم کشک بودن اون فرقی نخواهد کرد و اگه هم رشته خوبی باشه که از گروه لبنیات خارج میشه !!! درسته؟؟؟
فکر کنم جنابعالی تا به اکنون واحد هایی رو داشته اید که سر پاس کردن اونها اعصابتون حسابی بهم ریخته یا اینکه از محیط دانشگاه خودتون و برخی مسائل دیگه دلخور شده اید که اینگونه در باره این رشته بحث میکنید . در صورتی که بنظر من و به نظر خیلی از دانشجو ها و اساتید این رشته اصلا هم اینطور نیست.
چشم. راستش من دلم از جاهای دیگه پره، شاید یکم تند رفتم می بخشید. راستش اونقدر با اساتید نالایق و بی سواد سر و کله زدیم که از هر چی درس و دانشگاهه... اه بیخیال!
نه من نگفتم مهندسی کامپیوتر رشته خوبی نیست. منظورم جایگاهیه که این رشته تو ایران داره و اونو با شرایطی که دانشجویان این رشته تو کشورهای دیگه دارن مقایسه کردم. هیچ رشته ای یا دانشی ذاتا بد نیست.
در ضمن به نظرت این همه چیز یاد میگیری ولی در عین حال تو هیچ کدوم تخصص نداری خوبه؟

Parsian-Soft.IR
14-04-2007, 02:10
دوستان عزيز و محترم
از كمكتون خيلي خيلي ممنونم:11: .
راستش من به برنامه نويسي علاقه ي بسيار بسيار زيادي دارم:40: به خاطر همين رفتن به رشته ي كامپيوتر يكي از آرزوهام بود.مي دونين چرا آرزو بود.چون من فكر مي كردم كه وقتي برنامه نويسيت قوي باشه حتي از همه بهتر باشه بازم آدم به جايي نميرسه:37:.ولي الان با توضيحاتتون...:26:
در ضمن چند تا سوال داشتم كه اگه جواب بدين خيلي خيلي ممنون ميشم:
همون طور كه من گفتم به برنامه نويسي خيلي خيلي علاقه مندم.دوست عزيز Parsian-Soft.IR كمي توضيح بيشتري ميدي كه كودوم مدرك هايي رو بايد بگيرم و از كجا و همچنينتو دانشگاه بايد چي بخونم و با تخصص در اين زمينه چه شغل هايي ميتونم بگيرم و ... چون شما مي خواستي كه درباره ي يكيشون توضيح بدي ولي نميدونستي كودوم مورد علاقمه:43::question:

با سپاس فراوان
موفق باشيد:46:

خواهش ميکنم عزيزم، من تا اونجا که بتونم سعی ميکنم جواب کامل به شما بدم.

بعضی از دوستان گفتن دانشگاه ارزش نداره ولی اسم داره. دقيقاً حرف من رو زدن.
اما همين اسم کار شما رو گارانتی ميکنه.

خوب برای مدارک بين المللی شما بايد دوره MCSD رو بگذرونيد اگه قصد داريد برنامه نويسی کنيد.
بعضی از دوستان گفتند که پول تو شبکه هست، نظر اينها درست ولی ايشون اگه علاقه مند باشن به برنامه نويسی بايد دنبال علاقه خودشون برن.

چون همين علاقه پيشرفت رو چندين برابر ميکنه. پيشرفت چندين برابر بشه خوب معلومه در آمد هم عالی ميشه.

بايد توجه داشته باشيد که کسی که اين دوره ها رو ميگزرونه فکر 400/500 نيست. بلکه فکر ميليون هست.

البته مشکل اينجاست که تو ايران به برنامه نويسی زياد توجه نميشه ولی يک برنامه نويس حرفه اي ميتونه در آمد خوبی داشته باشه !!

همينطور که به يک مهندس معمولی شبکه زياد پول نميدن ولی اگه يک مهندس حرفه اي باشه خوب در آمد اون شخص زياد خواهد بود.

منظورم از حرفه اي بودن اين هست که : مثلاً يک مهندس شبکه خوب و کامل بايد کنار mcse يا ccna يا هر مدرکی مدرک های ديگه هم داشته باشه که به عنوان مثال به اون بگن اچار فرانسه !

مثلاً کسی که mcse 2003 داره، بايد دوره ccna هم بگزرنه چه بهتر دوره شبکه های بی سيم هم بگزرونه ...همچنين مدرک مهندسی شبکه های لينوکس ( پيشنهاد ميشه redhat بهترين گزينه هست )

يا مثلاً راجع به برنامه نويس، دليلی وجود نداره اين برنامه نويس تنها زبان های ميکروسافت رو بلد باشه، بايد زبان های ديگه رو هم بدونه مثله جاوا و ....

