PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کسی از زبانهای برنامه نویسی دیگر که بر اساس C نوشته شده اند خبر دارد یانه ؟

sanam.b
09-04-2007, 17:22
سلام به همگی
می خواستم بدانم کسی از زبانهای برنامه نویسی دیگر که بر اساس C نوشته شده اند خبر دارد یانه ؟
من با دوتا زبان
Sather [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
daylan [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دچار مشکل شده ام فایلهای مربوط به آنها را از اینترنت گرفته ام از حالت فشرده بیرون آورده ام اما نمی دانم چگونه آنها را نصب کنم (هیچ فایل setup یا install ندارند)
خیلی ممنون می شم اگه زودترکمکم کنید

someone
10-04-2007, 10:15
سلام.
شما کدوم یکی از فایل ها رو گرفتین؟ hamidreza_buddy پاسخی به سوال شما داده بودن.
مشکلتون حل نشد؟ سیستم عامل شما چیه؟ ضمنا برای چه کاری از این دو زبان استفاده میکنین؟

sanam.b
10-04-2007, 12:47
دو باره سلام
قضیه اینه که استاد طراحی و پیاده سازس زبانهای برنامه نویسی گفتند که یک زبان برنامه نویسی که نامش به گوش ایشان نخورده باشد (در ایران ناشناس باشد) پیدا می کنیم و به عنوان پروژه با ساختار آن آشنا شویم و با آن برنامه بنویسیم.
من هم زبان Dylan را انتخاب کردم

در صفحه اصلی بخش download

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
روی این گزینه کلیک کردم

صفحه ای باز شد گزینه زیر را دانلودکردم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در متن زیر منظور از linker of VC++ خود برنامه vc++ است ؟همچنین منظور از current.net platform SDK چیست؟

همچنین نوشته شده است برای نصب روی installer کلیک کنید منظور آن چیست؟

نکته dylan به دو صورت نصب می شود

Gwydion Dylan provides two implementations of the Dylan programming
language: Mindy and d2c
To install a source distribution, you'll first need to install a binary
distribution. This is because large parts of Gwydion Dylan are written in
Dylan. (If you only want to install Mindy, you don't need the binary
distribution. Just pass the option '--disable-d2c' to configure.)

من می خواهم آن را به صورت mindy نصب کنم پس لازم نیست binary را نصب کنم
حالا مشکل من این است که چگونه این برنامه را نصب کنم- و من جایی را پیدا نکردم که در مورد کامپایلر و گرفتن آن حرفی زده باشد ممکن است که کامپایلر آن با خودش باشد

اما در مورد sather در صفحه اصلی روی لینک زیر کلیک کردم
Get the free Sather compiler, libraries and browser from

در صفحه ای که آمد قسمت دانلود کرد ICSI.

اما مشکل من با این یکی:این لینک کامپایلر آن است خود برنامه را نمی دانم از کجا بگیرم و بعد چگونه نصب کنم ؟

در مورد آقای حمیدرضا هم مشکل را به صورت پیغام خصوصی گفتم اما هنوز جوابی به من نداده است

hamidreza_buddy
10-04-2007, 13:38
یه روش نصبش با cygwin هست. یعنی باید قبلش اون و نصب کنی. یه شبیه ساز محیط لینوکسه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

someone
11-04-2007, 10:26
دوباره سلام.

در متن زیر منظور از linker of VC++ خود برنامه vc++ است ؟
همچنین منظور از current.net platform SDK چیست؟

درسته منظور خود VC هست. اما دومین سوالتون یعنی Net Platform SDK. این اجازه رو به شما میده که بتونین
Net Platforn. رو توسعه بدین. منظور از SDK یا Software Development Kit مجموعه ابزار هایی هست که میتونین
برای توسعه برنامه ها ازش استفاده کنین.
شما برای استفاده از Dylan نیاز به یک linker دارین. منظور از Linker برنامه ای هست که فایل های obj یا مثلا
lib رو بگیره و اون رو به یه برنامه قابل اجرا (مثلا exe یا Dll) تبدیل کنه. همونطور که در Document های Dylan
نوشته شده Dylan با یکی از Linker های VC یا VC.Net یا Pelles C یا VC-toolkit2003+SDK میتونه برنامه های
قابل اجرا تولید کنه. فکر کنم روشن شده باشه.
اما در مورد نصبش. فایلی که شما Download کردین تحت Win هست. کافیه همون رو نصب کنین. و بعد از
نصبش میتونین از Compiler استفاده کنین. اما همونطور که گفته شد با استفاده از یکی از Linker ها گفته شده
می تونین یک برنامه ی قابل اجرا داشته باشین.

اما در مورد Sather :
همون طور که hamidreza_buddy گفتن و مشخص هست Sather یه Compiler تحت Linux هست و فکر نمیکنم
نسخه ی تحت Win داشته باشه. برخلاف Dylan. شما برای استفاده ازش نیاز به یه شبیه ساز دارین. که براتون
link ش گذاشته شده. (پست بالا) اما در مورد خود Sather می تونین از Link زیر بگیرینش:
اگه باز مشکلی پیش اومد اطلاع بدین.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
اما مورد بعدی که برام خیلی جالبه اینه که نمیدونم چرا اساتید محترم برای نشون دادن اینکه کلاس کارشون
با بقیه فرق میکنه چنین پروژه هایی رو پیشنهاد میکنن؟! یعتی یادگیری یه زبان دیگه با یه syntax جدید اینقدر
اطلاعات داشجوها رو زیاد میکنه؟ اونم در یه مدت کوتاه؟! بهتر نیست به جای اینکه چنین پروژه هایی مطرح بشه
مقداری درباره مفاهیم یک زبان مثلا ++C تحقیق بشه؟ اصلا چرا به وجود اومد؟آیا فرقش با C فقط در Syntax
هست؟ شایدم من اشتباه میکنم! گرچه اصلا مهم نیست.

sanam.b
14-04-2007, 01:57
استاد، زبان dylan را قبول نکردند و گفتند این زبان را یک نفر قبل از من انتخاب کرده ایشان زبان ایفل پیشنهاد کردنداما منکه به آنجا می روم صفحه قفل می کند باز مشکلم آمد سر جای اولش چون من نمی دانم که چگونه می توان جستجو کرد و فهمید آیا این زبان برای ویندوز ویرایش دارد یا نه من فقط یک صفحه دارم که زبانهای برنامه نویسی به ترتیب الفبا در آن نوشته و برای هر زبان یک لینک وجود دارد که به سایت آن زبان ارتباط دارد شما به من کمک کنید وگرنه من نمی دانم چکار کنم .
این هم آدرس ایفل
SmallEiffel The GNU Eiffel Compiler

با تشکر فراوان

hamidreza_buddy
14-04-2007, 10:20
چهار تا گزینه داری:
Visual Eiffel
که می تونی از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بگیری. آموزش نصب روی ویندوز و لینوکس رو گذاشته. خودش هم کامپایلر داره و هم یه IDE.

اکثر کامپایلرهای ایفل کد سی و یا bytecode جاوا و .NET تولید می کنن. ولی این کامپایلر کد native X86 تولید می کنه (اسمبلی x86).

SmallEiffel
می تونی از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بگیریش. که به صورت free هست. در ضمن multi-platform هست.

SmartEiffel
که نسخۀ جدیدتر SmallEiffel هست و می تونی از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بگیریش.

EiffelStudio
یک plug-in هست که به محیط VS.NET اضافه می شه و نسخۀ رایگان اونرو می شه از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بگیری.

sanam.b
15-04-2007, 13:34
واقعا دست شما درد نکنه امیدوارم بتونم یک روز زحمتهای شما رو جبران کنم.

sanam.b
16-04-2007, 01:23
با سلام مجدد با عرض شرمندگی کلمات زیر چه معنایی دارند؟( حق دارید که بگید من آدم خنگی هستم)
multi-platform
plug-in
native X86

someone
16-04-2007, 14:29
دوباره سلام

multi-platform :
به طور کلی به برنامه های گفته میشه که این قابلیت رو داشته باشن که روی چندین computer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) platforms ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اجرا بشه.
مثلا برنامه رو در نظر بگیرین که روی PC با معماری IBM (همین PC خودمون) و گوشی هایی با
Symbian-Platform و حتی MacOS اجرا بشه. به عبارت ساده تر در نظر بگیرین شما برنامه رو نوشتین که روی
چند سیستم عامل اجرا بشه. مثلا هم روی Win و هم رو ی Linux که ساختاری متفاوتی دارن اجرا شه.

plugins:
به طور کلی به برنامه های گفته میشه که به برنامه اصلی اضافه میشن. و کارهای تخصصی تری رو انجام میدن.
مثلا vray که یه plugin برای 3DS یا Maya (نرم افزار های 3 بعدی) هست که به عنوان موتور Render از اون
استفاده میشه. برای استفاده از یه plugin باید برنامه اصلی وجود داشته باشه.

Native X86 : به طور کلی به کدهای گفته میشه که بر روی معماری IBM اجرا بشن.
X86 زبان ماشین پردازنده های معماری IBM که توسط Intel و AMD و... استفاده میشه. هر کامپایلری که
بتونه این کد رو تولید کنه گفته میشه که Native-X86 تولید کرده.

sanam.b
16-04-2007, 23:23
دست شما درد نکنه خیلی ممنون