PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به اشتراک گذاشتن اتصال اینترنت Adsl در دو کامپیوتر با فاصله 400 متری

!As@d
22-03-2007, 16:19
سلام دوستام تقریبا کل سوالم رو تو عنوان سوال مطرح کردم :

به اشتراک گذاشتن اتصال اینترنت Adsl در دو کامپیوتر با فاصله 400 متری

آیا امکانپذیره ؟
در ضمن خوشبختانه هم من و هم دوستم دارای پورتlan آنبورد بروی مادربورد هستیم...
لطفا نرم افزارهای مورد نیاز (احتمالا)
و
نوع کابل شبکه
را اعلام بفرمایید:5:

Programer
22-03-2007, 21:35
lan جواب نمی ده تا 100 جواب میده و برای 400 باید از 3 تا سوئیچ استفاده کنی که فکر نکنم منظورت باشه)
باید بری سراغ وایرلس که هزینش بالاست
اگر فقط اینترنت میخوای اشتراک بذاری از خط تلفن استفاده کن به کمک incoming connection

!As@d
23-03-2007, 12:20
lan جواب نمی ده تا 100 جواب میده و برای 400 باید از 3 تا سوئیچ استفاده کنی که فکر نکنم منظورت باشه)
باید بری سراغ وایرلس که هزینش بالاست
اگر فقط اینترنت میخوای اشتراک بذاری از خط تلفن استفاده کن به کمک incoming connection

سلام منظور شما از incoming connection چیه؟
میشه بیشتر توضیح بدی....

هزینه وایرلس چنده؟

منمون:31:

M O H S E N
23-03-2007, 18:32
وایرلس فکر کنم که فقط هزینه راه اندازی داره که بدون سیم هم هست.

بهتره مودم 2 کاربره دریافت کنید و از سیم های طولانی استفاده کنید.

!As@d
23-03-2007, 18:58
بهتره مودم 2 کاربره دریافت کنید و از سیم های طولانی استفاده کنید.

lمگه همچین مودمی وجود داره؟
در صورت+ بودن میشه سیم400 متری به اون وصل کرد؟
سیم باید از چه نوعی باشد؟

Programer
24-03-2007, 00:42
من وایرلس برای این مسافت کار نکردم و قیمتش رو نمی دونمم ولی حدس میزنم برای اینکار شما به تجهیزات اوت دور که قابلیت ساپورت 400 متر رو داشته باشه احتیاج دارین و همچنین آنتن مخصوص.در ضمن وجود یا عدم وجود دید مستقیم بر روی انتخاب تجهیزات و همچنین هزینه تمام شده تاثیر بسزایی دارد
در هر صورت وایرلس هزینه چندین برابر شبکه های سیمی دارد

در مورد incoming connection باید بگم که در این روش کامپیوتری که به اینترنت متصل است نقش یک isp کوچک را بازی می کندو شما از طریق خط تلفن به آن متصل می شوید

!As@d
24-03-2007, 14:08
منمون..........
پس وایرلس منتفی میشه...
شما اطلاعی از اینکه کابل شبکه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تا چند متر رو ساپورت می کنه رو دارید؟

Programer
24-03-2007, 17:22
کلا شبکه های ethernet فقط تا 100 متر رو ساپورت میکنن (فاصله بین دو نقطه) البته یه کم بیشترش هم میشه کرد ولی در اون صورت هیچ تضمینی برای کارایی شبکه وجود نداره.این کابل که شما معرفی کردید cat5 هست که یه کابل معمولی برای شبکه های کابلی با سرعت 100Mbps هست.کابل cat5E نیز وجود داره که شنیدم تا 150 متر رو هم جواب میده و لی کلا برای شبکه های کابلی با سرعت 1000Mbps ساخته شده
با اطلاعات من با این شرایط ستفاده از این روش هم منتفی است.
چون با وایرلس زیاد کار نکردم . اطلاعی ندارم شاید راهی باشه که با هزینه کم هم بشه اینکار رو کرد

!As@d
25-03-2007, 13:17
منمون....
مودم چی؟...

اصلا مودمی داریم که بدون شبکه کردن کامپیوتر ها البته با این وسعت(400متر) اینکار را بدون دردسر بکنه؟

Programer
25-03-2007, 18:39
من تا حال برخورد نداشتم.ولی خوب احتمالش هست

rootnt
27-03-2007, 12:29
سلام
ببین دوست من
به نظر من اصلا مودم و خط تلفن رو بی خیال شو چون ۱- سرعتش از ۵۶ ک بیشتر نمی شه ۲- ارزشش رو هم نداره که ۲ تا خط تلفن اشغال بشه و ... اون کلاینته با یه مودم معمولی به اینترنت وصل بشه بهتره
کابلهای tp هم که تا ۱۰۰ متر بیشتر جواب نمی ده البته یه چیزهایی درباره repeater شنیدم که مثلاْ هر ۱۰۰ متر یدونه بذاری ولی چون باهاش کار نکردم چیزی هم در موردش نمی دونم (دوستان دیگر در این مورد توضیح بدهند بهتره)
در آخر هم یا باید از فیبر نوری استفاده کنید یا تکنولوژی بیسیم که هردو ش فوق الاده گرون در میاد که دیگه بستگی به خودتون و وضع مالیتون داره

!As@d
27-03-2007, 16:27
منمون جناب rootnt

Oracle_Eldorado
30-03-2007, 02:24
ميشه اين كار رو با چند كامپيوتر كرد ؟
مثلا يه كافي نت سره كوچه ي ما هستش تقريبا 30 متر ميشه .
بدون وايرلس و سيم كشي راه ديگه اي داره ؟

rootnt
30-03-2007, 18:26
یعنی چی؟
یعنی ۲ تا شبکه رو می خواهید به هم وصل کنید؟
خب بالاخره باید با یه وسیله ای به هم وصل بشن دیگه
۳۰ متر رو با همین کابل utp معمولی هم می شه شبکه کرد
حالا اگر می بینی backbone قوی می خواهید بنظرم بجای cat5 از cat6 یا 7 استفاده کنید خوبه

rootnt
30-03-2007, 18:31
یعنی چی؟
یعنی ۲ تا شبکه رو می خواهید به هم وصل کنید؟
خب بالاخره باید با یه وسیله ای به هم وصل بشن دیگه
۳۰ متر رو با همین کابل utp معمولی هم می شه شبکه کرد
حالا اگر می بینی backbone قوی می خواهید بنظرم بجای cat5 از cat6 یا 7 استفاده کنید خوبه

Pejvak61
31-03-2007, 16:54
استفاده از 3 عدد Repeater براي اتصال سيم بصورت 4 * 100 متر هم ميتونه مفيد باشه ولي من تا حالا اينكارو نكردم.
در مورد كابل Ethernet Cat6‌ هم تحقيق كن. اونم ميتونه فاصله طولاني تري رو پشتيباني كنه ولي از كابل هاي معمولي گرونتره.