PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پيغام ويندوز ويرچوال مموري لو...لطفا كمك كنيد!

doyenfox
26-07-2005, 00:21
سلام به همه دوستان...
كسي از دوستان ميتونه يه توضيحي در مورد اين پيغام به من بده و بگه منظور از مموري ويندوزز همون درايويه كه ويندوز توشه...؟
در ضمن هنگامي كه اين پيغام رو ميداد cpu usage=0% بود!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :idea: :?:

doyenfox
26-07-2005, 01:36
يعني هيچ كدوم از اساتيد نمي خوان جواب مارو بدن؟! :|

reza12100
26-07-2005, 02:56
دوست عزیز این موقع شب مشکلت را مطرح میکنی میخوای زودم جواب بگیری!!!!
virtual memory یا حافظه مجازی برای جبران کمبود رم یا حافظه اصلی ایجاد میشود
در حقیقت وقتی رم یا حافظه اصلی پر میشود حافظه مجازی ساخته شده در کامپیوتر که مقداری از فضای هارد به ان اختصاص یافته برای کمبود جبران رم مورد استفاده قرار میگیرد و اشغال میشود بعد از اینکه حافظه مجازی به طور کامل اشغال شد ویندوز اقدام به افزایش حافظه مجازی یا همان virtual memory میکند که در اینصورت سرعت و كارایی سیستم كاهش پیدا خواهد و شما پیغام virtual memory low را دریافت میکنید
اما برای رهایی از این پیغام و کند نشدن سیستم
میتونی مقدار حافظه مجازی را افزاییش بدی و ان را از درایو d -درایو ویندوز - بروی درایو دیگری ست کنی

وارد Control Panel شده و گزینه System رو باز کن بعد روی advance کلیک کن
در قسمت perfromence روی setting کلیک کن و از صفحه جدیدی که باز میشه advance را انتخاب کن بعد
در قسمت پایین مربوط به virtual memeory روی change کلیک کن سپس تو صفحه جدید که باز میشه یک درایو غیر از d را انتخاب کن بعد custome size را انتخاب کن
دو عدد دلخواه در قسمت Initial Size و Maximum size وارد کن عدد دلخواه به این معنی که چه اندازه میخواهی به حافظه دستگاه اضافه کنی . این فایلها قابل افزایش هستند به این معنی که هر چقدر ویندوز بخواد از حافظه استفاده کنه . این فایل متناسب با استفاده ویندوز بزرگتر میشه تا حدی که شما در قسمت Maximum size معین می کنی . دقت کنید اعداد به مگابایت هستند . پیشنهاد من اینه که بین 500 تا 1000 انتخاب کنید اعداد رو . یعنی initial = 500 maximum = 1000 .

بعد از اینکار گزینه SET رو که در همون منو وجود داره کلیک کنید .
این را بگم که این مشکل بیشتر برای سیستمهایی بوجود میاد که رم 256 مگ یا کمتر دراند و سیستمهایی که رم 512 وبه بالا دارن با کم کردن حافظه مجازی میتوانند کارایی بالاتری داشته باشند

doyenfox
26-07-2005, 03:08
دوست عزیز این موقع شب مشکلت را مطرح میکنی میخوای زودم جواب بگیری!!!!
.
اقا رضا شرمنده من چون خودم هميشه اين موقه شب بيدارم فكر كردم شايد بقيه هم بيدار باشن :lol: :oops:
در ضمن واقعا دستت درد تكنه...
خيلي ممنون :wink: