PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوربين ديجيتال

mahdi_pc
21-07-2005, 11:03
دوستان مي خواستم بدونم بهترين دوربينهاي ديجيتال الان چيه؟ قيمتاشون در چه حديه؟ 8)

saghy
21-07-2005, 13:29
سلام
دوست عزيز دوربين هاي ديجيتالي گستردگي فراواني دارن . از لحاظ قيمت شما ميتوني دوربين هاي 18 هزار تومان يك بار مصرف :wink: تا جايي كه من قيمت دارم 17 ميليوني سوني را تهيه كنيد
بهتره اول كارايي مورد نياز خودتون را بيان كنيد تا بتونيم در موردش بحث كنيم

mahdi_pc
21-07-2005, 13:38
راستش بيشتر براي عكس هاي خانوادگي و عادي مي خوام ضمن اينكه دوام زيادي هم داشته باشه و قيمتش هم حول و حوش 90 تا 130 تومن. :arrow:

saghy
22-07-2005, 01:40
سلام
ماركهايي من ديدم كه تقريبا كار خوبي داشته و در اين قيمت ها نيز ميگنجند
ORITE,PACIFIC,MERCURY,AOSTA
اين سري دوربينها داراي قيمتهايي هستند كه شما ميخواهيد . البته دوامشان بد نيست . كارايي اشان هم در حد خود خوب است . حتي يك مدل موبايلي آن آمده كه تا شو بوده و پخش كننده ام پي 3 هم هست . در ضمن مدلهاي جديد مجهز به باطري هاي كتابي مثل موبايل هستند و قابل شارژ و ماندگاري بالا .

nazar
22-07-2005, 02:13
براي اينكه به نتيجه برسيد بهتره به يك فروشگاه معتبر دوربين‌هاي ديجيتالي بريد و دوربيني طبق ميل خودتان بخريد. دوربيني كه شما نياز داريد بايد داراي حداقل 4-5 مگا پيكسل باشد. اگر در تهران هستيد ميتونيد به مجتمع اسكان و يا پايتخت(ميرداماد) برويد، حتما پيدا مي‌كنيد!

mahdi_pc
31-07-2005, 14:46
دوستان در مورد دوربين چيني creative كسي چيزي ميدونه كه چطوره؟(در ضمن با كيفيت 3 پيكسل براي عكسهاي عادي چطوره) 8)

Navid
31-07-2005, 14:59
creative شرکت معروفی در ضمینه دوربین دیجیتال نیست . معروفترین شرکت ها اینها می باشند :

1- canon

2- nikone

3- sony

4- panasonic

اینها از معروفترین شرکت ها برای ساخت دوربین دیجیتال هستند

AveCina
31-07-2005, 15:03
البته تازگی ها Samsung , LG هم وارد بازار ایران شدن ! من با توجه به کارایی و خدمات پس از فروش و قیمت این دو تا رو پیشنهاد میکنم :
1- Canon 2-Panasonic

سونی البته خیلی خوبه ولی خب قیمتش یه خورده گرون تزه ! :mrgreen:

mahdi_pc
31-07-2005, 15:08
نوید جان ممنون.
avecina جان میشه بگی قیمتای اون دوتا در چه حدیه؟ :roll:

Navid
31-07-2005, 15:12
mahdi_pc جان هر شرکتی مدلای متنوعی داره - من بهت کنون سری Axx رو پیشنهاد می کنم مانند A70 , a75 , ...

mahdi_pc
31-07-2005, 15:39
آقا قیمت همین یکی که گفتین چنده؟

mahdi_pc
31-07-2005, 16:07
آقا نیاز فوریه
اگه کس دیگه ای هم غیر از نوید جان قیمت مارکهای خوب رو میدونه در جریان بذاره؟
آقا جان ما خیلی فوریه :wink:

Navid
31-07-2005, 17:22
در این مورد و این مدل دوربین قبلا بحث کردم اگه یه جستجو کنی حتما پیدا می کنی

patal
31-07-2005, 17:44
سلام mahdi_pc جون،
ببين عزيزم، براي دوربين خريدن، شما مارك نخر، feature بخر.

