PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : محض رضای خدا کمـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــک

JUDYABBOT
03-04-2007, 23:21
با سلام و عرض پوزش از کلیه اساتید و مدیران محترم P30

من این مشکلمو در جاهی ایگه‌ای هم مطرح کرده‌ام اما مجبور م که به هر دری بزنم

خیلی واجبه

و اما اصل مطلب:

سیستمی جمع کرده‌ام با این مشخصات زیر

Mainboard : Gigabyte 965P-S3

Chipset : Intel P965

Processor : Intel Pentium D 945 @ 3400 MHz

Physical Memory : 2048MB (4 x 512 DDR2-SDRAM )

Video Card : ATI Technologies Inc Radeon X550 Series

Hard Disk : Maxtor (82 GB)

DVD-Rom Drive : SONY DVD RW DRU-830A SCSI CdRom Device

DVD-Rom Drive : HL-DT-ST DVD-ROM GDR8161B SCSI CdRom Device

Monitor Type : LG Electronics T730PU - 16 inchs

DirectX : Version 9.0

Power GREEN: 530

اما

اولاً ویستا روش نصب نمیشه یعنی بیش از یک ساعت باید صبر کنم تا به این نتیجه برسم که باید دستی ریستارتش کنم

ثانیاً موقع نصب ویندوز xp معمولی هم هنگ میکنه مخصوصاً موقع نصب درایورهای مادر برد یا پرینتر یا اسکنر ویا موقع کانکت شدن و چند حالت دیگه

درضمن اداهای دیگری هم داره اما مطمئنم از ویندوزش نیست چون با ورژن‌های قدیم و جدید و حتی 98 هم امتحان کرده‌ام و در ضمن همین ویندوز را با cd یا DVD هایی که عرض کردم روی سیستم خیلی پائینتر جواب داده اما اینجا چرا جواب نمیده نمیدونم

درضمن اکثراً موقع نصب درایورهائی که عرض کردم مخصوصاً مادربرد ارور فیزیکال مموری رو میده با وجود اینکه رمش هم زیاده که کم نیس

لطفاً عزیزان مرا راهنمائی کنید

mh2002ir
03-04-2007, 23:33
سلام
دوست عزیز شما اگه از پارتیشن بندی مناسب هارد سیستمت مطمئن هستی ، رم دستگاهت رو به 2 عدد و حتی 1 عدد کاهش بده و یکبار امتحان کن و ویندوز روش نصب کن ...

javadshahvand
04-04-2007, 12:09
سلام»:
تا اونجایی که من فهمیدم سیستم شما موقع نصب برنامه هنگ میکنه درسته؟
شما ویندوز (xp 64x)رو روش نصب کردین امتحان کنید
آیا موقع نصب یا موقعه هنگ پیغامی ظاهر میشه؟

mh2002ir
04-04-2007, 16:09
سلام
پيغام هشداري كه اين دوست عزيز اشاره كردند ( پيغام خطاي صفحه آبي رنگ ) براي من زماني اتفاق مي افتاد كه مشغول ريختن ويندوز xp از شركت هاي متفرقه با سرويس پك مثلا 3 بود و ديگر زماني كه 2 هارد بر روي سيستم داشتم و يكي از هاردها و يا پارتيشن ها نياز به scandisk داشت
مورد اول با تغيير در سي دي ويندوز حل ميشد و مورد 2 با اسكن ديسك مرتفع ميشد
و هنگ هاي زمان اجراي ويندوز نيز وقتي 2 تا چند تا رم بر روس سيتم داشتم اتفاق مي افتاد كه صفحه سبز رنگ ميشد و .... كه با دوبل كردن رم و يا كاهش مرتفع ميشد.