حرف من اين هست اگه واقعاً علاقه داريد برنامه نويسی رو بخونيد در غير اين صورت شبکه ميتونه جايگزين خوبی باشه.
البته مدارک ديگری هم هست مثل طراحی وب سايت و ...

برای گرفتن اطلاعات بيشتر راجع به دوره های برنامه نويسی ميکروسافت بايد به اينجا بريد :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سؤالی هست من در خدمتم
پارسيان سافت

*PiNk PaNTHeR*
14-04-2007, 12:40
نه عزیز باید بری حوزه علمیه انشاءالاه هر وقت به اجتهاد رسیدی اونوقت میتونی بری نرم افزار

خوب البته که باید ریاضی رفت عزیز دلم مگه بجز این هم راهی داره آخه؟؟؟
خودت داری میگیمهندسی نرم افزار . و مهندس شدن مستلزم مدرک دیپلم ریاضی است.
آره عزیز اینجوریه

ممنون دوست عزیز
آخه فقط خانواده ی جبر به درد آدم میخوره خیال کردم اوانس میدن. فقط سوال بود وگرنه به جز ریاضی مگه رشته هم هست؟

vahid-k
14-04-2007, 14:40
رشته فقط رشته های فنی و حرفه ای بر اساس آمار 78 درصد فارغ التحصیلان میرن سر کار من خودم دانشجوی رشته کامپیوتر (فنی و حرفه ای )تو دانشگاه امیرکبیر اراک هستم به نظر من باید بزنی تو کاره شبکه چون تا چند ساله آینده این شاخه از رشته کامپیوتر خیلی شغل داره من خودم میخوام برم تو این کار چون تو برنامه نویسی تو ایران به قول دوستمون کشکه چون خودتو میکشی آخرش هم که ما قانون کپی رایت نداریم و یکی میاد برنامه ای یک سال زحمت کشیدی میفرسته رو هوا

*PiNk PaNTHeR*
14-04-2007, 16:41
پیشنهاد میکنم علاقه ندارید برای پول نرید توی این رشته.
من یجوری احساس میکنم اگه نرم نرم افزار میمیرم. خوشبختانه طبیعتم هم دنبال زندگی و خانواده و اینها نیست.
خیلی جوره این رشته با من.

robert
16-04-2007, 10:05
پیشنهاد میکنم علاقه ندارید برای پول نرید توی این رشته.
من یجوری احساس میکنم اگه نرم نرم افزار میمیرم. خوشبختانه طبیعتم هم دنبال زندگی و خانواده و اینها نیست.
خیلی جوره این رشته با من.

صد در صد تائیید میشه:46:
علاقه اولین و مهمترین شرط موفقیت هست .حالا تو هر زمینه ای میخواد باشه فرقی نمیکنه:31:
به نظر من همین علاقه هستش که استعداد رو هم به وجود میاره.
فقط دانستن اینکه یک دانش آموز به چه رشته دانشگاهی علاقه داره یه خورده سخته!!! چون دانش آموزا واقعا نمیدونن اونطرف کنکور چه خبره و معلمها و پدر و مادر و اطرافیان هی میگن بخون تا کنکور قبول بشی ولی هیچکس نمیگه این رشته ای که میخواهی بروی این خصوصیات رو داره.
موقع انتخاب رشته(( که حداکثر یک هفته برای سراسری هست)) آدم اینقدر هول میکنه که فقط به قبول شدن در دانشگاه فکر میکنه نه به نوع رشته و شهر و کیفیت دانشگاه((البته همه اینطوری نیستند)) و موقع انتخاب رشته آزاد هم که مصادف با ثبت نام هست بچه ها آنقدر خودشون رو دست بالا میگیرند که بعد از کنکور حسابی پشیمون میشوند و زحمت یکسال کنکور خوندن دیگه رد دوششون میفته:41: :41:
برای همین آگاهی از رشته مورد نظر و شناخت درباره آن و همینطور علاقه به آن خیلی اهمیت دارند.

ghomeishi
16-04-2007, 15:53
تو جامعه ما دو راه برای رفتن به سرکار وجود داره:
1-داشتن رابطه(پارتی)
2-داشتن شایستگی و توانایی های لازم

*PiNk PaNTHeR*
16-04-2007, 16:16
تو جامعه ما دو راه برای رفتن به سرکار وجود داره:
1-داشتن رابطه(پارتی)
2-داشتن شایستگی و توانایی های لازم

ببخشید توی جوامع دیگه باید با اژدها بجنگی تا ثبت نام شی نه؟

siavash_ahmadpour
16-04-2007, 18:07
فکر کنم یه تغییری بدم بد نیست و اینکه در صورت نداشتن اولی داشتن شایستگی و توانایی فوق لازم و بیشتر و مقداری زرنگی و ... باید تو کارت خیلی خوب باشی

ghomeishi
17-04-2007, 08:47
من خودم هم قبول دارم باید به جای جامعه ما می نوشتم همه جا
اما اون جور که شما اسلحه گرفتید دستتون فکر کنم شما یه چند تایی اژدها کشتید !!!!!

