PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نوشتن در فایل در یوزر Limited در پارتیشن NTFS

Payman_62
24-03-2007, 14:46
سلام.
من میخوام از داخل یه یوزر لیمیت ( با فرمت NTFS برای هارد) فایلی رو برای نوشتن Open کنم. ولی ویندوز اجازه این کارو نمیده. از یوزر لیمیت فقط اجازه خواندن میده نه نوشتن. حالا کسی روشی بلده که بشه با این شرایط فایلی رو برای نوشتن Open کرد؟
من مسیر خاصی مورد نظرمه نه فولدر Temp.

_H2_
28-03-2007, 10:15
سلام
درسته، حفره های زیادی تو ویندوز هست ولی این حفره ای که شما میخواهید که نگهبان هم نداشته باشه! اگر هکری پیدا کند به این مفتی ها کدش را برای دانلود نمی گذارد.

بهتر است در سایت های خارجی با کلید واژه هایی مثل "Privilege Escalation" یا "SYSTEM Account" دنبالش بگردید، که البته بسیار وقت گیر خواهد بود، من خودم چند باری موفق شدم کدهای مورد نظرم را پیدا کنم ولی بیشتر از آن ناموفق بودم!

برنامه هایی مثل ضدویروس ها بعضاَ خودشان را از یوزر System اجرا میکنند که اختیاراتی در سطح Administrator دارد، یک برنامه خفن دیگر هم دیده بودم که بعد از نصب رمزعبورهای دیگر یوزرها را بدست می آورد و در بخشی به صورت یک امکان جانبی، اجازه اجرای فایل دلخواه در یوزر دلخواه را میداد که البته در مرحله قبل پسوردها را بدست آورده بود.

بحرحال شاید کدی پیدا کنید که برنامه تان را از یوزر System اجرا کند ولی در سایت های ایرانی دنبالش نباشید! به نظر من وقتتان را تلف میکنید.

ضمناَ اگر هم کدی پیدا کنید احتمالاَ به زبان C خواهد بود ولی در صورت عدم استفاده از دستور asm_ میتوان آن را به Basic تبدیل کرد.

در آخر باید بدانید برخی فایلهای خاص در ویندوز در مقابل نوشتن و حتی خوانده شدن قفل شده اند و این هیچ ربطی به سطح دسترسی کاربر ندارد، شاید این کار را کرده باشید ولی اگر انجام نداده اید، اول برنامه را به صورت آزمایشی از یک کاربر admin اجرا کنید و ببینید مشکلتان حل شده و میتوانید فایل را تغییر دهد؟ (کلی وقت صرف نکنید و در آخر متوجه شوید با کسب اختیارات admin هم قادر به این کار نیستید) البته گمان میکنم این کار را انجام داده باشید.

موفق باشید.

Payman_62
01-04-2007, 03:08
سلام.
درسته. کسی که چنین حفره ای پیدا کنه به راحتی در اختیار دیگران نمیذاره. چون خیلی کارا میشه باهاش کرد.
ضمنا سایت های ایرانی هم مثل سایت های خارجی بار علمی بالایی دارن. دست کم نگرشون.
در قسمت آخر صحبتتون هم درست گمان کردید. دیگه وقتی همه راه ها بستس و به بن بست میخورم این جا تاپیک میزنم.