PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو هسته Intel یا AMD ؟کدوم بهتره؟کدوم ارزون تره؟

Mahyar25
24-03-2007, 01:34
با سلام
اساتید محترم و دوستان عزیز اگه بهم کمک کنید ممنون می شم
با تشکر
فوری

arash the archer
24-03-2007, 21:18
mahyar جان نمي شه کلي گفت ؛ براي انتخاب بايد اول مشخص کني چقدر پول براي اين کار در نظر داري و با توجه به اون پول ديد که کدام cpu مناسب تر هست
مثلا من چند روز پيش داشتم مقايسه ميکردم بين AMD 5000 و E6400 ديدم با توجه به اينکه قيمتهاي اونها نزديک به همه ولي E6400 بهتره ولي ممکنه اين مسئله براي يه مبلغ ديگه و يه انتخاب ديگه صادق نباشه و مثلا AMD گزينه بهتر باشه
بنابراين بايد با توجه به بودجه تعيين بشه کدوم گزينه مناسب تري هست.

mse1445
24-03-2007, 21:22
اگر از سری های جدید بخوای بگیرید Cor2dou اینتل

Actros
25-03-2007, 01:10
تا چه قد مایه داری؟
180 داری یه e6300 intel بهترینه

MOHAMMAD2010
25-03-2007, 10:36
amd هم خوبه

athlon 64bit x2 dual core 3800
athlon 64bit x2 dual core 4200
با قیمت خیلی کمتر از Core 2 doul می تونی پولشو خرج چیز های دیگه کنی

Mezzo
25-03-2007, 23:36
اگه فقط هزينه تعيين كننده هست بنظر من AMD X2 بهتر از Core 2 هست.

dkhx2000
25-03-2007, 23:59
اینم هست که cpu اینتل در واقع دو پردازشگری هست یعنی اگه cpu1 بخواد به cpu2 اطلاعات بفرسته باید اول به مادر برد بفرسته بعد به cpuشماره ی 2
کاری هم که می خواید انجام بدید در نظر بگیرید مثال اگه می خواید کارای سنگین گرافیکی انجام بدید amd بگیرید ولی این رو هم در نظر داشته باشید که cpu های amd نسبت به اینتل خیلی بیشتر دچار خرابی شدند و همچنین سرعت cpu های AMD حساس تر از اینتل هستش و استارت خوبی داره اما با گذشت زمان سرعتش خیلی کم میشه (به نسبت اینتل خیلی بیشتر)

متاسفانه AMD یه مشکل دیگه هم که داره سر و صدای زیاد فن cpu اون هستش که اگه مثل من در این مورد حساس باشی سرسام میگیری

اگه من بازم بخوام سیستم بگیرم مطمعنا یه دو هسته ای اینتل میگیرم(از سلرون هم متنفرم)

MOHAMMAD2010
26-03-2007, 11:36
د ولی این رو هم در نظر داشته باشید که cpu های amd نسبت به اینتل خیلی بیشتر دچار خرابی شدند و همچنین سرعت cpu های AMD حساس تر از اینتل هستش و استارت خوبی داره اما با گذشت زمان سرعتش خیلی کم میشه (به نسبت اینتل خیلی بیشتر)

متاسفانه AMD یه مشکل دیگه هم که داره سر و صدای زیاد فن cpu اون هستش که اگه مثل من در این مورد حساس باشی سرسام میگیری
)

دوست عزیز این مشکلایی که گفتی مال cpu های قدیمی amd بود که خیلی داغ میکردن در نتیجه سرعت فنشون زیاد میشد و خیلی سر و صدا میکردن یا می سوختن ولی cpu های جدید amd هیچ کدوم از این مشکلات رو ندارن
خواهشا اطلاعات خودتون رو به روز کنید :27:

!As@d
26-03-2007, 12:23
تجربه شخصی:
amd بگیر...
مخصوصا سری:athlon 64bit x2
من خودم athlon 64 bit x2 3600 گرفتم یه مبلغ:
89500 با 3 سال گارانتی...
دماش هم همیشه روی 28-35 می مونه!
انصافا با این پول می خواستی کدوم سی پی یو اینتل رو ورداری؟
اگه شما بیشتر دارید:
athlon 64bit x2 3800 بگیرید!
با قیمت:108000

amd هم خوبه

athlon 64bit x2 dual core 3800
athlon 64bit x2 dual core 4200
با قیمت خیلی کمتر از Core 2 doul می تونی پولشو خرج چیز های دیگه کنی

بله مثل رم یا هارد و...

azh
26-03-2007, 13:40
با توجه به مقایسه اینکه قدرت اینتل از سرعت Amd بالا میزنه اینتل بهتره

M.C.
26-03-2007, 13:47
باز AMD باز محترم
اومدند رو عصاب Intel باز ها راه برند :27:
بابا Intel اگر کدهای ASC , ASCII رو ارائه نمیداد
AMD الان اینجا که بود نبود
به عبارتی
باید میرفت میمرد :27:

حرفه ای ها همه میدونند که Intel برتر هست
پس دیگه برای چی ادامه میدید و میپرسید

100 تا تاپیک مثل همین رو هم بزنید
AMD همون آشغالی که بوده هست

AMD هنوز نتونسته جلوی Pin های سوکتشو بگیره
چه طور میتونه صاحب تکنولوژی باشه

حمام برم واجب شد
اسم ADM رو آوردم :27:

MOHAMMAD2010
26-03-2007, 17:04
جناب m.c ما تو این تاپیک نیومدیم بحث amd و intel راه بیندازیم یکی از دوستان سوال کرده بود ما جوابشو دادیم
در ضمن من نمیدونم amd چه بدی به تو کرده که این قدر با هاش بدی تو همه تاپیک ها بارها گفتم دوباره هم میگه این مشکلاتی که همه میگن مثل سرعت فن زیاد و داغ کردن مربوط به cpu های قدیمی amd میشه و الان کاملا ب طرف شده
در ضمن تو این رنج قیمت amd بسیار بیشتر از intel می صرفه
امیدوارم دیگه این بحث ادامه پیدا نکنه
در ضمن شما اول فکر می کنی حرف میزنی یا همین جوری میگی اخه cpu های amd اشغال هستن مرد حسابی (شانس بیاری مسئولای شرکت amd پست تو رو نخونن چون ممکنه این شرکت دیگه تولید نداشته باشه)

!As@d
26-03-2007, 19:43
جناب m.c ما تو این تاپیک نیومدیم بحث amd و intel راه بیندازیم یکی از دوستان سوال کرده بود ما جوابشو دادی

کاملا تایید میشه...
اصلا چه سودی واسه ما داره؟
اگه این amd نبود باید پول مفت می ریختیم تو جیب مدیران اینتل!

Mahyar25
26-03-2007, 20:10
با تشکر از دوستان عزیز
راستش خودم نزدیک 2ساله AMD sempron 2400 استفاده می کنم .
بد نیست . ازش راضیم ولی الا ن دیگه حال نمیده . سرعتش پایینه .
می خوام در حد 100 تا 120 یه دو هسته ای بگیرم

Mahyar25
26-03-2007, 20:15
البته اینو هم بگم که الان قیمت دو هسته ای های intel اومده پایین (در حد 90 تا 120) البته مدل های pentium D 3800 core 2 4mg

Mahyar25
26-03-2007, 20:25
pentium D 3.8 core 2 4mg catch

Mahyar25
26-03-2007, 20:27
AMD athlon64 x2 3800
چطوره؟

!As@d
26-03-2007, 20:33
AMD athlon64 x2 3800
چطوره؟

سلام چه لزومی داشت برای هر کدوم یه پست سوا! بدی:18:

AMD athlon64 x2 3800
قیمتش هست:108000

worya_sh
26-03-2007, 20:42
قابل توجه دوستانی که می گن amd بده چندتا بنچ از سایتهای مختلف می گذارم اگه تو رده قیمتی پیشنهادی که دادم مدلی از intel را معرفی کردن که بتونه رقابت بکنه ممنون میشم .

amd athlon x2 3600 قیمت 100000 تومان .

amd athlon x2 3800 قیمت 110000 تومان .

اینم بنچ و مقایسه با یه مدل از اینتل که نزدیک به 20 هزار تومان گرونتره ولی بازم تستها همه چیز را نشون میده :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قابلیت اور بالا athlon x2 3600 :

اگر بازم زیاد اون دوستمون که از amd بد گفته اصرار داره یه سری به اینجا بزنه و یه زور ازمایی با هم داشته باشیم بد نیست :

Mohammad amir bazrafshaN
26-03-2007, 20:47
به نام خدا

دوست عزيز AMD هم بسيار فني هست
مثلا CPU 64 نانومتري جديدي كه ساخت برق زيادي مصرف ميكرد و AMD اومد همونو ساخت به مصرف برق كمتر و محترمانه فهموند كه اينتل فقط بلده مثل كاديلاك هيكل داشته باشه و بنزين مصرف كنه!
البته AMD يه امتيازاتي داره و Intel يه چيزايي.ولي به نظر من AMD بهتره.چون تا حالا راستگوتر از اينتل بوده!