shayan_p30
18-04-2007, 20:31
دوستان سلام:46:
از كمكها و راهنماييهاي شما دوستان بي نهايت سپاسگذارم.:10::11:
وقت من تنگ است و مطلب بس دراز!!!:23:
به خاطر همين بعد از خوندن مطالبتون علاقه مند شدم بدونم شبكه چيه؟در چه مورديه؟و...:question:
البته بازم سوال دارم ولي وقت ندارم...:37:
يا اصلا اگه زحمتي نيست بگين تو قسمت كامپيوتر چه رشته هايي ميشه خوند و در مورد هر كودوم يه توضيح كوتاهي بنويسيد.:43:
با سپاس دوباره از همه ي شما دوستان:40::happy:
shayan_p30 :32:

robert
18-04-2007, 21:25
دوستان سلام:46:

يا اصلا اگه زحمتي نيست بگين تو قسمت كامپيوتر چه رشته هايي ميشه خوند و در مورد هر كودوم يه توضيح كوتاهي بنويسيد.:43:
با سپاس دوباره از همه ي شما دوستان:40::happy:

اولا چی شد که به رشته کامپیوتر علاقه مند شدی؟؟(( جواب این سوالو بده تا جواب درست و حسابی بهت بدم چرا که جواب همین سواله که مشخص میکنه خود کامپیوتر رو دوست داری یا علم کامپیوتر رو:18: ))
ثانیا در مقطع کارشناسی که دیگه همه میدونند دو تا گرایش داریم : سخت افزار و نرم افزار.
و همینطور در مقطع کارشناسی ارشد : معماری کامپیوتر _ هوش مصنوعی_ نرم افزار.

جواب قسمت دوم سوالات رو بچه های دیگه بیان جواب بدند هم بد نیست:27:
البته میتونی تو اینترنت هم search بکنی تا ببینی واقعیت این مهندسی کامپیوتر چیه و از چه قراره.

lvleri
18-04-2007, 23:33
فقط شبکه (iT)
برادر من چمران iT میخونه هنوز درسش تموم نشده با استادش یه کار گرفته
2 یا 3 روز بیشتر نمیره ماهی 400 تومن میگیره
من خودم کامپیتر میخونم
یکی از استادهامون تو کار شبکه هستش گفت برید دنبال شبکه چون همیشه بکره
کارش هم خیلی لذت بخشه

shayan_p30
19-04-2007, 08:56
اولا چی شد که به رشته کامپیوتر علاقه مند شدی؟؟(( جواب این سوالو بده تا جواب درست و حسابی بهت بدم چرا که جواب همین سواله که مشخص میکنه خود کامپیوتر رو دوست داری یا علم کامپیوتر رو:18: ))
ثانیا در مقطع کارشناسی که دیگه همه میدونند دو تا گرایش داریم : سخت افزار و نرم افزار.
و همینطور در مقطع کارشناسی ارشد : معماری کامپیوتر _ هوش مصنوعی_ نرم افزار.

جواب قسمت دوم سوالات رو بچه های دیگه بیان جواب بدند هم بد نیست:27:
البته میتونی تو اینترنت هم search بکنی تا ببینی واقعیت این مهندسی کامپیوتر چیه و از چه قراره.

اولا سلام:20:
دوما من به علم كامپيوتر علاقه مندم ( خيلي :40: ) اگه چند پست قبل ترو ميخوندي نوشتم كه برنامه نويسي رو دوست دارم.برنامه نويسي هم فكر كنم علم كامپيوتر باشه... يا شايد هم خود كامپيوتره...!!:happy:
سوما از راهنماييت خيلي خيلي ممنونم:10::11:
دوست عزيز lvleri از كمك شما هم ممنونم.:12:

فقط اگه يه نفر در مورد شبكه (IT) توضيح بده ممنون ميشم.

با تشكر از همه

قلب يخي
13-06-2007, 13:07
[
اره عزيزم برنامه نويسي تو ايران بزار ناداره لان همه جا داره رو شبكه ميگرده و بانك اطلاعاتي.كمپيوتر رشته ايي نيست كه بشه فقط به تحصيلت دانشگاهي اكتفا كرد.بيد كار كني.با تمام نرم افزارا .فقط بايد كار كني . ولي اينده اش برا كسي كه كار بلده 20 مطمأن باش.ول برو دنبال ياد گرفتن نمافزارايي مثه acsses,sql serverk بعد يواش يواش چيزايه بلاتر مثه برنامه نويس ياد بگير .موفق باشي.:20: