PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوري ميشه با استفاده از سي دي ويندوز XP بخشهاي خراب ويندوز را تعمير كرد؟

mohammad3000
19-07-2005, 09:48
سلام به دوستان...من شنيدم كهميشه با استفاده از سي دي ويندوز ايكس پي بخشهاي خراب ويندوز و احيانا فايلهاي كوچكي كه پاك شده را تعمير و باز سازي كرد..كسي از دوستان اگه بهم روش اونو ياد بده ممنون ميشم...در ضمن در تاپيك ها هر چي گشتم نتونستم چيزي پيدا كنم..با تشكر فراوان...باي :roll:

sa3er
19-07-2005, 12:48
سلام؛
لطفا به صفحه زير مراجعه نماييد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توضيحات بيشتری نياز بود بنده در خدمتم.

mohammad3000
19-07-2005, 15:17
sa3er, جان سلام و عرض ادب..
راستش استاد من با اجازت صفحه رو ديدم و اصلا حاليم نشد چي به جيه..چون زبانم زياد خوب نيست..تصاوير هم زياد گويا نبود...
من شنيدم از بخش خاصي از ويندوز اكس پي ميشه با قرار دادن سي دي اونها رو نصب كرد..نميدونم دقيقا چطوري..ولي گه شما حالشو داري يه ذره ساده بگو..بقيشو خودم ميرم تا تهش...فداي تو...باي :roll:

R£ɀД
19-07-2005, 15:30
فكر كنم بهترين و ساده ترين راهش repair كردن ويندوز باشه

papiyoon
19-07-2005, 15:31
در run تايپ كن sfc.exe /scannow
بعد ازت سي دي ويندوز رو ميخواد
ميزاري و خودش شروع به تعمير ميكنه :wink:

Nesta
19-07-2005, 17:24
سلام دوست عزیز یکی‌ از ساده ترین راه ها این هست که شما سیدی ویندوز رو بگذارید و سپس روی repair کیلیک کنید تا خودش آنجا هائی‌ که لازم باشد رو ترمیم کند.

mohammad3000
19-07-2005, 18:22
با سلام خدمت دوتسان با معرفتي كه من راهنمايي كردن...
من كارهاي جنابpapiyoon, رو كردم اما سي دي ويندوز رو نخواست از من..فقط يه مستطيل اومد كه بعد از مدتي پر شد..نميدونم مشكل از كجاست...!
از دوستاني كه گفتن Repair كنم ميخوام كه بهم توضيح بدن اين كار چه جوري صورت ميگيره؟!
يهني چه جوري بايد اين كارو بكنم؟!
ممنونم يمشم..منتظرم..باي :oops:

Nesta
19-07-2005, 18:28
سلام دوست عزیز .
اگه تا حالا این کار رو نکردید .
فکر کنید که می‌خواهید ویندوز نصب کنید و سیدی ویندوز رو بگذارید و سپس reset کنید سپس شما که از روی سیدی بوت میشید و از روی هارد بالا نمیاد .
شروع می‌کنه به مثل نصب ویندوز کار کردن ولی‌ با این تفاوت که شما بد از نصب اون پائین نگاه می‌ کنید که می‌زنه اگه می‌خواهید مثلا install کنید enter اگه می‌خواهید repair کنید مثلا f3 رو بزنید دیگه وقتی‌ repair رو زادید دیگه خودش مثل ویندوز ریختن اتو ماتیک عمل می‌ کنه منتها ولی‌ ویندوز مجدد نمیریزه ویندوز قبلی‌ با هر چی‌ که شما قبلا روش نصب کردید رو تعمیر می‌ کنه .همین .ولی‌ مراحلش همانند ویندوز ریختن هست .
:?: :arrow:

AveCina
19-07-2005, 18:29
همونطوری که نستا گفت وقتی CD Windows XP رو میذاری ! در گزینه هاش گزینه Repair یا تعمیر کردن وجود داره !
با کلیک بر روی این قسمت و reboot شدن سیستم ه طور خود کار ویندوز کشلاتشو رفع میکنه ! فقط مواظب باش نگی که میخوای دوباره وین نصب کنی !
فقط بگو ریپیر کن !
اون مقاله که ساسر هم کفت رو دارم میخونم اگه چیزی حالیم شد همینجا میذارم !

AveCina
19-07-2005, 19:04
اینم مقاله ساسر :
دیدم باحاله همینجا گذاشتم ! ببخشید دو تا پست شد !

