PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : می خوام زبان برنامه نویسی تحت وب یاد بگیرم چه پیشنهادی دارین ؟؟؟؟؟؟؟؟

mardak
11-04-2007, 11:41
سلام دوستان
من چند وقتی می شه که می خوام زبان برنامه نویسی تحت وب یاد بگیرم ولی نمی دونم کدوم برنامه بهتره و چه مزیت هایی داره
از دویتای برنامه نویس می خوام که به من کمک کنند. من با چند نفر مشورت کردم اونا به من php رو معرفی کردن .
می خواستم بدونم که این زبان چه مزیتهایی داره و چه پیش نیازی داره . چون من هیچ زبان برنامه نویسی بلد نیستم .
از کمکتون ممنونم .:10:

hamidreza_buddy
12-04-2007, 20:01
اگه هیچ زبانی بلد نیستید و تا حالا برنامه نویسی نکردید، php بهتره. یکی از بهترین مزیت هاش هم اینه که خیلی ساده هست و چون یکم سطح پایین تره خود به خود بهتر با مباحث اینترنتی آشنا میشی.
جفتش هم تو ایران بازار کارش خوبه. بر یادگیری Asp.net باید بیشتر وقت بذاری. شاید خیلی بیشتر از php. ولی وقتی خوب یادش گرفتی کار باش سریعتره.

H_T_O_A
17-04-2007, 00:59
سلام
به نظره من اول یه کم راجع به ساختار وب اطلاعات کسب کن چون چارچوب برنامه نویسی تحت وب با ویندوز زمین تا زیر زمین فرق فوکوله باید اصطلاحاتی مثه کلاینت - سرور - و... بلد باشی یعنی مفهومشونو کاملا درک کرده باشی
بعد با اشیا HTML
اون وقت اگه میخوای Php کار کنی Macromedia Dreamweaver 8 خیلی مشتیه اگر هم میخوای Asp کار بشی Visual studio .NET . لازم به ذکره که شما هر جا بری و هر چیو انتخاب کنی باید یکی از زبونهای اسکریپت رو بلد باشی که اگه جاوا اسکریپ باشه نور علی نوره
من خودم ASP کار می کنم ولی تو پردازش PHP خیلی سریع تره یعنی سایتی که PHP نوشته بشه سرعتش بیشتره ولی برای برنامه نویس ASP راحت تره چون کامپوننت های آماده زیادی داره. PHP محیطش بیشتر کد نویسیه تا ویژوالی معمولا با Notepad میشینن نی نویسنش برای همینم خیلی حوصله میخواد سایت سازی باهاش البته IDE واسش هست مثه Php Designer یا Macromedia Dreamweaver که کاملترینشونه (به نظر من) ولی محیط Visual Studio .Net یه چیز دیگس
راجع به امنیت هم شاید PHP امن تر باشه(استدلاله منه)چون به طور تخصصی مخصوص سرورهایی که سیستم عاملشون لینوکسه. لینوکسم که میدونی خدای امنیته! تازه PHP یه زبونه Open Source که این خودش امنیتو بالا میبره(واسه اهل فن)فکر نکنی ASP بیخوده ها!اونم خوبه ولی من میگم PHP بهتره از نظره سرعت و امنیت!
البته از همه اینا مهم تر اینه که خود برنامه نویس تیز باشه! چه بسا سایت هایی که باASP نوشته شده اما هک کردنش کاره حضرت فیله...
امر دیگه ای نیست

ShayaX
17-04-2007, 01:19
H_t_o_a واقعاً قشنگ توضیح داد! :دی!
شخصاً به نوبهء خودم یه کف مرتب براش زدم!
Php عالیه! امیدوارم یه روز برنامه نویس توپی بشی! :دی!

_H2_
17-04-2007, 15:19
سلام
به نظر من که ASP.Net هیچ مشکلی نداره و خیلی هم راحت و شفاف است !
امنیت هم کلاَ مربوط به تسلط برنامه نویس در رشته اش میشود و همه زبانها برای خودشان امکانات خاص امنیتی دارند و اتفاقاَ امکانات پیش ساخته ASP.Net بیشتر است.