PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فایل های مورد نیاز برنامه ای که ما تو vb مینویسیم چیه؟

whisper
25-03-2007, 08:52
سلام دوستان

سال نو همه شما مبارک

میخوام بدونم راهی وجود داره که فایل های مورد نیاز برنامه ای که نوشتیم رو بفهمیم چیه همشون
چون من برنامه ام رو که میبرم رو یه سیستم که ویبی نداره دونه دونه فایلهاش هی ایراد میگیره :41:

Wonderboy
26-03-2007, 09:43
سلام دوست عزیز

از دو روش میتونین استفاده کنین:
از روش دستی که باید یکسری کارها رو دستی خودتون انجام بدین:
1- شما باید تمام فایلهای ocx رو که مربوط به ActiveX های اضافه شده به پروژه تون هست رو به برنامه نصب اضافه کنین.
2- تمام فایلهای dll مورد نیاز برنامه (مثل فایلهای خود ویژوال بیسیک) خودتون رو جمع آوری کنین.
3- اگه از بانک اطلاعاتی استفاده کردین، فایلهای مربوط به اون رو جمع کنین(مثلا اگه از jet 3.5 استفاده کردین فایلهای dll اون رو جمع کنین).
4- فایلهای فونت مورد نیاز برنامه رو هم جمع کنین.

در نهایت برنامه نصب درست کنین و همه اون فایلها رو بهش اضافه کنین و فایلها رو با برنامه نصب توی پوشه های مورد نظر خودشون نصب کنین.

البته به نظر میرسه این راه سخته و در بعضی مواقع خیلی سخت.:41:

اما راه حل های آسونتری هم هست::46:

با برنامه نصب خود ویژوال بیسیک میتونین برنامه نصب بسازین، این برنامه تقریبا همه فایلهای مورد نیاز رو خودش تشخیص میده و جمع میکنه و برای شما برنامه نصب هم درست میکنه.:laughing:
یا از برنامه نصب شرکت های مختلف استفاده کنین.

whisper
26-03-2007, 10:41
سلام..

متشکرم از اینکه جواب دادید منظورتون از برنامه نصب ویژوال بیسیک همون package and deployment wizard هستش؟

Wonderboy
27-03-2007, 09:57
سلام

بله، منظورم همون package and deployment wizard هست، قبول دارم محیط برنامه نصبش خوب نیست ولی خوبیش اینه که فایلهای مورد نیازت رو جمع میکنه و توی یه پوشه ذخیره میکنه، بعد میتونی اون فایلها رو برداری و با برنامه های نصب جدید برنامه نصب بسازی.

whisper
27-03-2007, 10:45
مرسی راه خوبیه حداقل برای من که تازه کارم

shirazhaker
28-03-2007, 03:44
با اون برنامه تمام فايل هاي مورد نياز رو تو يك فولدر جمع ميكنه كه ميتوني با برنامه هاي ستاپ ساز براش ستاپ بسازي مثل InstallShield

_H2_
28-03-2007, 10:22
سلام
راه خوبی است ولی با رفتن به Project->Refrences هم کلیه مراجع برنامه لیستشان وجود دارد که البته زحمت کپی تک تک شان را باید خودتان متحمل بشوید!