PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک از همه کسانی که موبایل دارن

E2
26-03-2007, 20:13
با سلام به همه کرم خدا این قدر تعداد صفحات تایپیک ها زیاد هست که آدم نی میتونه اون چیزی رو که می خواهد پیدا کنه من فردا می خواهم برم یه سونی اریکسون K750i بخرم می خواهم بدانم که چطور بفهمم که این گوشی آیا ریجستر شده است البته به چه صورت به صورت دستی یا یا به صورت اصل یا مثلا این گوشی تقلبی است یا نه و .... هر چیزی که به ذهن شما میرسه از اون کسایی که کم می دونن یا آونایی که تو این کار خدا هستن کمک کنن که فردا یه کلاه گشاد تا زیر زانوم نگذارن به خدا چیزی نمی شه اگه کسی من رو راهنمایی که لطفا هم نگین تو پست فلان , فلان تاپیک لطف کنید و همین جا بگین ممنون خدانگهدار

mostafa_khan
26-03-2007, 22:48
چی بگم اخه بهت...مطمئنم اگه یه سرچ کوچولو می کردی....
بگذریم
این تاپیک برای شما و امثال شماست
پست شماره 2 کارت راه می اندازه اگه بازم سوالی داشتی ادامه ی تاپیک رو بخون اگه بازم سوالی موند برات!!!بپرس..
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شاد باشید:20:

bineshan
26-03-2007, 23:09
عزيز من اين كد رو تو گوشي بزن#06#* سريال گوشيت مياد بالا بعد با سريال پشت گوشي مقايسه كن اگه به جز دو رقم اخر يكي بودن گوشيت رجيستر مخابراته
به همين راحتي

E2
27-03-2007, 11:11
با سلام به همه و تشکر از آقای mostafa_khan پست دوم خیلی باحال بود هر چیزی رو که می خواستم توش پیدا کردم از آقای bineshan هم تشکر می کنم من حالا با چشم باز می رم گوشی می خرم و این رو هم مدیون شما بچه های باحال P30World هستم فقط در این مود کمک کنید به صورت تصویری یا نوشته که من متوجه بشم شما گفتید[ كد رو تو گوشي بزن#06#* سريال گوشيت مياد بالا بعد با سريال پشت گوشي مقايسه كن اگه به جز دو رقم اخر يكي بودن گوشيت رجيستر مخابراته] خوب پشت گوشی اون جایی که باتری هست یه سریال هست اون کدی رو هم که می زدیمم کد گوشی بود پس حالا باد دو تا کد داشته باشیم البته اگه با کد روی باتری کاری نداشته باشیم خوب Imei گوشی 17 رقم هست راستی تو اون تایپیکی معرفی کردین این رو هم دیدم

یه پاراگراف از مقاله :
1) شماره IMEI :
كلمه IMEI مخفف عبارت International Mobile Equipment Identity و به معني "هويت بين المللي دستگاه هاي تلفن همراه" مي باشد. IMEI يك شماره ۱۵ رقمي است كه در هر موبايل منحصر به فرد مي باشد و در حقيقت بيانگر هويت دستگاه مورد استفاده در شبكه هاي GSM است. شماره مذكور از يك قالب استاندارد بهره مند است كه مي تواند اطلاعات نسبتاً مفيدي را در اختيار كاربر قرار دهد. براي مشاهده اين شماره كافي است تا كد #06#* را بر روي دستگاه وارد كنيم. اما اين سئوال همچنان باقي مي ماند كه پس از دستيابي به اين شماره ، چگونه مي توانيم از اين ۱۵ رقم ، اطلاعات مفيدي را استخراج كنيم؟ براي پاسخ به اين سئوال كافي است كه نگاهي به ساختار شماره IMEI بياندازيم.
همانطور كه بيان شد شماره IMEI داراي ۱۵ رقم مي باشد كه البته اين ارقام داراي مفاهيم خاصي مي باشند. براي درك معاني اين ارقام، در زير جدولي براي تشريح شماره IMEI ترسيم گرديده است :
.

من می خام بدونم کدوم کد ها چه قسمت های از شون باید یکی باشه و مال چه قسمت هایی هستم تو مایه های زیر فقط بگین ممنون می شوم

مثلا:

IMEI:7467652664649791254
Batri:5464846564646441661
To Goshi:5563526565652656565
کد روی جعبه:5656565654645646464

مثلا کد چه قسمت هایی و چه رقم هایی باید یکی باشه که شما اون رو لطفا رنگی کنید مثل من مثلا اگه قسمتی که من رنگی کردم در کد IMEI باید با کدی که رنگی کردم تو مال باتری اگه تا عدد فلان یکی باشه گوشی مخابرات ریجستر کرده راستی پسر عمون یه دونه k750i خرید کد آیمی اون رو چک کردن فقط 2 رقم اول از سمت چپ روی جعبه باIMEI گوشی یکی بود تا اون جایی که من در مورد این چیزا خوندم فکر کنم این گوشی ریجستر دستی شده حالا اگه کمک کنید ممنون

E2
27-03-2007, 11:16
راستی من این تاپیک رو هم خوندم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی شما من رو ساده تر و کامل تر برای خرید K750i راهنمایی کنید

mostafa_khan
27-03-2007, 12:16
راستی من این تاپیک رو هم خوندم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی شما من رو ساده تر و کامل تر برای خرید K750i راهنمایی کنید

خوتهش...گفتم که اون تاپیک برای امثال شما دوستان هست و به زبان کاملا ساده شرح نکته ها پرداخته....
ببین دوست عزیز این حرفها ..در مورد سریال حتما دیدی پست نمونش هم تو اون تاپیک هست که تشریح می کنن سریال اصلا چی هست..اینها واسه اطلاعات خوبه فقط...:5:
وقتی خواستی سریال ها رو چک کنی عین 15 رقم باید یکی باشد...وااسلام

mostafa_khan
27-03-2007, 12:16

خواهش...گفتم که اون تاپیک برای امثال شما دوستان هست و به زبان کاملا ساده شرح نکته ها پرداخته....
ببین دوست عزیز این حرفها ..در مورد سریال حتما دیدی پست نمونش هم تو اون تاپیک هست که تشریح می کنن سریال اصلا چی هست..اینها واسه اطلاعات خوبه فقط...:5:
وقتی خواستی سریال ها رو چک کنی عین 15 رقم باید یکی باشد...وااسلام

bineshan
27-03-2007, 12:22
يه روش ساده براي فهميدن اينكه آيا گوشي سريالش تو مخابرات ثبت شده يا اينكه بصورت دستي رجيستر شده رو براتون بگم
يه شماره سريال توي گوشي هست بنام Imei كه روي جعبه و زير باطري گوشي (بدنه گوشي) هم اين شماره حك شده كه بايد اين سه تا شماره يكي باشن و اونوقت ميفهميم كه گوشي قانوني (از طرف مخابرات) رجيستر شده و مشكلي نداره
اگه هر سه شماره يكي بود به اين معني هست كه گوشي شما بصورت قانوني رجيستر شده و مشكلي نخواهد داشت در غير اينصورت گوشي شما بصورت دستي رجيستر شده است

E2
27-03-2007, 13:05
دستت درد نکه کامل دویست هزار تومنیم کج شد فکر نکنم گیر بیاد حالا از کجا ریجستر اصلی گیر بیارم چون تا اون جایی که دیدم هیچ کدوم از مغازه ها که رفتم یکی نبود حالا شما روش ریجستر دستی رو بلدی که اگه من یه k750 خریدم و خاستم آپدیت کنم فریمیر اون رو یا فلشش کنم بتونم خودم ریجستر دستیش کنم چون فکر نکنم تو کرمانشاه کسی ریجستر دستی بکنه راستی گیریم که من یک گوشی که ریجستر دستی شده بخرم و انگولکش هم نکونم مثل آبدیت , Flash و ... آیا می توانم برنامه ای یا تم یا بازی بریزم توش مشکلی براش پیش نمی یاد یا برای تماس گرفتن بعدا مشکلی پیش نمی یاد راستی می شه مثلا درایور دوربین رو آبدیت کنم همونی که تو انجمن آموزشش دادن یا صدای گوشی رو قوی کنم لطفا توضیح بدین ممنون خدانگهدار

bineshan
27-03-2007, 15:09
دوست من به وسيله الکترنيکی اصلاً نميشه اعتماد کرد اگه من بگم که هيچ مشکلی برات بوجود نمياد دروغ گفتمه
در مورده رجيستره دستی هم بايد بگم تعداده کمی بلدن و اگه بلد هم باشن نميگن چون از اين طريق نون ميخورن
و در مورد پيدا نکردنه رجيستره اصلی اگه بيشتر وقت بزاری حتماً پيدا ميکنی يا ميتونی بيشتر پول بده و از نمايندگيهيه سونی اريکسون با گارانتيه سيتا دل اين گوشی رو تهيه کن
اميدوارم تونسته باشم کمکت کنم

bineshan
27-03-2007, 15:11
در ضمن موضوع هم به اون پيچدگی هم که فکر ميکنی نيست تطابق دو تا سريال با هم فکر نکنم کاره زياد سختی باشه

E2
27-03-2007, 19:46
ممنون آقا من تو دو تا پاساژ که تو کار موبایل خدا هستن گشتم تمامی سونی اریکسون ها این مدل ریجستر دستی شده از خود یارو پرسیدم گفت ریجستر دستی هست بعد گفتم چه قدر می گیری برای ریجستر دستی کنی اگه ریجسترش بپره گفت در کمتر از 1 دقیقه فقط با 1000 تمون البته بعدش گفت حالا چون تویی 500 تمن بده راستی این نمایندگی های سونی اریکسون تو کرمانشاه نمی دونی کجاست بعد این گوشی یعنی K750i قیمتش رو دارن میدن 180000 تومن بدون گارانتی و تازه ریجستر دستی هم شده حالا اگه ریجسر مخابرات شده باشه حدودا قیمتش چقدر هست البته بدون گارانتی حالا با گارانتی چقدر راستی رفتم تو یه دونه از همین دو تا پاساژ یه کا K750i زرشکی دیدم می گفت 290000 تومن فکر کنم هم گارانتی سیتا دل داشته باشه و هم ریجستر اصلی باشه حالا گوشی نوکیا هم اینجوری هست یعنی میشه با 500 تومن سریالش رو تغییر داد ممنون خدانگهدار