worya_sh
26-03-2007, 20:54
به نام خدا

دوست عزيز AMD هم بسيار فني هست
مثلا CPU 64 نانومتري جديدي كه ساخت برق زيادي مصرف ميكرد و AMD اومد همونو ساخت به مصرف برق كمتر و محترمانه فهموند كه اينتل فقط بلده مثل كاديلاك هيكل داشته باشه و بنزين مصرف كنه!
البته AMD يه امتيازاتي داره و Intel يه چيزايي.ولي به نظر من AMD بهتره.چون تا حالا راستگوتر از اينتل بوده!

اتفاقا من دیشب چندتا بنچ از 3600 65نانومتری دیدم واقعا عالی بود و با اور تونسته بود از 3dmark 06 امتیاز 2241 را بگیره و فکر کنم بازم تو رده خودش فعلا رقیبی نداره.

Mezzo
26-03-2007, 23:23
باز AMD باز محترم
اومدند رو عصاب Intel باز ها راه برند :27:
بابا Intel اگر کدهای ASC , ASCII رو ارائه نمیداد
AMD الان اینجا که بود نبود
به عبارتی
باید میرفت میمرد :27:

حرفه ای ها همه میدونند که Intel برتر هست
پس دیگه برای چی ادامه میدید و میپرسید

100 تا تاپیک مثل همین رو هم بزنید
AMD همون آشغالی که بوده هست

AMD هنوز نتونسته جلوی Pin های سوکتشو بگیره
چه طور میتونه صاحب تکنولوژی باشه

حمام برم واجب شد
اسم ADM رو آوردم :27:

تجربه بارها نشون داده كه تعصب در زمينه سخت افزار كاملا بيهوده هست و فقط مي تونه باعث محروم شدن از امكانات جديد بشه. الان اينتل پيشرو هست ولي معلوم نيست فردا چي بشه... فقط همينو بگم كه من حاضرم پردازنده ام pin داشته باشه ولي سرعت و كاراييش منو راضي كنه.

Mezzo
26-03-2007, 23:25

اگه يه همچين چيزي پيدا كردي حتما بگير! ( :18: )

Mezzo
26-03-2007, 23:30
اینم هست که cpu اینتل در واقع دو پردازشگری هست یعنی اگه cpu1 بخواد به cpu2 اطلاعات بفرسته باید اول به مادر برد بفرسته بعد به cpuشماره ی 2

1-منبع؟
2-cpu1 براي چي بايد به cpu2 اطلاعات بفرسته؟
3- حالا اين خوبه يا بده؟

SANR
26-03-2007, 23:36
نوشته شده توسط Mahyar25

اگه يه همچين چيزي پيدا كردي حتما بگير!

3.4 رو من دیدم.

عجب سرعتی.آدم فکر می کنه چند تا سی پی یو روی مادر برد رو هم سوار کردند.

و به نظر من اینتل بهتر از ای ام دی هست.

M.C.
26-03-2007, 23:54
عزیزان من
منظور من چیز دیگری بود :27:
Adm آشغال هست قبول :27:
منظورم این بود اگر اینتل نبود Adm شما هم نبود :27:
Adm هر چی داره صدقه سری از اینتل داره :21:

کاربران عادی که هر کاری کنند آخر دوزاریشون نمی افته !

worya_sh
27-03-2007, 00:06
شما اول یه کم مودب باش بعد پست بفرست جنا بعالی هم اگه کاربر حرفه ای بودی اینطوری حرف نمی زدی .
جنابعالی هم اگه دلیل و مدرکی برای حرفات داری بهتره با تست و مدرک مستند حر ف بزنی و دیگران را دچار اشتباه نکنی.

M.C.
27-03-2007, 00:14
عزیز دل برادر
میشه لطف کنی و منت بگذاری
کجای پست قبلی توهین شد ( مخصوصا به شما )
تا من اصلاح کنم

اینو اول مشخص کن

درضم میشه بگید که ADM چه چیز خوبی داره
به غیر از قیمت

تا ما بیسواد ها هم بدونیم

البته میونه ADM باز ها که همه فقط به فکر آرزونی هستند :27:
این هر حرفا بی اثر هست

siavash_ahmadpour
27-03-2007, 00:28
intel برق می سوزونه؟؟؟؟ آخرین مدل xeon که مال سروره فقط 50W میسوزونه
و اینل به تکنولوژِی 45 nm دست یافته و بزودی CPU هاش با توان بیشتر و گرمای کمتر میان تو بازار
یکی از دلیل هایی هم که amd ارزونه cache اون هستش که مثلا توی این cpu که بالا عکسش رو زده 512 ولی توی cpu های اینتل کش حداقل 1mb (به غیر از سلرون)
Core 2 Duo E6700

siavash_ahmadpour
27-03-2007, 00:35
........................ دو بار فرستادم خودم ویرایش کردم ..........................

M.C.
27-03-2007, 00:40
این PDF جهت اطلاع ADM باز های محترم
ببخشید توهین کردم باز :27:

این PDF رو بخونید و ببینید مقایسه ی برابر یعنی چه
ببینید ADM یعنی چه
ببینید قدرت یعنی چه ( Intel )

هر چند با این PDF شما ها به هیچ صراتی مستقیم نمیشید

توجه خاص داشته باشید به Bandwith

worya_sh
27-03-2007, 00:52
جناب M.c. (کاربران عادی که هر کاری کنند آخر دوزاریشون نمی افته !) شما اگه دوزاریتون میفته جواب اولین پست من را بدی کار تمومه بعدش یکسال پیش را بیادت میارم که اینتل حرفی برای گفتن نداشت حالام برای پردازنده های رده بالا شب دراز است و قلندر بیدار .

M.C.
27-03-2007, 01:05
جناب M.c. (کاربران عادی که هر کاری کنند آخر دوزاریشون نمی افته !) شما اگه دوزاریتون میفته جواب اولین پست من را بدی کار تمومه بعدش یکسال پیش را بیادت میارم که اینتل حرفی برای گفتن نداشت حالام برای پردازنده های رده بالا شب دراز است و قلندر بیدار .

عزیز جان
شما دوزاریت کجه من چه کار کنم
از عالم غیب رسید
اون دوست عزیز لطف کردن و لینکی از سایت Intel گذاشتن که مقایسه
Cpu اینتل رو با ADM شما مقایسه کرده

منم برای اینکه گیج نشید لینک مستقیم PDF رو گذاشتم

براتون متاسفم که اینجا مشخص شد ADM چه چیز آشغالیه :27:

خوب بخونیدش
ببینم بازم چیزی هم دارید بگید

درضم چند سال پیا پی هست که اینتل بازار رو قبضه کرده
بعد شما میگید پارسال فلان بوده , بیسار بوده ؟

همین جا از سیاوش عزیز تشکر میکنم
آقا خیلی به موقع بود حرکتتون :27:

worya_sh
27-03-2007, 01:17
ما را بش با کی داریم بحث می کنیم شما اول درست سرتیتر این تایپک را بخون ببین قضیه چیه ( دو هسته Intel یا AMD ؟کدوم بهتره؟کدوم ارزون تره؟ ) بعد برو سراغ توان intel .

بعدش هم در مورد این بحثی که با شما داشتم تو اون لینک و هم تو pdf جنابعالی موضوع مرتبطی نمی بینم مقایسه دو مدل سی پی یو هستش که به این بحث ربطی نداره . جنابعالی هم انششششششششششششالله که متوجه بشی که بحت این تایپک قدرت خالی نیست بلکه بهترین انتخاب نسبت به قیمت هستش.

amir_w12
27-03-2007, 01:39
worya_sh عزیز واقعا عالی بود برای من یکی خیلی چیزا روشن شد خیلی عالی بود فکر کنم اهل فن متوجه بحث شما شدند.

Mezzo
27-03-2007, 04:09
بابا بنده خدا مي خواد بدونه با توجه به قيمت كدوم كارايي بهتري داره شما براش مقايسه Xeon و Opteron ميگذاريد... AMD به قدري قيمت پردازنده هاي X2 رو كاهش داده كه الان ديگه با هر بودجه اي ميشه پردازنده دو هسته اي تهيه كرد. بنظر من در حدود قيمت پايين Athlon X2 3600 الان بهترين گزينه هست چون بنچماركها نشون ميده در پردازنده هاي AMD افزايش مقدار Cahch L2 تاثير چنداني نداره (شايد بخاطر وجود كنترلر مموري در پردازنده) و با يك اوركلاك سبك براحتي ميشه به پرفورمنس دلخواه رسيد.

.M.C. جان شما احتمالا Athlon X2 استفاده نكردي بد نيست يه مدتي باهاش كار كني نظرت عوض ميشه...

Viren
27-03-2007, 05:30
Intel

...........

!As@d
27-03-2007, 11:30
اون دوست عزیز لطف کردن و لینکی از سایت Intel گذاشتن که مقایسه
Cpu اینتل رو با ADM شما مقایسه کرده
منم برای اینکه گیج نشید لینک مستقیم PDF رو گذاشتم
براتون متاسفم که اینجا مشخص شد ADM چه چیز آشغالیه :27:
خوب بخونیدش
ببینم بازم چیزی هم دارید بگید

:27:
شما تعصب رو با بحث فنی اشتباه گرفتید جناب کاربر حرفه ای:3:
باید در مورد کارایی های مدل های مشابه به سایت های غیر وابسته و مستقل مراجعه کنیم...

که در اکثر اوقات این کارایی مال AMD می باشد...

و گرنه مشخصه که هیچ بقالی نمیگه....:31:

!As@d
27-03-2007, 11:45
قابل توجه دوستانی که می گن amd بده چندتا بنچ از سایتهای مختلف می گذارم اگه تو رده قیمتی پیشنهادی که دادم مدلی از intel را معرفی کردن که بتونه رقابت بکنه ممنون میشم .

amd athlon x2 3600 قیمت 100000 تومان .

قیمتش 89000 تومان شده...

baharan_2122
27-03-2007, 11:46
شما تعصب رو با بحث فنی اشتباه گرفتید جناب کاربر حرفه ای:3:
باید در مورد کارایی های مدل های مشابه به سایت های غیر وابسته و مستقل مراجعه کنیم...

که در اکثر اوقات این کارایی مال AMD می باشد...

و گرنه مشخصه که هیچ بقالی نمیگه....:31:

سلام
دوست عزیز
من می خوام بدون تعصب یه قضاوت کنم
در مورد اینکه از لحاظ قیمت AMD قیمتش پائین تره شک نکن
اما در مورد کارایی
بعد از چند سال نمی دونم چرا سرعت AMD ثابت نمی مونه و پائین می آد من اینو نه از روی حدس و گمان بلکه از روی تجربه اینو می گم من حدود 5 سال هست که سیستم می بندم و انواع مختلف رو هم تجربه کردم و بستم

alirezatmt
27-03-2007, 12:45
والا من یه سال نیم ، 2 سالی یه سیستم AMD 3000+ 64bit با هسته Venice دارم کلی فیلم هم باش rip کردم ، خیلی هم خوب جواب می ده . تا حالا هم که سرعتش پایین نیومده :3: :5: . خیلی از دوستام هم دارن راضین .

worya_sh
27-03-2007, 19:17
قیمتش 89000 تومان شده...

بله درسته من قیمت یه هفته قبل از عید را داشتم فعلا هم خرید نکردم امروز قیمت گرفتم همین حدودا هستش که شما گفتین .

zonealarm
27-03-2007, 22:40
تجربه بارها نشون داده كه تعصب در زمينه سخت افزار كاملا بيهوده هست و فقط مي تونه باعث محروم شدن از امكانات جديد بشه. الان اينتل پيشرو هست ولي معلوم نيست فردا چي بشه... فقط همينو بگم كه من حاضرم پردازنده ام pin داشته باشه ولي سرعت و كاراييش منو راضي كنه.

کاملا درست گفتین.

dkhx2000
27-03-2007, 22:47
نوشته شده توسط dkhx2000

1-منبع؟
3- حالا اين خوبه يا بده؟

منبع:

تو این صفحه، در قسمت Dual Core Implementation (زیر اون عکسی که از صفحه TaskManager انداخته) در انتهای این بخش نوشته:
Intel, on the other hand, simply put two of their Pentium cores on the same chip, and if they need to communicate with each other it has to be done through the motherboard chipset.

(البته cpu1 / cpu2 صحیح نیست. بهتر بگیم core1 / core2 ! اینجوری صحیح تره.)

برای اینکه بین پردازش هایی که هر هسته انجام میده، بشه بالانس انجام داد و یهو یک هسته بیکار نباشه و هسته دیگه در حال پردازش.

- حالا اين خوبه يا بده؟

راستش در این مورد جوابها خیلی متفاوته. یکسری میگن بده، یکسری میگن تاثیری نداره. مثلا همین آدرسی که بهت دادم، دقیقا بعد از همین جمله
Intel, on the other hand, simply put two of their Pentium cores on the same chip, and if they need to communicate with each other it has to be done through the motherboard chipset.
گفته
This is not as elegant a solution, but it does its job well and allowed Intel to get dual-core designs to the market quickly
یعنی: درسته این کار زیاد راه حل قشنگ و مناسبی نیست اما خب با همین روش اینتل تونسته به بازار دوهسته ای وارد بشه و نیازها رو برآورده کنه.

من شخصا فکر میکنم عدم انتقال اطلاعات بین هسته ها در درون پردازشگر و انتقال اطلاعات از طریق مادربرد باعث طولانی شدن انتقال اطلاعات و همچنین بار اضافی بر روی مادربرد و در نهایت سرعت و بازدهی پایین تر میشه.

در ضمن فراموش نکنید این مقاله برای 25/3/2006 است و ممکنه (احتمالش خیلی زیاده) پردازشگرهای دوهسته ای که الان تو بازار است از معماری متفاوتی استفاده کنه و این مشکل برطرف شده باشه.

خب ممکنه بازم این اطلاعات ناقص باشه ولی اگه کسی کاملترش رو داره بگه یا اشتباهی چیزی بود بگه ما هم یاد بگیریم

با تشکر از دوست خوبم Ping 127.0.0.1

Mezzo
28-03-2007, 01:57
سلام
دوست عزیز
من می خوام بدون تعصب یه قضاوت کنم
در مورد اینکه از لحاظ قیمت AMD قیمتش پائین تره شک نکن
اما در مورد کارایی
بعد از چند سال نمی دونم چرا سرعت AMD ثابت نمی مونه و پائین می آد من اینو نه از روی حدس و گمان بلکه از روی تجربه اینو می گم من حدود 5 سال هست که سیستم می بندم و انواع مختلف رو هم تجربه کردم و بستم
يعني كلاك پردازنده پايين مياد يا بنچمارك ها به مرور زمان افت نشون ميدن؟ لطفا واضح تر بگيد.

Mezzo
28-03-2007, 02:00
نوشته شده توسط dkhx2000

منبع:

تو این صفحه، در قسمت Dual Core Implementation (زیر اون عکسی که از صفحه TaskManager انداخته) در انتهای این بخش نوشته:

(البته cpu1 / cpu2 صحیح نیست. بهتر بگیم core1 / core2 ! اینجوری صحیح تره.)

برای اینکه بین پردازش هایی که هر هسته انجام میده، بشه بالانس انجام داد و یهو یک هسته بیکار نباشه و هسته دیگه در حال پردازش.

- حالا اين خوبه يا بده؟

راستش در این مورد جوابها خیلی متفاوته. یکسری میگن بده، یکسری میگن تاثیری نداره. مثلا همین آدرسی که بهت دادم، دقیقا بعد از همین جمله
گفته
This is not as elegant a solution, but it does its job well and allowed Intel to get dual-core designs to the market quickly
یعنی: درسته این کار زیاد راه حل قشنگ و مناسبی نیست اما خب با همین روش اینتل تونسته به بازار دوهسته ای وارد بشه و نیازها رو برآورده کنه.

من شخصا فکر میکنم عدم انتقال اطلاعات بین هسته ها در درون پردازشگر و انتقال اطلاعات از طریق مادربرد باعث طولانی شدن انتقال اطلاعات و همچنین بار اضافی بر روی مادربرد و در نهایت سرعت و بازدهی پایین تر میشه.

در ضمن فراموش نکنید این مقاله برای 25/3/2006 است و ممکنه (احتمالش خیلی زیاده) پردازشگرهای دوهسته ای که الان تو بازار است از معماری متفاوتی استفاده کنه و این مشکل برطرف شده باشه.

خب ممکنه بازم این اطلاعات ناقص باشه ولی اگه کسی کاملترش رو داره بگه یا اشتباهی چیزی بود بگه ما هم یاد بگیریم

با تشکر از دوست خوبم Ping 127.0.0.1

خيلي خيلي ممنون دوست عزيز ...
البته همونطور كه فرموديد اين قضيه براي پردازنده هاي Pentium D صادق هست و مشخصه كه مطلوب هم نيست ولي در پردازنده هاي Core فكر مي كنم با وجود Advanced Smart Cache يعني Cache مشترك بين دو هسته ديگه احتياجي به مراجعه به چيپست مادربرد نباشه البته دوستان ديگه هم نظر بدن ممنون ميشم.
يه نكته ديگه اينكه در سوكت جديد AMD استفاده از پهناي باند بالا يا DDR2 امكان پذير شده كه در زمان نوشتن اين مقاله ظاهرا هنوز وارد بازار نشده بود.