JUDYABBOT
04-04-2007, 17:33
سلام»:
تا اونجایی که من فهمیدم سیستم شما موقع نصب برنامه هنگ میکنه درسته؟
شما ویندوز (xp 64x)رو روش نصب کردین امتحان کنید
آیا موقع نصب یا موقعه هنگ پیغامی ظاهر میشه؟

دوست عزيز javadshahvand با تشكر از راهنمائي شما
بايد عرض كنم كه ويندوز xp 46 bit ي را هم نصب كرده‌ام ولي به نصب درايورها هم نميرسه و تابحال نتونستم درايور مادربرد يا كارت گرافيكي و يا صدا رو نصب كنم چون از اروري مياد مبني بر اينكه بايذ ذرايور هاي نسخه 64 بيتي و نصب كنم و براي دانلود كردنشون يا آپديتشون هم مودم رو نميشناسه اون هم درايور خودشو ميخواد كه ندارم و با اين اوصاف هم باز روز از نو و روزي از نو مجبورم كه دوباره ويندوز 64 بيتي رو پاك كنم و ويندوز معمولي نسخه 2006 را نصب كنم كه با اون هم مشكل داره و هنگ ميكنه و پيغام زير ظاهر ميشه

IRQL- not less or equal if this is the first time you,ve seen this stop error screen . Restart your computer if this screen appearcs again fllow thes stopes:
Check to make user any new hardware or software is properly installed. If this is a new
Installation. Ask your hardware or software manufacture for any windows updates you might need.
Beginning dump of physical memory
Physical memory dump complete.
Contact your system administrator to technical supporte group for further assistance
A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

اميدوارم كسي منو درك كته

arash the archer
04-04-2007, 20:00
به نظر من conflict قطعات داره هر چند اين مورد در ويندز xp به بعد خيلي کم ديده ميشه
يه نگاهي به لينکي که ميدم بنداز شايد بتوني مشکلت رو حل کني :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ميتوني با خارج کردن بعضي از device ها يا عوض کردن جاي اسلت pci اونها اينکار رو انجام بدي و ببيني کدوم يکي هست که توليد مشکل ميکنه

E2
04-04-2007, 20:33
سلا م عزیزم من هم مثل سیستم شما رو دارم و مشکل مثل شما هست این تاپیک رو ببین فقط رم من دو تا 512 هست یعنی 1 گیگ رم دارم خود برو ببین می فهمی شاید با آبدیت بایوس مشکلت حل بشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Lord_theOne
05-04-2007, 03:10
آخرين درايور مادربردت را آپديت كن چون مشكلات زياد دارد خودت ببين

BIOSDownloadVersionDateDescriptionDownload from ... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])F82007/01/11
Enhance FSB frequency flexibilityDownload from ... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])F72006/12/27
Update CPU ID
FSB 1333 MHz support for rev 3.3 only Download from ... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])F62006/10/12
Support Intel Core 2 Extreme Quad-Core CPU (Kentsfield)Download from ... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])F52006/09/20
To improve CPU compatibility issueDownload from ... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])F42006/09/08
Fix Memory compatibility issues
Fix some GFX card compatibility issuesDownload from ... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])F32006/08/11
Update CPU ID
Improve memory and VGA compatibility Download from ... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])F22006/07/20
Fix during the first POST after AC resume, system will spend 3~4 seconds to perform a power-off cycle

john_cooper_2006
12-04-2007, 06:27
با اين همه رم حق داره مشكل دار بشه

در مورد نصب ويندوز
بعد از نصب با نورتون گاست از ويندوز ايميج بگير
norton ghost
و تو 4 دقيقه ويندوز جديد نصب كن

vtn54
13-04-2007, 00:31
دوست عزیز

اگر می شود کل پیغام خطا را اینجا بگذار ( منظورم همان صفحه آبی رنگ است ) اگر بتوانی عکس بگیری که راحتتر

است .شما قسمت اول پیام را گذاشته اید و مهمترین قسمتش را حذف کرده اید .

alirezam-pb
16-04-2007, 15:44
با سلام
دوست عزيز احتمال 99% مشكل از يكي از موارد زير است:
1- RAM شما داراي خرابيهاي عمده است و با يد سيستم را با رمهاي ديگر هم امتحان نماييد.
2- Motherboard و يا بايوس داراي ايرادات عمده اند كه با يد به گارانتي مراجعه كنيد.

pedram_ashena
16-04-2007, 16:42
اصلا گيج نشويد.در قدم اول بايوس را اپديت كنيد.در قدم دوم همه رمها به جز اسلايت اصلي را برداريد.هارد شما ساتا است مشكلي در شناختن ندارد كه؟مطمئنا مشكل حل خواهد شد(در اين موارد مشكل از اين چند قطعه اصلي است كه با تعويض يا برداشتن متوجه ان خواهيد شد مادربورد يا رم يا كارت گرافيك)