PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در اضافه کردن یک Ram.

بهنازی
28-03-2007, 12:20
سلام
من یه رم دی دی آر کینگ استون 256 دارم میخواستم ببینم اگه یه 256 دیگه بذارم تا دو تا 256 با هم کار کنن بهتره یا برم 256 رو با یه 512 عوض کنم؟
ومیشه 256 باشه وکنارش 512 رو اضافه کنم؟در این کار به چه نکاتی باید توجه کنم؟
ممنون

arash the archer
28-03-2007, 19:39
اگر خواستي يه 256 ديگه بگيري حتما توجه کن کشور سازنده يکي باشه و همينطور باس اونها
من يه بار يه 256 taiwan داشتم و يه 512 چيني گرفتم ولي باهم که مبستم رو مين کار نميکرد ولي جدا هر کدوم بي مشکل کار ميکرد :18:

نظر من اينه که 256 رو بدي يه 512 بگيري که بعدا هم اگه خواستي يه 512 ديگه بزاري تنگ اين چون بخواي بري رو vista ,512 meg هم کمه

nw_nk
28-03-2007, 20:59
سلام
من یه رم دی دی آر کینگ استون 256 دارم میخواستم ببینم اگه یه 256 دیگه بذارم تا دو تا 256 با هم کار کنن بهتره یا برم 256 رو با یه 512 عوض کنم؟
ومیشه 256 باشه وکنارش 512 رو اضافه کنم؟در این کار به چه نکاتی باید توجه کنم؟
ممنون

همونجوری که دوست قبلی هم گفت چون صحبت از رم 256 هست دیگه بحث Dualchannel و .... معنایی نداره!

شما باید 256 رو رد کنی بره و یک 512 بگیری!

البته مشخصه سیستمتون بروز نیست وگرنه دیگه رم 512 توصیه نمیشه! (حداقل 1 گیگ!)

ولی چون سیستم شما بروز نیست همون 512 هم فعلا کافیه!

تا بعد!

V A H I D
28-03-2007, 21:19
سلام
من که تازه کارم
اگه رمت ddr باشه 2 تا باشه بهتر کار میکنه تا 1 دونه 512 اینو تجربه ام ثابت میکنه

nw_nk
28-03-2007, 21:26
سلام
من که تازه کارم
اگه رمت ddr باشه 2 تا باشه بهتر کار میکنه تا 1 دونه 512 اینو تجربه ام ثابت میکنه

عزیزم , سال 2007 هستیم! ویندوز ویستا اومده!

حالا شما به ایشون میگید 2 تا 256 بزاره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درسته بحث کارایی و ... رو میشه با 2 رم بالا برد! ولی وقتی که حداقل حرف از یک رم 512 باشه که شما بخواهی یک 512 دیگه بزاری کنارش!

تو پست قبلیم هم گفتم! فعلا بهتره ایشون 256 رو رد کنه بره و یک 512 ببنده! تا سر فرصت به 1 گیگ یا بیشتر ارتقا بده!

1 ساله دیگه که یه گیگ هم کم میاره! حالا شما بگید 2 تا 256 :18:

بهنازی
28-03-2007, 21:43
خوب حالا یه رم 512یا 1گیگ به رمی که الان 256 دارم اضافه کنم چی.تاپیکها رو خیلی جستجو کردم ولی بیشتر گیج شدم ممنون میشم به چند تا سوال پایه ای من که ابتدایی هم هست پاسخ بدین.

1-منظور از اصطلاحات FSB و باس وارتباط این دو چیه؟ومن از کجا بفهمم که رم یا سی پی یم من FSB یا باسش چنده یا تا چه مقداری رو ساپورت میکنه؟(مادربورد من MSI kt4av وCPU +2400 athlon)

2-اصطلاح دوال چنل در مورد مادر بورد و رم به چه معنی هستش و آیا برای استفاده از دو رم باید نوع رمها دوال چنل باشه؟

3-شما چه پیشنهادی برای من دارید.

ببخشید سوالها زیاد شد ان شاء ا.. جبران کنم.

arash the archer
28-03-2007, 22:17
بهنازي جان

FSB مخفف Front Side Bus هست و در ايران به اون باس ميگن ؛ و معني اون رو هم ميتونم اينطور بگم که اگر راههاي ارتباطي بين قطعات براي رد و بدل اطلاعات به لوله آب تشبيه کنيم در اينجا باس مثل قطر لوله آب ميمونه و ارتباط اون با ميزان عبور دهي؛ هر چي اين قطر بيشتر توان اين عبور دهي بيشتر ولي همانطور که ميدوني تنها وجود قطر بيشتر باعث ميزان عبور دهي بيشتر نميشه بلکه عامل هاي ديگه هم مثل فشار در اين مسئله نقش دارن
bus زماني خيلي مهم ميشه و بالا بودن اون مهمه که به عنوان عامل باز دارنده نباشه ! مثلا فرض کن يه cpu ميتونه از bus 800 استفاده کنه و حالا رم ما 400 باشه ذر اينجا رم به عنوان عامل باز دارنده هست ؛ حالا اگر رم از نوع DDR باشه و 400 اين مشکل حل ميشه 2*400=800 باز اگر رم DDR باشه ولي باس اون 333 باز هم باز دارنده هست چون 2*333=666 و کمتر از باس 800 سي پي يو هست.

براي فهميدن باس رمت هم يا روي اون رو نگاه کن ببين FSB اون رو چي زده يا از برنامه هايي مثل CPU-z استفاده کن

جريان دوال چنل ها هم با DDR ها به کلي فرق داره و براي به کار انداختن اون بايد مادر برد و چيپ اون بتونن از اين قابليت بهره ببرن و در مورد مادر برد شما صادق نيست
من فکر ميکنم شما اين رم رو بده و يه 1 گيگ يا 512 با باس 400 بگير
اينکه ميگم اين رم رو بده براي اينه که حدس ميزنم رم شما از نوع DDR 333 هست و اگر شما يه رم ديگه با باس 400 بگيري بزاري بقل اين در اون صورت کل رم ها با باس رم پايين تر يعني 333 کار خواهد کرد که به نظر من عاقلانه نيست

nw_nk
28-03-2007, 22:33
خوب حالا یه رم 512یا 1گیگ به رمی که الان 256 دارم اضافه کنم چی.تاپیکها رو خیلی جستجو کردم ولی بیشتر گیج شدم ممنون میشم به چند تا سوال پایه ای من که ابتدایی هم هست پاسخ بدین.

1-منظور از اصطلاحات FSB و باس وارتباط این دو چیه؟ومن از کجا بفهمم که رم یا سی پی یم من FSB یا باسش چنده یا تا چه مقداری رو ساپورت میکنه؟(مادربورد من MSI kt4av وCPU +2400 athlon)

2-اصطلاح دوال چنل در مورد مادر بورد و رم به چه معنی هستش و آیا برای استفاده از دو رم باید نوع رمها دوال چنل باشه؟

3-شما چه پیشنهادی برای من دارید.

ببخشید سوالها زیاد شد ان شاء ا.. جبران کنم.

جواب سوالات تو پست بالا داده شد!

حتما 512 به بالا بگیر!

اگر توصیه های دقیقتر می خواهی (مثلا باس و ... چند باشه!) با نرم افزاری مثل CPUz یا Sandra یک لیست کلی از کامپیوترت بنداز و Upload کن و عکسشو بزار اینجا

تا بعد!

Pejman3
05-04-2007, 03:06
بهنازي جان

FSB مخفف Front Side Bus هست و در ايران به اون باس ميگن ؛ و معني اون رو هم ميتونم اينطور بگم که اگر راههاي ارتباطي بين قطعات براي رد و بدل اطلاعات به لوله آب تشبيه کنيم در اينجا باس مثل قطر لوله آب ميمونه و ارتباط اون با ميزان عبور دهي؛ هر چي اين قطر بيشتر توان اين عبور دهي بيشتر ولي همانطور که ميدوني تنها وجود قطر بيشتر باعث ميزان عبور دهي بيشتر نميشه بلکه عامل هاي ديگه هم مثل فشار در اين مسئله نقش دارن
bus زماني خيلي مهم ميشه و بالا بودن اون مهمه که به عنوان عامل باز دارنده نباشه ! مثلا فرض کن يه cpu ميتونه از bus 800 استفاده کنه و حالا رم ما 400 باشه ذر اينجا رم به عنوان عامل باز دارنده هست ؛ حالا اگر رم از نوع DDR باشه و 400 اين مشکل حل ميشه 2*400=800 باز اگر رم DDR باشه ولي باس اون 333 باز هم باز دارنده هست چون 2*333=666 و کمتر از باس 800 سي پي يو هست.

براي فهميدن باس رمت هم يا روي اون رو نگاه کن ببين FSB اون رو چي زده يا از برنامه هايي مثل CPU-z استفاده کن

جريان دوال چنل ها هم با DDR ها به کلي فرق داره و براي به کار انداختن اون بايد مادر برد و چيپ اون بتونن از اين قابليت بهره ببرن و در مورد مادر برد شما صادق نيست
من فکر ميکنم شما اين رم رو بده و يه 1 گيگ يا 512 با باس 400 بگير
اينکه ميگم اين رم رو بده براي اينه که حدس ميزنم رم شما از نوع DDR 333 هست و اگر شما يه رم ديگه با باس 400 بگيري بزاري بقل اين در اون صورت کل رم ها با باس رم پايين تر يعني 333 کار خواهد کرد که به نظر من عاقلانه نيست

!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!
:18: :13:

دوست عزیز FSB Front Side Bus به سرعت انتقال اطلاعات بین CPU و مادربورد می گویند نه سرعت انتقال اطلاعات رم
RSB Rear Side Bus به سرعت انتقال اطلاعات بین هسته CPU و Cache میگویند که کمتر در مورد اون بحث شده.
در مورد رم های DDR Double Data Rateفرکانس رم ضربدر 2 برابر باس رم می باشد.
یعنی فرکانس یک رم DDR400 برابر 200MHz می باشد.
در مورد سرعت انتقال اطلاعات: رم های DDR مورد استفاده ما در هر Cycle کاری خود 64 بیت از دیتا را منتقل می کنند و در نتیجه مقدار باس ضربدر 64 می شود سرعت انتقال اطلاعات به bit
مثلاً سرعت انتقال اطلاعات یک رم DDRII 667 :

64bit*667MHz = 42688 Mbit/Sec = 5336Mbyte/Sec

یعنی سرعت انتقال اطلاعات یک رم DDRII 667 برابر 5336 مگابایت در ثانیه می باشد.

تمام رم های SD - DDR - DDRII دارای پهنای داده 64 بیتی می باشند ولی رم های RD Ram یا همون چیزی که به RamBus شهرت داشت دارای پهنای داده 32 بیت می باشند.

در مورد Dual Channel هم سرعت انتقال اطلاعات دو برابر می شود یعنی دو ماژول رم DDRII 667 که به این صورت قرار گرفته اند دارای سرعت انتقال داده 10.672GB/S می باشند.

مورد دیگه مساله تاخیر رم یا Latency هست که هر چه کمتر باشه بهتره تاخیر رم به میزان سایکلی که طول می کشد تا رم به اطلاعات درخواست شده جواب بدهد می گویند.

:20:

casper66m
05-04-2007, 03:37
من رو سیستم قبلیم رم 64 RD داشتم بعد ویندوز xp که حداقل 128 می خواست روش بالا میومد
بعد شنیدم که رم rd رو باید ضربدر 3 کرد تا معادل رم های دیگه شه مثلا 64 میشد معادل 192
کسی دقیق میدونه جریانش چیه؟

Pejman3
05-04-2007, 14:11
من رو سیستم قبلیم رم 64 RD داشتم بعد ویندوز xp که حداقل 128 می خواست روش بالا میومد
بعد شنیدم که رم rd رو باید ضربدر 3 کرد تا معادل رم های دیگه شه مثلا 64 میشد معادل 192
کسی دقیق میدونه جریانش چیه؟

I dont Know

ولی فکر کنم اشتباه می کنید چون Ram RD حداقل از 128 مگابایت به بالا در بازار عرضه شد.

