PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سووالات پزشکی بپرسید !

صفحه ها : 1 [2]

surena_iran2564
02-06-2007, 14:41
سلام دكتر جون!
خوشحالم كه مى‌بينيم اين تاپيكى كه پيشنهادش رو دادم (:31:) تونسته براى بچه‌ها مفيد باشه.

ممنون مى‌شم اگه در مورد سياهى و گودافتادگى دور چشم به طور كلى يه توضيحاتى بدى.

آره حتمآ توضیح مفید و روشهای درمانش رو بده .دور چشمم سالهاست که سیاه و گود افتادست.زمان دقیقش رو هم نمیدونم از کی بوده ولی هست .خیلی هم شدیده. چند نوع کرم رو هم امتحان کردم ولی خوب نشده. حالا دست به دامن شما شدم تا ببینم چطوری میتونم زیر چشمم رو از این حالت نجات بدم

mahi58
02-06-2007, 15:00
سلام دكتر جون!
خوشحالم كه مى‌بينيم اين تاپيكى كه پيشنهادش رو دادم (:31:) تونسته براى بچه‌ها مفيد باشه.

ممنون مى‌شم اگه در مورد سياهى و گودافتادگى دور چشم به طور كلى يه توضيحاتى بدى.

من هم با اجازه همکار عزیزم Sector-0 ، سعی می کنم پاسخ سوالات دوستان را در حد دانش خودم بدهم.
دوست عزیز، "سیاهی اطراف چشم" که شما می فرمایید دو چیز رو توی ذهن من میاره که یکیشون مشکل بسیار جدی و خطرناکی است و یکی یک مساله ساده و کم اهمیت:
1. در بیمارانی که ضربه به سرشان وارد شده، عارضه ای هست به نام Raccoon's Eye که چشم بیمار دقیقا مثل چشم راکون دورش کاملا سیاه می شود، که این علامت شکستگی استخوان های قاعده جمجمه و نیازمند رسیدگی فوری است. البته این عارضه نادری است و بعید می دونم منظور شما این بوده.
2. اگر منظور شما همین گودافتادگی و سیاهی معمولی دور چشم است که برخی افراد کم و بیش دچار آن هستند، این موضوع از لحاظ پزشکی نگرانی چندانی ایجاد نمی کند، و فقط از لحاظ زیبایی مهم است. برای برطرف شدن این عارضه می توانید:
- حتما به میزان کافی خواب داشته باشید تا این عارضه خفیف تر شود.
- شنیده ام که سیگار در شدیدتر شدن این عارضه اثر دارد، سیگاری که نیستید؟ هان؟ اعتراف کنید! ( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
- از کرم های مخصوصی که توی اکثر داروخانه ها برای این موضوع هست استفاده کنید. من چند سال پیش یادمه که از ایرانی ها مارک ساویز و گل پسندش بود. خارجیش رو هم باید داشته باشند.
موفق باشید.

Balrog
02-06-2007, 16:57
تا اونجايى كه من اطلاع دارم، سياهى معمول دور چشم بعضى افراد به علت نازك بودن لايه‌ى چرپى زير پوست در اين ناحيه است كه باعث مى‌شه ديواره‌ى رگ‌هاى اين قسمت، از روى پوست اين شكلى ديده بشه (كبود رنگ).

درسته؟!

mahi58
02-06-2007, 17:56
بله دوست عزیز درسته، البته همونطور که گفتم این یکی از عللش است و عوامل دیگر هم در ایجادش دخالت دارند. :)

Balrog
03-06-2007, 03:19
پس به چه نحوى مى‌شه به ضخامت اين لايه افزود و مشكل رو رفع كرد؟

راستى، من به پزشكى خيلى علاقه دارم. البته دير به علاقم پى بردم...
به نظر شما مى‌تونم شروع كنم؟ امكانش هست؟

mahi58
03-06-2007, 12:33
پس به چه نحوى مى‌شه به ضخامت اين لايه افزود و مشكل رو رفع كرد؟

راستى، من به پزشكى خيلى علاقه دارم. البته دير به علاقم پى بردم...
به نظر شما مى‌تونم شروع كنم؟ امكانش هست؟
در مورد لایه چربی، معمولا نازک شدن لایه چربی زیر پوست تغییرات سنی و فرسایشی بدن (Senile) است، و اگر نازکی لایه چربی بخواهد علت سیاه شدن زیر چشم باشد معمولا انتظار داریم فرد مسن باشد که در مورد شما اینطور نیست.
همونطور که گفتم علل سیاهی و گودی دور چشمها متعدد هستند و در هر فردی علتش ممکنه یه چیز خاصی باشه، در مورد شما که به احتمال قوی جوون هستید من به نازکی لایه چربی پوست که تغییرات ناشی از فرسودگی و پیری جسم است خیلی فکر نمی کنم، شما همون راه حل هایی رو که گفتم به کار ببرید به احتمال قوی جواب می گیرید.
در مورد شروع پزشکی چرا که نه؟ من تعداد زیادی افراد 35-30 ساله رو توی دانشکده خودمون دیدم و باور کنید اکثر اونها هم افراد بسیار باانگیزه، قوی و درسخوانی بودند. چون در سنین پایین تر خیلی ها فقط از روی جبر پدر و مادر شدید درس می خونند و کنکور خوبی میدند و میاند پزشکی و بعد هم وقتی به قول Sector-0 سیب کرمو رو گاز می زنند، ناامید میشند، ولی فرد سن بالاتری که با اختیار خودش میاد معمولا بسیار باانگیزه و قوی است.

آقا mahi فکر کنم شما الان تو طرحین
نه؟

والا نه، ولی امسال باید برم و از این بابت هم نگرانی و استرس زیادی دارم. چون کسانی که رفتند خیلی چیزهای بد و وحشتناکی ازش تعریف می کنند. خصوصا ما رو که پسر هستیم به ده کوره هایی می فرستند که در خیلی موارد حتی آب و برق ندارد و به دلیل فرهنگ بسیار پایین مردم آنجا، سر و کله زدن با آنها کار بسیار صعب و شاقی است.

Rock Magic
04-06-2007, 01:55
با عرض سلام خدمت اقای دکتر
من 17 سال سن دارم .قدم 176 .وزن80 .ایا دارویی برای افزیش قدهست؟
آیا قرص کلسیم تاثیری داره؟
آیا مکمل Zink Plus موثره.؟ اگر تمرینات ورزشی خاصی نیز هست بفرمایید
در ضمن از تلاش وزحمت شما سپاسگزارم.

ali reza majidi 14
04-06-2007, 14:42
اشکان جان فکر کنم طبیعی هستی فقط چاقی کلاسیک نوع 1 داری اگر غیر عضلانی هستی بایدچربی تو کم کنی
موفق باشی

amirssl
04-06-2007, 17:50
با سلام به شما عزیزان امیدوارم حالتون خوب باشه

بنده پسری 19 ساله هستم , اما هنوز ریش من بطور کامل در نیومده اگه بخوام درصدی بگم هنوز 25% ریشم دراومده , من اختلالات هورمونی هم کم و بیش دارم و تیروئید کم کار دارم که قرص مصرف میکنم چندین ساله . دکتر معالج من (فوق تخصص غدد هستن)که حدود 9 ساله برای تیروئیدم و کلا کنترل هورمونی پیشش میرم همچنین یه ساله که آمپول تستوسترون انانتات 250 برام تجویز کرده(دو هفته یک بار) که البته مصرف این آمپول تاثیر زیادی در رویش ریش من داشته اما همونطور که گفتم هنوز مقدارش خیلی کمه . تو خونواده(پدر , عمو دایی و ....) هم مشکل کمی ریش وجود نداره و فکر کنم مشکل من همین کمبود تستوسترون هست اما میخواستم بپرسم تا کی باید منتظر بمونم که بقیه موهای صورتم دربیاد و بعد اینکه چطور میشه علاوه بر تزریق تستوسترون روند رشد موی صورت رو سرعت داد؟ کمبود موی صورت برام در روابط عمومی کمی مشکل ایجاد کرده
ممنون از توجهتون

Marichka
04-06-2007, 20:55
سلام دوستان

لطفا با توجه به عنوان تاپيك فقط پرسش هاي پزشكي خودتون رو در اين تاپيك مطرح بفرماييد تا پزشك محترم انجمن پاسخگو باشن.

از مطرح كردن بحث هاي خارج از موضوع پرسش و پاسخ پزشكي خودداري بفرماييد.

تاپيك ويرايش شد

پايدار و پيروز باشيد :11:

mahi58
05-06-2007, 00:06
سلام دوستان

لطفا با توجه به عنوان تاپيك فقط پرسش هاي پزشكي خودتون رو در اين تاپيك مطرح بفرماييد تا پزشك محترم انجمن پاسخگو باشن.

از مطرح كردن بحث هاي خارج از موضوع پرسش و پاسخ پزشكي خودداري بفرماييد.