Lord_theOne
28-03-2007, 03:15
نظر شخصي
1-ماردبرد بايد خوب باشد يعني براي CPU بايد بتواند تمام تواناييهاشو استفاده كند
2- رم خوب مثل OCZ و حداقل 1 گيگ
3-CPU من از E6400 خوشم مي ايد مثل آب Over كلاك مي شود فكر كنم براحتي تا 3600MHz مي شود
ديگه CPU رقيبش نيست البته مدلهاي بالاتر هم دارد ولي اين مدلش حدود 200 هست

worya_sh
28-03-2007, 03:48
Lord جان من 10 روز یه تایپک گذاشتم که در رابطه با اور و این جور مسایله اگه لطف کنی حالا که 6400 داری یه بنچ از بهترین اورش بزاری ببینیم نتیجه چی میشه .

با تشکر.

arash the archer
28-03-2007, 15:05
متاسفانه پستهاي بعضي دوستان خيلي کودکانه هست
mahyar جان براي انتخاب خوب اول مشخص کن چقدر پول داري ؛ بعد تعيين کن که چه کارهايي با اون سيستم ميخواي انجام بدي و بعد از اون هم قيمت گيري کن انواع CPU رو و با توجه به قيمت اونها رو مقايسه کن (از سايتهايي مثل tomshardware ميتوني استفاده کني )

به دوستان بر نخوره ولي بعضي از پستها منو برد به دوران خوش کودکي که بنز و BMW رو تو سرو کله هم ميزديم :31:
يا ماشين باباي من اينطوريه ماشين باباي تو اونطوري :18:
من خودم سالهاست از AMD استفاده ميکنم چون لزومي به استفاده از Intel نديدم ؛ هيچ مشکل گرمايي هم در اون نديدم حتي در مدلهاي خيلي قديمي مثل K6 @ 266 چون هميشه از فن خوب استفاده کردم ؛ در بعضي موارد از فنهاي Intel استفاده ميکردم چون فنهاي Intel حرف نداره از نظر طول عمر و sanyo اونها رو ميسازه و من در سري CPU هاي AMD ,k6 K6II,K6III از فن intel استفاده ميکردم چون اون زمان مثل الان فن خوب تو بازار کم بود الان که ديگه همه رنگش هست و هيچ مشکلي از نظر انتخاب وجود نداره :8:
در مورد سرعت هم من هيچ کم و کسري نديدم و حتي يادمه k6 @ 266 من از بيشتر PII هاي زمان خودش بهتر بود
زمان P4 و آخرهاي PIII هم تا همين اواخر که core doue در اومد هم همينطور بود و athlon هاي AMD خيلي خريد بهتري بود
ولي الان يه کم وضع فرق داره در سريهاي بالا و طبيعتا گرون intel بهتره البته نه در همه موارد , و در سريهاي پايين تر AMD ولي اين هم يه قانون کلي نيست و بايد مقايسه کرد تا بهترين نتيجه رو گرفت.
حساسيت روي مارک بچه گانه هست ؛ خدا رو شکر که الان دو تا brand خوب وجود داره تا باهم رقابت کنن که من مصرف کننده بتونم ارزون تر بخرم (7-8 سال پيش که Intel خودش رو يکه تاز ميديد قيمت خون باباي آدم بود CPU هاش )

amir_w12
28-03-2007, 15:25
اقا ما هم همین را گفتیم انگار بعضی از دوستان سهام داری چیزی هستند که اینطور سنگ انتل را به سینه می زنند.
بعدش اصلا نگاه نمی کنند ببیند قضیه چیه طرف گفته بهترین دوهسته ای که ارزون باشه جواب بهش می دن اینتل قویه. 100 تا پست دادن طرف نفهمید که می گن بهترین انتخاب دوهستهای که الان ارزون باشه athlon x2 3600 یا 3800 هستش ادعای حرفه ای بدنشون انقدر زیاده که رفته 2 تا بنچ از یه سی پی یو سرور زده که هیچ ربطی به قضیه نداره و بچه مردم را سردرگم می کنه .

worya_sh
28-03-2007, 15:40
خدا رو شکر بعضی از دوستان متوجه میشن قضیه چیه من از سال 78 که duron 600 اومد تو بازار ایران دارم سیستم می بندم بجز بعضی موارد نادر کم شدن دور فن که مربوط به کیفیت بده فنهای اون زمان و دمای بالای چند مدل دیگه با هیچ کدوم از مواردی که دوستان اشاره کردن بر نخوردم مثل کم شدن مقدار سرعت سی پی یو یا توان سی پی یو این را هم بگم من طر فدار amd یا intel یا هر شرکته دیگه ای نیستم نظر من همیشه بهترین انتخاب با حداقل هزینه بوده حالا بعضی وقتها اینتل بهتر بوده بعضی وقتا amd به صرفه . در مورد بقیه قطعات هم همینطور الان یه ماه من در قسمت گرافیک هم یه تایپک برای انتخاب بهترین 7600 زدم هیچ کدوم از دوستان نیومدن شرکت کنند که انقدر نره تو پاچه مردم . فقط بلدیم بزنیم تو کله همدیگه از طرف دیگه پول بره تو جیبه بعضی فروشنده های سود جو.

موفق باشید.

StAtIc
28-03-2007, 15:57
واسه سیستم سروری Amdبهتر جواب میده با اینتل؟!

!As@d
28-03-2007, 19:13
خدا رو شکر که این تاپک به یه جمع بندی خوب رسید!
و با تشکر از امیر و آرش
دوست گرامی سوال کننده
بهترین انتخاب برای شما با توجه به شرایط بازار و قیمت و کارایی و در محدوده قیمت 90-108 تومان
سی پی یو:
athlon x2 3800
athlon x2 3600
می باشد......

amir_w12
28-03-2007, 20:07
اقا اگه منظورت منم که کاری نکردم و همه زحمتها با دوست عزیزم worya_sh بوده.

!As@d
29-03-2007, 00:22
اقا اگه منظورت منم که کاری نکردم و همه زحمتها با دوست عزیزم worya_sh بوده.

البته اسم بردن از دو نفر کار اشتباهی بود...:31:
منظور من تمام دوستانی است که بدون تعصب و با ذکر دلیل صحبت می کنند است...:10:

Lord_theOne
29-03-2007, 02:32
56% اوركلاك مي شود E6400 و 6300

Gabana
29-03-2007, 07:23
بحث AMD و Intel بحث قديمي و غير منطقي هست - به تجربه در تاپيك هاي قبلي ثابت شد كه دوستان به جاي بحث فني بيشتر سعي دارن همديگر رو بكوبن ..

MOHAMMAD2010
29-03-2007, 16:49
فکرش رو هم نمیکردم که این بحث این قدر ادامه پیدا کنه من جواب Mahyar25 رو همون اولا دادم میتونین نگاه کنین دوستان بعد از این همه بحث تازه همونا رو گفتن
بهتره که این تاپیک قفل بشه

cao-cao
29-03-2007, 17:21
سلام
صحبت دوستمون کاملا درسته
گرفتن cpuدقیقا بستگی به نیاز شما داره
من یه دونه 3200 + amd 939
دارم خیلی هم ازش راضیم
سیستم من
cpu amd 3200+ 939
main dfi ultra infinitiy
ram 1 gig hyper king ston
gpu 7600 gt
استفاده من برای بازیه تا هالا بازیم ندیدم که سیستمم توش کم بیاره
:8:

Pejman3
31-03-2007, 15:34
Core2Due اینتل پردازنده خیلی خوبیه ولی، شما باید برای خرید مدل E6300 آن چیزی در حدود 150 هزار تومان هزینه کنید در ضمن مادربوردی که برای این پردازنده مناسب باشه هم به نوبه خودش گرونه مثلاً مادربوردهای با چیپ 965 اینتل که بیش از 120 هزار تومان آب می خوره (مادربورد ارزونتر مثل GigaByte 945PL-S3 برای Core2Due مناسب نیست)

PentiumD رو هم فراموش کنید!!!

Athlon 64 X2 3600 با قیمت حدود 90 هزار تومان می تواند انتخاب مناسبی باشد به راحتی می توانید آنرا تا حد 2.5GHz اورکلاک کنید و حتی بالاتر (که البته آنرا توصیه نمی کنم و بهتر است با سیستم های خنک کننده دارای گردش آب این کار انجام شود) این پردازنده تمام نیازهای شما را حتی فراتر از انتظارتان برآورده میکند. اگر احتیاج به بهتر از آن دارید Athlon 64 X2 3800 با کش بیشتر و قیمت حدود 110 هزار تومان نیز میتواند مورد توجه شما قرار گیرد.

در ضمن این پردازنده ها با مادربوردهایی مانند:
Asus M2NE
Gigabyte M55SLI-S4
که امکانات قابل قبول و قیمت مناسبی نیز دارند( در حدود 85 هزار تومان) کاملاً هماهنگ و با کارایی بالایی کار می کنند.

به کسانی که با تعصب و بدون مبنای علمی اظهار نظر می کنند هم یادآوری می کنم که:
1- اطلاعات خود را آپدیت کنید!!!
2- از طعنه های بچه گانه و تخریب و توهین پرهیز کنید.

Good Luck