PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ntldr couldnt open کمک کنید خواهش می کنم

alisahaf
24-03-2007, 08:01
از وقتی که دو تا پارتیشن را دیلیت کردم و دوباره ساختم دیگر xp ریخته نمی شود و ففط vista ریخته می شود
موقع نصب xp وقتی که اولین مرحله نصب یعنی صفحه ابی اولی می اید این مرحله انجام می شود و بعد از اینکه این مرحله تمام شد و رست شد که بره مرحله بعد وقتی بالا می اید می نویسد
Couldn't open drive multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)
NTLDR: Couldn't open drive multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)
همه ی نسخه های xp راهم ریخنم نشد
هارد من seagate200sata
کمک کنید ممنون:31:

vtn54
24-03-2007, 12:07
سلام دوست من

پارتیشنها را دوباره فرمت کن سپس اول ویندوز Xp را روی پارتیشن C نصب کن بعد ویستا را روی یکی از پارتیشنهای بعدی.

alisahaf
25-03-2007, 17:46
ببینید توروخدا یک راه دیگه من همه ی این کارها را کردم

vtn54
25-03-2007, 19:07
دوست عزیز

ویستا برای بوت شدن از روشی استفاده می کند که با ویندوزهای قبلی سازگار نیست همانطور که قبلا گفتم شما باید

همه پارتیشنهای موجود روی هاردت را فورمت کنی مخصوصا پارتیشنی را که حاوی فایلهای بوت ویستا است و بعد Xp را

روی پارتیشن C نصب کنی.

alisahaf
27-03-2007, 07:31
ببینید من از4 پارتیشن دوتا c و d را هر چقدر فرمت کردم باز هم نشد
بازم کار نکرد

vtn54
27-03-2007, 14:11
دوست عزیز

این اخطاری که شما می گویید علل مختلفی می تواند داشته باشد مثلا نصب نادرست هارددیسک روی مادربرد, آسیب

دیدن بوت سکتورهای روی هارد دیسک , عدم همخوانی فرمت فایل موجود با سیستم عامل نصب شده و..... ولی

شایعترین علت آن زمانی است که کاربر می خواهد سیستم عامل خود را عوض کند که علت عمده آن متفاوت بودن روش

بوت دو سیستم عامل است.محتملترین علت مشکل شما هم به نظر همین است شما کاری را که گفتم بکن کل هاردت

را فورمت کن ( با استفاده از سی دی خود Xp ) و مجددا پارتیشن بندی کن و ویندوز Xp را دوباره نصب کن.

راستی تا یادم نرفته است اگر تنضیمات بایوس را دستکاری کرده ای آنها را به حالت اول برگردان ( حالت Default یا

Safe Boot ) بعد نصب ویندوز را امتحان کن اگر نصب نشد روش بالا را امتحان کن.