تاپيك ويرايش شد

تشکر از شما مدیر گرامی.

mahi58
05-06-2007, 02:53
با عرض سلام خدمت اقای دکتر
من 17 سال سن دارم .قدم 176 .وزن80 .ایا دارویی برای افزیش قدهست؟
آیا قرص کلسیم تاثیری داره؟
آیا مکمل Zink Plus موثره.؟ اگر تمرینات ورزشی خاصی نیز هست بفرمایید
در ضمن از تلاش وزحمت شما سپاسگزارم.

سلام خدمت شما دوست گرامی.
برای پاسخ به شما اجازه بدید که اول یه مقدار در مورد فرآیند تعیین قد صحبت کنیم:
هنگامی که انسان به دنیا می اید نقاط خاصی در استخوانهای بدن هست به اسم صفحه های رشد. این نقاط در واقع مناطقی هستند که با تولید بافت استخوانی باعث افزایش طول استخوانها و بلند تر شدن قد می شوند. با بالاتر رفتن سن انسان و شروع بلوغ این صفحه های رشد بسته می شوند و دیگه طول استخوانهای بلند زیاد نمی شود و بعد از آن رشد قد متوقف می شود.
اگر احیانا اسم هورمون رشد رو شنیده اید: این هورمون وظیفه اش همین افزایش دادن قد انسان است، ولی عملکرد آن در افزایش قد فقط قبل از بسته شدن صفحه های رشد است و پس از آن چون شکل دیگری از استخوان سازی را تقویت می کند، به جای افزایش قد باعث درشت شدن استخوانهای چهره، دستها و پاها بدون افزایش قد میشود. برای همین این هورمون فقط در فردی که هنوز به سن بلوغ نرسیده اثر افزایش قد دارد.
این که قد یک انسان بالغ چه مقدار باشد به خیلی امور بستگی داره، قطعا مهمترین فاکتور در این مورد وراثت و ژن های شماست، ولی متاسفانه در این مورد دانش فعلی بشری هیچ دخالتی نمی تواند داشته باشد.
عواملی مانند تغذیه صحیح، مصرف مکمل، ... نیز فقط قبل از بسته شدن صفحه های رشد می توانند برای افزایش قد موثر واقع شوند.
در حال حاضر متاسفانه راه حل 100% موثری برای افزایش قد فردی با سن شما موجود نیست، مکمل هایی که فرمودید و بسیاری داروهای عجیب و غریب دیگر که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد، اثر قابل قبولی در افزایش قد ندارد و قابل توصیه نیست (خودتون مجسم کنید با وجود میلیون ها نفر آدم در دنیا که دنبال افزایش قد هستند چه بازار مکاره ای برای این داروها راه می افتد).
شنیده های زیادی در مورد اثر ورزش در افزایش قد دارم که در واقع این رو از کتابهای پزشکی نقل نمی کنم، ولی فکر می کنم منابع موثقی داشته باشد، لذا انجام ورزشهایی مثل بسکتبال و شنا به نظرم تا حدی می تواند موثر باشد.
مطلب خیلی مهم: صمیمانه ازتون خواهش می کنم اگر چیزی از روشهای جراحی افزایش قد (از قبیل الیزاروف و ...) شنیده اید همین الآن این فکر رو از سرتون کاملا بیرون کنید، چون این روشها برعکس اون چیزی که عده ای تصور می کنند خطرناک، دارای عوارض جانبی فراوان و مستلزم بستری های طولانی هستند و همچنین استحکام و مقاومت اندامها رو کاهش میدند.
تمام این مطالب رو گفتم، یه مطلب هم در آخر اضافه کنم:
به نظرم قد 176 برای یه پسر جوان قد مناسبیه و دوستانه ازتون می خوام خیلی دنبال تغییر ظاهر و ... نباشید. فقط شما همونطور که علی رضای عزیز فرمودند یه مختصری اضافه وزن دارید که اگر 5-4 کیلو وزن کم کنید در شرایط مناسب از لحاظ سلامت قرار می گیرید.
موفق باشید. :)

mahi58
05-06-2007, 03:05
با سلام به شما عزیزان امیدوارم حالتون خوب باشه

بنده پسری 19 ساله هستم , اما هنوز ریش من بطور کامل در نیومده اگه بخوام درصدی بگم هنوز 25% ریشم دراومده , من اختلالات هورمونی هم کم و بیش دارم و تیروئید کم کار دارم که قرص مصرف میکنم چندین ساله . دکتر معالج من (فوق تخصص غدد هستن)که حدود 9 ساله برای تیروئیدم و کلا کنترل هورمونی پیشش میرم همچنین یه ساله که آمپول تستوسترون انانتات 250 برام تجویز کرده(دو هفته یک بار) که البته مصرف این آمپول تاثیر زیادی در رویش ریش من داشته اما همونطور که گفتم هنوز مقدارش خیلی کمه . تو خونواده(پدر , عمو دایی و ....) هم مشکل کمی ریش وجود نداره و فکر کنم مشکل من همین کمبود تستوسترون هست اما میخواستم بپرسم تا کی باید منتظر بمونم که بقیه موهای صورتم دربیاد و بعد اینکه چطور میشه علاوه بر تزریق تستوسترون روند رشد موی صورت رو سرعت داد؟ کمبود موی صورت برام در روابط عمومی کمی مشکل ایجاد کرده
ممنون از توجهتون

دوست عزیز!
پست شما رو به طور کامل خوندم، ولی متاسفانه نتونستم از روی این میزان اطلاعات حدس بزنم که بیماری غددی شما از چه نوعی است؟ با توجه به اینکه مشکل شما از کمبود بیش از یک هورمون می باشد من یه کم فکرم به سمت مشکلات خاص غددی از قبیل هیپوفیز و ... رفت.
به هر حال لطفا در مورد مشکل خودتون با پزشکی که پرونده پزشکی شما رو به طور کامل می دونه مشورت کنید.

Diego
05-06-2007, 22:52
ضربه به بیضه ها چه عواقبی رو در پی خواهد داشت؟یعنی ضربه به بیضه یک آدم بالغ باید در چه حدی باشه تا مشکل ساز بشه؟برای اینکه بفهمیم بیضه در برابر ضربه دچار اسیب شده یا خیر باید چه کار کرد؟

ali reza majidi 14
06-06-2007, 11:49
ضربه به بیضه ها چه عواقبی رو در پی خواهد داشت؟یعنی ضربه به بیضه یک آدم بالغ باید در چه حدی باشه تا مشکل ساز بشه؟برای اینکه بفهمیم بیضه در برابر ضربه دچار اسیب شده یا خیر باید چه کار کرد؟
با اجازه ی آقا ی دکتر و ماهی جان (راستی اسم اسم چیه ماهی جان من به اسمتون بگم)
من جوابتون رو می دم
صدمه ای جدی که به بیضه وارد می شود عوارضی دارد که:
1-ورم شدید همراه باخونریزی وکبودی در محل های ضربه دیده
2-کاهش میل جنسی
اگر صدمات یعنی خونریز ی و کبودی بیش از حد باشد حتما باید به پزشک مرا جعه کرد
ولی در کل یبضه ها از جمله نقاط حساس بدن هستند

mahi58
06-06-2007, 12:27
خواهش می کنم علی رضا جان. :)
ضمن تایید مطالب همکارم این رو هم اضافه کنم که در مورد ارتباط بین شدت ضربه و آسیب وارده هیچ قانون و قاعده ای در کار نیست! ممکنه کمترین ضربه به بیضه ها موجب ایجاد عارضه ای به نام تورشن بیضه بشه که به از بین رفتن بیضه منجر بشه، ولی ممکنه ضربه ای به بیضه ها وارد بشه که از شدت درد باعث تهوع استفراغ فرد بشه، ولی هیچ عارضه درازمدتی نداشته باشه!
اگر کمترین تردیدی در مورد احتمال آسیب به بیضه فردی که ترومای بیضه بهش خورده وجود داشته باشد، باید بلافاصله به پزشک متخصص کلیه و مجاری ادرار مراجعه شود.
به احتمال زیاد اولین بررسی که برای یک چنین موردی انجام میشه سونوگرافی بیضه ها است، و اگر مورد حاد و مشکوک به تورشن باشه، ممکنه در مراکز مجهز اسکن هسته ای بیضه ها درخواست بشه.