براي اينكه دوستان بتونند بهتر كمكت كنند:
اولا بگو مورد استفادت از اين دوربين چيه؟
دوما بگو چه قدر هزينه كردي؟

و اما پيشنهاد من
اولا sensor ش حتما CCD باشه. (اگه super CCD باشه كه ديگه چه بهتر.)
دوما حداقل 3M pixel باشه.
سوما مارك هاي معروف رو نخر :shock: ، چون 40-30 هزار تومن بابت معروفيت مارك مي دي.
ديگه بقيه ي موارد از نظر من زياد توي quality عكس تاثير ندارند.

نكته ي مهم ==> توجه كن كه CCD يه وضوح داره و دوربين يه وضوح ديگه. مثلا BenQ يه دوربين زده كه CCD ش 3M pixel ه ولي خود دوربين 5M pixel ه. و تو بايد توجه كني كه بالا بودن وضوح CCD مهمه و نه دوربين. (در واقع بالا بودن وضوح دوربين مثل zoom كردن ه و اصلا ارزش نداره.)

خوش باشي،
©م.م.©

Rashidahwazian
04-08-2005, 11:31
من به نوشته دوست عزيزم patal يه چيزي اضافه كنم و اون اينه كه كيفيت لنز هم به همان اندازه مهمه. بعد هم هر دوربيني رو كه بر اساس نتيجه گيريهاتون انتخاب كرديد ( مثلا از روي feature و لنز و ... ) قبل از خريد بريد توي يك فروم دوربين هاي ديجيتال و ببينيد دارندگان اون دوربين چه عيب هايي رو ازش اعلام مي كنند. اين خيلي مهمه. در ضمن به در تمام feature ها كه patal جان گفتن بيشتر به تركيب shutter و sensitivity اون توجه كن.
focus كردن هم يك موضوع مهم در دوربينه ولي اون دو تا كه گفتم به نظر من از همه مهمتره چون عكسبرداري در نور هاي مختلف رو برات ممكن مي سازه.

patal
04-08-2005, 12:33
سلام
Rashidahwazian، درست مي گه.

من چند تا مسئله يادم اومد كه الان اضافه مي كنم.

1==> دوربيني كه مي خري، حتما قابليت shutter مكانيكي رو داشته باشه. بيشتر توضيح مي دم ==> ببين، دوربين هاي ديجيتالي، داراي shutter الكترونيكي هستند يعني shutter كه در [يك-هزارم] ثانيه وظيفه ي خودش رو انجام مي ده. اين نوع shutter مزيت هاي فراواني داره، يكيش اينه كه ديگه لرزش دوربين در هنگام عكس گرفتن مهم نيست (بر خلاف دوربين هاي قديمي) و شما در هر حالتي كه عكس بگيري، عكستون sharp خواهد بود، يكي ديگه از مزيت هاش اينه كه از هر جسم متحركي مي تونين يه عكس sharp بگيريد، مثلا اگه از fan مربوط به CPU عكس بگيريد، در عكس fan ثابت خواهد بود و اصلا چرخش fan در عكس خللي ايجاد نمي كند. ولي اين قابليت shutter هاي الكتريكي نياز به نور [فوق العاده] زيادي دارد. يعني اگه نور كم باشه، عكس شما [تاريك] و [بد] مي شه. براي رفع اين مشكل در دوربين هاي خوب، اومدن و علاوه بر shutter الكتريكي، shutter مكانيكي هم گذاشتن، تا در شرايطي كه نور كافي وجود ندارد، از shutter مكانيكي استفاده بشه تا كيفيت عكس بالا باشه. بنابراين وجود حالت عكس گرفتن با shutter مكانيكي در دوربين هاي ديجيتالي يه feature مي باشد. (توجه كنيد كه [هميشه] عكي هاي گرفته شده با shutter مكانيكي بهتر از عكس هاي گرفته شده با shutter الكتريكي مي باشد؛ البته به شرط اينكه دوربين روي پايه و [كاملا] ثابت باشه. من، هميشه از shutter مكانيكي استفاده مي كنم. اگر علاقه مند بوديد، بگيد كه براتون بنويسم چرا shutter مكانيكي بهتره.)

2==> عملا نمي شه چند تا feature رو انتخاب كرد و بعد به بازار بري و به فروشنده بگي كه من فقط اين feature ها رو مي خوام. ببنيد، كمپاني ها وقتي مي خوان يه device رو طراحي كنند، يا اون رو [ضعيف] و يا [خوب] و يا [حرفه اي] طراحي مي كنند. يعني وقتي دستگاهي ساخته مي شه يا ضعيفه يا خوبه يا حرفه اي ه. بنابراين شما نمي تونيد بريد بازار و يه دوربين 8MPixel ي ارزون بخريد، براي اينكه دوربيني كه 8MPixel ه مسلما بقيه ي چيز هاش هم TOP و گرون هستند.

