PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با اسپیکر

Ali_k
19-07-2005, 07:50
با سلام خدمت دوستان و پاتال و حمید عزیز
من یه مشکلی با اسپیکرم داشتم(یکی نه 2 تا) مشکلم اینه که وقتی مثلن دارم آهنگ میگذارم یکی از اسپیکرا صداش شروع به خش خش میکنه به حدی این صدا زیاده و اعصاب خردکنه که من مجبورم اون اسپیکر را (بلندگو) را قطع کنم یا خاموش کنم ولی بعد چند دقیقه درست میشه و بعدن روز از نو روزی از نو(این مشکل فقط مربوط به یه بلندگو خاصه)

مشگل دیگه هم با باس اسپیکره یعنی خراب شده و اصلن نمیشه باس را روشن کرد چون صدای خیلی بدی میده و از قسمت گرد که ماله باسه . هوای زیادی خارج میشه
ممنون میشم اگه مشکلمو حل کنید
اسپیکرم میکرولبه :roll:

Mehdi_Best
19-07-2005, 09:06
علي جان حتما اساتيد بخش سخت افزار مثل حميد جان يا پاتال جان جواب اين سؤال رو كامل خواهند داد اما بعضي اوقات خش خش صداي اسپيكر به خاطر كثيف شدن ولوم اسپيكر هست.
در مورد هوايي كه از ساب ووفر بيرون مي آيد هم بايد بگم كه اين طبيعي است و بايد هوا خارج بشه. ولي اينكه صداش مي گي خيلي بده شايد با تنظيمات خود اسپيكر يا تنظيمات ولوم در سيستم بتوني بهترش كني.

Unix
19-07-2005, 09:21
اگر مشكل شما حل نشده بايد بگم كه
خارج شدن هوا از قسمت Sub woofer كاملا عادي است

به نظر من اگر مشكل از اتصالات و سيم ها نباشه به احتمال زياد منبع تغذيه ي بلندگو ويا خازن هاي صافي آن ضعيف شده

البته در اين صورت تعمير آن كار تو نيست ببرش يه تعميرگاه يا يدونه ديگه بخر

امیر خوشنود
19-07-2005, 09:36
سلام
اسپيكرت رو ببر پيش تعمير كار ضبط و بلند گو چون احتمالا خازن اسپيكرت مشكل پيدا كرده . زياد باهاش ور نرو.

پوریا
19-07-2005, 10:37
سلام دوست عزیز
منم مشکل شما رو دارم البته مشکل دومتونو مال منم میکرولبه اسپیکر خوبی نیست وقتی یه مقدار باس میدی از همه جاش هوا میده بیرون در ضمن انگار میخواد بترکه اصلا خوب هوا بندی (اب بندی) نشده ولی یه اسپیکر مثل ART وقتی که باس میدی یه تکونم نمیخوره شبیه میکرولبه ولی یه چیز دیگس! :wink:

HamidFULL
20-07-2005, 00:54
Ali_k عزيز اگه بعد از چند دقيقه درست ميشه شما در قدم اول جای اتصال Speaker راست و چپ رو عوض کن ببين درست ميشه يا نه اگه اون يکی هم خراب شد مشکل اساسی هست البته ميتونی سيم رو هم چک کنی چون سيم ها معمولا بعد از مدتی مشکل دار ميشن
در مورد باس هم بگم کاملاً طبيعی هست تقريبا اکثر ها اين مشکل رو پيدا ميکنن!

mehdi87
20-07-2005, 01:27
ببخشيد اينو كشنيدم يا يه خاطره افتادم !

يه نفر تازه كامپيوتر خريده بود - بعد اسپيكرشم ميكرولب بود
آقا اين طرف وقتي داشت آهنگ گوش ميداد ديد از اين سوراخ سابش باد مياد (‌طرف دهاتي بود )‌ يه گوله ابر برداشت چپونت توش - طرف هالو بود - آقا صدا رو زياد كرد بعد يكدفعه صداي بوب اود چي شده بود سابش تركيده بود -

حالا اگه دوست داري سابت بتركه كاري نداري يه ابر ...

saghy
20-07-2005, 02:27
سلام
علي جان توصيه حميد عزيز را دقيقا اجرا كن . اگر با تعويض جاي باند راست و چپ در خروجي باز هم مشكل در خروجي ثابت بود مشكل از باندهاي شما نيست وگرنه ممكن است بلندگوهاي شما ايراد پيدا كرده يا سوراخ شده باشد . مشكلي كه گفتي بعضي وقتا به جك صوتي مادربرد شما هم مربوط ميشه كه بعضا به دليل زياد جابه جا كردن هدفون و اسپيكر جك از داخل ايراد پيدا ميكنه . يا اينكه خازن ها رگولاتور خروجي صوت ايراد دار شده باشند . آيا هنگام خرخر كردن با قطع و وصل اجراي صدا خرخر بلندگوي شما براي مدتي از بين ميره ؟ (مربوط به خازنهاي رگولاتور) . در ضمن اسپيكرهاي نامرغوبي كه در داخل توليد ميشن اكثرا مشتري گول زن هستن . به دين نوع كه با اجراي يك صداي مهيب و نا هنجار در ساب ووفر ذهن خريدار را به قوي بودن باند ميبرن در صورتي كه تعريف ساب ووفر چيز ديگه اي هست . (متاسفانه :cry: )
برخي از خواص باند خوب اينه :
با بالابردن صدا در ورودي يعني كامپيوتر يا هر منبع صوتي استاندارد ! نبايد شما شكست موج يا به نوعي خرابي صدا را در اسپيكر داشته باشيد.
صداي ووفر و تويتر بايستي داراي هماهنگي و همچنين درصد نويز بسيار پاييني باشند .
باندها بايستي از بلندگوهاي شيلد استاندارد باشند تا با نزديك شدن به مانيتور ! تاثير نامطلوب و مخرب ميدان مغناطيسي بر روي صفحه مانيتور نداشته باشند .
قطعات مصرفب به خصوص ترانزيستور هاي قدرت چنانچه از جنس مرغوب باشند هيچ گاه شما با كم آوردن صدا و نشتي حاصل از داغ كردن ترانزيستور و در نتيجه خرخر مواجه نميشويد.

Unix
20-07-2005, 03:31
متاسفانه اينا به جاي اينكه از چندين ترانزيستور پر قدرت استفاده كنند ميان و از يك آي سي كوچك استفاده مي كنن كه هم خرجشون بياد پايين

هم اندازه ها كوچكتر بشن اما در عمل ما شاهد افت كيفيت در آن ها هستيم.

Ali_k
20-07-2005, 06:44
از همه ی دوستانی که راهنمایی کردن متشکرم بله دقیقن مشکل مثل چیزیه که حمید جان گفتن یعنی یکی از باندها بعضی مواقع صدای خش خش خیلی عجیبی میده و وقتی سیم اون باندو در میاربم و یکم اینور اونور میکنم و تو جاش قرار میدیم درست میشه و دوباره درست یه چند دقیقه بعد دوباره همونجور خش خش میکنه و منم مجبورم میشم یا از یک بلندگو استفاده کنم یا اصلن اسپیکرا خاموش کنم.
در مورد باس هم بگم من میدونم از اون قسمت هوا خارج میشه ولی این خارج شدن هوا هم بیش از حده هم غیر عادی . و وقتیک که باس را یه کم (2 .3 درجه) زیاد میکنم یه صدایی مثل هلکوپتر میده :shock:

Mehdi_Best
20-07-2005, 10:34
علي جان اون كاري كه گفتم رو هم انجام بده. خيلي اوقات ولوم كثيف مي شه و خر خر مي كنه. ممكنه براي اون هم باشه.
در ضمن در مورد صداي زياد و مثل هلي كوپتر هم بايد بگم كه به خاطر اينه كه اسپيكرهاي ايراني و چيني اكثرا مشكل دارند و بعد از مدت كوتاهي از اين مشكلات پيدا مي كنند.

nazar
20-07-2005, 11:11
اگر كليه اتصالات رو چك كردي و مشكل برطرف نشد به احتمال زياد آي سي تقويت كننده ايراد پيدا كرده و با خرج كمي ميشه برطرفش كرد. اگر خودت تجربه تعويض آي سي رو نداري بايد ببريش تعميرگاه. در هر صورت كار ساده‌اي است و تعميركارهاي راديو تلويزيون هم اينكار رو انجام ميدهند.

Ali_k
21-07-2005, 04:35
مهدی و نظر جان مرسی از راهنماییتون
مهدی جان من خودم زیاد تو تعمیر وارد نیستم میبرمش تعمیرگاه خیابون طالقانی :wink:

jabar
27-03-2007, 09:49
سلام آقا حمید من هم مشکلم دقیقا مثل این آقای محترم هستش به این صورت که بعد از مدتی صدای خش خش قطع میشه و اینکه فقط یکی از اسپیکر ها این مشکلو داره و حتی با چند نوع اسپیکر دیگر هم درست نشده. زیاد سرتونو درد نمیارم من باید چکار کنم آیا برای خودم درست میشه؟ یا با خرید یک کارت صدا این مشکل برطرف میشه؟ممنون از راهنمایی های خوبتون لطفا جواب را برای من بنویسید.

سعید9999
28-02-2019, 15:22
سلام من یه مشکلی با اسپیکرم دارم
اینکه وقتی به گوشی وصله صداش خیلی خوبه اما وقتی بع کامپیوتر وصلش میکنم همش خش خش میکنه و صداش خیلی کمه
ممنون میشم راهنماییم کنید

hassanminai
02-11-2019, 10:16
با سلام و عرض ادب
من هم یک اسپکر سه تیکه ی میکرولب دارم که متاسفانه ساب اون کوبش خودشو از دست داده
و فقط صدای معمولی از باند های کناریش در میاد . میشه راهنمایی کنین کدوم قسمت رو باید چک
و تعمیر کنم ؟اگر بصورت تصویری نشون بدیدن که دیگه لطفی بی نهایت کردین بمن .
پیشاپیش یک دنیا ممنونم :»:»