ali reza majidi 14
06-06-2007, 12:48
[quote=mahi58;1162910]خواهش می کنم علی رضا جان. :)
ضمن تایید مطالب همکارم این رو هم اضافه کنم که در مورد ارتباط بین شدت ضربه و آسیب وارده هیچ قانون و قاعده ای در کار نیست! ممکنه کمترین ضربه به بیضه ها موجب ایجاد عارضه ای به نام تورشن بیضه بشه که به از بین رفتن بیضه منجر بشه، ولی ممکنه ضربه ای به بیضه ها وارد بشه که از شدت درد باعث تهوع استفراغ فرد بشه، ولی هیچ عارضه درازمدتی نداشته باشه!
اگر کمترین تردیدی در مورد احتمال آسیب به بیضه فردی که ترومای بیضه بهش خورده وجود داشته باشد، باید بلافاصله به پزشک متخصص کلیه و مجاری ادرار مراجعه شود.
به احتمال زیاد اولین بررسی که برای یک چنین موردی انجام میشه سونوگرافی بیضه ها است، و اگر مورد حاد و مشکوک به تورشن باشه، ممکنه در مراکز مجهز اسکن هسته ای بیضه ها درخواست بشه.[/quote
آقا ماهی ممنون
یه سوال داشتم درمورد تورشن میشه یه کم توضیح بدین؟
ممنون:20:

surena_iran2564
06-06-2007, 15:09
من هم با اجازه همکار عزیزم Sector-0 ، سعی می کنم پاسخ سوالات دوستان را در حد دانش خودم بدهم.
دوست عزیز، "سیاهی اطراف چشم" که شما می فرمایید دو چیز رو توی ذهن من میاره که یکیشون مشکل بسیار جدی و خطرناکی است و یکی یک مساله ساده و کم اهمیت:
1. در بیمارانی که ضربه به سرشان وارد شده، عارضه ای هست به نام Raccoon's Eye که چشم بیمار دقیقا مثل چشم راکون دورش کاملا سیاه می شود، که این علامت شکستگی استخوان های قاعده جمجمه و نیازمند رسیدگی فوری است. البته این عارضه نادری است و بعید می دونم منظور شما این بوده.
2. اگر منظور شما همین گودافتادگی و سیاهی معمولی دور چشم است که برخی افراد کم و بیش دچار آن هستند، این موضوع از لحاظ پزشکی نگرانی چندانی ایجاد نمی کند، و فقط از لحاظ زیبایی مهم است. برای برطرف شدن این عارضه می توانید:
- حتما به میزان کافی خواب داشته باشید تا این عارضه خفیف تر شود.
- شنیده ام که سیگار در شدیدتر شدن این عارضه اثر دارد، سیگاری که نیستید؟ هان؟ اعتراف کنید! ( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
- از کرم های مخصوصی که توی اکثر داروخانه ها برای این موضوع هست استفاده کنید. من چند سال پیش یادمه که از ایرانی ها مارک ساویز و گل پسندش بود. خارجیش رو هم باید داشته باشند.
موفق باشید.
-.خواب کافی دارم
-.سیگاری هم نیستم فعلآ
-.از کرم های مختلف هم استفاده کردم ولی اثر نداره
19 سالمه و زیر چشمم خیلی سیاه هست و گود افتاده. خیلی رو چهرم و ظاهرم تاثیر گذاشته. چیکار کنم؟؟؟

aftabkhanom
06-06-2007, 16:10
سلام و خسته نباشيد :11:

دو ماه پيش يكي از دوستانم حجامت كرده بود و وقتي من زخم پشتش رو ديدم خيلي خيلي ترسيدم و تا ساعتها گريه مي كردم (حتي رفتار خيلي بدي هم با دوستم داشتم كه مجبور شد تنهام بذاره) تا چند روز وقتي ياد اون صحنه مي افتادم عصبي مي شدم- كم كم فراموش كردم
تا اين كه دو روز پيش دوباره دختر خاله من كه حجامت كرده بود به طور اتفاقي من زخم پشتش رو ديدم و دوباره حالم بد شد.

به اصرار مادرم از يك دكتر روانشناس وقت گرفتم

مي خواستم نظر شما رو بدونم كه آيا اصلا لازم است من به روانپزشك مراجعه كنم؟

ميشه ازتون خواهش كنم جواب سئوال من رو زودتر بديد؟

ali reza majidi 14
06-06-2007, 16:11
surena عزیز تغذیه چطور خوبه ؟
برای اطمینان می تونی یه آزمایش بدی
موفق باشی

S0R3N4
06-06-2007, 18:53
سلام به دکتر های محترم
راستش من یک پسرخاله دارم 14-15 سالش هست!!
از 1 سال پیش بد جوری صورتش جوش میزنه!! ((فکر کنم جوش های جوانی هست))
تا حالا هم از دارو های زیادی استفاده کرده که معمولا تا یک حدی خوب میکنن و دو باره شروع میشه!!
بهترنی دارو یا گیاه برای درمان جوش چیه؟
از چه شوینده های صورت باید استفاده کنه!!؟
راه های از بین بردن لک های باقی مانده از آثار جوش چیه؟
راستی پوستش هم نسبطا چرب هست!!
ممنون

amin_rogh
06-06-2007, 20:59
دکتر جان سلام
من دو تا پسر 2 قلوی ناهمسان دارم که کلاس اول دبستان هستند و تمام اخلاقیاتشون با هم 180 درجه فرق داره. تنها نکته مشترکشان اینه که انگار بلد نیستند و یا نمیتونن که آرام حرف بزنند و همیشه در حال داد کشیدن هستند و خیلی بلند حرف میزنند و اعصاب برای ما نگذاشته اند!من و مادرشون همیشه درحال تذکر دادن هستیم که داد نزنند و آرام حرف بزنند ولی انگار نه انگار! بنظر شما مشکل چیه؟ ضمنا تست شنوایی سنجی هم دادند و هیچ مشکل گوشی هم ندارند.
ممنون

mahi58
06-06-2007, 21:33
-.خواب کافی دارم
-.سیگاری هم نیستم فعلآ
-.از کرم های مختلف هم استفاده کردم ولی اثر نداره
19 سالمه و زیر چشمم خیلی سیاه هست و گود افتاده. خیلی رو چهرم و ظاهرم تاثیر گذاشته. چیکار کنم؟؟؟

دوست گرامی!
البته منظورتون از این که "فعلا" سیگار نمی کشید رو نمی دونم، اگر قبلا سیگار به مقدار زیاد می کشیدید، احتمال داره یه عامل بسیار مهم این مشکل، سیگار باشه.
امیدوارم که بتونید سیگار رو برای همیشه کنار بگذارید.
اگر شما از مصرف کردن کرمهای دور چشم معمولی نتیجه ای نگرفتید، به یک متخصص پوست مراجعه کنید. همکاران متخصص ما برای این مشکل معمولا داروهای ترکیبی یا کرم های خارجی از مارک های خاصی بهتون میدن که به امید خدا براتون موثر واقع میشه.
موفق باشید. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahi58
06-06-2007, 21:45
آقا ماهی ممنون
یه سوال داشتم درمورد تورشن میشه یه کم توضیح بدین؟
ممنون:20:

سلام مجدد علی رضا جان. :)
تورشن بیضه رو به طور کامل توی دوره های بالینی، خصوصا استیجری اورولوژی می خونید و بیمارانش رو هم در دوره اینترنی زیاد می بینید.
از اورژانس های مهم پزشکی است، که به دلیل چرخش غیرعادی بیضه ها در اسکروتوم ایجاد می شود و اگر در عرض مدت 4 ساعت به بیمار رسیدگی نشود، منجر به آتروفی و از بین رفتن بیضه ها می گردد (زمان طلایی یا Golden time این اورژانس پزشکی 4 الی نهایتا 6 ساعت است).
در صورتی که پزشک به این عارضه شک کند، باید سونوگرافی داپلر یا اسکن هسته ای (بهتر ولی گرانتر) انجام دهد و درمان آن هم عمدتا با عمل جراحی انجام می گیرد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahi58
06-06-2007, 22:08
سلام و خسته نباشيد :11:

دو ماه پيش يكي از دوستانم حجامت كرده بود و وقتي من زخم پشتش رو ديدم خيلي خيلي ترسيدم و تا ساعتها گريه مي كردم (حتي رفتار خيلي بدي هم با دوستم داشتم كه مجبور شد تنهام بذاره) تا چند روز وقتي ياد اون صحنه مي افتادم عصبي مي شدم- كم كم فراموش كردم
تا اين كه دو روز پيش دوباره دختر خاله من كه حجامت كرده بود به طور اتفاقي من زخم پشتش رو ديدم و دوباره حالم بد شد.

به اصرار مادرم از يك دكتر روانشناس وقت گرفتم

مي خواستم نظر شما رو بدونم كه آيا اصلا لازم است من به روانپزشك مراجعه كنم؟

ميشه ازتون خواهش كنم جواب سئوال من رو زودتر بديد؟

سلام خدمت آفتاب خانم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در روانپزشکی اصطلاحی هست به اسم "فوبیا" که در واقع به این صورت است که یک انسان از چیزی که در شرایط عادی نباید برای کسی استرس زا و ترس آور باشد، به طور غیرعادی بترسد.
در اکثر مردم (بالای 50% مردم) یکی از انواع فوبیا وجود دارد.
مثال هایی برای انواع مختلف فوبیا:
- ترس غیرطبیعی از ارتفاع (آکروفوبیا)
- ترس غیرطبیعی از حضور در اجتماع (سوشیال فوبیا)
- ترس غیرطبیعی از عنکبوت و حشرات مشابه آن (آراکنوفوبیا)
- ترس غیرطبیعی از محیط های شلوغ و پرجمعیت (آگورافوبیا)
- ترس غیرطبیعی از محیط های بسته (کلاستروفوبیا)
یکی از همین انواع ترس های غیرعادی هم ترس از خون و زخم انسان های دیگر است که شما دچار آن هستید.
بنابراین:
1. توجه داشته باشید این به هیچ وجه یک بیماری روانی نیست و همونطور که گفتم بیش از نصف مردم یک نوع از فوبیا را دارند. خودتون تصور کنید که اگر فوبیای شایعی مثل ترس از سوسک رو بخوایم بیماری روانی حساب کنیم چند درصد از مردم بیمار روانی هستند؟ ;)
2. یه موضوع مهم: تفاوت نوعی از فوبیا که شما دارید با انواع دیگه اینه که به طور شایع به بیهوشی و غش و ضعف منجر میشه. به همین دلیل شاید مراجعه شما به روانپزشک مفیدتر باشه تا مثلا مراجعه کسی که از محیط های بسته می ترسه!
3. از مشاوره هراس نداشته باشید. مراجعه به روانپزشک به هیچ وجه به معنی این نیست که شما فرد غیرعادی هستید، در خیلی کشورهای پیشرفته افراد هر چند سال به طور روتین چک آپ روانپزشکی می شوند، ولی در کشور ما مردم فکر می کنند اگر مشاوره روانپزشکی بکنند حتما مشکلی دارند!!!

mahi58
06-06-2007, 22:20
سلام به دکتر های محترم
راستش من یک پسرخاله دارم 14-15 سالش هست!!
از 1 سال پیش بد جوری صورتش جوش میزنه!! ((فکر کنم جوش های جوانی هست))
تا حالا هم از دارو های زیادی استفاده کرده که معمولا تا یک حدی خوب میکنن و دو باره شروع میشه!!
بهترنی دارو یا گیاه برای درمان جوش چیه؟
از چه شوینده های صورت باید استفاده کنه!!؟
راه های از بین بردن لک های باقی مانده از آثار جوش چیه؟
راستی پوستش هم نسبطا چرب هست!!
ممنون

با عرض سلام و احترام!
در مورد انواعی از آکنه (جوش غرور) که به داروهای معمولی مقاوم هستند داروی خاصی وجود دارد به اسم " آکوتان ".
این دارو تقریبا در 100% بیمارانی که مشکل آکنه دارند موثر واقع می شود و بسیار مشکل آکنه را خفیف می کند، ولی متاسفانه دارای عوارض جانبی شدید از قبیل بالا رفتن آنزیم های کبدی و بالا رفتن میزان چربی خون در برخی بیماران است. لذا مصرف این دارو در کسانی که آکنه های معمولی و خفیف دارند ممنوع است.
پسرخاله شما اگر بخواهد این دارو را استفاده کند باید:
1. به یک پزشک متخصص پوست مراجعه کند. پزشک ایشان را معاینه می کند و اگر آکنه از نوع شدید (ندولو کیستیک) باشد، برای ایشان آکوتان تجویز می کند.
2. ایشان بعد باید با نسخه متخصص پوست به داروخانه های خاصی از قبیل 13 آبان مراجعه کند و دارو را بگیرد.
3. پزشک برای کنترل ایشان که خدای نکرده دچار عوارض دارو نشوند، آزمایشاتی در طول دوره مصرف دارو تجویز می کند که حتما حتما باید انجام شود و به هیچ وجه سهل انگاری در این موضوع نشود.
امیدوارم مشکل ایشون زودتر حل بشه! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahi58
06-06-2007, 22:44
دکتر جان سلام
من دو تا پسر 2 قلوی ناهمسان دارم که کلاس اول دبستان هستند و تمام اخلاقیاتشون با هم 180 درجه فرق داره. تنها نکته مشترکشان اینه که انگار بلد نیستند و یا نمیتونن که آرام حرف بزنند و همیشه در حال داد کشیدن هستند و خیلی بلند حرف میزنند و اعصاب برای ما نگذاشته اند!من و مادرشون همیشه درحال تذکر دادن هستیم که داد نزنند و آرام حرف بزنند ولی انگار نه انگار! بنظر شما مشکل چیه؟ ضمنا تست شنوایی سنجی هم دادند و هیچ مشکل گوشی هم ندارند.
ممنون

سلام. :)
بنده موقعی که شما این قضیه رو تعریف کردید اصلا به مشکل شنوایی فکر نکردم.
به نظر من یک همچین مشکلی بیشتر جنبه روانپزشکی داره و ممکنه مربوط به نوعی اختلال خفیف روانپزشکی اطفال به نام ADHD (اختلال بیش فعالی و کم توجهی) باشه.
خصوصا اگر این علائم وجود داشته باشه، بیشتر به احتمال این اختلال فکر می کنیم:
1. آیا احساس کردید که بچه هاتون میزان فعالیتشون از یک فرد عادی بیشتر باشه و ساکت نشستن براشون عذاب آور باشه؟
2. آیا در هنگامی که دارید یه مساله رو براشون توضیح میدید، خصوصا یه مساله سخت رو، احساس کردید بچه ها توجهشون کمه و زود حوصله شون سر میره، معلم های مدرسه شون ازشون این شکایت رو ندارند؟
3. آیا احساس کردید که وقتی لازم باشه بچه ها برای به دست آوردن یه چیزی صبر کنند، چیزی مثل ایستادن در یک نوبت و صف، فرزندان شما این کار براشون سخت باشه؟
خصوصا اگر این علائم باشه بیشتر به این مشکل فکر می کنیم.
توصیه من به شما:
مسائلی که به آفتاب خانم در مورد مشاوره روانپزشکی و نترسیدن از این مساله گفتم رو شما هم به یاد داشته باشید. این مشکل یه مساله بسیار خفیف روانپزشکیه که در کشور ما به مقدار بسیار زیاد وجود داره، و در خیلی موارد به دست فراموشی سپرده میشه یا به خاطر سهل انگاری پدر و مادر اصلا تشخیص داده نمیشه و بچه آینده خوبی نخواهد داشت، خصوصا از لحاظ تحصیلی. به هیچ وجه از مشاوره روانپزشکی گریزان نباشید، خیلی راحت یک روز مثلا از بیمارستان روزبه وقت بگیرید و بچه ها رو ببرید پیش یک فوق تخصص روانپزشکی اطفال (خانم دکتر شهریور توصیه می شه).
این رو هم بگم که این تشخیص فقط یه حدسه که من بدون دیدن بچه ها و فقط از طریق اینترنت دارم می زنم و تشخیص دقیق با روانپزشک اطفاله و با معاینه بچه های شما داده میشه، ولی حتی اگه تشخیص هم این نباشه باز یه همچین کسی خیلی راهنمایی تون می کنه و کلا توصیه میشه تمام بچه ها حداقل یه بار در دوران کودکی پیش روانپزشک اطفال بروند.

Balrog
07-06-2007, 03:40
گفتم شايد مفيد باشه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

S0R3N4
07-06-2007, 08:50
با عرض سلام و احترام!
در مورد انواعی از آکنه (جوش غرور) که به داروهای معمولی مقاوم هستند داروی خاصی وجود دارد به اسم " آکوتان ".
این دارو تقریبا در 100% بیمارانی که مشکل آکنه دارند موثر واقع می شود و بسیار مشکل آکنه را خفیف می کند، ولی متاسفانه دارای عوارض جانبی شدید از قبیل بالا رفتن آنزیم های کبدی و بالا رفتن میزان چربی خون در برخی بیماران است. لذا مصرف این دارو در کسانی که آکنه های معمولی و خفیف دارند ممنوع است.
پسرخاله شما اگر بخواهد این دارو را استفاده کند باید:
1. به یک پزشک متخصص پوست مراجعه کند. پزشک ایشان را معاینه می کند و اگر آکنه از نوع شدید (ندولو کیستیک) باشد، برای ایشان آکوتان تجویز می کند.
2. ایشان بعد باید با نسخه متخصص پوست به داروخانه های خاصی از قبیل 13 آبان مراجعه کند و دارو را بگیرد.
3. پزشک برای کنترل ایشان که خدای نکرده دچار عوارض دارو نشوند، آزمایشاتی در طول دوره مصرف دارو تجویز می کند که حتما حتما باید انجام شود و به هیچ وجه سهل انگاری در این موضوع نشود.
امیدوارم مشکل ایشون زودتر حل بشه! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
یعنی راه دیگه نداره؟
مثلا مصرف گیاه خاص یا چیزی دیگه؟