خوش باشي،
©م.م.©

Rashidahwazian
04-08-2005, 12:54
سلام. patalجان درست مي گن. فقط من يه چيزي رو دوباره يادآوري كنم. sensitivity رو هم من توضيح بدم براي اينكه فكر مي كنم shutter و sensitivity با هم تكميل مي شن. با تشكر از patal به خاطر توضيح shutter. وقتي شما shutter دوربينتون رو خيلي سريع انتخاب مي كنيد به نحوي كه مثلا fan سي پي يو شما ثابت ديده بشه در اين حالت با توجه به نور اتاقتون بايد حساسيت( sensitivity) رو هم تنظيم كنيد . در واقع حساسيت ميزان اثر نور روي ccd رو تنظيم مي كنه. وقتي shutter شما خيلي سريع باشه در واقع مدت زماني كه نور به ccd مي رسه بسيار كم خواهد بود بنابراين در صورتي كه نور كم باشه تصويرتون تار خواهد بود. بنابراين مثلا بايد حساسيت رو بالا ببريد تا تصويرتون بهتر بشه يا ... .يا مثلا وقتي كه در شب عكس برداري مي كنيد بايد shutter رو هسته انتخاب كنيد تا زمان بيشتري براي اثر گذاري نور روي ccd داشته باشيد (يا bulb) بنابراين دوربيني رو كه انتخاب مي كنيد بهتره كه قابليت تنظيم shutter و ISO را به طور دستي داشته باشه.
اگر توضيح دقيقتر خواستيد دوستان و يا خودم ارايه مي ديم.

mahdi_pc
04-08-2005, 16:04
دوستان خیلی ممنون واقعا اطلاعات عالی بود.
یه سوال اینکه این قابلیت macro چه کار میکنه. یعنی یه دکمه هست که دو وضعیت دارهstandard mode و macro mode کارش چیه؟

mahdi_pc
04-08-2005, 16:06
رشید جان میشه کاربردهای هر کردم از حالاتی که میشه shutter رو انتخاب کرد بگین؟ ممنون

saghy
04-08-2005, 23:11
سلام
قابليت ماكرو در عكاسي به اين ترتيب است كه شما ميتوانيد از شي با فاصله بسيار نزديك به لنز يك عكس تمام صفحه بگيريد . در حالت عادي به دليل اينكه لنزها داراي فاصله كانوني محدودي هستند براي فواصل نزديك مثلا 30 سانت يا نيم متر شما از يك شي به فاصله 5 سانتي متري نميتواني عكس درست بگيري و ماكرو اين قابليت را به شما ميدهد كه فقط از خود شي نزديك عكس تهيه كنيد.

Aloneboy
05-08-2005, 10:40
سلام دوستان
من يه دوربين ديجيتال اصل ژاپن گرفتم البته قيمتش بالاست ولي خوب ارزشش رو داشت من
چون خودم به عكاسي علاقه داشتم سعي در گرفتن يه دوربين خوب بودم البته من با وجود علاقه اي كه به عكاسي دارم ولي ذر خريد خيلي وارد نيستم من حالا 2 الي 3 سالي هست كه اين دوربين رو دارم اسمشم fujifilm a310 هست كه از شهرستان با قيمت 273500 تومان خريدم
و 4 تا باطري با يك شارژر هم گرفتم 20000 تومان .
امكانات اين دوربين:
كيفيت تصوير تا 6 مگاپيكسل
داراي super ccd (كه اقا پتال گفتند)
داراي گرفتن عكس به صورت اتوماتيك
3x زوم اپتيكال (كه خيلي مهمه خيلي ها فكر ميكنن كه هر چه زوم ديجيتال بيشتر باشه بهتره ولي برعكس بايد زوم اپتيكال بيشتر باشه و زوم ديجيتال باعث بد شدن كيفيت تصوير ميشه)
داراي گرفتن عكس پشت سر هم (4 تا)
داراي تنظيمات براي گرفتن عكس از شي نزديك (كه اين خصوصيت منو عاشق خودش كرده كه بعضي وقت ها از خشره هاي كوچك عكس ميگيرم و در كامپيوتر ميتونم تمام جزعيات اون حشره رو ببينم اصلا فكر ميكني زير ميكروسكوپ گذاشتي)
تنظيمات فلش (خيلي كم / كم/زياد/خيلي زياد/بدون فلش)
مشاهده عكس هاي گرفته شده از صفخه نمايش دوربين
داراي فيلميرداري بدون صدا(من نميدونم چرا بدون صدا درست كردن :shock: عجيبه)
داراي گرفتن عكس سياه و سفيد(مثل عكس هاي زمان قديم ميشه جالبه)
داراي 16 مگ حافظه كه با 6 مگاپيكسل 10 تا ميتوني عكس بگيري و با 3 مگاپيكسل و كمتر تعداد بيشتري ميتوني عكس بگيري
البته اگه بري سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بهتر ميتوني يه دوربين خويب انتخاب كني
برو تو همين سايت و تو انجمن مثل اينجا ثبت نام كن و سوال كن

Rashidahwazian
05-08-2005, 11:23
سلام. راجع به كاربرد shutter بگم. ببين مهدي جان ... مثلا shutter priority براي يه دوربين مطابق عددهاييه كه در زير مي بيني . اين اعداد به ثانيه هستند.

15, 13, 10, 8, 6, 5, 4, 3.2, 2.5, 2, 1.6, 1.3, 1, 1/1.3, 1/1.6, 1/2, 1/2.5, 1/3, 1/4, 1/5, 1/6, 1/8, 1/10, 1/13, 1/15, 1/20, 1/25, 1/30, 1/40, 1/50, 1/60, 1/80, 1/100, 1/125, 1/160, 1/200, 1/250, 1/320, 1/400, 1/500, 1/640, 1/800, 1/1000, 1/1250, 1/1600, 1/2000, 1/2500, 1/3200, 1/4000 sec

اين عددها زماني را نشان ميدهند كه شما ccd دوربينتون رو در معرض نور تصوير قرار مي دي. بنابراين وقتي شما از shutter 15 استفاده مي كني يعني اينكه ccd دوربينت مدت 15 ثانيه در معرض نور بوده. خوب مسلما اين زمان خيلي خيلي زياده يعني اگر حتي توي نور كم عكس بگيري عكست از روشني كاملا سفيد مي شه. پس از اين shutter بيشتر بايد در تاريكي عكس بگيري تا اون نور خيلي كم موجود بتونه روي ccd اثر بذاره و به شما تصوير بده. اما مثلا اگر شما از shutter 1/4000 در نور كم استفاده كني تصويرت كاملا تاريك مي شه چون نور كم نمي تونه تو اين مدت كم روي ccd اثر بذاره. از اين 4000/1بيشتر براي همون مساله فن سي پي يو كاربرد داره چون زماني كه نور روي ccd اثر مي ذاره در حد تقريبا ثابت بودن فن سي پي يو شماست. حالا اينجا يك مساله ديگه كه هست اينه كه حالات مختلفي پيش مي ياد كه تغيير دادن shutterبه تنهايي كار شما را راه نمي اندازه و تصويرتون خوب نمي شه. بنابراين بايد يه چيز ديگه هم داشته باشي كه بتوني تغيير بدي. يكي از اين چيز ها همون sensitivity يا ISO كه گفتم. مثلا فرض كن مي خواي از كسي كه در حال انجام اسكيت سواريه در شب عكس بگيري. خوب در اين جا از طرفي شخص داره اسكيت سواري مي كنه پس سرعت داره پس شما بايد از shutterهاي كوچك استفاده كني تا عكس اون شخص كش نياد :wink: از طرفي چون شبه پس نور كمه پس وقتي از shutter كم استفاده كني تصويرت تار در مي ياد. حالا بايد چه كرد؟ يكي از راه ها و يا بهتره بگم راه حل اصلي اين قضيه استفاده از كاربرد sensitivity or ISO است. به اين نحو كه شما بايد حساسيت ccd دوربينت رو به نور بيشتر كني. در اين حالت هم از قابليت shutter براي سوژه سرعت دار استفاده كردي هم تصويرت تار در نيومده چون با بالا بردن حساسيت ccd دوربينت همون نور كم كه تو اون shutter كم وارد شده اثر مناسبي گذاشته است.

اميدوارم كه متوجه شده باشي.

patal
05-08-2005, 12:29
معركه بود Rashidahwazian جون.

mahdi_pc
05-08-2005, 17:45
خیلی عالی بود.ممنون
من با یه دوربین که روش اینطور نوشته بود
shtter speed= 1.4~ 1.2000

از یه پنکه توی نور اتاق عکس گرفتم بد نشد ولی یه قسمتش کشیده شده بود.
این اندازه شاتر خوبه :?:

Rashidahwazian
06-08-2005, 12:35
خواهش مي كنم. معمولا تو محدوده قيمت تا 200 تومان همون 2000/1 بهتر گير نمياد و بله خوبه به اين خاطر كه زياد ممكنه حركت به اين سرعت (فن سي پي يو و ... ) براي يه كاربر خانگي پيش نمي آيد.
نمي دونم دوربين رو خريدي يا نه ولي اگر خواستي مي توني يه سري به سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بزني. اطلاعات دوربين ها و تست هاي انجام شده روي اونا تو اون هست. البته سايت هاي ديگه هم هستن كه ممكنه نظراتشون با اين سايت فرق هم بكنه ولي اين يكي نسبتا براي شركت هاي سازنده دوربين معتبره.
موفق باشي.

hadi_gamer
15-08-2005, 18:58
سلام دوستان
لطفا يك دوربين ديجيتالي فيلمبرداري با قيمت حدود 550 هزار تومان معرفي كنيد.ترجيحا سوني باشه.مشخصاتش رو هم بگيد.لطفا سريعتر تا پنجشنبه.
خيلي ممنون. :|

hadi_gamer
16-08-2005, 10:22
نمي خواهيد به اين عضو تازه وارد كمك كنيد؟ :cry:

Navid
16-08-2005, 19:00
hadi_gamer جان من بهت پیشنهاد می کنم سونی نگیری . کانون و نیکون از سونی بهتره .

من بهت Canon s1 is رو پیشنهاد می کنم . البته مشخصات کاملش رو قبلا دادم که می تونی سرچ کنی . مهمترین خصوصیتش زومشه که 10x اپتیکال داره !
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Rashidahwazian
16-08-2005, 19:07
سلام. فكر مي كنم hadi_gamer دوربين فيلم برداري خواسته بودن نه دوربين عكاسي . درسته ؟؟

Navid
16-08-2005, 19:13
:D راست می گی . :D

برای فیلمبرداری به نظر من سونی و پاناسونیک مارک های خیلی خوبی هستن که با توجه به پولی که داری مدل های خوبی دارن .

Rashidahwazian
16-08-2005, 19:52
من اول تقسیم بندی دوربین های دیجیتال Sony رو بگم.

1. High definition video که به علت قیمت بسیار بالا اصلا فکرش رو هم نکن.
2. DVD که دوربین هایی هستن که مستقیما روی DVD ضبط می کنند و کیفیت خوبی دارند ولی باز هم کمی گرانند.
3. MINIDV که دوربین های با کیفیت نسبتا خوب هستند )بستگی به نوع دارد) و قیمت مناسب دارند.
4. Digital8 که چیزی بین دیجیتال و آنالوگ هستند.
5. Hi8 که ارزانترین مدل ها هستند.
6. MicroMV که کوچکترین ها هستند.

ها در شرکت Sony دو نمونه Hi8 تولید کرده و هر دو نوع خیلی ارزانتر از اون قیمتی هستند که می خوای خرج کنی و بالطبع امکاناتشون هم کمتره. MICROMV هم که Sony فقط یکی زده که اونم خیلی گرونه.
می مونه فقط digital8 که اون هم ارزونتر از حد مطلوب شماست ولی امکاناتش بد نیست. اما بیشتر کسایی باش کار می کنن که قبلا با دوربین های آنالوگ کار کردن.(البته این از شنیده های منه و خودم دلیل دقیقش رو نمی دونم ) ولی کلا تصویرشون خیلی ضعیفتر از DVD هاست. من به شخصه تمایلی به این مدل ندارم.
اما دوربین های مدل DVD و مدل MINIDV باقی ماندند. مدل MINIDV ارزانتر و با کیفیت VCD و یا کمی بهتردرست شده. بد نیستند ولی کیفیت DVD ها بهتره. بسته به مدل این minidv ها تصویر با کیفیت متفاوت تولید می کنند. من با مدل هایی از همین دوربین Sony از نوع MINIDV کار کردم که کیفیتشون فوق العاده بوده و حجم File ذخیره شده اون روی کامپیوتر به بیش از 1.5 گیگ برای 45 دقیقه رسیده (البته این مقدار بستگی به فرمت فایل ذخیره شده هم داره اما می خوام بگم که دوربین باید خودش در حد اون کیفیت ضبط کرده باشه که بشه با اون کیفیت Capture کرد. چرا که اگر دوربین اون کیفیت را نداشته باشه و شما با فرمت دارای کیفیت بالا ذخیره کنیدتصویر مناسبی نخواهید داشت.) . از طرفی DVD ها کیفیتشون در حالت کلی بهتره و نسل جدید دوربین های دیجیتال هستند اما گرانتر هستند و ممکنه بالای 600 تومن در بیان . به علاوه چون مستقیما روی DVD ضبط می کنند باید DVD Player داشته باشی تا بتونی ببینی ولی خوب چون ظرفیت DVD بالاست بنابراین این دوربین ها می تونن فیلم را با کیفیت بهتر ضبط کنند.
البته یک مزیت خیلی خوبی که مدل DVD داره اینه که دیگه نیاز به Capture ندارن. حالا خود شما باید تصمیم بگیری که چه بخری با توجه به اینکه برای دیدن فیلم های گرفته شده با مدل DVD به DVD Player نیازه ولی از طرفی دیگه نیازی به Capture نیست. همانطور که گفتم برای کار خانگی کیفیت مدل MINIDV کاملا مناسب و کافیه به خصوص که شما نمی خوای زیاد از حد هزینه کنی. به لینک زیر هم یه سری بزن . از اون جا خیلی راحت می تونی با توجه به پولت متوجه بشی که چی می تونی بخری. زیاد نیازی نیست که اطلاعات خیلی فنی بدونی با همون قیمت می شه متوجه شد چی به کار شما میاد . (البته اگر تو ایران پیدا کنی – اگر بگردی پیدا می کنی) فقط یک نکته اساسی بگم اونم اینه که حتما قبل از خرید از کسانی که دوربین مورد نظر شما را دارند (این افراد را در فروم های ایرانی یا خارجی می تونی پیدا کنی ) بپرس که Nightshot این دوربین چطور کار می کنه. چون در خیلی از دوربین ها می نویسند که مجهز به Nightshot ولی عملا وقتی اون رو فعال می کنی پردازنده دوربین نمی کشه و تصویر خراب یا بریده بریده می شه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] iniDVHandycamCamcorders&Dept=cameras

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] corders&Dept=cameras
?

hadi_gamer
16-08-2005, 22:37
سلام دوستان خيلي از راهنمايي شما ممنون.
آقاي Rashidahwazian, توضيحات خوبي بود.خيلي ممنون.لينكها هم خيلي خوب بود.
من با صحبتهايي كه با ديگران داشتم و همچنين مدلهايي كه شما گفتيد فكر كنم يك دوربين mini dv مدل hc40 يا hc42 مدلهاي ايده آلي باشند.خيلي ممنون.

Rashidahwazian
17-08-2005, 01:20
به نظر من هم اين گزينه هايي كه گفتي حرف ندارن. موفق باشي.

armin_goooodboy
17-08-2005, 22:23
سلام دوستان
من یه دوربی دیجیتالن خیلی معمولی واسه کارای معمولی می خوام
قیمتش حداکثر 100000 تومن باشه
چه دوربینی رو پیشنهاد می دید؟
راستی کانن یه دوربین جدید داده بیرون(power shot sd500)
کسی می دونه قیمتش چنده؟ اگه می دونید مدل اس دی 400 رو هم بگید
مرسی

armin_goooodboy
19-08-2005, 10:22
?????????????????
بابا عجله ایه
لطفا

saghy
20-08-2005, 00:42
سلام
دوست عزيز آرمين
با قيمت و كاري كه احتمالا شما از دوربين انتظار داري طيف گسترده اي هست كه ميتوني بگيري . به نظر من BENQ-- AOSTA كارشون خوبه در ظمن تو اين قيمت CCD هم ميتوني بگيري.

armin_goooodboy
20-08-2005, 08:03
saghy, عزیز
میشه مشخصات کاملشون رو بدی
چون می خوام ببینم کیفیتش چطوریه
یعنی چند پیکسله؟
زومش چقدره؟ خروجی هاش چی هستند؟
و...................
در ضمن اگه ممکنه قیمت دقیق canon power shot sd500 رو هم می خواستم
ممنون