تویه این لینک ساسر عزیز معرفی کردن نکات جالبی هست که این کارو برای همه ورژن های ویندوز توضیح داده !

برای ویندوز XP 2 راهش از بقیه کاربردی تره که یکیش همونیه که پاپیون گفت ! یعنی در run تایپ کنی sfc.exe و اگه سیستم مشکلی داشته باشه ازت میخواد CD ویندوز رو بذاری و مشکلو حل میکنه ! یا اگه فایلی رو کم داشته باشه از اونجا دوباره نصب میکنه !
راه دوم که من الان یاد گرفتم و فکر کنم برای همه جالب باشه و بیشتر جواب میده اینه :

به ترتیب مسیر های زیر رو دنبال کن :
برو به Start > Programs > Accessories > System Tools

در اینجا بر روی Tools در بالای صفحه کلیک کن و از آنجا باتوجه به ورژن ویندوز یا مستقیم بر روی File Signature Verification Utility کلیک کن یا اول به Windows ببرو و سپس بر روی File Signature Verification Utility کلیک کن !

حالا در پنجره ای که باز میشه بر روی Start کلیک کن ! بعد از اینکه سیستمت رو برای اشکالاتش چک کرد بهت میگه که Cd ویندوز XP رو بذار و فایل ها و برنامه هایی رو که مشکل دارن رو دوباره کپی و نصب میکنه !
:arrow: :mrgreen:

فکر کنم اینطوری مشکلت حل بشه !

mohammad3000
19-07-2005, 22:36
سلام به دسوتان گلي كه من راهنمايي كردند..راستش تمام كارهايي كه شما گفتين كردم..من سي دي ويندوز رو گذاشتم..بعد ريست كردم..اما ويندوز از روي سي دي بوت نشد...!نميدونم آيا موقع بالا اومپن با قبل از اون بايد كاري براي بوت شدنش بكنم؟!يا اينكه همون اول بايد سي دي رو بذارم و از خود اتو پلي سي دي نصب كنم؟!در ضمن ويندوز من همون ايكس پي اولي و يا قديمي هست ! تو رو خدا شرمنده كه زحمتتون ميدم..!منتظر راهنماييهاتون هستم...باي :cry: :oops:

hansol45
20-07-2005, 07:49
دستور براي همه ورژن هاي ايكس پي
sfc /scannow
نكته : حتما بعداز sfc يك فاصله بگذاريد

MaFia
20-07-2005, 07:59
دليل كار رو نمي دونم ولي اگه مي خواي رو سي دي بوت شي بايد تنظيم ستاپ پي سي رو هم تعيين كني رو سي دي بوت شه
Del بزن قبل از بالا اومدن ويندوز اونجا Boot اول خودت رو رو سي دي رام قرار بده

leuven
20-07-2005, 21:11
دوست عزيز همونطور كه مافيا گفتند قبل از بالا اومدن ويندوز شما بايد delete رو بزنيد تا وارد stup شويد و اونجا در تنظيمات اولي و دومي رو (من خودم كه هر سه رو ) روي سي دي رام بذاريد و ok كنيد از ستاپ خارج بشيد سي دي ويندوز رو قرار بديد و ريستارت كنيد و زماني كه دوباره داره سيستم ميآد بالا بعد از اينكه مشخصات كامپيوتر رو نوشت اگه به پايين صفحه سمت چپ نگاه كنيد مينويسه اگه ميخواهيد وارد ستاپ بشيد يكي از دكمه هاي كيبورد رو فشار بديد , شما با فشار بر يكي از دكمه هاي كيبورد وارد ميشيد و سيستم اتوماتيك كارشو انجام ميده و بعد از چك كردن تما م سيستم ازتون سوال ميكنه كه ميخواهيد فرمت كنيد يا ترميم كنيد بعد هم به به دستور عملي كه بقيه دوستان دادند در مورد انتخاب Repair عمل كنيد موفق باشي :wink:

saman_uv
21-07-2005, 01:49
ويندوز من همون ايكس پي اولي و يا قديمي هست :cry: :oops:
اگه ويندورت خيلي قديميه شايد bootabel نباشه

Nesta
21-07-2005, 02:48
سلام سامان جان اگه بوت هم نباشه من توضیح دادم با بعضی‌ از دوستان که چطوری برن در داس و از آنجا بوت شوند و repair کنن مشگلی‌ دیگه نباید باشه.
متشکر.
:D