rasool222
07-06-2007, 09:54
سلام
آيا تشخيص و درمان جايگزيني براي آنژيوگرافي وجود دارد؟(با توجه به اينكه پزشكان ميگويند براي انجام آنژيوگرافي بيمار بايد درد قلب نداشته باشد)
لطف كنند آقاي دكتر sector_0 پاسخ بدن

surena_iran2564
07-06-2007, 12:36
دوست گرامی!
البته منظورتون از این که "فعلا" سیگار نمی کشید رو نمی دونم، اگر قبلا سیگار به مقدار زیاد می کشیدید، احتمال داره یه عامل بسیار مهم این مشکل، سیگار باشه.
امیدوارم که بتونید سیگار رو برای همیشه کنار بگذارید.
اگر شما از مصرف کردن کرمهای دور چشم معمولی نتیجه ای نگرفتید، به یک متخصص پوست مراجعه کنید. همکاران متخصص ما برای این مشکل معمولا داروهای ترکیبی یا کرم های خارجی از مارک های خاصی بهتون میدن که به امید خدا براتون موثر واقع میشه.
موفق باشید. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نه سیگار کلآ نمیگشم و نگشیدم و امیدوارم نکشم!! منظورم از فعلآ این بود که آدم از آینده کع خبر نداره شاید در آینده معتاد شدیم!!!:31:

surena عزیز تغذیه چطور خوبه ؟

تغذیم خوبه. یعنی خودم فکر میکنم خوبه دیگه!!!!
سبزیجات. میوه جات . شیر جات .خرما جات:31: واز این چیزا دیگه.همش براست!!!. مشخصات کاملم هم اینه: مرد . 75 کیلو گرم وزن . 185 قد.

ali reza majidi 14
07-06-2007, 13:01
دوست من اینکه می گن اگه تو اراده داشته باشی که هیچس تو رو نمی تونه معتاد کنه پس اینو هیچوقت نگو
دوم این خب چرا به یه پزشک مرا جعه نمی کنی

rafifar
07-06-2007, 13:28
برای جوش های قرمز و چرکیه روی صورت چی کار می شه کرد که زود ترخوب شن.دیگه هم بیرون نیان.
یه صابون و لوسیون داره کلینیک از اونا استفاده می کنم روزی دو بار اما خیلی توفیری نداره. تمامه صورتم مثله آینه ست فقط روی چونه م 4 5 تا از این جوشهای افتضاح هست که تا یه ک تسکین پیدا می کنن و بهعتر می شن دوباره یه سری دیگه می آد جاشون تورو خدا بگید چی کا کنم

ali reza majidi 14
07-06-2007, 15:16
دوست عزیز شما زیاد به صورتتون دست می زنین ؟یکی هم سعی کنین از صابون های جوش و...........
اینا استفاده نکنید
این نوع صابون ها ا برداشتن یک لا یه از پوست باعث میشه اول کار پوست صاف صاف بشه ولی بعد از مدتی خواهید دید که چقدر چوش در خواهد امد
موفق باشید

surena_iran2564
07-06-2007, 16:12
دوست من اینکه می گن اگه تو اراده داشته باشی که هیچس تو رو نمی تونه معتاد کنه پس اینو هیچوقت نگو
دوم این خب چرا به یه پزشک مرا جعه نمی کنی
آقا بیخیال . تازه اول همه همینو میگن ولی وقتی معتاد شدن خدا عاقبتشونو بخیر کنه . من هم نمیخوام معتاد شم.اصلآ شوخی کردم!!! ارادم هم خوبه. مثلآ تو جمع دوستان بودیم همه درحال نوشیدن بودن به ما هم اصرار کردن ولی در کمال احترام درخواستشونو رد کردم(البته تعریف از خود نباشه ها):10: !!
حالا از اینا بگزریم
پیش چه دکتری برم!!! دکتر عمومی جواب میده؟؟؟

alishahbazi
07-06-2007, 17:14
با سلام خدمت شما جناب آقای دکتر

آقای دکتر من دهانم خیلی بوی بدی میدهد و هر بلایی هم که به عقلم میرسید را امتحان کردم .
ممنون میشوم اگر بنده را راهنمایی بفرمایید .

قربان شما (علی شهبازی)

rafifar
07-06-2007, 19:45
دوست عزیز شما زیاد به صورتتون دست می زنین ؟یکی هم سعی کنین از صابون های جوش و...........
اینا استفاده نکنید
این نوع صابون ها ا برداشتن یک لا یه از پوست باعث میشه اول کار پوست صاف صاف بشه ولی بعد از مدتی خواهید دید که چقدر چوش در خواهد امد
موفق باشید
نه خب خیلی هم ور نمی رم با صورتم.ولی وقتی این جوشا یه کم روش خشک می شه انگولکشون می کنم.بعضی وقتا هم روش کنده می شه.
آخه فقط روی چونمه!
اونم از پارسال که دکتر پوست یه خال رو روی چونم سوزوند اینجوری شد.
حالا نمی شه بگید چی کار کنم که خوب شن اینا از دستشون راحت شم؟

ali reza majidi 14
07-06-2007, 19:45
بوی بد دهان دو عامل اصلی داره 1)خرابی دندان 2)روحیه بد یا بیماریهای متابولیسمی
بهتر یه دکتر متخصص غدد برین

amin_rogh
07-06-2007, 21:55
سلام بر دکتر ها
گفته میشود که آب موجود در سیستم شهری ما تصفیه شده و قابل شرب هست اما ما برای تهیه چای آنرا جوشانده و از فیلتر کاغذی میگذرانیم.پس از 3-5 روز رنگ فیلتر از قهوه ای به رنگی که ملاحظه میکنید تبدیل شده و رسوب سفید رنگ کاملا مشهود هست.اما برای شرب آب از فروشگاه میخریم .سوال من این هست که آیا نوشیدن این آب باعث ایجاد سنگ کلیه میشود یا نه؟( باور من بر اینه که ما آب را مینوشیم. تزریق که نمیکنبم که!)
نظر شما چیست؟
ممنون

ali reza majidi 14
07-06-2007, 22:36
سلام بر دکتر ها
گفته میشود که آب موجود در سیستم شهری ما تصفیه شده و قابل شرب هست اما ما برای تهیه چای آنرا جوشانده و از فیلتر کاغذی میگذرانیم.پس از 3-5 روز رنگ فیلتر از قهوه ای به رنگی که ملاحظه میکنید تبدیل شده و رسوب سفید رنگ کاملا مشهود هست.اما برای شرب آب از فروشگاه میخریم .سوال من این هست که آیا نوشیدن این آب باعث ایجاد سنگ کلیه میشود یا نه؟( باور من بر اینه که ما آب را مینوشیم. تزریق که نمیکنبم که!)
نظر شما چیست؟
ممنون
آقا این واقعیه:18: معلومه که عزیز این سنگ کلیه میراه بهتره آب معدنی بخرین
موفق باشین

ali reza majidi 14
07-06-2007, 22:39
آقا بیخیال . تازه اول همه همینو میگن ولی وقتی معتاد شدن خدا عاقبتشونو بخیر کنه . من هم نمیخوام معتاد شم.اصلآ شوخی کردم!!! ارادم هم خوبه. مثلآ تو جمع دوستان بودیم همه درحال نوشیدن بودن به ما هم اصرار کردن ولی در کمال احترام درخواستشونو رد کردم(البته تعریف از خود نباشه ها):10: !!
حالا از اینا بگزریم
آقا یه جیزی شما عصبی که نیستی
هان؟
آره اون جواب میده
موفق باشی

ali reza majidi 14
07-06-2007, 22:50
آقا ماهی یه سوالی داشتم اونم این بود که از پشه ایدز انتقال می یابد

bb
08-06-2007, 06:23
برای کم کردن کلسترول خون چه ماده غذایی مفیدتره ( 100% کم می کنه )

surena_iran2564
08-06-2007, 12:44
آقا یه جیزی شما عصبی که نیستی
هان؟
آره اون جواب میده
موفق باشی
نه اتفاقآ من اصلآ آدم عصبی نیستم اتفاقآ بر عکس!!!

mahi58
08-06-2007, 20:48
در ابتدا لازم می دونم از کمک علی رضای عزیز در جواب دادن به سوال ها تشکر کنم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
یعنی راه دیگه نداره؟
مثلا مصرف گیاه خاص یا چیزی دیگه؟
دوست گرامی، هدف من از گفتن این که این دارو عوارض دارد این نبود که شما از مصرف آن بترسید، هدفم این بود که اگر دارو را گرفتید احتیاط کنید و حتما در دوران مصرف آن آزمایشاتی را که پزشک درخواست می کند انجام بدهید. شک نکنید که آکوتان راه حل بسیار موثری برای درمان جوش های غروری است که به درمان های دیگر جواب نداده اند.