rasool1
06-04-2007, 13:03
دوست عزیز اگه می خوام رم بخری باید به مشخصات مادر برد دقت کنی اگه مادر برد Dualchannel ساپورت کنه دوتا رم بزاری بهتره البته دو تا رم کاملا مثل هم با یک مشخصات با یک چیپ حتی با یک شماره سریال هستند ولی اگه Dualchannel ساپورت نمی کنه تکی 512 بزاری بهتره اما باید ببنی مادربرد سما 512 ساپورت میکنه یا نه که توی دفترچه یا سایتش هست اکه نمی کنه چاره ای نداری که دوتا 256 روی دوتا اسلت پشت سر هم بزاری یا علی

arash the archer
06-04-2007, 13:22
Pejman3 ؛ ظاهرا شما از خاک بازي خوشت مياد چون مدام ميري تو جاده خاکي :31: ظاهرا تعقيب هم کردي من تو کدوم تاپيکم توهم بياي خاک بازي کني :27:
عزيزم من گفتم FSB مخفف چي هست و معني کلي باس سيستم رو با يه مثال گفتم به هيچ عنوان چيزي راجب طريقه محاسبه توان رد و بدل اطلاعات توسط رم نگفتم و چيزي هم نگفتم که FSB مال سي پي يو و مين هست يا گرافيک و مين يا رم با سي پي يو!
اينم گفتم که در ايران به اون بطور کلي ميگن باس يعني وقتي ميخواي بري بخري به فروشنده نميتوني بگي رمي ميخوام که نرخ رد وبدل اطلاعات اون 64 *800 باشه !
پس لطفا گير نده (مثل همون تاپيک قبلي که من راجب کار گرافيکي ميگم شما از کوچيک شدن آيکونها ):5:

اين مقاله رو هم بخوني بدک نيست شايد دست از لجبازي بر داري :

What Is FSB? Front Side Bus Info

Front-Side-Bus (FSB) is a term describing a Processor (CPU)-to-system memory data bus. It has also known as CPU bus speed, external CPU speed, memory bus and system bus. It is the speed that the CPU communicates with RAM (memory). The front side bus on a computer connects the processor to the north side bridge, which comprises the memory bus, PCI bus and AGP bus. In general, a faster frontside bus means higher processing speeds and a faster computer.

For example the Pentium 4 has a “400Mhz Front Side Bus”, but it is in fact 100Mhz ‘quad pumped’. This means that data is transferred twice per clock cycle, on the rising and falling edge (like DDR memory which will be mentioned later), and also transfers two bytes of data at a time to effectively give four times the throughput of a 100Mhz front side bus. How fast your processor runs at is determined by applying a clock multiplier to the frontside bus speed. For example, a processor running at 550MHz might be using a 100 MHz FSB; this means there is a clock multiplier setting of 5.5, thus the CPU is set to run at 5.5 times the MHz speed of the front side bus: basically equating to 100 MHz x 5.5 = 550 MHz. Athlon processors are available in multiples of 100MHz, 133Mhz, 266MHz 333MHz and now with the AMD K8 3200+ and AMD Athlon64 FX-51 1600MHz FSB.
Some motherboards offer the ability for the user to manually set the clock multiplier and FSB settings by changing jumpers. CPU and especially the "Big Name" computer manufacturers usually "lock" the preset multiplier setting into the chip or locked in the motherboard BIOS meaning manually-set multiplier settings are ignored in favor of the preset multiplier. When choosing a FSB speed for the CPU you chose, be aware that you'll need to purchase memory capable of this faster speed. Pushing the front-side bus to 110 MHz means you are also pushing your memory, be it PC100 (or higher, i.e. PC133), to 110 MHz. Typically a FSB today is dual or quad channel, meaning a FSB speed advertised as being "333 MHz" may actually be 166 MHz dual channel, effectively meaning 333 MHz of speed. CPUs work with front side bus speeds ranging from 133 MHz dual channel (266 MHz effective) to 200 MHz quad channel (800 MHz effective).

Pejman3
07-04-2007, 00:11
ما مخلصیم.

ارادتمند شما نیز هستم.

arash the archer
07-04-2007, 09:52
فدات پژمان جان ؛ ما بيشتر