برای جوش های قرمز و چرکیه روی صورت چی کار می شه کرد که زود ترخوب شن.دیگه هم بیرون نیان.
یه صابون و لوسیون داره کلینیک از اونا استفاده می کنم روزی دو بار اما خیلی توفیری نداره. تمامه صورتم مثله آینه ست فقط روی چونه م 4 5 تا از این جوشهای افتضاح هست که تا یه ک تسکین پیدا می کنن و بهعتر می شن دوباره یه سری دیگه می آد جاشون تورو خدا بگید چی کا کنم
سلام. خوبید؟
اگر این جوش ها که روی صورت شما در اومده عمدتا در محلی هستند که پزشک متخصص پوست خال قبلی شما رو در آورده، ممکنه این جوش ها به دلیل عوارض روشی باشه که برای برداشتن خال استفاده شده است. البته این فقط یه احتماله و ضایعه پوستی شما باید توسط خود ایشون به دقت معاینه بشه. لطفا برای بررسی ضایعه به خود ایشون مراجعه کنید.
امیدوارم همیشه سلامت باشید. :)

حالا از اینا بگزریم
سلام مجدد.
پزشک عمومی می تونه به شما کمک کنه، ولی اگر همونطور که می فرمائید از مصرف داروهای معمولی نتیجه چندانی نگرفته اید، داروهای ترکیبی یا تخصصی که یک پزشک متخصص به شما توصیه می کنه (پوست) بهتون کمک بیشتری می کنه.

با سلام خدمت شما جناب آقای دکتر

آقای دکتر من دهانم خیلی بوی بدی میدهد و هر بلایی هم که به عقلم میرسید را امتحان کردم .
ممنون میشوم اگر بنده را راهنمایی بفرمایید .

قربان شما (علی شهبازی)

با سلام خدمت شما.
به نظر من اولین کاری که شما می کنید رعایت بهداشت کامل دهان و دندان از جمله مسواک زدن هر روز صبح پس از بیدار شدن و هر شب موقع خواب است.
اگر چنانچه این کار رو می کنید، ولی باز هم مشکل بوی بد دهان دارید، به احتمال بسیار زیاد با یک مراجعه دندانپزشکی و رسیدگی به وضع دندانهای خراب احتمالی مشکلتون کاملا حل میشه.
مشکلات واقعا نادری نیز هستند که می تونند بوی دهان ایجاد کنند، از قبیل مشکلات و بیماری های متابولیک و یا وجود آبسه های بی هوازی در محل هایی که جلوی چشم نیستند، یا بیماری های کبدی، کلیوی، وجود دیورتیکول زنکر که از بیماری های نادر مری است، و و و ...
علل واقعا متعددی هست، ولی اکثر اونها بسیار نادر هستند و احتمال زیادی دارد که با همون رغایت بهداشت دندان و رسیدگی به دندان های خراب مشکل شما حل شود.

سلام بر دکتر ها
نظر شما چیست؟
ممنون
سلام به شما دوست گرامی.
هر چند انواعی از سنگ های کلیه هستند که در اثر بیماری های خاصی ایجاد می شوند و رژیم دخالتی در آنها ندارد، ولی در اکثر موارد سنگ کلیه، رژیم پر کلسیم، از عوامل مهم ایجادکننده سنگ است. ابی که در شهر شما وجود دارد متاسفانه دارای مقدار زیادی املاح است و چنین آبی قطعا می تواند عامل ایجاد سنگ خصوصا در فرد مستعد برای این بیماری باشد.
درسته که ما آب رو از طریق تزریق وارد بدن نمی کنیم، ولی بدن دو راه عمده و مهم برای دفع مواد اضافی دارد: ادرار و مدفوع. وقتی کلسیم ورودی زیاد باشد جذب آن از روده هم بیشتر است و بعد مقدارش در خون زیاد می شود و کلیه ها هم هر چیز اضافی خون را در ادرار می ریزند! بنابراین ادرار پر کلسیم می شود و این یعنی افزایش خطر سنگ.
برای جلوگیری از این خطر همونطور که همکار عزیزم گفتند، بهترین راه مصرف آب معدنی است.
در ضمن برخی از شرکت هایی هم که پارچ های تصفیه آب تولید می کنند ادعا می کنند که این پارچ ها مواد آهکی (کلسیمی) آب مصرفی رو کاهش می دهند. البته متاسفانه من جایی مطلب علمی در مورد این که این پارچ ها واقعا از این لحاظ قابل اعتماد هستند یا نه نشنیدم و نمی دونم که چقدر میشه به این ادعا اطمینان کرد. شاید بتونید خودتون از طریق همین فیلتری که دارید این پارچ ها رو یه آزمایش بکنید!! ;)
این نکته رو هم بگم که آب تهران خودمون هم که یه موقعی بهترین آب دنیا بود، ظاهرا الآن کلسیم بالایی دارد و برخی از دوستان پزشک من، آب شرب خودشون رو به صورت آب معدنی از مغازه ها می خرند. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای شما آرزوی سلامت دارم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آقا ماهی یه سوالی داشتم اونم این بود که از پشه ایدز انتقال می یابد
اتفاقا این موضوع سوال جالبی است و خیلی ها این سوال رو می پرسند. در پاسخ باید گفت که هر چند برخی بیماری ها با مقدار کم خون انتقالی از طریق نیش پشه ایجاد می شوند، ولی جواب این سوال در مورد ایدز منفی است، و دلایل آن متعدد:
1. تعداد ویروسی که از این طریق منتقل می شود برای ایجاد Infective Dose لازم برای انتقال بیماری، کافی نیست.
2. ویروس ایدز ویروس بسیار کم مقاومتی است و اگرچه در بدن انسان زنده می مونه، ولی در بیرون بدن شانس زیادی برای ادامه حیات نداره و زود غیرفعال میشه.
3. در بزاق پشه یک ماده شیمیایی است که ویروس رو غیرفعال می کنه (البته این آخری رو در منابع علمی نخوندم و جزو شنیده هام است).

برای کم کردن کلسترول خون چه ماده غذایی مفیدتره ( 100% کم می کنه )
با سلام به شما دوست گرامی.
چندین توصیه می کنم که برای کاهش کلسترول خون اونها رو حتما رعایت کنید:
1. از همین الآن به خودتون عادت بدید که مصرف غذاهای گیاهی و گوشت های دریایی رو افزایش و مصرف گوشت های حیوانی و چربی رو کاهش بدید، خصوصا از مصرف زیاده از حد غذاهایی که به عنوان غذاهای پرچربی شناخته می شوند، از قبیل خورش، آبگوشت، کله پاچه، و غذاهای سرخ کردنی خودداری کنید.
پرهیز کار سختیه، ولی یادتون باشه قرار نیست مصرف غذاهایی که دوست دارید رو کاملا قطع کنید، فقط تا حد امکان کمتر مصرف کنید و از مصرف بی رویه غذاهای چرب علی رغم خوش مزه بودنشون بپرهیزید. :)
2. هر زمان که مجبور شدید غذای چربی مصرف کنید، از مواد غذایی دارای فیبر زیاد همراه اون استفاده کنید. مثلا خورش رو با سبزی فراوان مصرف کنید، چون ثابت شده جلوی جذب چربی غذا توسط روده ها رو می گیره.
3. برخی مواد غذایی در کاهش چربی خون خصوصا کلسترول اثر دارند: این مواد عبارتند از سیر (به شکل خود سبزی سیر، نه ماست پرچرب موسیر و چیپس و ...!!! ;) )، سبزیجات و مرکبات، و همچنین آجیل و دانه های گیاهی (Nuts).
4. لاغری، قطعا در کاهش چربی خون و تبدیل چربی مضر خون به چربی مفید اثر دارد.
5. ورزش، خصوصا از نوع هوازی (Aerobic) - یعنی ورزش های استقامتی که ضربان قلب رو بالا می برند - علاوه بر فواید دیگر، در کنترل چربی خون هم موثرند.
6. هر چند ممکنه کار سختی باشه، ولی سعی کنید در حد امکان زندگی کم استرسی داشته باشید، زیرا هورمون های استرس از قبیل آدرنالین می توانند کلسترول خون را بالا ببرند.
7. اکثر پزشکان و متخصصان تغذیه امروزه اعتقاد دارند که خوردن 6-5 وعده غذایی کوچک در روز (و حتی همون هله هوله خوری خودمون!!) بسیار بهتر از خوردن سه وعده بزرگ و سنگین است. اگر شما از اون آدم هایی هستید که به خودتون گرسنگی می دید و بعد سه وعده غذایی تون رو سنگین می خورید، بهتره این کار رو کنار بگذارید.
8. سیگار باعث افزایش چربی خون میشه. سعی کنید سیگار رو کم یا قطع کنید.
9. همونطور که می دونید استفاده از برخی روغن ها که حاوی روغن اشباع شده فراوانی هستند، از قبیل روغن های حیوانی و روغن جامد اثر بدی در میزان چربی خون و همچنین نوع چربی خون می گذاره. پس بهتره از روغنی که از دانه های گیاهی تهیه شده استفاده کنید.
برای شما آرزوی موفقیت دارم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahi58
08-06-2007, 20:50
دوستان عزیزم!
از اونجایی که بنده امسال اسفند ماه امتحان تخصص دارم که از مهمترین امتحانات هر پزشکی است، طبق برنامه ای که با دوستم تنظیم کرده ایم از فردا به طور جدی درس خوندن برای این امتحان رو شروع خواهیم کرد. لذا ممکنه فقط روزی نیم الی یک ساعت برای تمامی کارهای اینترنتیم وقت داشته باشم و خیلی کم بتونم به سوالات دیگه اینجا پاسخ بدهم.
چنانچه سوالی در این تاپیک می پرسید اگر همکار عزیزم آقا علی رضا یا همکاران دیگر فروم به سوالتون پاسخ ندادند صبر کنید تا پزشک عزیز انجمن آقای Sector-0 از محل کارشون برگردند و سوالتون رو پاسخ بدهند که طبق امضای ایشون ممکنه کمی طول بکشه.
از همکاری همه تون ممنونم.
برای همه دوستان عزیزم آرزوی موفقیت و تندستی می کنم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nic_chagal
08-06-2007, 23:05
سلام اگه کسی سوالی در مورد دندانپزشکی داره خوشحال می شم کمک کنم

bb
09-06-2007, 06:05
آقا از توضیحات شما ممنون و سپاس گذارم

ali reza majidi 14
09-06-2007, 11:12
دوستان عزیزم!
از اونجایی که بنده امسال اسفند ماه امتحان تخصص دارم که از مهمترین امتحانات هر پزشکی است، طبق برنامه ای که با دوستم تنظیم کرده ایم از فردا به طور جدی درس خوندن برای این امتحان رو شروع خواهیم کرد. لذا ممکنه فقط روزی نیم الی یک ساعت برای تمامی کارهای اینترنتیم وقت داشته باشم و خیلی کم بتونم به سوالات دیگه اینجا پاسخ بدهم.
چنانچه سوالی در این تاپیک می پرسید اگر همکار عزیزم آقا علی رضا یا همکاران دیگر فروم به سوالتون پاسخ ندادند صبر کنید تا پزشک عزیز انجمن آقای Sector-0 از محل کارشون برگردند و سوالتون رو پاسخ بدهند که طبق امضای ایشون ممکنه کمی طول بکشه.
از همکاری همه تون ممنونم.
برای همه دوستان عزیزم آرزوی موفقیت و تندستی می کنم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آقا موفق باشی
اگه تخصص قبول شدین ما رو از یاد نبرین

masoud908
09-06-2007, 12:44
سلام:
ميخواستم ببينم كه اساس كار شامپو کتوکونازول چيه؟مثلا من شنيدم كه كف فوق العاده اي ميكنه...ميخواستم ببينم كه ايا اگر موهاي من كه چربي فوق العاده و شوره و ريزش داره رو ميتونم با اين شامپو برطرف كنم؟
ممنون

Bl@sTeR
09-06-2007, 13:20
سلام:
ميخواستم ببينم كه اساس كار شامپو کتوکونازول چيه؟مثلا من شنيدم كه كف فوق العاده اي ميكنه...ميخواستم ببينم كه ايا اگر موهاي من كه چربي فوق العاده و شوره و ريزش داره رو ميتونم با اين شامپو برطرف كنم؟
ممنون

مكانيسم اثر : شامپو كتوكونازول 2% در درمان تيناورسيكالر ( پيتي ريازيس ) ناشي از پيتي روسپروم اوربيكولار كه بعنوان مالاسزيا فورفور و يا مالاسزيا اوربيكولار نيز شناخته شده است مصرف ميگردد .اين دارو در كاهش پوسته سر در ارتباط با شوره سر نيز بكار ميرود . كتوكونازول با جلوگيري از سنتز ارگوسترول يا ديگر استرولهاي موجود در ديواره سلولي قارچها ، داراي اثرات قارچ كش و متوقف كننده رشد قارچ مي باشد .

عوارض جانبي: استفاده از اين دارو در درمان شوره و يا درماتيت سبورئيك ريزش مو و تحريك در محل استفاده در 1% بيماران گزارش شده است . پوستول پوست سر ، خشكي ، چربي و خارش نيزدر برخي موارد گزارش شده است .

مقدار مصرف : نواحي آلوده يا پوست سر بايد با شامپوي كتوكونازول كف آلوده شده و به مدت يك دقيقه شامپو را روي سر ماساژ دهيد . سپس شامپو را با آب از روي سر شستشو داده ، اين عمل را يكبار ديگر براي سه دقيقه تكرار كنيد و براي اطمينان از پاك شدن موي سر از شامپو دوبار با آب شستشو دهيد و سپس موها را با حوله يا حرارت خشك نماييد . از شامپو دوبار در هفته و به فاصله سه روز به مدت 4 هفته استفاده نماييد و در صورت نياز براي كنترل بيماري بنا به دستور پزشك دارو را مصرف نماييد .

بارداري و شيردهي : اين دارو از طريق پوست جذب نمي شود و تنها با توصيه پزشك مصرف گردد .

اشكال داروئي : شامپو كتوكونازول 2% در بطريهاي 100 ميلي ليتري به بازار عرضه مي گردد

شرايط نگهداري : دارو در دماي پايين تر از 30 درجه سانتيگراد نگهداري و از يخ زدگي محافظت گردد. دور از دسترس اطفال نگهداري شود
اميد آنكه موثر واقع افتد

ali reza majidi 14
09-06-2007, 15:07
سلام:
ممنون
آقا من فقط اینو می تونم بگم
اگه از ریزش مو رنج می بری
ماینوکسیدل 5 درصد استفاده کن
موفق باشی

masoud908
09-06-2007, 17:55
blaster عزيز واقعا ممنون از توضيحاتت ...
ali reza majidi 14 عزيز يه سال استفاده كردم ..بدرد نخورد...من ريزش موهام به خاطر چربي و شوره بيش از حد است...

شبنم خانم
10-06-2007, 09:36
سلام.من حساسیت های زیادی دارم.اینو می گم تا شاید کمکی کنه شاید هم دلیلش نباشه.
خیلی وقت ها که از خواب بیدار می شم پوست دستم چنان تورم و خارشی پیدا می کنه که مجبور می شم با یخ بی حسش کنم که خارش اون اذیتم نکنه.خارش هم طوری هست که انگار از درون دستمه.
خیلی وقت ها هم که از خواب بیدار می شم لبم به شدت تورم می کنه. بعضی ها می گن برای حساسیت و بعضی ها می گن خونت قلیلیی هست و بعضی ها می گن هر چی هست مشکل خونیه.
سرطان ایدز که ندارم؟!!!
توضیح بدید ممنون می شم.

Rjoun
10-06-2007, 19:08
سلام دوستان ميخواستم بدونم بوتالكس كاربرد انساني داره؟

ali reza majidi 14
10-06-2007, 20:18
blaster عزيز واقعا ممنون از توضيحاتت ...
ali reza majidi 14 عزيز يه سال استفاده كردم ..بدرد نخورد...من ريزش موهام به خاطر چربي و شوره بيش از حد است...
1-تمیزی موها یکی از عوامل مهم در ریزش مو است
موهای شما چرب می باشد و باید هر روز شسته شود 2-تنها داروی شنا خته شده همان ماینوکسیدیل است ولی به طور مداوم و همراه با سولفات روی و ویتامین B5مصرف شود3- یک داروی جدید هم امده بنام ریوای ووژن
می تونی از اون هم استفاده بکنی
فقط قیمتش زیاده
موفق باشی

ali reza majidi 14
10-06-2007, 21:06
سلام.من حساسیت های زیادی دارم.اینو می گم تا شاید کمکی کنه شاید هم دلیلش نباشه.
خیلی وقت ها که از خواب بیدار می شم پوست دستم چنان تورم و خارشی پیدا می کنه که مجبور می شم با یخ بی حسش کنم که خارش اون اذیتم نکنه.خارش هم طوری هست که انگار از درون دستمه.
خیلی وقت ها هم که از خواب بیدار می شم لبم به شدت تورم می کنه. بعضی ها می گن برای حساسیت و بعضی ها می گن خونت قلیلیی هست و بعضی ها می گن هر چی هست مشکل خونیه.
سرطان ایدز که ندارم؟!!!
توضیح بدید ممنون می شم.
سلام دوست عزیز بیخود نگرانی
دوست عزیز شما نه ایدز دارید و نه سرطان
واین علایمی که شما می گین توضیح از می ده که شما به بیماری پوستی مبتلا شدید وبهتره که به یک دکتر متخصص پوست مراجعه کنید ومطمئنا قابل بهبود هستش
(به حرفهای دیگران هم زیاد اهمیت قائل نشو چون اگه اهمیت بدی هرکی یه حرفی میزنه )
موفق باشی

ali reza majidi 14
10-06-2007, 21:08
سلام دوستان ميخواستم بدونم بوتالكس كاربرد انساني داره؟
دوست عزیز این دارویی که شما می گین برای رفع چین وچروک کاربد داره ولی دقیقا نمی دونم منظور شما از بوتالکس چیه

masoud908
11-06-2007, 08:59
1-تمیزی موها یکی از عوامل مهم در ریزش مو است
موهای شما چرب می باشد و باید هر روز شسته شود 2-تنها داروی شنا خته شده همان ماینوکسیدیل است ولی به طور مداوم و همراه با سولفات روی و ویتامین B5مصرف شود3- یک داروی جدید هم امده بنام ریوای ووژن
می تونی از اون هم استفاده بکنی
فقط قیمتش زیاده
موفق باشی
ممنون...
همه اين دارو ها رو يه سال مصرف كردم...نتيجه نداد...ريوايوژن كه خيلي گرونه...
موهاي من مثلا وقتي بعد از حموم بدون سشوار 3 ساعت بعد خشك ميشه...از بس كه چربه!!بايد به متخصص برم تا از دست اين چربي راحت شم...

Bl@sTeR
11-06-2007, 09:03
منم سينوزيت دارم يعني علائم و نشانه هاش كه اينو نشون ميده ولي عكس هم كه گرفتن دكترا نتونستن تشخيص بدن و گفتن هيچيت نيس منم گفتم چشم
ولي خب شما بگين من تو پشت گلوم(ببخشيد ها)هميشه خلط مياد و ميره بعضا هم چركايي مثل تيكه پنير تو گلوم مياد كه بازم ببخشيد خيلي بو ميده پس اينا چي ان
بعضي وقتا هم بدون اينكه سرمايي چيزي خورده باشم سرفه هاي خلطي ميكنم نكنه من سرطان دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali reza majidi 14
11-06-2007, 09:58
منم سينوزيت دارم يعني علائم و نشانه هاش كه اينو نشون ميده ولي عكس هم كه گرفتن دكترا نتونستن تشخيص بدن و گفتن هيچيت نيس منم گفتم چشم
ولي خب شما بگين من تو پشت گلوم(ببخشيد ها)هميشه خلط مياد و ميره بعضا هم چركايي مثل تيكه پنير تو گلوم مياد كه بازم ببخشيد خيلي بو ميده پس اينا چي ان
بعضي وقتا هم بدون اينكه سرمايي چيزي خورده باشم سرفه هاي خلطي ميكنم نكنه من سرطان دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام دوست عزیز من نمی دونم چرا هرکی یه علایمی پیدا می کنه می گه من سر طان دارم من تا سرطان گلو نشنیدم
علائم سینوزیت:
1-هنگامی که سر را به پایین می آورید سر به شدت درد می کند
2-اکثر اوقات بینی گرفته می شود
به خلط هم ربط داره ولی
شما قارچ دارین
دهانتون رو هروز دوبار با آب نمک بشویید یکم می سوزونه ولی برای اینکه ضد عفونی بشه لازمه
موفق باشین

Rjoun
11-06-2007, 10:49
دوست عزیز این دارویی که شما می گین برای رفع چین وچروک کاربد داره ولی دقیقا نمی دونم منظور شما از بوتالکس چیه
دوست عزيز داروي موثر در درمان بيماري انگلي تيلريوز هستش خواستم بدونم كاربرد انساني داره يا نه؟

Bl@sTeR
11-06-2007, 13:29
سلام دوست عزیز من نمی دونم چرا هرکی یه علایمی پیدا می کنه می گه من سر طان دارم من تا سرطان گلو نشنیدم
علائم سینوزیت:
1-هنگامی که سر را به پایین می آورید سر به شدت درد می کند
2-اکثر اوقات بینی گرفته می شود
به خلط هم ربط داره ولی
شما قارچ دارین
دهانتون رو هروز دوبار با آب نمک بشویید یکم می سوزونه ولی برای اینکه ضد عفونی بشه لازمه
موفق باشین
بابا من يه چي گفتم تو چرا باورت شد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اونقدا هم اسكول نيستيم دكي

ولي خداييش خيلي okهيچ دكتري اينو بهم نگفته بود خودم اذيت ميشم از اين وضع[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali reza majidi 14
11-06-2007, 14:11
بابا من يه چي گفتم تو چرا باورت شد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اونقدا هم اسكول نيستيم دكي

ولي خداييش خيلي okهيچ دكتري اينو بهم نگفته بود خودم اذيت ميشم از اين وضع[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بازم اگه مشکلی داشتین در خدمتیم

Balrog
13-06-2007, 02:09
اينجا رو هم ببينيد، شايد به درد بخوره:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ali reza majidi 14
13-06-2007, 12:10
اينجا رو هم ببينيد، شايد به درد بخوره:
ممنون آقا زحمت کشیدی:11: :11:

pp8khat
13-06-2007, 12:16
بعضی وقت ها نمیتونم به خوبی نفس بکشم!
انگار که هر چی نفس میکشم از ریه هام خارج میشه.آیا من بیمارم؟

ali reza majidi 14
13-06-2007, 12:37
بعضی وقت ها نمیتونم به خوبی نفس بکشم!
انگار که هر چی نفس میکشم از ریه هام خارج میشه.آیا من بیمارم؟
سلا م دوست عزیز میشه یه توضیح بیشتری بدین
ممنون

Yazz
13-06-2007, 20:35
سلام دوستان
من سابقاً تكنسين اورژانس تهران بودم؛ اما اخراج شدم!!!!
به هر حال در مورد سؤالاتي كه مربوط به موارد اورژانس مي‌شود مانند:
1. روش‌هاي Cpr
2. انواع آتل‌بندي‌ها
3. انواع حمل
4. كنترل افراد حادثه ديده در زمان وقوع حوادث
5. و مديريت حوادث
مي‌توانم توضيح دهم و كمكي هرچند كوچك داشته باشم.

موفق باشيد

Yazz
13-06-2007, 20:37
سلام دوباره
يادم رفت بگم كه در مورد داروهاي اورژانسي و دوز آنها:
1. انواع سرم‌ها
2. آمپول‌هاي اورژانسي
3. قرص‌هاي اورژانسي
و موارد مصرف آنها نيز اطلاعات كاملي دارم.

فعلاً

Balrog
14-06-2007, 02:04
ايول yazz! اميدوارم بن نشين، آخه اخطار زياد دارين! :31:

اين هم به درد مى‌خوره!

pp8khat
14-06-2007, 09:06
سلا م دوست عزیز میشه یه توضیح بیشتری بدین
ممنون

یعنی انگار ریه هام سوراخه .مخصوصاً وقتی که نفس عمیق می کشم اینجوری میشه.
البته بعضی وقتا این جوری می شم.مثل وقتایی که دارم پیاده بر میگردم یا خوابیدم

ali reza majidi 14
14-06-2007, 10:35
فکر کنم شما تنگی نفس دارین
ودلایل تنگی نفس:
کم خونی
کمبود آهن
وعدم ورزش
شما می تونید به یه پزشک متخصص داخلی مرا جعه کنید اون برا شما یه آزمایش می نویسه که معلوم بشه چرا تنگی نفس دارین
راستی شما علائم دیگه ندارید مثلا سرد شدن دست ها و پاها ویا خوابیدگی بعضی از اندام بدن
ویا زیر چشماتون زیر پلک پایینتون سفید باشه اینا رو می تونید چک کنید
موفق باشید

Marichka
14-06-2007, 13:35
سلام خدمت دوستان خوبم :20:

اول از زحمت همه ي عزيزاني كه به پاسخ دادن پرسش هاي پزشكي دوستان مي پردازن صميمانه تشكر مي كنم.:11:

بعد با توجه به گسترده بودن علم پزشكي و سوالات مرتبط با شاخه هاي مختلف اون و اين كه اين پرسش ها بتونه در آينده هم براي كاربراني كه مراجعه مي كنن به تاپيك قابل رجوع باشه، تاپيك هاي موضوعي براي پزشكي در اين زيرشاخه ايجاد ميشه و خواهشم اين هست از دوستان عزيز كه سوالات مربوط به هر موضوع رو در تاپيك جداگانه و جديدي مطرح و پيگيري كنند تا مرجع منظم و قابل مراجعه اي براي همه ي كاربران عزيز داشته باشيم.

اين تاپيك هم قفل ميشه تا به عنوان آرشيو پرسش ها مورد استفاده قرار بگيره.

از زحمات همه ممنونم و متشكر:40: